Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2014 - 08:39

Kwoty mleczne

nie ma dopłat dla chodowców bydła miała byc a nie ma..ma byc teraz a nie wiadomo czy bedzie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 10:45
  •  

#1542 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 grudzień 2014 - 08:49

Kwoty mleczne

no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski), nie wiem jak teraz było ale w przyszłych planowane jest wsparcie (dopłaty do sztuki) do bydła w południowo wschodniej części kraju... dlaczego tylko tam to ja nie wiem, jakiś nonsens...

obecnie też chyba w terenach górskich jest ta dopłata ale ręki uciąć nie dam... w każdym razie gdzieś na stronce widziałem kwotę 5.. zł do sztuki

#1543 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 08:56

Kwoty mleczne

w Małopolsce nie ma ale ja nie z gór ciekawe lepiej żeby ktoś z gór się wypowiedział 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1544 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 05 grudzień 2014 - 10:05

Kwoty mleczne

Moim zdaniem nie warto płacić za kwotę po 50gr po 30gr to też bardzo dużo z tego co wiem kara nie powinna być większa jak 50 groszy za każdy kg i najprawdopodobniej będzie rozłożona w czasie więc po co nabijać kieszeń spekulantom ja nie kupuje kwoty od wczoraj daje w paszowóz pasze na maksa i zwiększam litry mleka.

#1545 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 05 grudzień 2014 - 10:37

Kwoty mleczne To akura głupio postepujesz. W sytacji kiedy przekraczamy karę powinniśmy dążyć do tego aby te przekroczenie było jak najmniejsze. Wtedy to ogólnie jako kraj możemy przekroczyć mniej i wówczas kary będą niższe.

Nie wpadajmy też w te trochę błędne koło produkowania ile sie da po zniesieniu kwot. Bo może okazać się że rynek mleka zostanie szybko wysycony i cena za mleko drastycznie spadnie.Producenci świń znają ten proces bardziej i chyba doskonale wiedza co to górki i dołki wieprzowe.

#1546 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 10:41

Kwoty mleczne

wcześniej widziałem troszkę coś innego ale tutaj widać żę coś w tym kierunku dopłat do bydła robią

http://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/doplaty-20152020-minister-odkrywa-karty/

#1547 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2014 - 10:48

Kwoty mleczne

no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski), nie wiem jak teraz było ale w przyszłych planowane jest wsparcie (dopłaty do sztuki) do bydła w południowo wschodniej części kraju... dlaczego tylko tam to ja nie wiem, jakiś nonsens...

obecnie też chyba w terenach górskich jest ta dopłata ale ręki uciąć nie dam... w każdym razie gdzieś na stronce widziałem kwotę 5.. zł do sztuki

masz rację   nie wiesz , więc po co te głupoty wypisujesz 

co innego mieć własne zdanie i tu całkowicie się  z Tobą nie zgadzam .. ale ok to Twoje poglądy 

co innego pisać o faktach a co innego pisać bzdury wyssane z palca 

rynek kwot jest jaki jest , kwota to towar który ma swoją wartość ...kogo nie stać żeby zakupić kwotę ( a produkuje ponad limit ) idzie po bandzie i tak naprawdę kopie sobie dół ...kary raczej nie będą mniejsze niż 30 gr (za tyle można było kupić ) , ale wiadomo jet ryzyko jest zabawa - najważniejsze żeby tylko rozłożyli na raty  :D  :D  :D

#1548 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:01

Kwoty mleczne

Moim zdaniem nie warto płacić za kwotę po 50gr po 30gr to też bardzo dużo z tego co wiem kara nie powinna być większa jak 50 groszy za każdy kg i najprawdopodobniej będzie rozłożona w czasie więc po co nabijać kieszeń spekulantom ja nie kupuje kwoty od wczoraj daje w paszowóz pasze na maksa i zwiększam litry mleka.

no to powodzenia, jak po zapłąceniu kar wyjdzie ci żee zarobiłeś na ponadprogramowych litrach po 20-30 gr to wtedy sie może ockniesz, produkuj jak najwięcej i dokładaj do interesu, ja się pośmieję :) czas pokaże jak wyjdzie, ja bym nie był takim optymistą, ale wolna droga, to ty będziesz płacił, mi to lotto, za te drobne co będę musiał zapłacić to daruję sobie parę imprez, a ty w zależności na jaką skalę produkujesz pozbawisz się powiedzmy jakiejś maszyny, bo ty wielki pan, musisz dużo mleka oddawać... po 30 gr przy kosztach prodkucji (sam wpisz kwotę), jak takie proste równanie nie dociera to powiem śmiało że nie wszyscy rolnicy są inteligentni :)

masz rację   nie wiesz , więc po co te głupoty wypisujesz 

co innego mieć własne zdanie i tu całkowicie się  z Tobą nie zgadzam .. ale ok to Twoje poglądy 

co innego pisać o faktach a co innego pisać bzdury wyssane z palca 

możesz się ze mną nie zgadzać, możesz twierdzić że piszę głupoty ale..

