Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2684 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 15:19

Kwoty mleczne

U mnie ostatnio kierowcy mleczarek zasieli panikę, że kara po 1,20 zł będzie. Kwotę można kupić po 60gr ale raz, że kasę trzebjuż wyłożyć a dwa może tak wysokiej kary nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 21:13
  •  

#1522 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 15:37

Kwoty mleczne Jak miałbym kupować po 60 gr kwotę i kasę muszę mieć na już wolę karę albo zyskam a jak stracę, mleczarnia rozłoży na raty i coś może sama dorzuci

#1523 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 16:28

Kwoty mleczne

ja mam kwoty pod dostatkiem ale przy prognozowanej karze 80gr. za l. płacić 60gr  komuś za  nic nie robienie - ja powiedziałbym dziękuję - ty  frajera na pewno znajdziesz

Zastanawiam się kto jest większym frajerem - ten co nic nie robi czy ten co tyra i jeszcze musi dołożyć do interesu. Odpowiesz?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1524 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 16:39

Kwoty mleczne

krecio123, coś tu chyba zaniżyłeś ostatnie wyliczenia przy 8% powinno być 80 do 90gr

Po 30-40gr to chyba Ty szukasz naiwniaków .Póki co to nikt Ci nie sprzeda za tyle i wiedz ,że ilość kwot oferowanych do sprzedaży też jest ograniczona i zapewne nie dla każdego starczy , nikt nie przymusza do kupna . Co do kary 1.2 to nie panika a informacja ze strony ARR ,że za miesiąć wrzesień ilość skupionego mleka przekroczy kwotę krajową o 10,4% ( oczywiście chodzi o prognozowaną dynamikę wzrostu )

nowy

#1525 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2014 - 16:58

Kwoty mleczne

@james, przykładowo taki @Rolnik1973, który jak widzę jest za wspieraniem Polskich produktów pewnie wolałby zapłacić nawet równowartość kary(przyjmijmy te 80 gr) i kupić/wydzierżawić kwotę tylko dlatego, aby zostawić kapitał w rękach jakiegoś gospodarza i nie finansować Brukseli...Może się okazać, że nie tylko Litwa, Łotwa czy Estonia otrzyma pomoc, ale już poziom pomocy dla rolnika polskiego, a zachodniego będzie się różnił, tak jak w sytuacji sadowników/warzywników po embargu.

@krecio123, Prognozy są na te 8%, ale nigdzie nie mogę znaleźć danych  czy uwzględniali obniżki dostaw(bo ludzie ograniczają jak mogą). Jeśli uwzględnili , to te 8% to będzie takie min., jeśli nie to może być niżej.

#1526 Share Zagzagel

Zagzagel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 17:09

Kwoty mleczne

Tutaj jest link do aktualnych informacji https://www.bgz.pl/d...gro_tydzien.pdf, 1,2 zł kary za przekroczony kilogram mleka to cena wyssana z palca ( ktos kiedys w telewizji rzucil i kazdy teraz to powtarza), dodatkowo dzisiaj mialy byc prowadzone rozmowy z ministrem na temat miedzy innymi postulatow zlozonych w tamtym tygodniu podczas Pikiety Mlecznej. Wiec nie ma co panikowac i placic dla kogos 60gr za kilogram kwoty.

#1527 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 grudzień 2014 - 17:37

Kwoty mleczne

@james, przykładowo taki @Rolnik1973, który jak widzę jest za wspieraniem Polskich produktów pewnie wolałby zapłacić nawet równowartość kary(przyjmijmy te 80 gr) i kupić/wydzierżawić kwotę tylko dlatego, aby zostawić kapitał w rękach jakiegoś gospodarza i nie finansować Brukseli...

na jakim świecie żyjesz? mamy utrzymywać nierobów (nawet jeśli to Polacy) co produkcję zakończyli bo to patriotyczne? z Brukseli to chociaż moze uda się jakieś dofinansowanie wyrwać a taki nierób co liczy na łatwą kasę dorzuci mi się do sprzętu?

analogicznie jeśli tacy wszyscy patrioci to co z nich za patrioci jak chcą oskubać  drugiego polaka narzucając takie ceny kwot? ogarniaj trochę temat bo patriotyzm w obie strony działa a nie tylko w stronę na korzyść nierobów.

