Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:18

Kwoty mleczne

ventador zobaczymy jak będziesz potem ćwierkał o ile masz przynajmniej 1ha ziemi a nie przyszedłeś i tylko głupoty pierdzielisz. Takich jak ty to na odstrzał :lol:

statek W moim przypadku już bardziej się nie da hehe bo już jadę po kosztach jak się da swoje zboże owies nawet już żyto po trochy ale tego lepiej unika.  Zobaczy się jak to będzie nikt wróżką nie jest do takich co tam mają po te 20 ha tam ziemi i pracują i obrabiają nic nie mam, najgorzej jak pooddają i biorą tylko dopłaty z kolei mam do tych  co mają układy w agencji i wcale nie są kontrolowani a mają po kilkaset trwałych użytków zielonych i nawet tego nie kosili tylko kaskę brali za darmo. Ogromne  luki były w tej perspektywie która już za nami.Nowa pewnie nie będzie gorsza dla nich tylko w latających dronach nadzieja bo podobno mają już taki sprawdzać co i jak faktycznie na tych polach się dzieje.

NA PEWNI RÓŻOWO NIE BĘDZIE Z tym mleczkiem jak było.

Edytowany przez hodowca94, 11 grudzień 2014 - 21:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 03:37
  •  

#1622 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:23

Kwoty mleczne

do prawdziwego wolnego rynku to jeszcze daleko, trzeba by też zlikwidować dopłaty, cła itd. Z tego co pisze hodowca94 ma bardzo roszczeniowe podejście w stosunku do państwa. A prawda jest taka że państwo żeby Ci dać 100zł najpierw zabierze Ci 150. Polityków z powołania jest może z 5% a reszta dba tylko o swoje interesy. Ile było już afer to nikt już nie zliczy, choćby ostatnia 'madrycka', 'taśmowa' idt.

Jedyna rada dla prostego człowieka to zaakceptować rzeczywistość jaką jest i inwestować z głową. Jak sąsiad postawi oborę na 300sz to się ciesz bo jak mu zabraknie paszy to od Ciebie kupi

#1623 Share Twojpaniwladca

Twojpaniwladca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:32

Kwoty mleczne

To już żalosne się robi, wszędzie gdzie nie spojrzeć "wszystkowiedzący" @hodowca94 cały czas placze i użala sie nad sobą - czy tylko ja mam tego dość ? Wiem można wyrazić swoją opinie, ale k*rwa żeby cały czas płakać ? Mało tego, żeby chociaż to on prowadził gospodarstwo, ale zapewne to jest na jego ojca, a ten k*rwa wiecznie płacze :ph34r:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1624 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:32

Kwoty mleczne

ventador zobaczymy jak będziesz potem ćwierkał o ile masz przynajmniej 1ha ziemi a nie przyszedłeś i tylko głupoty pierdzielisz. Takich jak ty to na odstrzał :lol:

statek W moim przypadku już bardziej się nie da hehe bo już jadę po kosztach jak się da swoje zboże owies nawet już żyto po trochy ale tego lepiej unika.  Zobaczy się jak to będzie nikt wróżką nie jest do takich co tam mają po te 20 ha tam ziemi i pracują i obrabiają nic nie mam, najgorzej jak pooddają i biorą tylko dopłaty z kolei mam do tych  co mają układy w agencji i wcale nie są kontrolowani a mają po kilkaset trwałych użytków zielonych i nawet tego nie kosili tylko kaskę brali za darmo. Ogromne  luki były w tej perspektywie która już za nami.Nowa pewnie nie będzie gorsza dla nich tylko w latających dronach nadzieja bo podobno mają już taki sprawdzać co i jak faktycznie na tych polach się dzieje.

