Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 24 październik 2014 - 13:02

Kwoty mleczne

Chyba zdajecie sobie sprawe, że skoro Polska przekroczy swoją kwotę o ileś tam procent, to właśnie tyle tej kwoty zabraknie i chociaż  by ktoś po złotówce szukał to nikt mu jej nie narysuje ani nie stworzy. Jest jeszcze troche wolnej kwoty na rynku,niedługo zniknie i nie będzie. Niektórzy o tym zakupie tak piszą jakby te kwoty gdzieś produkowali i czekały na nich. Zabraknie i tyle, ile i jakie będą kary to się okaże, kto może ten kupuje ale do wszystkich nie wystarczy. Chyba rozumiecie o co mi chodzi.

a wcale nie, bo jeżeli cześc rolników w ostatnich miesiącach mocno przystopuje z dostawą mleka a ci ci wiedzą, że nie wyniosą swojego limitu i daną część kwoty sprzedadzą to moze jeszcze się okazać, ze Polska nie przekroczy swojej kwoty, pamiętajcie także, że jeszcze nie dostaliśmy decyzji z ARR z informacją ile dołożono z rezerwy krajowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 21:18
  •  

#1222 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 24 październik 2014 - 13:04

Kwoty mleczne

co zrobić... to co mam kupować po 1 zł. o tych co chcą ze mnie zedrzeć a niby rodacy ....

#1223 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1178 postów

Napisany 24 październik 2014 - 13:09

Kwoty mleczne

Z rezerwy krajowej prawie nic bo w tamtym roku nic tam prawie nie spadło. Kolego jak w tamtym roku przekroczyliśmy o ileś tam to dla takiej ilości powiększonej o nie wykorzystane brakło. Jak nie przekroczymy to nie zabraknie dla nikogo. Jak przekroczymy o 5 to zabraknie dla wielu. 10 lat systemu a niektórzy się nie do końca orientują o co chodzi i na sam koniec się dowiedzą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1224 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 24 październik 2014 - 13:18

Kwoty mleczne

Ciekawe jak będa wygladay zacielenia oraz powrot do "normalnej wydajnosci" na pewno to bedzie dodatkowy koszt, pewnie duuuzo wiekszy niz kupienie przed 3-4 latami kwoty po 5 gr :)

Zacielenia są perfekcyjne, jeszcze takiego roku nie miałem, widać ta cała chemia, koncentraty, witaminy i kukurydza to straszny badziew, widać krowa jest stworzona do jedzenia trawy. A jakie zawartości tłuszczu i białka. Już nigdy nie posieję kukurydzy (wiem że wielu uważa że bez kukurydzy to się nie da). Co roku kupowałem kwote, teraz dość

#1225 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 24 październik 2014 - 14:28

Kwoty mleczne Ja nie sieje kukurydzy poniewaz nie jestem przekonany do niej. Moj sasiad bazuje glownie na kiszace z QQ i nie ma miesiaca zeby jakas sztuka mu nie padla.

#1226 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3357 postów

Napisany 24 październik 2014 - 16:47

Kwoty mleczne

Produkcja mleka jest jak praca, uważacie że ktoś tyrający 15h dziennie będzie zdrowszy od kogoś kto pracuje 8h dziennie? 

#1227 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 24 październik 2014 - 17:21

Kwoty mleczne

co zrobić... to co mam kupować po 1 zł. o tych co chcą ze mnie zedrzeć a niby rodacy ....

Jakiś Ty biedny... Ciekawe co byś zrobił na ich miejscu. Oddał po 10 groszy może? 

#1228 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 24 październik 2014 - 18:01

Kwoty mleczne

Ja nikomu prezentów robić nie będę, ani dla Niemców ani dla swoich którzy za sprzedaną kwote będą mieli tyle kasy co za mleko na czysto

#1229 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 24 październik 2014 - 18:20

Kwoty mleczne

Na tych kwotach to ktoś pewnie nieźle zarabia kupiła jak były po 10 gr a teraz sprzedają po 60 gr, a do tego cenę napędzają gazety z artykułami jakie to straszne kary będą. W poprzednim roku ktoś nawet pisał że kara może wynieść 70 gr a tu co tylko 30 gr. Należy tutaj zaznaczyć, że wzór na obliczanie kary nie jest funkcją liniową. tz. jeżeli dla przekroczenia 1,8% było 30 gr to dla 3,6 nie będzie to 60gr 60 gr to będzie gdzieś w granicach 8% przekroczenia.