ja osobiście ograniczam produkcję do minimum (jedyne co dokupuję to witaminy, zużywam tylko pasze z gospodarstwa, zasuszam wcześniej krowy, spajam mleko cielętami nawet trochę starszymi i ładniej rosną) w obecnej chwili a przekroczene będę miał na znikomym poziomie (5 tys l prawdopodobnie analizując produkcję), jak mam gnać na mleko, sponsorować wytwórnie pasz, potem nierobów sprzedających kwoty za niedorzeczne sumy to ja wolę ograniczyć produkcję a niech sobie frajer z tą kwotą zostaje i niech sie cieszy że ma, czy zapłącę karę w wysokości 4000 zł (80 gr/l) czy 3000 zł (60 gr/l) to mi to wisi- o drobne sie kłócił nie będę

Edytowany przez daremw, 04 grudzień 2014 - 17:40.

#1528 Share krecio123

krecio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 17:53

Kwoty mleczne DarekD Ty jestes mądrzejszy czy ARR ??

a moze wiesz cos wiecej niz my wszyscy?? no i wiecej tez niz Agencja Rynku Rolnego ??

wejdz na strone www.arr.gov.pl pozniej w zakładke kwotowanie produkcji mleka i przeczytaj sam sobie bo byc moze myslisz ze wyssałem to sobie z tego małego palca.

Juz tu kilka osob pisało ze nie warto kupic po 50gr gdy kara moze byc 60gr.  lepiej obrócic kasą teraz, pozniej od kwietnia zwiększyc produkcje po likwidacji kwot, spłacić kare i produkowac wiecej= wiecej zysku. Dziekuje. to wszystko w tym temacie.

#1529 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 18:49

Kwoty mleczne

nie wiem co masz na myśli, ja zwiększał będę produkcję właśnie pod koniec marca, początek kwietnia bo akurat sporo krów ma mi sie cielić i jeszcze jałówki akurat do tego dojdą, dlatego nie wie o co ci chodzi.

a odnośnie bycia mądrzejszym od agencji... to nie jest trudne :) chociaż dalej nie mogę wydumać o co tu na mnie naskakujesz, może i wyjaśnisz? ja jedynie napisałem objektywną opinię z uzasadnienie a ty? ja jedynie powiedziałem że mi nie różnica tysiąc w tą a w tą to co ja mam się przejmować? patrzę że to ty bardziej tematu nie ogarniasz i nie uiesz racjonalnie myśleć, przeczytałeś wogóle dokłądnie to co napisałęm czy tylko zobaczyłeś nick i pomyślałeś: a porzucam się do tego. przeczytaj jeszcze raz (tym razem ze zrozuieniem) to co napisałem i wtedy może dotrzesz do tego że moje myślenie jest logiczne, no chyba że twierdzisz że lepiej sprzedawać mleko poniżej kosztów produkcji (efekt albo kar albo kupowania drogich kwot) czyli dokładając do tego. wyjaśnij mi gdzie jest ta twoja logika? bo jakoś jej nie widać :)

#1530 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 18:56

Kwoty mleczne

On to nie napisał do ciebie, zobacz na zbieżność nicków kilka postów wyżej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2014 - 19:05

Kwoty mleczne

@daremw jak ty nierobem nazywasz kogoś, kto zmienił branże  to masz fajne podejście. Posiadana kwota nie znaczyła obowiązku produkcji...Kwota ma swoją wartość i normlene jest , że w takiej sytuacji rośnie.Za darmo nie dostaniesz nic. Jako rolnik z Polski też nie jesteś równo traktowany jak. np Niemiec, nawet jak chętnie zapłacisz karę.

#1532 Share james

james

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 19:16

Kwoty mleczne

@daremw  krecio mówił o tym darkud z gimnazjum bez prawa jazdy a nie o tobie 

@mnmireczek kwota teraz ma wartość , za 4 miechy wartość zerowa , w przypadku  spełnienia żądań protestujących wartość spadnie wcześniej ,  zmniejszenie produkcji -spadek , (zwiększenie- wzrost)

#1533 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 19:35

Kwoty mleczne

krecio 123 , weź to co Piszesz na logikę :4%to50-60gr ,6% 60-70-gr , więc  8%  to ile ma być ?  Może nie Ty się pomyliłeś a ten kto piasał na stronie ARR a Ty  tylko powielasz ?

