Polecane posty

Gość   
Gość

Nowy Rok  i co drugi tu piszący to prorok .   ;)    Wszystkiego jest za dużo w tym kraju ! 

Zgadzam się z wypowiedziami  osób ,które krytykują bezmyślność, a nawet bezkarność tych co przekroczą swój limit . Jestem w stanie zrozumieć, że może braknąć tego limitu na np. miesiąc ,ale nie na 3 czy pól roku ?  Wkurza mnie pisanie co niektórych  ,że się rozwijają  ,a limity ich ograniczają . Rozwijaj się człowieku nikt ci nie broni ,ale rób to z rozwagą ,a niebezmyślnie , potem właśnie tylko jest narzekanie ,że wszyscy są winni i wszystko tylko nie ja .  

Z kwotami żyło nam się nie tak źle ,jak coś ograniczało produkcję ,ale oczywiście to wszytko za mało ,trzeba więcej ,dużo więcej produkować tylko kto to wypije ,a jak już zechce wypić to za jaką cenę?  Czy to  taka nowość ,że wszystkiego czego jest dużo ,to jest to tanie ?    

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Po zniesieniu kwot mają być podobno jakieś ograniczenia żeby ten rynek jakoś kontrolować, ale jeszcze nic nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądało.

No pewnie bo producenci trzody wcale nie jęczą -_- Na mleku i tak lepiej się wychodzi niż na świniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@heniek36 parę lat już trzymam wszystkie byki ale 3-4 lata temu sprzedawałem 50kg hf po 800zł a kolory po 1000zł i była kolejka na cielaki. Sama inseminacja to u mnie100zł na cielaka tak że ciesz się jak ci ktoś za 600zł sprzeda. @rolnik1979 nie wiem czy wiesz jak wyglądają cenniki w mleczarniach u nas na ten moment dla tych bo mają do 10krów 1zł a dla tych co ponad 100krów 1.40zł za mleko takiej samej jakości. Tak że nie wiem co w tym dziwnego że każdy za litrami goni. Przy spadku ceny zawsze najbardziej cierpią najmniejsi. W każdej branży jest to samo popatrz na drobiarzy wielkiej opłacalności nie ma ale kurniki stawiają żeby skalą produkcji nadrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

Od wiosny 2016 chciałbym odstawiać mleko , czy teraz po zniesieniu kwot muszę zgłosić to do mleczarni do której chcę odstawiać czy gdzieś indziej to zgłosić .

tylko ciekaw jestem czy mleczarnia zechce brać od ciebie , bo to że ty chcesz produkować to będzie mało kogo obchodzić. już teraz spółdzielnie nie przyjmują nowych członków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

damian dać 800 za hf to trzeba mieć nasrane w głowie chyba że w waszych stronach a 1000 to by musiał mieć ze100 kg jestem  ok suwałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Ci co przekroczyli niech płacą jak nie umią myśleć ,od kwietnia niech doją za te badziewną cene ja sam mam 7000 l miesięcznie i cena spadła z 1,40 zł do 0,97zł ipowoli likwiduje niech naiwni doją i nie płaczą ,bo tym dużym to tak płacą za dużo .Róznica w cenie to powina być masymalnie 0,20 zł miedzy dużym a małym dostawcą ,bo wiadomo mniejsze koszty odbioru do mleczarni i wspierali by małe gospodarstwa co mają czas wydoić kilka krówek,a oni wspierają duże obory i tuczarnie co trują i tak s\śmierdzi że sasiedzi żyć nie mogą , SORY ja wole uprawiać 120 ha niż doić 10 krów a jak wy. Na krowy to są skazani ci co mają dużo łąk i słabe gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Po zniesieniu kwot mają być podobno jakieś ograniczenia żeby ten rynek jakoś kontrolować, ale jeszcze nic nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądało.

No pewnie bo producenci trzody wcale nie jęczą -_- Na mleku i tak lepiej się wychodzi niż na świniach

 

U nas chodzą słuchy (ostatnio w mleczarni mówili ludzie), że od nowego roku będzie kontraktacja na podstawie kwoty mlecznej, którą masz na koniec roku... Ale "klepać" każdy może, nie wiadomo co będzie my bynajmniej nie kupujemy, przekroczymy 15-20 tys to już lepiej cielaków kupić i odchowywać do 75 kg na eksport... 

 

Jakie będą kary, jaka będzie cena okaże się w kwietniu, ja ruszam z budową na wiosnę jak będzie tragicznie poniżej 1 zł to się przebranżowimy, na krowach świat się nie kończy ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@heniek36 parę lat już trzymam wszystkie byki ale 3-4 lata temu sprzedawałem 50kg hf po 800zł a kolory po 1000zł i była kolejka na cielaki. Sama inseminacja to u mnie100zł na cielaka tak że ciesz się jak ci ktoś za 600zł sprzeda. @rolnik1979 nie wiem czy wiesz jak wyglądają cenniki w mleczarniach u nas na ten moment dla tych bo mają do 10krów 1zł a dla tych co ponad 100krów 1.40zł za mleko takiej samej jakości. Tak że nie wiem co w tym dziwnego że każdy za litrami goni. Przy spadku ceny zawsze najbardziej cierpią najmniejsi. W każdej branży jest to samo popatrz na drobiarzy wielkiej opłacalności nie ma ale kurniki stawiają żeby skalą produkcji nadrobić.