NA PEWNI RÓŻOWO NIE BĘDZIE Z tym mleczkiem jak było.

jak bede cwierkał ?

tak jak do tej pory albo lepiej :D

jak 3 lata temu gadałem takim jak ty zeby wyluzowali z inwestycjami w krowy, a juz nie daj boze na kredyt to sie ze mnie smieli....

kto miał racje ?

pobrali po 1,2,3 mln na ten kierunek produkcji a dzis co ? a jutro co ? mleko bedzie po max 1zł,  łatwo sobie zmarnowac zycie, bo w tym kraju nawet jak zbankrutujesz, zlicytuje cie komornik i wszystko sprzeda, to i tak masz dług do dopoki go nie spłacisz, jednym słowem odpowiadasz za długi przez całe swoje zycie, nie mozesz zucic i powiedziec dosc, ogłaszam bankructwo i jestem niewypłacalny, NIE! twoje długi beda sie ciagły za toba do konca, w takiej samej sytuacji sa ci ktorzy brali kredyty na budowe własnych domow, perfidne oszustwo bankierow w tym przypadku polega na udzielaniu kredytow niby hipotecznych, ktore powinny nazywac sie dozgonne :D , w usa jezeli ktos wział kredyt hipoteczny np. na budowe domu to jezeli mu w zyciu nie wypoaliło to oddawał ten dom bankowi i byli rozliczeni, dom był zabezpieczeniem długu i od tej pory niech sie martwi bank, w Polsce oddasz dom, komornik go sprzeda za połowe wartosci, a to co zostanie nadal masz do zapłaty mimo ze jestes bankrutem :D  sory taki mamy klimat :D

Edytowany przez ventador, 11 grudzień 2014 - 21:33.

#1625 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:37

Kwoty mleczne

ventador weś człowieku daj se spokój z takim gadaniem a tamtemu tej prawicy niech wypije melisę bo cienko z nim  jest jak widzę. Ty mnie będziesz uczył co mam mówić?? Jak ci coś NIE PODOBA TO W**IER***AJ 

#1626 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:38

Kwoty mleczne

No obory na nie swoim ogrodzie w czasie kryzysu w branży to za 1/4 ceny bym nie kupił a co dopiero za pół.

#1627 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:41

Kwoty mleczne

ventador weś człowieku daj se spokój z takim gadaniem a tamtemu tej prawicy niech wypije melisę bo cienko z nim  jest jak widzę. Ty mnie będziesz uczył co mam mówić?? Jak ci coś NIE PODOBA TO W**IER***AJ 

:D :D :D

sami widzicie jaki to yntelygent

w kraju w ktorym opodatkowuje sie prace ludzka 60% podatkiem, daje sie przywileje szlacheckie gornikom, wojskowym itp, wprowadza sie absurdalne prawo podatkowe, nigdy nie bedzie dobrze, a juz na pewno nie tym ktorzy chca sie uczciwie dorobic ciezka praca

dopoki społeczenstwo tego nie zrozumie zawsze tu bedzie syf i malaria

Edytowany przez ventador, 11 grudzień 2014 - 21:45.

#1628 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:48

Kwoty mleczne

Dużo mądrzejszy od ciebie czekam tylko kiedy dostaniecie po banie hehehe

Ps: do debili się inaczej nie da 

#1629 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:51

Kwoty mleczne

wierze ci :D

#1630 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:53

Kwoty mleczne

Idzi w pokoju na zasiłek.

A resztą kłócić się z dzieciakiem i o co eh gadać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:54

Kwoty mleczne

po jakiemu ty piszesz ?

tu jest Polska !

Edytowany przez ventador, 11 grudzień 2014 - 21:55.

#1632 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 21:59

Kwoty mleczne

kiedyś jeden polityk dokładniej kobieta powiedziała jasno w kwesti zniesienia kwot, ze mleka musi być pod dostatkiem, musi być tanie żeby było na nie stać również ludzi uboższych,poniewaz jest niezbędnym składnikiem pokarmowym dla człowieka, jasno dala do zrozumienia ze mleko ma być jak najtańsze, żeby w przyszłości po nabial mogli siegac wszyscy. cena będzie się wahc w granicach kosztów produkcji a nawet nieco poniżej, gdy tylko będzie się go robic mniej, cena delikatnie będzie szla w gore, oczywiście ta gora to będzie kilka groszy powyżej kosztów produkcji, przetrwa ten kto będzie potrafil wyprodukować go jak najtaniej. realne ceny mleka na lata 2015 <<< to 0.7 - 1.20 dla ferm , jeśli ktoś liczny na więcej to może się pomylić, tyle w temacie.

#1633 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 22:19

Kwoty mleczne

nightmare Masz sporo racji ,ale i się mylisz jednocześnie z tego co mówisz wynika że  wszelkie gospodarstwa z automatyzowane między innymi w roboty udojowe bankrutuj ą bo ich koszty produkcji to 1.20-1.30 ci którzy mają ziemię tylko na kukurydze i trawę a nie mają za zboże czyli swoją paszę treściwa również czyli każde gospodarstwo w Dani i Holandii a w to nie nie uwierzę musi wziąć również pod uwagę że ta minimalna pensja   chcąc nie chcąc musi iść  w gorę bo ceny nam wchodzą iście europejskie.

