Polecane posty

Pablo1970    51

kozulek ja to zasadniczo nawet nie wiem kto wybierał radnych (SM Mlekovita), jakoś nie pamiętam żadnych wyborów, najzabawniejsze jest to że osoby znajdujące się w radzie otrzymują wyższą cenę mleka od innych, ba nawet żona jednego radnego jest pracownicą mleczarni i dziwnym zbiegiem okoliczności zarabia zdecydowanie więcej od pozostałych mimo że pełniona przez nią funkcja... hmmm jak to powiedzieć żeby nie urazić ;[ więc moze na tym poprzestanę

 

Pierdzielisz  głupoty   mój kolega  jest  radnym   ostatnio  przy  ćwiartce   rozmawialiśmy  o cenie mleka  widziałem  jego  fakturę 

uwzględniając parametry   i   ilość  oddanych  litrów  cena  litra mleka  nie  różniła  się  od  mojego  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

trochę za mało chyba wiesz o sytuacji w naszej SM...  odnośnie żony tego radnego... ona pracuje w biurze jak zdecydowana większość na umowę o pracę a mimo wątpliwej wartości praca (delikatnie powiedziane) otrzymuje płacę sporo wyższą niż inni troszkę wyżej postawieni (bardzo pewne źródło tych informacji...). radny na 100% ma większą stawkę za mleko,nie mówię o jakichś gigantycznych sumach ale różnica jest w porównaniu do innych w dostarczających w podobnych ilościach jest zdecydowana. co do pracy to żebyś się orientował dobrze to byś zauważył że większość stanowisk biurowych jest obsadzone rodziną bliższą lub dalszą (mimo nawet braku kwalifikacji) prezesa jak i pani kadrowej O. między innymi jej syn który ze mną studiował. sporą część stanowią też najbliżsi znajomi wspomnianych osób. co do pierwszeństwa przy pracy również się nie zgodzę... zajdzie jakaś panienka z wystawionym biustem to momentalnie znajduje zatrudnienie (sprawdzone)... tak się składa że u mnie we wsi dzieci dostawców mieli większy problem z dostaniem się do pracy na produkcję niż ci którzy mleka nie dostarczają i nie dostarczali już przez długie lata.

podam może przykład znajomego z nowego kalinowa który został przyłapany kilkukrotnie na piciu (porządnym) w pracy, i wyleciął z pracy a po miesiącu wrócił i nawet nie poniósł żadnych konsekwencji (finansowych jak każdy inny), jednak on nigdy nie ukrywał że jego rodzina i kadrowa bardzo dobrze żyją (oba bodajże pochodzi z chojanego lub gdzieś blisko).


Pierdzielisz  głupoty   mój kolega  jest  radnym   ostatnio  przy  ćwiartce   rozmawialiśmy  o cenie mleka  widziałem  jego  fakturę 

uwzględniając parametry   i   ilość  oddanych  litrów  cena  litra mleka  nie  różniła  się  od  mojego  .

może twój kolega nie ma takiego układu, wiem tylko na 100% o jednej osobie, nigdzie nie napisałem że wszyscy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę w dalszym ciągu taką dziwną tendencję typu-"płaćcie mi więcej bo i tak mam dużo, płaćcie mi więcej bo przecież robota kupiłem, płaćcie mi więcej bo przecież po co płacić temu mniejszemu-to nieprzyszłościowe jest...".

Mam tylko jedno pytanie-dlaczego ?W imię czego mleczarnie mają płacić więcej za surowiec gorszej jakości-tak gorszej bo w dużych stadach nikt tak krowy nie dopilnuje jak w mniejszych-wiadomość że tak powiem z pierwszej ręki od zaprzyjaźnionego weterynarza ;)-no ale za to jest wirówka za ciężkie pieniądze-jak wiadomo wirówka gwarantem dobrej jakości mleka jest :D .  