 

U mnie nie ma komu dać nawet 500zł za 50kg hf aktualnie w moich stronach cena oscyluje od 5-8zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie nie ma komu dać nawet 500zł za 50kg hf aktualnie w moich stronach cena oscyluje od 5-8zł/kg

są różne regiony u nas mało kto chce krowy doić a opasy sporo ludzi trzyma to i ceny większe. Znajomy jeździ pod łomże do gospodarstwa ponad 100 krów i przywozi hfy po 400zł ale upadki 30%. Handlarze mają u nas takie cielaki po 600zł+ wszelkie choroby gratis. Jeden kupuje takie a drugi płaci po 800-1000zł sąsiadowi ale cielaki zdrowe dobrze siarą odpojone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ci co przekroczyli niech płacą jak nie umią myśleć ,od kwietnia niech doją za te badziewną cene ja sam mam 7000 l miesięcznie i cena spadła z 1,40 zł do 0,97zł ipowoli likwiduje niech naiwni doją i nie płaczą ,bo tym dużym to tak płacą za dużo .Róznica w cenie to powina być masymalnie 0,20 zł miedzy dużym a małym dostawcą ,bo wiadomo mniejsze koszty odbioru do mleczarni i wspierali by małe gospodarstwa co mają czas wydoić kilka krówek,a oni wspierają duże obory i tuczarnie co trują i tak s\śmierdzi że sasiedzi żyć nie mogą , SORY ja wole uprawiać 120 ha niż doić 10 krów a jak wy. Na krowy to są skazani ci co mają dużo łąk i słabe gleby

Co tu jest do myślenia, każdy produkuje by mieć pieniądze, więc SORY nie obrażaj ludzi 

 

 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

No właśnie @tedek2 dobrze mówi. Tak samo jak ja mamy te 6 krów i wcześniej mieliśmy 4. Z tego się utrzymujemy i też przekroczyliśmy kwotę. A jeszcze się zapytam jak teraz w lutym skończy mi się kwota, to pod koniec roku coś trzeba bd płacić, jak teraz ma nie być tych kwot w 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Tak kolego, poczytaj troche, sory ale to śmieszne wszyscy o tym trąbią a Ty sie z choinki urwałeś, bez urazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

No wiem, kurcze dopiero wczoraj przeczytałem parę postów ;)

Chyba w przyszłości trzeba będzie się przerzucić na opasy...

Edytowano przez Adrian3210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spada w mniejszych gospodarstwach w dużych wręcz przeciwnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta Unia ma pieniądze? przecież to są nasze pieniądze z właconych składek. Unia Europejska do tej pory nie wyprodukowała ani złotówki i ani jednego własnego euro.

 

A kredyt spłaci się sam który zaciągniesz? odsetki też same się spłacą? Policz ile przez to masz w plecy. 

Kraje które były przeciwko umorzenia kar same zapłaciły kare za przekroczenie wiedząc o tym że Polski na to nie stać. A przez to ograniczymy jako kraj  produkcje w nastepnym roku. 

 

 

Koleżanko. Przecież te kary nie spadły na nas z nieba. System kwotowania jest od 2004 roku i każdy powienien brać ryzyko przekroczenia. Sam przekrocze około 150 tyś, ale jestem na to przygotowany. 

 

Kredyt sam się nie spłaci. Kupione nowe jałówki po ocieleniu będą spłacać mi kredyt :D hehe A tak na serioto na karę uszykuję sobie pieniądze, jedynie na inwestycje nie będzie tyle gotówki jak zrobią 60gr kary i odrazu do zapłacenia. Kredyt jak już to na inwestycje zaciągnał bym. Z resztą narazie obserwuje co się będzie działo z ceną i co z tymi karami a potem będę myślał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Tak tylko policz ile wyniesię Cię średnia cena za mleko w całym roku? U niektorych podejrzewam że wyjdzie na 0 przez te kwoty. A za to nikt im nie zwroci


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, w tym roku jak bedzie kara po 60gr to mleko odstawione po za limit wogóle zysku nie przyniesie nawet się dopłaci do tego mleka. Ale to ostanti rok jest taki, potem już tylko patrzeć na cenę bedzie trzeba a wiadomo ze im więcej odstawisz tym większą cenę dostaniesz. Więc normalne że każdy będzie zwiększał obsadę jeśli ma ziemię i warunki na to. Tylko żeby ta cena jakaś była bo za darmo nikt robic nie będzie, a kredyty tez spłacać trzeba.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Widzę w dalszym ciągu taką dziwną tendencję typu-"płaćcie mi więcej bo i tak mam dużo, płaćcie mi więcej bo przecież robota kupiłem, płaćcie mi więcej bo przecież po co płacić temu mniejszemu-to nieprzyszłościowe jest...".

Mam tylko jedno pytanie-dlaczego ?W imię czego mleczarnie mają płacić więcej za surowiec gorszej jakości-tak gorszej bo w dużych stadach nikt tak krowy nie dopilnuje jak w mniejszych-wiadomość że tak powiem z pierwszej ręki od zaprzyjaźnionego weterynarza ;)-no ale za to jest wirówka za ciężkie pieniądze-jak wiadomo wirówka gwarantem dobrej jakości mleka jest :D .  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nigdy bym nie zaryzykował zakupu wirówki. Ale przyznam ze somatyka u mnie zawsze jest na poziomie 250-280;/ i trudniej ja w wiekszym stadzie utrzymać na niższym poziomie. I też się zgodze ze nie można wspierać tych co pobudowali się ponad stan i ponad normę. Niby z jakiej paki. Nie raz pisałem. Nie każdy musi mieć 200 krów a na dziś dzień jest na to za późno z punktu widzenia ekonomii


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Widzę w dalszym ciągu taką dziwną tendencję typu-"płaćcie mi więcej bo i tak mam dużo, płaćcie mi więcej bo przecież robota kupiłem, płaćcie mi więcej bo przecież po co płacić temu mniejszemu-to nieprzyszłościowe jest...".

Mam tylko jedno pytanie-dlaczego ?W imię czego mleczarnie mają płacić więcej za surowiec gorszej jakości-tak gorszej bo w dużych stadach nikt tak krowy nie dopilnuje jak w mniejszych-wiadomość że tak powiem z pierwszej ręki od zaprzyjaźnionego weterynarza ;)-no ale za to jest wirówka za ciężkie pieniądze-jak wiadomo wirówka gwarantem dobrej jakości mleka jest :D .  

to jest właśnie kapitalizm .... to właśnie te uczucie gdy jesteśmy dymani ...a przez kogo ? a no przez naszych rodaków , a tylko dlatego że oni zasiadają w radach i są wybrani przez nas ..tylko że my wybieramy ich po to żeby reprezentowali wszystkich a nie tylko siebie  ;)

ktoś po prostu musi pokryć te straty jakie mleczarnia  ponosi przepłacając za surowiec 

na szczęście w mojej mleczarni to nie ja jestem dymany bo należe do średnich dostawców 

 

 

sytuacja jaka nas spodka po zniesieniu kwot jest niestety nie do przewidzenia ..tym co się wydawało że nie będzie kar może być trudno złapać oddech 

ci co są przygotowani dadzą radę ..wiadomo kto ma inwestycje za sobą spokojnie dostosuje się do rynku 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kozulek ja to zasadniczo nawet nie wiem kto wybierał radnych (SM Mlekovita), jakoś nie pamiętam żadnych wyborów, najzabawniejsze jest to że osoby znajdujące się w radzie otrzymują wyższą cenę mleka od innych, ba nawet żona jednego radnego jest pracownicą mleczarni i dziwnym zbiegiem okoliczności zarabia zdecydowanie więcej od pozostałych mimo że pełniona przez nią funkcja... hmmm jak to powiedzieć żeby nie urazić ;[ więc moze na tym poprzestanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

życie jeszcze raz życie kto ma władze ten ma co chce taka prawda. Czemuś biedny boś głupi z czemuś głupi boś biedny .... W tym kraju jak nie kradniesz to nie masz chory kraj .... tyle mam do powiedzenia...  Kapitalizm i to w najgorszym wydaniu jak mam to chce jeszcze więcej a inny niech padnie .... Niestety tak jest... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kozulek ja to zasadniczo nawet nie wiem kto wybierał radnych (SM Mlekovita), jakoś nie pamiętam żadnych wyborów, najzabawniejsze jest to że osoby znajdujące się w radzie otrzymują wyższą cenę mleka od innych, ba nawet żona jednego radnego jest pracownicą mleczarni i dziwnym zbiegiem okoliczności zarabia zdecydowanie więcej od pozostałych mimo że pełniona przez nią funkcja... hmmm jak to powiedzieć żeby nie urazić ;[ więc moze na tym poprzestanę

 

Miej pretensje do radnego z swojego teremu bo to on powinien informowac ludzi kiedy sa wybory. Moj mnie informował. Na 100% radny nie otrzymuje wyższej ceny za mleko. Pewnie ma umowe na stałe  to i zarabia wiecej a nie kontrakt albo terminówke. Nawet i przy zatrudnieniu jesli jestes dostawca badz dzieckiem dostawcy SM masz wieksze szanse na prace niz kto inny. I wcale nie widze w tym nic dziwnego bo to Spółdzielnia której wlascicielami sa rolnicy tak samo jest w PFHBIPM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj