Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2689 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 14:25

Kwoty mleczne

Witam. Chciał bym sie dowiedzieć po ile można sprzedać kwotę mleczna bezpośrednią ? mam 10 000 kg  i dostałem ofertę po 20 gr za kg, czy to uczciwa cena ? jak rozejrzałem się po różnych stronach to cena waha się w okolicach 40-45 groszy a czasem nawet i 60 gr. prosił bym o odpowiedz. woj. wielkopolskie 

po tyle samo co hurtową a nawet i wiecej bo: można bez problemu konwertować  i jak kupujący ma bydło pod oceną to może złożyć wniosek o wpisanie swojej wartości referencyjnej tłuszczu  ( jeżeli ma oczywiście więcej jak 38 bo taka jest bezpośrednia  z ARR) .

Tylko pytania czy w ciągu ostatnich dwóch lat nie brałeś coś z rezerwy bo będzie obcięta przy sprzedaży o tyle co dostałeś.

20 gr. czy to uczciwa cena ? Przy karze 80gr Ty dostaniesz te 20 a kupujący zyska 60 ,wiec możesz sam wyciągnąć wnioski (oczywiście ARR jeszcze potrąci 5% z tych 10 000kg  i wyjdzie wtedy 9500kg dla kupującego ).

Odnośnie manfestacji : jeżeli ktoś przez te wszystkie lata produkował i nie podlega dziś  karze za przekroczenie kwoty,  bo dokupywał limity to takiemu producentowi też Broksela powinna zwrócić pieniądze jeśli pozostałym zechciała by kary darować. Jakoś nie słychać z ust protestujących ,że nie można dokupić kwoty tylko nie chcą wcale płacić kar .Czy nie tak ???

Edytowany przez DarekD, 28 listopad 2014 - 14:38.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 01:06
  •  

#1442 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 28 listopad 2014 - 14:52

Kwoty mleczne Ale za to żądają po 30 groszy za kazdy kg limitu.

#1443 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 listopad 2014 - 14:55

Kwoty mleczne

paranoja,..unia sama nie wie co robi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1444 Share marcin1985

marcin1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 15:11

Kwoty mleczne

posiadam do wydzierżawienia kwote mleczną -20 000 kg

więcej info na priv

#1445 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 listopad 2014 - 18:28

Kwoty mleczne

ale napisałeś -20 000kg  to ty na minusie ;) :D

#1446 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 07:18

Kwoty mleczne

po tyle samo co hurtową a nawet i wiecej bo: można bez problemu konwertować  i jak kupujący ma bydło pod oceną to może złożyć wniosek o wpisanie swojej wartości referencyjnej tłuszczu  ( jeżeli ma oczywiście więcej jak 38 bo taka jest bezpośrednia  z ARR) .

Tylko pytania czy w ciągu ostatnich dwóch lat nie brałeś coś z rezerwy bo będzie obcięta przy sprzedaży o tyle co dostałeś.

20 gr. czy to uczciwa cena ? Przy karze 80gr Ty dostaniesz te 20 a kupujący zyska 60 ,wiec możesz sam wyciągnąć wnioski (oczywiście ARR jeszcze potrąci 5% z tych 10 000kg  i wyjdzie wtedy 9500kg dla kupującego ).

Odnośnie manfestacji : jeżeli ktoś przez te wszystkie lata produkował i nie podlega dziś  karze za przekroczenie kwoty,  bo dokupywał limity to takiemu producentowi też Broksela powinna zwrócić pieniądze jeśli pozostałym zechciała by kary darować. Jakoś nie słychać z ust protestujących ,że nie można dokupić kwoty tylko nie chcą wcale płacić kar .Czy nie tak ???

co ty bredzisz człowieku.po pierwsze- nie wiesz czy kara wyniesie 80 gr . może być po złotówce 60 50  20gr.  lub wcale może jej nie być (tego nikt nie wie) po drugie  przy kupnie kwoty nie ma mowy o żadnym zysku ,nie ważne po ile byś nie zapłacił ,tylko o mniejszych stratach. po trzecie nikt nie kazał ci kupować wcześnie kwot (a jak ktoś kupił to powinien się cieszyć że ma spokojną głowę i nie musi ograniczać produkcji) po czwarte mamy wolność zgromadzeń więc jak ci żal d... ściska to bierz podobnych sobie przeciwników manifestacji  (których na tym forum nie brakuje ) i heja na warszawę na kontrmanifestacje . czy nie tak???