 

Mleczarnie płaca więcej od ilości mleka, bo tłumaczą się tym że są mniejsze koszty. Bo jak taki większy odstawi 3000 litrów co drugi dzień a mały 300 litrów to cysterna musi jechać do 10 takich małych żeby mieć tyle co od tego jednego dużego a tacy mali czasami są porozrzucani dość daleko od siebie i wtedy są koszty paliwa. Bo cysterna jak jeżdzi co drugi dzień to trochę spali tej ropy.  

Z wieloma rzeczami tak jest, na przykład ze sprzedaża byków. Zadzwoń do skupującego że masz jednego byka na sprzedaż a powiedz że masz 10 sztuk to od razu będzie inna rozmowa o cenie :D 

I temu każdy idzie w tych czasach w ilość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Wiecie moze czy w tym roku beda przyznawane kwoty mleczne za zeszłoroczne przekroczenie?? zawsze w grudniu byly decyzje a teraz nie ma... gdzieś czytałem ze nie maja wyrównywać ale to już jakis czas temu i nie jestem juz pewien czy dobrze pamietam bo slyszalem od paru osob ze beda doliczac te kwoty.... a moze poprostu to opozniaja zeby produkcja wolniej szła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mleczarnie płaca więcej od ilości mleka, bo tłumaczą się tym że są mniejsze koszty. Bo jak taki większy odstawi 3000 litrów co drugi dzień a mały 300 litrów to cysterna musi jechać do 10 takich małych żeby mieć tyle co od tego jednego dużego a tacy mali czasami są porozrzucani dość daleko od siebie i wtedy są koszty paliwa. Bo cysterna jak jeżdzi co drugi dzień to trochę spali tej ropy.  

Z wieloma rzeczami tak jest, na przykład ze sprzedaża byków. Zadzwoń do skupującego że masz jednego byka na sprzedaż a powiedz że masz 10 sztuk to od razu będzie inna rozmowa o cenie :D

I temu każdy idzie w tych czasach w ilość. 

Transport w mleczarniach przerzucony jest na prywatne firmy  ;) -mleczarnie guzik obchodzi ile "prywaciarz" spali paliwa-płaca mu od ilości i tyle-więc Twój argument pada  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trochę za mało chyba wiesz o sytuacji w naszej SM...  odnośnie żony tego radnego... ona pracuje w biurze jak zdecydowana większość na umowę o pracę a mimo wątpliwej wartości praca (delikatnie powiedziane) otrzymuje płacę sporo wyższą niż inni troszkę wyżej postawieni (bardzo pewne źródło tych informacji...). radny na 100% ma większą stawkę za mleko,nie mówię o jakichś gigantycznych sumach ale różnica jest w porównaniu do innych w dostarczających w podobnych ilościach jest zdecydowana. co do pracy to żebyś się orientował dobrze to byś zauważył że większość stanowisk biurowych jest obsadzone rodziną bliższą lub dalszą (mimo nawet braku kwalifikacji) prezesa jak i pani kadrowej O. między innymi jej syn który ze mną studiował. sporą część stanowią też najbliżsi znajomi wspomnianych osób. co do pierwszeństwa przy pracy również się nie zgodzę... zajdzie jakaś panienka z wystawionym biustem to momentalnie znajduje zatrudnienie (sprawdzone)... tak się składa że u mnie we wsi dzieci dostawców mieli większy problem z dostaniem się do pracy na produkcję niż ci którzy mleka nie dostarczają i nie dostarczali już przez długie lata.

podam może przykład znajomego z nowego kalinowa który został przyłapany kilkukrotnie na piciu (porządnym) w pracy, i wyleciął z pracy a po miesiącu wrócił i nawet nie poniósł żadnych konsekwencji (finansowych jak każdy inny), jednak on nigdy nie ukrywał że jego rodzina i kadrowa bardzo dobrze żyją (oba bodajże pochodzi z chojanego lub gdzieś blisko).

może twój kolega nie ma takiego układu, wiem tylko na 100% o jednej osobie, nigdzie nie napisałem że wszyscy.