#1634 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 11 grudzień 2014 - 22:20

Kwoty mleczne

z tą dolną granicą to chyba troszeczkę przesadziłeś, może podupadające zadłużone mleczarnie tyle zaoferują, ja bym stawiał minimalną (mlekovita, mlekpol, piątnica- trochę więcej zapłaci) na poziomie 1 zł brutto, tylko mówię o mi znanych mleczarniach

#1635 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 22:26

Kwoty mleczne

node3mer Inwestować z głową to moje motto ;) A FIRMY gonić z podwórka;) Powiem tak obecnie nie jest jeszcze źle jeśli tak by pozostało to w porządku w prawdzie 3 miesiące temu już myślałem że będzie z 1 zł za kg mało brakowało teraz jednak po delikatnym opierdzieleniu prezesa ,ale jednak cenie ok 1,40 także takie skoki bym zaakceptował. Włśnie najgorsza jest ta niepewna najbliższa przyszłość. 

#1636 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 22:43

Kwoty mleczne

wlasnie ze nie przesadzilem, ta dolna granica to cena dla niskotowarowych, bo takim mleczarnie zaoferują najnizsza cene, wiadomo wyższe koszty, odbior mleka, badania, duże gospodarstwa nie maja jednakowych kosztów produkcji, np. jedna farma 500 krow będzie miała koszt produkcji 1.12 zl litr i przy cenie 1.20 wyjdzie 8 gr na plusie co da jej możliwość żeby dalej prosperować, inna może mieć koszty produkcji 1.25 i już będzie cena nie oplacalna dla niej, np. dana ferma może mieć tansza sile robocza, bardziej ekonomiczne ciągniki, lepsza wlasna ziemie blisko polozona, pasze po niższych cenach i długo by wymieniac, także  ci co będą w stanie wyprodukować najtaniej pozostaną na rynku, podobnie jest w innych branżach, przetargi wygrywają firmy które zejda z cena najniżej, rolnicy to cos w rodzaju firm,  ja obecnie jestem w stanie wyprodukować litr mleka w granicach 50-60gr i nie placze ze mleczarnia placi mi tylko 1.05, po prostu od samego początku mysle jak tu najtaniej produkować.

#1637 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 grudzień 2014 - 22:55

Kwoty mleczne

nightmare 60 groszy to cena zywienia + inseminacja. Gdzie reszta? budynek, weterynarz, prad. troche za nisko podałeś. 

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1638 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 23:04

Kwoty mleczne jest to możliwe jeśli ma dużo pastwisk latem żywią się samą trawa a zimą sianem bez żadnej kiszonki a treściwa to samo swoje zboże i witaminy.

#1639 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 grudzień 2014 - 23:08

Kwoty mleczne

ale swoje zboze tez kosztuje, przecież mozna sprzedac. Praca własna nawet jednej osoby to 2 tys miesiecznie. No chyba ze w dochod sa wliczone doplaty to wtedy szybka spada koszt produkcji.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 23:14

Kwoty mleczne

inseminacja wlasny byk, oczywiście własnej pracy nie wliczam w koszty,  z usług weterynarza praktycznie nie kozystam, 2-3 razy do roku zachodzi tylko taka potrzeba, koszty zywienia tez sa nizsze, krowy chodza od końca kwietnia do listopada na paswisku, pastwisko nie jest zasilane zadnymi nawozami sztucznymi, dokarmiane sa w tym okresie sruta z własnych zboz, zima koszty sa nieco wyższe, glowna pasza jest sianokiszonka, oczywiście z pryzmy,

ale swoje zboze tez kosztuje, przecież mozna sprzedac. Praca własna nawet jednej osoby to 2 tys miesiecznie. No chyba ze w dochod sa wliczone doplaty to wtedy szybka spada koszt produkcji.

koszty własnego zboza również wliczyłem w koszty, z tym ze nie cene zboza, tylko cene wyprodukowania, a ta jest zazwyczaj nizsza,

Edytowany przez nightmare, 11 grudzień 2014 - 23:10.