Nieroby  ,co chcą kwotę sprzedać,  zaś zdrugiej strony cwaniaczki co chcą za marne grosze kupić - tak to można w kółko się obrzucać epitetami. Tylko  jakby te nieroby dalej doiły  to ile byłoby ogłoszeń sprzedaży i po jakiej cenie?

nowy

#1534 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 20:14

Kwoty mleczne

No ile ma być ? 1,20 zł ?

Te ponad 10 przekroczenia to chyba wziołeś przez pomnożenie togo co oddane było przez 6 pierwszych miesięcy razy 2, bo arr takich danych nigdy nie podawała, nie wiesz, że w wielu gospodarstwach jest sezonowość ?

0.60zł za kwote i więcej to jak co roku sztucznie napędzanie ceny przez media i straszenie przekroczeniem by zarobić mógł ktoś bo to niezły biznes.

#1535 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 20:30

Kwoty mleczne

On to nie napisał do ciebie, zobacz na zbieżność nicków kilka postów wyżej

dobra mój błąd, co nie zmienia mojego podejścia do takiej ceny kwoty i logiki jaką się niektórzy kierują

@daremw jak ty nierobem nazywasz kogoś, kto zmienił branże  to masz fajne podejście. Posiadana kwota nie znaczyła obowiązku produkcji...Kwota ma swoją wartość i normlene jest , że w takiej sytuacji rośnie.Za darmo nie dostaniesz nic. Jako rolnik z Polski też nie jesteś równo traktowany jak. np Niemiec, nawet jak chętnie zapłacisz karę.

są tacy co zmienili branżę, ale to wbrew pozorom niewielki odsetek, w mojej okolicy to właśnie takie leniwce które wolą sprzedać kwotę, oddać ziemię w dzierżawę za 1000 jeszcze wziąć dopłaty, położyć sie, leżeć i patrzeć jak idioci na niego robią. kwota ma swoją wartość ale w przypadku gdyby jeszcze obowiązywała kilka lat, za parę miesięcy traci całkowicie wartość i tyle- to już chyba lepiej ograniczyć produkcję zamiast przez kary lub kupno kwoty spaść zdrowo poniżej granicy opłacalności. ja sam osobiście w czasie kiedy mleko miało największą wartość wykorzystałem bardzo dużo kwoty w porównaniu do poprzednich lat (tak się złożyło) więc na tym zarobiłem chociaż, a teraz mogę spokojnie ograniczać bo i tak ceny spadają, to i produkcja mało opłacalna. mi na życie spokojnie wystarczy z pieniędzy zarobionych w okresie górki cenowej :)

teraz kwota trzyma cenę głównie ze względu na rozgłos który temu towarzyszy, nie ma to nic wspólnego z jej realną wartością, ceny są po prostu sztucznie napędzane ale jest to celowe działanie... rządu.

nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na cały system chociażby płatności bezpośrednich? zapewne niewielu. większość raczej ma pretensje trochę że dopłaty bezpośrednie nie obowiązują do produkcji tylko do powierzchni upraw, wielu osobom się to nie podobało ale dlaczego przez tyyle lat tego nie zmieniono mimo że nasz kochany rząd od dawna doskonale sobie zdaje sprawę z tego że pseudorolnicy po prostu wyłudzają dopłaty,bo tak to można nazwać jeśli nie uprawiają ziemi. podobnie te programy z przyszłego prow, dużo pieniędzy jest skierowanych do tych którzy chcą się rozstać z rolnictwem...

jaki jest tego powód? zwykła polityka... żeby te za przeproszeniem dziadostwo rozleniwione nie szło do opieki społecznej i nie zalegało w urzędzie pracy jako bezrobotni, dla wielu nie są to dopłaty bezpośrednie tylko dopłaty... socjalne. powód prosty- zmniejszenie oficjalnego bezrobocia, zmniejszenie ubustwa na terenach wiejskich itp pokrewne.

Edytowany przez daremw, 04 grudzień 2014 - 20:44.

#1536 Share darko6101990

darko6101990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 20:40

Kwoty mleczne

Witam.

Według mnie każdy ma swoje zdanie i każdy robi tak jak uważa to za słuszne. Więc te kłótnie są bezsensu bo każdy ma prawo robić to co chce. 