#1447 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 17:35

Kwoty mleczne

ty się "wojtas " tak nie spinaj !!!  Jak nie wiesz jaka będzie kara to nie kupuj teraz tylko czekaj do końca lutego   bo się jeszcze okaże ,że  kary wcale nie będzie (zaklinanie rzeczywistości) ,życzę Ci takiego optymizmu ,żeby nie nazwać tego skrajną naiwnością .

Uparłeś się ,że kupujący ma zapłacić grosze a sprzedający niech odda za ile Ty tu wykrzyczysz . Brednie snujesz póki co sam, bo przy obecnej sytuacji na rynku kwot ten kto sprzedaje dyktuje cenę .

Ja nie kupiłem ani kilograma a ty się ciesz ,że mleczarnia chce od ciebie te nadwyżki kupić ,bo tragedia to jest narynku żywca wieprzowego i u sadowników a nie ciebie , ale jak to mówiąnajtrudniej kota od szynki odzwyczaić .Produkcji nie musisz ograniczać tylko sprzedaj to co kupiłeś za ponad limitowe litry ,dokup za to kwoty a jak generujesz same straty to nie dój i  nie musisz jechać do Warszawy  ,ciekawe czy byłeś na tej demonstracji? Ja tu nie użyłem tak jak inni słów o pałach gumowych i gazie ,więc nie do mnie te uwagi. A swoje zdanie będę prezentował czy się tobie to podoba czy nie !!!!

Żal ci sciska (wiadomo co) bo myślałeś ,że znów się uda przechytrzyć tych co kwoty kupowli ,ale nie w tym  roku.

Do "Damian 150"  -nie bąź FRAJEREM - jak chce kupić to  co najmniej karę na pół , teraz ARR prognozuje 80gr .

Kolega tylko "bredzi" żeby kupić jak najtaniej, choćby i bezpośrednią

Edytowany przez DarekD, 29 listopad 2014 - 19:28.

nowy

#1448 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 21:26

Kwoty mleczne

co ty bredzisz człowieku.po pierwsze- nie wiesz czy kara wyniesie 80 gr . może być po złotówce 60 50  20gr.  lub wcale może jej nie być (tego nikt nie wie) po drugie  przy kupnie kwoty nie ma mowy o żadnym zysku ,nie ważne po ile byś nie zapłacił ,tylko o mniejszych stratach. po trzecie nikt nie kazał ci kupować wcześnie kwot (a jak ktoś kupił to powinien się cieszyć że ma spokojną głowę i nie musi ograniczać produkcji) po czwarte mamy wolność zgromadzeń więc jak ci żal d... ściska to bierz podobnych sobie przeciwników manifestacji  (których na tym forum nie brakuje ) i heja na warszawę na kontrmanifestacje . czy nie tak???

guma gaz i armatka wodna na swolocz rozbestwiona ,najbardziej dochodowa branza i ciagle im zle,moze po 2 zl ma byc i kazda ilosc przez 100lat? GUMA I GAZ!!! ps.kara conajmniej 1 zl

#1449 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 21:32

Kwoty mleczne Ja nie wiem czy taka najbardziej dochodowa. Mam kolegę ktory ma tyle samo ha w uprawie bez zwierząt. Na czysto wciagu 10 lat on zarobił napewno wiecej. On byl 10 razy na wczasach majorka itp a ja ani razu. Owsze ja obrut kasa mam wiekszy. Ale na tym sie kończy.

#1450 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 29 listopad 2014 - 21:34

Kwoty mleczne jeny szmergiel-naprawdę tak myślisz, czy tylko chcesz wywołać tu jakiś ferment?

Edytowany przez qatro44, 29 listopad 2014 - 21:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 21:54

Kwoty mleczne

dlaczego myslisz ze chce wywolac ferment? od 2 stron wysuwali chlopaki merytoryczne argumenty jakim prawem ktos kto celowo i rozmyslnie produkuje ponad miare ma jeszcze czelnosc domagac sie zwolnien z kar a mimo to osoby "ze srodowiska"  producentow nie widza w tym nic zlego ba nawet czuja sie skrzywdzeni.szczyt arogancji hamstwa i chytrosci a z takimi nie wolno milo i ladnie.