 

Jestes taki pewien jakbyś widział to fakture na własne oczy. Kadrowa napewno z chojanego nie jest . A za picie to noram ze zwalniaja i po miesiacu znowu zatrudniaja i nie trzeba miec do tego zadnych znajomośći poprostu taka sie jest polityka sapinskiego ze daje druga szanse chociasz niektórzy mieli nawet wiecje tych szans ale jak ukradniesz coś to juz nie ma na powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

tym mleczarzom ciągle mało na podwórku nowe ciągniki nowe samochody za cielaka 3 dni hf krzyczą po 600 zł wiem co to jest praca przy krowach ale przestali by tak urwa jęczeć bo czasami to uj mnie strzela

 

Nie wyrobie. To jak ci drogo to trzymaj sobie krówki i mniej swoje cielaki. Co nie możesz? za dużo pracy?  Skoro jesteś taki mądry to wiesz że jak jest popyt to jest cena jak popytu nie ma to cena spada tak samo mleko tak samo mięso tak samo z tymi cielakami co chcesz kupić. Jak ci za drogo to sam je sobie zrób nikt ci bulić dla mleczarzy nie nakazuje.  Ja nie kupiłem limitu i nie lamentuję że będzie kara tobie nie chce się krów trzymać to nie płacz że cielaki drogie.

 

Po za tym w zeszłym roku miałem 5 cielaków do sprzedania. Były to mieszańce. Porobiłem zdjęcia opisałem podałem wagę podałem cenę zamieściłem ogłoszenie. Długo nieczekałem dzwoni koleś o cielaki że bardzo chętny i jutro będzie. No to ok trochę mi ten dzień nie pasował no ale jak mu inaczej też nie to  poszedłem mu na rękę. Koleś przyjeżdża i zaczyna bidolić panie małe nie no tu minimim stówę na sztuce taniej. Sory ale widział na zdjęciu, wagę prawdziwą podaną miał i nagle mu nie pasuje. Morał z tego taki że też dobre z was cwaniaki i też lubicie w chj lecieć.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Bo prawda jest taka że albo Ty dymasz albo ciebie dymają

A druga to taka prawda  że rolnik to taka zj***na konstrukcja że zawsze będzie narzekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jestes taki pewien jakbyś widział to fakture na własne oczy. Kadrowa napewno z chojanego nie jest . A za picie to noram ze zwalniaja i po miesiacu znowu zatrudniaja i nie trzeba miec do tego zadnych znajomośći poprostu taka sie jest polityka sapinskiego ze daje druga szanse chociasz niektórzy mieli nawet wiecje tych szans ale jak ukradniesz coś to juz nie ma na powrót.

tak się składa że widziała to bardzo bliska mi osoba (stopnia pokrewieństwa nie będę ujawniał...) która miała dostęp również do listy płac. nigdzie nie powiedziałem że jest z chojanego tylko pochodzi z chojanego, to że mieszka w Wysokiem to doskonale wiem. żebyś się lepiej orientował to byś doskonale wiedział że za tego typu wybryki zazwyczaj są też konsekwencje finansowe, odcinają z wypłaty, a temu znajomemu nic a nic i to kilka razy- przyjmij do wiadomości że tam jest trochę chory system i są równi i równiejsi, jeśli tego nie wiesz to znaczy że niewiele wiesz o naszej mleczarni. a za drobną kradzież też nie zawsze zwalnia tylko pare dni pracuje się za nic a właściwie za karę.

 

Transport w mleczarniach przerzucony jest na prywatne firmy  ;) -mleczarnie guzik obchodzi ile "prywaciarz" spali paliwa-płaca mu od ilości i tyle-więc Twój argument pada  ;)

tu trzeba przyznać rację, zbierający mleko mają zazwyczaj od litra mleka i chyba jakąś dopłatę do kilometra (no ale szczegułów nie znam), no ale niektóre mleczarnie jeszcze mają własną zbiórkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tak się składa że widziała to bardzo bliska mi osoba (stopnia pokrewieństwa nie będę ujawniał...) która miała dostęp również do listy płac. nigdzie nie powiedziałem że jest z chojanego tylko pochodzi z chojanego, to że mieszka w Wysokiem to doskonale wiem. żebyś się lepiej orientował to byś doskonale wiedział że za tego typu wybryki zazwyczaj są też konsekwencje finansowe, odcinają z wypłaty, a temu znajomemu nic a nic i to kilka razy- przyjmij do wiadomości że tam jest trochę chory system i są równi i równiejsi, jeśli tego nie wiesz to znaczy że niewiele wiesz o naszej mleczarni. a za drobną kradzież też nie zawsze zwalnia tylko pare dni pracuje się za nic a właściwie za karę.