http://www.nto.pl/ap...SWIAT/131009659

artykuł z 2013 roku, proponuję spojrzeć pod koniec artykułu, ja mówię co przeczytałem, nie wiem kto te dopłaty do krów otrzymywał (ja nie) ale jasno jest napisane:

wyższa będzie dopłata do hodowli krów – 602,6 zł/szt. (584,79 zł za sztukę w 2012 r.)

kolejny:

http://funduszeue.in...za-2012-r-plan/

Lub jeśli dla kogoś te strony to niawiarygodne źródła to może jakąś pewniejszą stronę podam...

http://www.arimr.gov...eliczane-w.html

tam jest taki podpunkt: "płatność do krów - 584,79 PLN/szt.;"

stawki za rok 2012- strona agencji chyba wystarczająco wiarygodna?

Kozulek, na przyszłość sprawdź informacje przez kogoś podawane zanim na niego naskoczysz że głupoty pisze, czasami przydało by się żebyś sam się zorientował w temacie bo tatuś wszystko chyba za ciebie robi

Edytowany przez daremw, 05 grudzień 2014 - 11:11.

#1549 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:19

Kwoty mleczne

to co podajesz to  nie aktualne już człowieku , widać jak śledzisz bieżące sprawy i udajesz że wiesz 

przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i jak to się ma do rzeczywistości  , bo raczej prawdopodobnie będą dla wszystkich 

;;no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski) ;;

dopłaty do bydła i krów  będą od 215 roku   

http://www.arimr.gov...z_produkcja.pdf

wróćmy do tematu , kwoty niestety zabraknie i ceny raczej nie będą spadać ...ale powodzenia dla tych co żyją nadzieją .

Edytowany przez kozulek2, 05 grudzień 2014 - 11:27.

#1550 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:51

Kwoty mleczne

dopłaty były do 10 szt krów (ok.600zł/ sztuka) ale nie we wszystkich województwach i nie dla tych co mieli powyżej 10 szt,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share marcin1985

marcin1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:59

Kwoty mleczne

mam do wydzierżawienia 16 000 kg kwoty mlecznej

info na priv

#1552 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 12:13

Kwoty mleczne

to co podajesz to  nie aktualne już człowieku , widać jak śledzisz bieżące sprawy i udajesz że wiesz 

przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i jak to się ma do rzeczywistości  , bo raczej prawdopodobnie będą dla wszystkich 

;;no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski) ;;

dopłaty do bydła i krów  będą od 215 roku   

http://www.arimr.gov...z_produkcja.pdf

wróćmy do tematu , kwoty niestety zabraknie i ceny raczej nie będą spadać ...ale powodzenia dla tych co żyją nadzieją .

nie powiedziałeś co dokładnie negowałeś w mojej wypowiedzi więc do części wypowiedzi się odniosłem potwierdzając linkami z lat ubiegłych o których również wspomniałem, jak nie umiesz się precyzyjnie odnieść do czyjejś wypowiedzi to wróć do szkoły, w podstawówce już tego uczą.

teraz w takim razie sam głupoty opowiadasz idąc twoim tokiem myślenia bo piszesz że prawdopodobnie dla wszystkich... gdzie to masz napisane? gdzie jest napisane że we wszystkich województwach? kolega Morfi również potwierdza że nie dla wszystkich i tylko do 10 szt było także nie wiem czy się tu popisałeś... bo na pewno nie wiedzą

#1553 Share CALUMET

CALUMET

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 12:15

Kwoty mleczne

trzeba być powalonym i to zdrowo aby spekulantom płacić po 40 groszy za kg kwoty nie mówiąc o większych sumkach .Osobiście kupiłem 25000 kg za 0,20 gr pod k0oniec pażdziernika w listopadzie 9000 kg po 0,25 groszy za kg i na 9 grudnia umówiona cena 0,18 groszy za kg a kupuje 6000 kg wszystkie tranzakcje załatwiane przez mleczarnie . z tymi karami nie bedzie też tak zle  gdyż mleczarnia do której oddaje powiedziała ze produkcja hamuje ,maja mniej mleka .jeśli tak to spowolni to przekroczenie nie bedzie az takie duże jak to spekulanci od kwot prognozują.Kary bedą w granicach 0,30-040 groszy

#1554 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 12:25

Kwoty mleczne

Są ludzie w jak opowiadał znajomy rozwożący pasze którzy nie hamują produkcji i powiększają jak się da. Doszły ich jakieś plotki, że po zniesieniu kwotowania mają być te kontrakty na które będzie składać się indywidualna kwota+ to co przekroczyli w ostatnim roku. Dla mnie to szaleńcy, którzy wierzą w jakieś plotki lub prawdziwi farciarze, którzy mimo kary zyskają więcej po zniesieniu kwotowania. Są też ludzie, którzy całkowicie zaprzestali oddawać mleko i dają tylko otręby dla podtrzymania. 

#1555 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 12:31

Kwoty mleczne

z tego co już spory czas temu mówiono (nie plotki tylko ktoś z agencji) to kwoty mają być zastąpione pakietami mlecznymi które po części mają przypominać kontraktację ale na jakich zasadach w końcu to będzie to kto to wie... agencja pewnie jeszcze nie wie a co mowa rolnicy. sam teraz nie szaleję z mlekiem i ograniczam jak się da a i tak wiosną będę miał kumulację wycieleń :)

Edytowany przez daremw, 05 grudzień 2014 - 12:33.

#1556 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 13:03

Kwoty mleczne

nie powiedziałeś co dokładnie negowałeś w mojej wypowiedzi więc do części wypowiedzi się odniosłem potwierdzając linkami z lat ubiegłych o których również wspomniałem, jak nie umiesz się precyzyjnie odnieść do czyjejś wypowiedzi to wróć do szkoły, w podstawówce już tego uczą.

teraz w takim razie sam głupoty opowiadasz idąc twoim tokiem myślenia bo piszesz że prawdopodobnie dla wszystkich... gdzie to masz napisane? gdzie jest napisane że we wszystkich województwach? kolega Morfi również potwierdza że nie dla wszystkich i tylko do 10 szt było także nie wiem czy się tu popisałeś... bo na pewno nie wiedzą

człowieku to że tak było to wiemy , ale nowa perspektywa dotyczy całego kraju ...pisze prawdopodobnie bo jak na razie nie ma rozporządzenia 

podajesz  to co jest już nie  aktualne i jednocześni widać że nie masz pojęcia o tym co na dniach będzie obowiązywało,bo nadal twierdzisz że będzie jak było  :D  :D  :D

tak kwoty mają być zastąpione pakietami mlecznymi , ale na razie nie wiadomo jak ma to wyglądać w praktyce 

Edytowany przez kozulek2, 05 grudzień 2014 - 13:05.

#1557 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 14:12

Kwoty mleczne

Są ludzie w jak opowiadał znajomy rozwożący pasze którzy nie hamują produkcji i powiększają jak się da. Doszły ich jakieś plotki, że po zniesieniu kwotowania mają być te kontrakty na które będzie składać się indywidualna kwota+ to co przekroczyli w ostatnim roku. Dla mnie to szaleńcy, którzy wierzą w jakieś plotki lub prawdziwi farciarze, którzy mimo kary zyskają więcej po zniesieniu kwotowania. Są też ludzie, którzy całkowicie zaprzestali oddawać mleko i dają tylko otręby dla podtrzymania.

jest gość który ma 2 rok obore na 150krów wcześniej miał 40. Za tamten rok miał 200tys kary ale mleczarnia mu rozłożyła na raty. W tym roku od lipca doja ponad limit paszy nie zmniejszają jeszcze kupują jałowki bo jest okazja kupić tanio dobre sztuki a miejsce jeszcze mają. O kupowaniu limitu nie chcą słuchać bo to ostatni rok kwotowy. Jest ryzyko jest zabawa.

#1558 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 14:41

Kwoty mleczne

człowieku to że tak było to wiemy , ale nowa perspektywa dotyczy całego kraju ...pisze prawdopodobnie bo jak na razie nie ma rozporządzenia 

podajesz  to co jest już nie  aktualne i jednocześni widać że nie masz pojęcia o tym co na dniach będzie obowiązywało,bo nadal twierdzisz że będzie jak było  :D  :D  :D

a ty dalej pokazujesz że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, nic więcej nie da się tu powiedzieć.

w żadnym zdaniu nie napisałem że ma być jak było, nie twórz swoich bajek na podstawie czyichś postów

#1559 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2014 - 16:04

Kwoty mleczne

@kozulek2 weź ogarniaj trochę...czytaj uważnie ze zrozumieniem. Sam mam wrażenie, że Ty czytasz, to co chcesz przeczytać...

@daremw, takie pakiety to co mają dać? Z jednej strony będą pewnie chronić mleczarnie przed przekroczeniem mocy przerobowej, a co do negocjacji ceny mleka? Mali gospodarze będą dostawać mniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 16:26

Kwoty mleczne

co mam ogarnąć ? dopłaty będą do krów i do bydła dla wszystkich nie zależnie od regionu  od 2015 roku ..a koleś podaje jakąś  prahistorię i zadaje głupie pytanie że niby gdzie to napisane ? 

kto  te bzdury pisał ? 

,,ale w przyszłych planowane jest wsparcie (dopłaty do sztuki) do bydła w południowo wschodniej części kraju... dlaczego tylko tam to ja nie wiem, jakiś nonsens...,, 

mali i tak dostają mniej i tu kwotowanie ani pakiety nie będą miały wpływu na politykę cenową

Edytowany przez kozulek2, 05 grudzień 2014 - 16:33.