Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 20:12

Kwoty mleczne

płaci gotówką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 20:14
  •  

#1382 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 18:12

Kwoty mleczne

Czy w roku kwotowym 2014/15 przewidziane jest płacenie zaliczek za nadprodukcję ? Czytałem że w 2012 roku został podjęty projekt o zniesieniu lecz nigdzie nie mogę znaleźć czy został on uchwalony. 

#1383 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 10:48

Kwoty mleczne

panowie a ktoś orientuje się jak to jest z kwotą bezpośrednią. czy jest ona w obiegu i czy można ją kupić i zkonwertować na hurtową.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1384 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 687 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 08:08

Kwoty mleczne

jest i można konwertować . Chcesz taką kupić ?

nowy

#1385 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 20:03

Kwoty mleczne

nigdzie nie ma ofert sprzedaży takowej. czy trzeba mieć wcześniej kwotę bezpośrednią żeby kupić i konwertować?, czy nie ma takiego wymogu?

#1386 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1102 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 26 listopad 2014 - 07:45

Kwoty mleczne

ci którzy kupili kwote maja a ci którzy nie kupili nie maja ale moze beda mieli znizki za kare lub całkowite zniesienie kar...jedyna pomoc jaka moga zrobic przy kryzysie embargo w brukseli

#1387 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 11:16

Kwoty mleczne

W miesiącach kwiecień – październik 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 6,30 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.11.2014 r.)Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 7 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 64,56%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 63,98%.

W okresie IV - X 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,57% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu październiku 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 870,9 mln kg mleka, tj. o 5,5 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

#1388 Share nrf6533

nrf6533

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, inseminacja, maszyny i urządzenia, sport

Napisany 26 listopad 2014 - 11:46

Kwoty mleczne

no to kary nieuniknione, za własną głupote trzeba płacić :(

#1389 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1102 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 26 listopad 2014 - 12:30

Kwoty mleczne

jest szansa ze beda zniesione kary

#1390 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3366 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 13:18

Kwoty mleczne

Zniosą kary, bo tak Sawicki obiecywał. Już po embargu obiecywał byle od wyborów. Dziwię się, że po 2 czy 3 miesiącach nadal przewidywane przekroczenie to 8%. Czyżby nikogo nie nauczyły kary za ten rok i hamują produkcję tylko mniejsi tzn tacy ok 100tyś rocznie i mniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 13:52

Kwoty mleczne

Hamuje produkcje ten kto może a i tak nie spada. U nas Ci co maja bardzo duże kredyty nic nie hamują a nawet zwiększają. Jak zmniejszą to dobiorą się do nich banki.

I jak tu ma spaść produkcja.

#1392 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 14:19

Kwoty mleczne

no to kary nieuniknione, za własną głupote trzeba płacić :(

chyba nie tylko za własną. ktoś chyba negocjował wysokość  krajowej kwoty i ten ktoś jest teraz u władzy (psl), więc chyba powinien poczuwać się do tego co teraz sie dzieje z kwotami.niestety w polsce tylko sukcesy mają wielu ojców a jak problem to mordy zamknięte . chłop zapłaci i nie będzie problemu. we francji mleko płynęłoby już przez cały paryż.

#1393 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:29

Kwoty mleczne

O widzę,że ktoś myślący się wypowiedział kary to wina tych co negocjowali kwoty przed wejściem do UE, jak wiadomo rok referencyjny był słaby więc trzeba było negocjować większą kwotę referencyjną, niestety polski rząd zarówno teraz i i w tamtym czasie brał co unia dała żadnych negocjacji i ci FRAJERZY dalej mają duże poparcie.

Później były programy pomocowe które na pewno przyczyniły się w dużym stopniu do osiągnięcia obecnej produkcji przy wzroście kwoty tylko o 1% rocznie no i w ostatnim roku o % procent skoro kwota nie wzrosła to kary powinny spaść lub też powinny być liczone procentowo do średniej ceny skupu mleka w roku kwotowym, a nie jak jest obecnie zarówno polak jak i Niemiec czy francuz płaci takie same kary, gdzie członkowie ze starej 15 otrzymują już dopłaty od 30 lat, także równość w unii nie ma, W przypadku kar powinno zadziałać państwo polskie w celu obrony rolników niestety jak mleko nie ma ceny to i inne produkty potanieją, przykładem jest tegoroczna cena kukurydzy.

Kupowanie kwoty po cenie 40 czy 50 gr nie ma większego sensu, bo w tym państwie nic nie ma pewnego przepisy mogą się zmienić z dnia na dzień.

Spokojnie popłynie ale nie teraz a na wiosnę jak z karami będzie już coś pewnego, nikt takiego jeb... nie wytrzyma i ludzie wyjdą na ulice skoro górnicy czy pielęgniarki mogą to i rolnicy ruszą na warszawkę uczyć rzekomą klasę ludzi wykształconych.

#1394 Share fartom

fartom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:15

Kwoty mleczne

Panowie, a nie pomyśleliście że sami jesteśmy sobie winni i to my odpowiadamy w pewnym stopniu  za sytuacje jaka jest z tymi kwotami. Przecież kwoty zostały wprowadzone aby ustabilizować rynek mleka i co za tym idzie jego cenę. I bardzo dobrze spełniły swoje zadanie. Ale oczywiście my kiedy cena mleka była wysoka, postanowiliśmy rozwinąc produkcję, pobraliśmy kredyty, nakupilismy sprzetu, pobudowaliśmy obory i wszystko było fajnie dopóki nie okazało się że Polska poraz pierwszy zapłaciła wysoką kare za nadprodukcję. A przecież  mogliśmy sobie dokupić kwoty mlecznej parę lat do tyłu bo dobrze wiemy ze była taka mozliwość, a cena była do przyjęcia,  tyle tylko że kazdy miał to gdzieś, a myśląc o rozwoju produkcji zapomniał o najważniejszym.  Takie jest moje zdanie. Narzekacie na kwoty , ale poczekajcie rok, no moze dwa gdy uwolnią rynek to bedziemy sobie produkować ile tylko chcemy, pytanie tylko czy bedzie chcieć produkować mleko za taką cene? 

#1395 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:42

Kwoty mleczne

Tak tylko żeby krajowa była większa to handlu by nie było i nikt by kary nie zapłacił. Jeżeli jeden kupi kwotę do dla drugiego i tak zabraknie, wśród rolników powinna być solidarność bo jeżeli ktoś nie wykorzysta w całości swojej kwoty to część niewykorzystana przechodzi na wszystkich którzy przekroczyli, a tak ktoś niekoniecznie rolnik zarabia, pierwsza sprawa to silna propaganda ze strony ogólnie pojętych mediów i prasy rolniczej które swoimi artykułami napędzają jeszcze ceny kwot mlecznych. Jeżeli kwoty miały by stabilizować cenę to czemu w przypadku niewykorzystania kwoty krajowej unia nie płaci za część nie wykorzystaną lub też jak był spadek cen mleka nie dopłaciła do każdego litra tylko jakieś ochłapy  rzuciła chyba 1 gr do litra było wtedy.

Druga sprawa żeby nie inwestycje tych gospodarstw wielu ludzi nie miało by pracy np w samej ARiMR, ARR, ODR, i innych  ile ludzi znalazło zatrudnienie, jak rozwinął się handel maszynami i materiałami do produkcji rolnej, przynajmniej raz w tygodniu jakiś przedstawiciel przyjeżdża i coś próbuje sprzedać. Spadku cen mleka i nie tylko  najbardziej boją się firmy które żyją wprost z rolnictwa. Także rząd wspierając rolnictwo inwestuje w cały sektor gospodarki. Zapłata kary to wypływ z polski kapitału rzędu kilkudziesięciu milionów euro, ja na obecny stan rzeczy na walkę z ebolą której nie ma i istniej tylko w mediach. Niestety propaganda dała cuda z niczego można zrobić coś, a wielką rzecz zmarginalizować.

#1396 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:54

Kwoty mleczne

sorry

Edytowany przez wojtas, 13 styczeń 2015 - 17:55.

#1397 Share fartom

fartom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:30

Kwoty mleczne

No to nie lepiej było ci dokupić kwoty po pierwszym roku kwotowania lub nawet później po 10 gr bo takie cen były gdyz  wielu ludzi rezygnowało wówczas z produkcji, niż ,, płacić nie jedną kare"? Ja wiem że ma się różne wydatki bo każdy je ma, ale prawda jest taka że dopłaty się dobrze bierze , ale jak już przyjdzie coś kupic do gospodarstwa czego nie widać to juz wielki problem. Ciągnik i maszyny każdy kupuje bo to przecież widać, sąsiad zazdrości, ale jak juz przyjdzie kupić kwote to po co może sie uda i kar nie bedzie, a tu du-a. A że wszystkie branże na nas zarabiają to każdy dobrze wie bo juz dawno ktoś napisał że od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Tylko że jak ja czy ty zaprzestaniemy produkcji zeby sie sprzeciwić to na nasze miejsce bedzie juz z 10 innych bo dobre i troche. Taka ta nasza solidarność rolnicza. 

#1398 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3858 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:43

Kwoty mleczne

wiesz co fartom jaka jest moja odpowiedź na ta takie posty - d*pa -ja zapłaciłem już nie jedną karę (w drugim roku kwotowania kara była bodajże 39gr.) . nie jestem jakimś krezusem , nie buduje super obór i nie mam kredytów. wszystko wypracowałem sam . cały czas mam jednakową liczbę krów i tylko żywienie i genetyka wpłynęła na znaczny wzrost produkcji. niestety mam inne wydatki nie związane z rolnictwem i nie mogłem sobie pozwolić na zakup kwot. 

Nie mogłeś pozwolić sobie na zakup kwoty za 10-15 gr a mogłeś pozwolić na zapłatę kar które były dużo wyższe. Gdzie tu logika i sens?

#1399 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1031 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 20:47

Kwoty mleczne

2 lata temu znajomy kupił 100 000 kwoty po 3-4 gr/litr, kto chciał ten kupił i teraz się śmieje. Mój sąsiad np. rok temu nie chciał brać w dzierżawę po 5gr, bo po co komuś dawać kasę i zapłacił prawie 30 tysięcy kary :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 687 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 21:36

Kwoty mleczne

"Z7245"  - piszesz o solidarności a dokładnie wiemy ,że  większe gospodarstwa chcąc się rozwijać  wyeliminowałyby  z rynku mniejsze .

Nie zwalaj winy za wielkość kary na media bo przytaczają tylko dane z ARR. Jeśli chodzi o cenę to były ogłoszenia za 2 max 3 grosze ,ale po co kupować, można bezkarnie przekraczać a jak  ktoś  nie sprzeda to i tak  pójdzie do rezerwy a ja dostanę za darmo.

Dobrze ,że w końcu kary dadzą  do myślenia  tym,którzy przestali myśleć. Uwolnienie rynku mleka nie wróży już tak dużej opłacalności  w tym sektorze i niejeden zatęskni za limitami !

Edytowany przez DarekD, 26 listopad 2014 - 21:46.

nowy