 

tu trzeba przyznać rację, zbierający mleko mają zazwyczaj od litra mleka i chyba jakąś dopłatę do kilometra (no ale szczegułów nie znam), no ale niektóre mleczarnie jeszcze mają własną zbiórkę.

Ale macie problemy. Wszędzie tak jest i nikt z nas tego nie zmieni! 

 

A jak nie pasuje cena mleka to może zmienić na mullera czy danone? Z tego co obserwuje to tam wszystko jest w rekach prywatnych i płacą o 20% mniej. 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja zasadniczo już przyzwyczaiłem się do tego że jest taki stan rzeczy, o pracę tam nie staram się, a radni za siedzenie cicho swoją dolę dostają ale trzeba przyznać że prezes dobrze tym kieruje, drażni mnie raczej to że ktoś się wypowiada jak jest a najwyraźniej nie ma o tym pojęcia i tylko słyszał. na cenę też nie narzekam bo raczej w większości mleczarni cena mniejsza- także co do ceny też wyrzutów nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat to mogłbym tak powiedziec dokładnie o tobie . Jeszcze niedawno w temacie cena mleka wpierałeś mi ze była premia 10gr. za listopad a wcale nie było bo ja mam to na fakturze z swoim imieniem i nazwiskiem  a ty pewnie o tym słyszałeś ! O zatrudniemiu w zakładzie ty slyszałeś i ja słyszałem bo żaden z nas tam nie pracuje ale napewno ty wiesz lepiej co sie tam dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wiem bo zarówno kilka osób z bliskiej rodziny pracuje tam a i mnóstwo bardzo dobrych kolegów także większość rzeczy do mnie dochodzi a powinieneś też wiedzieć że tam wiadomości się szybko rozchodzą, na jednej hali coś się stanie a na koniec zmiany już około 50% ludzi (ze zmiany) z całej mlekovity wie. a z ty zatrudnieniem to nie musiałem słyszeć od kolegów kolegów tylko od osób które same starały się dostać do pracy i widzę mniej więcej po okolicy kogo przyjmuje a kogo nie lub odwleka to w nieskończoność,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Witam mam takie pytanie jak to jest z wydzierżawieniem kwoty mlecznej dla innego dostawcy z innej mleczarni i innego województwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie warto zainwestować w dobre Jałówki HF cielne z Dani. sory , że pytam nie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Sory ale chyba z choinki się urwałeś tutaj ludzie zastanawiają się jak przetrwać i nie zbankrutować przez kary a ty jeszcze chcesz inwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Panowie warto zainwestować w dobre Jałówki HF cielne z Dani. sory , że pytam nie w tym temacie.

 

Jak nie masz z pieniędzy co robić i znajdziesz dobrego handlarza to czemu by nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W Polsce też krzyczą 6500-7000zł za sztukę i wiadome każdy dobrego nie sprzeda tylko co mu zbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Sory ale chyba z choinki się urwałeś tutaj ludzie zastanawiają się jak przetrwać i nie zbankrutować przez kary a ty jeszcze chcesz inwestować

 

Kolego nie obrażaj tu nikogo. Nie każdy będzie miał przekroczoną kwotę i bedzie płacił kary. Jak kupować jałówki to kiedy?????? jak nie teraz gdy są tanie.....

Tylko trzeba wziąść pod uwagę że mleko może być po 0.90 groszy....

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

no nie przesadzaj żeby już 1gr za litr nie dali to bida zupełna:P  a tak na serio  też się zgadzam że jak ktoś ma kasę i kwotę to może próbować 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj