Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share darko6101990

darko6101990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 17:31

Kwoty mleczne

jest gość który ma 2 rok obore na 150krów wcześniej miał 40. Za tamten rok miał 200tys kary ale mleczarnia mu rozłożyła na raty. W tym roku od lipca doja ponad limit paszy nie zmniejszają jeszcze kupują jałowki bo jest okazja kupić tanio dobre sztuki a miejsce jeszcze mają. O kupowaniu limitu nie chcą słuchać bo to ostatni rok kwotowy. Jest ryzyko jest zabawa.

Po prostu gościu liczy na to ze kara będzie taka jak w tym roku albo ciut wieksza. Więc powiedzmy przy takiej ilości cenę ma około 1,5zł to i tak wyjdzie jeszcze na plusie. Po prostu, nie ryzykujesz to wina nie pijesz :D

Ja też miałem zamiar z 10 jałóweczek dokupić se w tym roku ale się wstrzymałem, po 30 marca 2015 kupię se odrazu z 20 i też bedzie dobrze ;)

Co do ceny jałówek to ładnie spadły ,a słyszałem że te z terminem cielenia po 30 marca 2015r juz rolnicy wykupują. 

I ostanie moje zdanie, jak rok temu kupywałem jałówki to stwierdziłem ze czasami te zwykłe po 4000-4500zł (cena zależy od ilości miesięcy do wycielenia) dają więcej mleka niż te z papierami co kosztowały około 6 000 zł

Dobra idę do roboty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 18:29
  •  

#1562 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:03

Kwoty mleczne przez litry które oddaje to może negocjować w mleczarni rozłożenie kary na długi okres i dlatego się nie boi tak jak ten mały któremu wezmą karę na raz.

#1563 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:30

Kwoty mleczne

@daremw, takie pakiety to co mają dać? Z jednej strony będą pewnie chronić mleczarnie przed przekroczeniem mocy przerobowej, a co do negocjacji ceny mleka? Mali gospodarze będą dostawać mniej?

mali i tak dostają mniej w każdej chyba mleczarni, i więcej litrów tym większe stawki i to raczej się nie zmieni nigdy

w tej chwili nikt dokładnie nie wie jak będzie to wyglądało z pakietami mlecznymi, jednak zasady kontraktacji są dość jasne i co tu wiele mówić... przypominają kwoty mleczne, bo w tym przypadku mleczarnia podpisuje umowę z rolnikiem na dostarczenie określonej ilości surowca, no i pytanie czy w przypadku przekroczenia tej ilości nie będziemy się narażali na jakieś kary lub też w drugą stronę. co prawda słyszałem opinię kogoś z agencji iż największy wpływ pakiety mleczne będą wywierały na dostawców do typowych firm, a w spółdzielniach pakiety praktycznie nie będą obowiązywały (w szczegóły prawne się nie zagłębiałem), a należało by wspomnieć że w naszym kraju większość produkcji ląduje właśnie w spółdzielniach więc na chwilę obecną trochę ciężko to rozpracować. moim skromnym zdaniem dostawcy spółdzielni mleczarskich nie będą limitowani odgórnie- ale to tylko moja opinia, wszystko wyjdzie w praniu.

co mam ogarnąć ? dopłaty będą do krów i do bydła dla wszystkich nie zależnie od regionu  od 2015 roku ..a koleś podaje jakąś  prahistorię i zadaje głupie pytanie że niby gdzie to napisane ?

otóż kolego nad ty bym dyskutował, parę dni temu oglądajaąc chyba agrobiznes padły takie słowa iż wsparcie takowe może być regionalizowane także jeśli nie wiesz to nie upieraj się przy swoim, ja tylko powtarzam a nie tworzę jak ty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1564 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:35

Kwoty mleczne

a nas mleczarnia straszyła ze bez kwoty mlecznej nie bedzie odbierała mleka...tu tylko chodzi o to by zmobilizowac rolnikow by kwoty kupowali

#1565 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:08

Kwoty mleczne

mam do wydzierżawienia 16 000 kg kwoty mlecznej

info na priv

Idealny przejaw co znaczy cena kwoty realna a taką jak chcą sprzedawcy, co tego że ten Pan ale nie tylko mowa o nim cenią się po 50 gr jak i tak takiej kwoty nie dostaną, chyba że znajdą jakiegoś desperata ale też mało możliwe, przy takiej cenie to można kupić jak komuś brakuje 2 czy 3 tys. ale nie więcej

#1566 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:25

Kwoty mleczne

jak brakuje 2-3 tys to i kary da się przeżyć :) ja takich sum w życiu bym nie zapłacił, 30 gr to bym sie jeszcze z 10 razy zastanowił

#1567 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:46

Kwoty mleczne

otóż kolego nad ty bym dyskutował, parę dni temu oglądajaąc chyba agrobiznes padły takie słowa iż wsparcie takowe może być regionalizowane także jeśli nie wiesz to nie upieraj się przy swoim, ja tylko powtarzam a nie tworzę jak ty

do dyskusji  zapraszam do innego tematu http://www.agrofoto....35#entry1465480

mnie nie interesują plotki i nie aktualne linki , tylko fakty np. ze stron  ARiMR lub rozporządzenia MR - tak więc najpierw się zapoznaj bo widać spore braki 

znaczy co lepiej zapłacić 60 czy 80 gr kary ? gdzie tu logika ? 

Edytowany przez kozulek2, 05 grudzień 2014 - 19:49.

#1568 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 20:07

Kwoty mleczne

uważasz że osoba z agencji wypowiadająca się oficjalnie w agrobiznesie rozsiewa plotki? wow ty już szalejesz na prawdę :)

co do kar... kto powiedział że będzie sie płacić 80 gr (może po 40), tutaj jest ruletka w tej chwili, jeszcze po obliczeniu z grubsza nadprodukcji nikt nie podaje od razu stawki więc teraz to sobie można powróżyć z kart

#1569 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2014 - 20:14

Kwoty mleczne

Ostatnio będąc w mleczarni (mlekpol) wydzierżawiałem od sąsiada (równy chłop bo sam przyszedł i powiedział że mu zostanie i jak chcę to może mi oddać) to czekałem 2 godziny w kolejce a ceny wydzierżawiania sięgały nawet 70 gr.Tak se myśle że jeżeli będą wysokie kary to dla sąsiada trzeba będzie zboże za darmo skosić :)

#1570 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 20:53

Kwoty mleczne 70gr? To chyba już kogoś równo pogieło na olx jest pełno ofert sprzedaży po 50gr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 05 grudzień 2014 - 21:01

Kwoty mleczne Ropsonok-ty farciarzu, mam rozumieć że dostałeś kwotę za darmo?
Człowieku nie bądź tym co ryje-do żniw dorzuć skrznkę piwa ale teraz.
No normalnie jak bogatemu to nawet wół się cieli, a biednemu to i krowa
nie chce. ..

#1572 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 21:34

Kwoty mleczne O pakietach mlecznych to wiem jak Wy od dawna. Nie zrozumieliście tylko jednej rzeczy w mojej wypowiedzi. Ktoś gdzieś usłyszał, że kontrakty będą na indywidualną kwotę i to co przekroczone, więc teraz produkują bez limitu. Oj zdziwią się jak będzie inaczej a karę zapłacą i to niezłą. Możemy domyślać się jak będą wyglądać kontraktacje, ale mam jakąś teorię, że kto będzie chciał zwiekszyć kwote w kontrakcie załóżmy o 30% będzie musiał wykupić w swojej mleczarni limit. To nie byłaby kara tylko wykupowanie prawa do zwiększenia produkcji. Mleczarnia zdecydowałaby o wielkości opłaty w zależności od zapotrzebowania na surowiec. To tylko moje domysły i nie traktujcie tego poważnie, bo to chyba szalony pomysł, choć cenę by jakoś stabilizowało.

#1573 Share HANK

HANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 21:44

Kwoty mleczne

taką opłatę już masz w postaci udziałów

#1574 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 22:03

Kwoty mleczne

ciężko w tej chwili cokolwiek powiedzieć, udziały są w spółdzielni, spółdzielnia jest niejako własnością rolników więc głupio by było wykupować sami od siebie- no ale u nas to niczego nie można wykluczyć ;[

#1575 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 05:40

Kwoty mleczne to raczej nie realne przy tej konkurencji jaka jest między mleczarniami. Jak by tak było to powiedzmy mlekovita powiedziała by że u nich każdy może produkować ile chce i ściągnęła dostawców do siebie.

#1576 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 06:05

Kwoty mleczne

fakt faktem, u mnie centrala Mlekovity i moce przerobowe są tak duże że jeszcze mleko zza granicy ciągną czasami i cały czas prezes chce więcej, swego czasu nawet padła propozycja że zapłaci za rolników kary aby tylko mleko szło, no niestety przepisy unijne nie pozwalały na to... cały czas są inwestycje jakieś i w planach kolejne budowy także u nas żeby  nie limity i kary można produkować do woli, no tyle że trochę wschodni rynek zbytu zawiódł no i te ceny "trochę" pospadały

#1577 Share marcin1985

marcin1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 18:40

Kwoty mleczne

mam do wydzierżawienia 16 000 kg kwoty mlecznej

info na priv

#1578 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 18:43

Kwoty mleczne

idź na jakiś portal ogłoszeniowy, trzeci raz już wpisujesz to tutaj

#1579 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 20:10

Kwoty mleczne jak chcesz wydzierżawić za rozsądna cenę to mogę ci pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 20:13

Kwoty mleczne

odnośnie kontraktów czy pakietów mlecznych to coś czuję ,że to tylko puste gadki mleczarni, żeby ludzie nie ograniczali produkcji .

Po zniesieniu kwotowania będzie tak jak przed wprowadzeniem limitów  skupią wszystko tylko będą promować większych dostawców a mniejszym zapłaca mniej ,surowca pewnie będzie w bród to i cena spadnie ale wszystkim .

Jak nie będzie odgórnych regulacji  i nałoży się jeszcze na to brak mozliwości eksportowych to nie trudno przewidzieć co nastąpi .

Zupełnie nie rozumiem sensu zniesienia kwotowania jak by nie można było corocznie powiększać krajowy limit przy rosnącym popycie na mleko .

Edytowany przez DarekD, 06 grudzień 2014 - 20:22.

nowy