#1230 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 999 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:01

Kwoty mleczne

Ja nikomu prezentów robić nie będę, ani dla Niemców ani dla swoich którzy za sprzedaną kwote będą mieli tyle kasy co za mleko na czysto

I to mi sie podoba... Zeby wszyscy mieli takie podejście do sprawy kary byłyby mniejsze o połowe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 24 październik 2014 - 21:19

Kwoty mleczne

po 40gr spokojnie znajdziesz tylko poszukaj.

#1232 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 październik 2014 - 15:00

Kwoty mleczne

W miesiącach kwiecień – wrzesień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 5,47 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 27.10.2014 r.)Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 6 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 55,71%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 55,19%.

W okresie IV - IX 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,74% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu wrześniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 880,4 mln kg mleka, tj. o 6,1 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

W miesiącach kwiecień – wrzesień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 5,47 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 27.10.2014 r.)Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 6 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 55,71%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 55,19%.

W okresie IV - IX 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,74% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu wrześniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 880,4 mln kg mleka, tj. o 6,1 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

#1233 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 27 październik 2014 - 15:35

Kwoty mleczne

Ciekawe czasy nastały. Mi Węgrów przysłał kartkę, że mam 10 000 do sprzedania kwoty i po ile bym za nią chciał. Dwa dni temu odesłałem, że po 45gr i dziś już są pierwsze telefony z zainteresowanymi.

coś mi się zdaje że po zniesieniu kwot nawet nie będą chcieli ode mnie  mleka odbierać, bo jak niektórzy zwiększyli produkcję o 200 000 tys a ja mam cełego limitu 70 000 to się nie opłaci zajeżdżać do mnie 

#1234 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1043 postów

Napisany 27 październik 2014 - 16:09

Kwoty mleczne

node3mer nie przesadzaj mleczarnia dba o dostawców i tyle, a kwoty nie sprzedawaj tylko dzierżaw. U mnie co roku kierownik  skupu z mleczarni liczy ile komu limitu się zostanie czy zabrakuje i dzwoni do ludzi czy nie są zainteresowani sprzedażą/dzierżawą.

#1235 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 27 październik 2014 - 17:04

Kwoty mleczne u nas też tak jest jak chce się kupić limit to można się od nich dowiedzieć kto chce sprzedać. Na każdym litrze zarabiają to nic dziwnego że chcą żeby jak najwięcej odstawić.

#1236 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 październik 2014 - 20:26

Kwoty mleczne

nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy wszyscy co maja za mało ostro hamują z produkcja. rozmawiałem z gościem co handluje paszami to mówi że sprzedaje 30%  tego co przed rokiem. coraz większa jest też sprzedaż krów do okolicznych rzeźni (ceny  do dołu) jeszcze miesiąc temu był jeden tir dziennie teraz bywa i cztery. tak że przekroczenie może byc o wiele mniejsze niz prognozowane

#1237 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 październik 2014 - 20:41

Kwoty mleczne

U nas w okolicy jest tak samo. Wszyscy zmniejszają produkcje, bardzo ograniczają treściwe i wszystkie jakieś gorsze sztuki jadą do rzężni. Produkcja jeszcze pewnie wyhamuje ale nie na tyle żeby nie było przekroczenia. A ile ono wyniesie to się okaże.

#1238 Share kbagro

kbagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 październik 2014 - 21:17

Kwoty mleczne

ja przy 57krowach z 25,5 litrów zjechałem na 15litrów.  ochłonąłem z produkcją bo w tym roku płacę kare za 180tyś litrów nadprodukcji

#1239 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 październik 2014 - 06:31

Kwoty mleczne

rok temu wymieniłem zbiornik na większy a teraz mam połowę tego co przed rokiem. zero pełnoporcjówek i koncentratów, ale i tak przekroczę limit .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 28 październik 2014 - 07:14

Kwoty mleczne

u nas wreszcie się zabrali za robienie umów z rolnikami na co zwrócić szczególną uwagę ? Było dobrze a teraz cos kombinują