#1452 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 29 listopad 2014 - 22:16

Kwoty mleczne Mi chodzi o Twoje środki na manifestujących; o te gumy i armatki-
A niech wykrzyczą co ich boli-po co od razu taki radykalizm

#1453 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 30 listopad 2014 - 14:15

Kwoty mleczne

@rolstudent Nie żebym coś do Ciebie miał, bo tak nie jest. Ale skoro sam twierdzisz że na produkcji roślinnej wyszedłbyś lepiej niż na krowach przy tej ilości ha i miałbyś więcej czasu na "spokojne życie" to po jakiego Ci te krowy? Wiadomo, sentyment jest, obory nastawiane, stado budowane pewnie od kilku pokoleń, ale życie tylko jedno. :P 

#1454 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 15:24

Kwoty mleczne

Widocznie jeszcze jednak się to połaci. Może nie mam kokosów ale jednak zostaje na +. Zobacz do jego galerii i pod fotkami jakiś czas temu pisał że cena jest rewelacja ale niestety długo to prawdopodobnie nie potrwa. Choć i tak długo trwało bo od wpisu pod fotką trochę czasu minęło.

#1455 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 16:16

Kwoty mleczne Powiem tak jak misl bym robic to sam krow juz dawno by nie było. A ze pracujemy rodziną to jest co innego. Tyle że jak by tak dla wszystkich zapłacić utrzciwie po 3 tyś z tego biznesu naprawdę mało zostanie.

Ja poprostu wam mówię ze wręcz pozora niema nam czego zazdrościć.

Ja życzę nam wszystkim jak najlepiej i wam producenta zboza rzepaku warzyw wieprzowiny drobiu itp. Każdy niech zarabia i niech godnie z tego żyję.

#1456 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 16:46

Kwoty mleczne

Rolstudent- jak się ma rodzinny biznes to inaczej. Jak trzeba to panienkę bierzesz na 2 tyg na wczasy i jest Cię komu zastąpić tyle że takich gospodarstw jest bardzo mało. Krowy dla rolnikó 10-30ha to jedyna alternatywa która pozwala na godne życie. Stado 25 sztuk mlecznych + jałówki i opasy. Do tego obora przystosowana do paszowozu i można się bawić. 

Jeśli miałbyś z pr roślinnej podobne pieniądze co z krów to proponuję pośrednie wyjście: OPASY. 

#1457 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 17:13

Kwoty mleczne

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/eksport-na-bialorus-alternatywa-na-nadprodukcje,54277.html, jak w tym przypadku podjeść do kwot jak mleko surowe centralnie sprzedawane jest przez SM na Białoruś, taka sprzedaż nie powinna być wliczana do kwoty mlecznej, a jak to zwykle w tym państwie najwięcej zarobią pośrednicy za rolnik jeszcze kary zapłaci.

#1458 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 19:07

Kwoty mleczne

Jesteś tym zaskoczony? Jakoś w latach poprzednich żaden podmiot skupujący nie zważał na kwotę gdyż cena surowca na rynku globalnym zachęcała do kupowania ponad limit w celu odsprzedaży z dużym zyskiem surowego mleka. Teraz gdy cena jest słaba/gdy nie ma odbiorcy nikt po nad limit nie będzie kupował, a jeśli już to nie za swoje pieniądze a wasze/kary kwotowe.

Rolstudent zebrało ci się na życzenia jak byś od razu posądził mnie że się cieszę z waszej sytuacji. Jest zupełnie odwrotnie, dla mnie to mleko powinno być po 2,5 wtedy jak opętani byście dostawiali krów do wszystkich szopek jakie macie na podwórzu, a że ha za mało by wyżywić swoją paszą, wtedy przyjechali byście do mnie po pszenżyto i kukurydzę za 1000 zł/t z pocałowaniem w rękę, bo i tak by się to wam opłacało.

#1459 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 19:15

Kwoty mleczne

dlaczego myslisz ze chce wywolac ferment? od 2 stron wysuwali chlopaki merytoryczne argumenty jakim prawem ktos kto celowo i rozmyslnie produkuje ponad miare ma jeszcze czelnosc domagac sie zwolnien z kar a mimo to osoby "ze srodowiska"  producentow nie widza w tym nic zlego ba nawet czuja sie skrzywdzeni.szczyt arogancji hamstwa i chytrosci a z takimi nie wolno milo i ladnie.

Na pewno każdy by pokornie zapłacił kare, szukał kwoty nawet po złotówce, tak jak to było w pierwszym roku członkostwa w uni, ale teraz skoro nie będzie kwot, po co te kary? Tak patrzycie na te niby zyski, przeliczcie te pieniądze na rzeczywisty czas w ciągu roku poświęcony na to i porównajcie do innych branż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 19:46

Kwoty mleczne Damuanzbr. Pewnie co niektórzy by tak zrobili. Naszczescie dzis pszenżyto jest po 500 i tez ludzie kupuja a mleko po 1.4 i dajemy radę. Można powiedzieć ze ceny zarowno mleka jak i innych towarów wrocily do normy sprzed 2 czy 3 lat.