Z tego co ja wiem to minimalnie przekroczenie spadłowedług danych ARR ale minimalnie co bedzie dalej nie wiadomo. Ja juz dawno lecę ponad limit, we wrześniu miałem do kupienia limit za 35gr od handlarza. Powiedziałem ze za duzo i maksymalnie mogę dać 30gr i nie dogadalismy się. Ale powiedziałem sobie że więcej niż 30gr nie dam za limit i tyle, jak nie kupię to trudno. 

#1537 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 20:48

Kwoty mleczne cenę podbijają ludzie którzy uwierzyli w kary ponad 1zł i płacą już po 50gr albo więcej. Według mnie 30-40gr to uczciwa cena i więcej nie zapłacę. Jak się uda to kupię a jak nie to karę zapłacę.

#1538 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 20:52

Kwoty mleczne

dobra mój błąd, co nie zmienia mojego podejścia do takiej ceny kwoty i logiki jaką się niektórzy kierują

są tacy co zmienili branżę, ale to wbrew pozorom niewielki odsetek, w mojej okolicy to właśnie takie leniwce które wolą sprzedać kwotę, oddać ziemię w dzierżawę za 1000 jeszcze wziąć dopłaty, położyć sie, leżeć i patrzeć jak idioci na niego robią. kwota ma swoją wartość ale w przypadku gdyby jeszcze obowiązywała kilka lat, za parę miesięcy traci całkowicie wartość i tyle- to już chyba lepiej ograniczyć produkcję zamiast przez kary lub kupno kwoty spaść zdrowo poniżej granicy opłacalności. ja sam osobiście w czasie kiedy mleko miało największą wartość wykorzystałem bardzo dużo kwoty w porównaniu do poprzednich lat (tak się złożyło) więc na tym zarobiłem chociaż, a teraz mogę spokojnie ograniczać bo i tak ceny spadają, to i produkcja mało opłacalna. mi na życie spokojnie wystarczy z pieniędzy zarobionych w okresie górki cenowej :)

teraz kwota trzyma cenę głównie ze względu na rozgłos który temu towarzyszy, nie ma to nic wspólnego z jej realną wartością, ceny są po prostu sztucznie napędzane ale jest to celowe działanie... rządu.

nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na cały system chociażby płatności bezpośrednich? zapewne niewielu. większość raczej ma pretensje trochę że dopłaty bezpośrednie nie obowiązują do produkcji tylko do powierzchni upraw, wielu osobom się to nie podobało ale dlaczego przez tyyle lat tego nie zmieniono mimo że nasz kochany rząd od dawna doskonale sobie zdaje sprawę z tego że pseudorolnicy po prostu wyłudzają dopłaty,bo tak to można nazwać jeśli nie uprawiają ziemi. podobnie te programy z przyszłego prow, dużo pieniędzy jest skierowanych do tych którzy chcą się rozstać z rolnictwem...

jaki jest tego powód? zwykła polityka... żeby te za przeproszeniem dziadostwo rozleniwione nie szło do opieki społecznej i nie zalegało w urzędzie pracy jako bezrobotni, dla wielu nie są to dopłaty bezpośrednie tylko dopłaty... socjalne. powód prosty- zmniejszenie oficjalnego bezrobocia, zmniejszenie ubustwa na terenach wiejskich itp pokrewne.

W 100% procentach popieram twoją wypowiedź.

#1539 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 21:13

Kwoty mleczne też to zauważyłem ci którzy gospodarują stale są nękani jakimiś kontrolami. A ten co dopłaty to jego cały kontakt z rolnictwem ma spokój nikt go nie kontroluje. Do tego dochodzi że ludzie dają w dzierżawę przez gminę a o dopłaty sami składają bo nie mają pojęcia że tak nie wolno bo niby skąd mają o tym wiedzieć jak rolnictwo ich wcale nie interesuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 22:12

Kwoty mleczne

daremw masz racje ,likwidacja bezrobocia to jedno, ale ilu wielko-obszarowców z miasta bierze dopłaty za nic ,wykupili ziemie za bezcen i teraz z niej żyją? Znam kilku takich cwaniaków ,a dopłaty do produkcji od początku wejścia do uni  są tylko dla hodowców bydła , ja hoduję trzodę i na nią nie dostałem jeszcze ani złotówki ,więc lepiej obsiać albo ugorować niż się narobić i oddać za bezcen .Czy racji nie mam?