Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2689 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:51

Kwoty mleczne

W Mlekovicie w Baranowie okazuje się że prawie wszystkim brakuje kwot zaledwie 15 % je ma i mleka nie ma zapasu na mleczarni produkcja została zmniejszona więc kolego @st220 nie mówmy tu że inni produkować będą normalnie i nic się dziać nie będzie. Będzie bo ludzie w mleczarni nie będą mieli co robić więc będą zwolnienia i produktów również będzie mniej. Gdyby sytuacja byłą odwrotna to zapewne takiego problemu by nie było ale dy 85% dostawców kwoty nie ma to już tak pięknie nie jest.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 20:25
  •  

#1162 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 17 październik 2014 - 12:04

Kwoty mleczne

corrado nie wszędzie tak jest, ale jeśli 85% dostawców w tej chwili nie ma już kwoty to o czym oni myśleli przy zwiększaniu produkcji?

#1163 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 13:18

Kwoty mleczne

Produkcja była zwiększana a kwot przyznawać nie chciano no oprócz takich śmiesznych jak ktoś wniosek złożył ale to śmieszne było jak ktoś miał 200tys i złozył o 50tys a dostał 1,5tys. I wszyscy kupują cały czas ja będąc w grupie producenckiej widzę że kwoty mamy max do grudnia włącznie więc szuka się i kupuje. Ale nie tylko nasza mleczarnia boryka się z takimi problemami wszystkie w naszym rejonie jak się słyszy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1164 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 17 październik 2014 - 13:26

Kwoty mleczne

Śmieszne to jest to że niektórzy zwiększali produkcję dwukrotnie a kwot nie kupowali gdy byłe tanie, a teraz nie wiedzą co robić i mają pretensje że nikt im kwoty nie dał. Sąsiad rozbudował oborę dokupił kwotę, kuzyn wybudował nową, dokupił kwoty, inni tak samo, ale np. drugi sąsiad twierdził że za darmo dostanie i zapłacił 20k kary.

#1165 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:24

Kwoty mleczne

Produkcja była zwiększana a kwot przyznawać nie chciano no oprócz takich śmiesznych jak ktoś wniosek złożył ale to śmieszne było jak ktoś miał 200tys i złozył o 50tys a dostał 1,5tys. I wszyscy kupują cały czas ja będąc w grupie producenckiej widzę że kwoty mamy max do grudnia włącznie więc szuka się i kupuje. Ale nie tylko nasza mleczarnia boryka się z takimi problemami wszystkie w naszym rejonie jak się słyszy.

kolego nie wiesz to się nie wypowiadaj. w ubiegłym roku było przyznawane coś około 30% kwoty złożonej we wniosku. czyli jak miał 50 tys. przekroczenia dostał 15 tys a nie 1,5 tys . chyba jest różnica

#1166 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:26

Kwoty mleczne

Wiem i się wypowiadam widziałem co przychodziło. Chcesz to podaj e-maila to powysyłam ci skany dokumentów więc tu mi nie mów jak było w przedziale ostatnich 5 lat.

#1167 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:30

Kwoty mleczne

po co mi twoje skany skoro sam dostałem w ubiegłym  roku z rezerwy i wiem ile tego było,

#1168 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:33

Kwoty mleczne

To że Ty dostałeś nie znaczy że wszyscy dostali. 

#1169 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:38

Kwoty mleczne

a niby to dlaczega ja dostałem a inni nie? możesz podać konkretne powody?

#1170 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:45

Kwoty mleczne

Dlaczego? Bo jak wszyscy w Polsce wiemy jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Ci którzy poszli i zapłacili bo chcieli więcej to dostali tyle ile mieli we wniosku, a co za tym idzie ? Komuś musieli obciąć. Jestem w grupie producenckiej i przerabialiśmy ten temat kolega nie był i przyszło mu jak by kod napłakał. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:49

Kwoty mleczne

ja też przekroczyłem w tamtym roku  :lol:  .... o 6000 l to z rezerwy dostałem wg przelicznika coś koło 2000 l , no i karę 3 gr (na 6000)

a w tym roku znów 6000 l i nie dostałem nic oprócz kary 30 gr -_-

Pewnie wszyscy myśleli że wzorem poprzedniego roku będą dawać karę po 3 gr to po co kupować kwotę , no a w tamtym roku chcieli po 40-60 gr , a wtym już po 20-30 ale teraz widzę szybuje znacznie w górę

corrado żeby dostać więcej  kwoty najpierw trzeba ja przekroczyć ;) , ja innej drogi nie znam

#1172 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:55

Kwoty mleczne

czyli co? wy daliście łapówke i macie kwotę a kolega nie dał i dostał tyle co nic? hmmm.. ja nie dałem  i dostałem 30 %.   dziki kraj.

ps..  sprawa jak nic dla ABW

ja też przekroczyłem w tamtym roku  :lol:  .... o 6000 l to z rezerwy dostałem wg przelicznika coś koło 2000 l , no i karę 3 gr (na 6000)

a w tym roku znów 6000 l i nie dostałem nic oprócz kary 30 gr -_-

Pewnie wszyscy myśleli że wzorem poprzedniego roku będą dawać karę po 3 gr to po co kupować kwotę , no a w tamtym roku chcieli po 40-60 gr , a wtym już po 20-30 ale teraz widzę szybuje znacznie w górę

corrado żeby dostać więcej  kwoty najpierw trzeba ja przekroczyć ;) , ja innej drogi nie znam

rezerwę rozdzielają pod koniec roku więc może coś ci skapnie za ubiegły rok

#1173 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:58

Kwoty mleczne

Teraz kwoty mamy 1.8mln i chcemy kupić tak już bywa to POLSKA.

#1174 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:02

Kwoty mleczne

corrado ale ile przekroczyliście w tamtym roku :huh:

wojtas wiem że szybciej idzie naliczyć karę :( niż przyznać kwotę :D

#1175 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:06

Kwoty mleczne

A Ja miałem pecha w tym roku i zostanie mi nie wykorzystanej kwoty około 30000 tyś.  Wiecie jakie są  CENY  za wydzierżawienie  kwoty mlecznej.

#1176 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:46

Kwoty mleczne myślę że po 30gr możesz ogłosić. A wie ktoś może jak działa giełda kwot mlecznych? W tamtym roku chciałem kupić od nich ostatniego dnia sekretarka dała mi numer do szefa. Dzwoniłem i mówi że ma kwoty ile bym chciał i że jest akurat 50km odemnie tak że może przyjechać do mnie do mleczarni i tam umowę zrobimy. Tylko że nie chciał nic z ceny zejść mimo że następnego dnia ta jego kwota była już nic nie warta bo podejrzewam że mleka nie odstawia. Wie ktoś coś na ten temat?

#1177 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 październik 2014 - 14:01

Kwoty mleczne

Dzięki damian40000 trochę poszukałem dzisiaj w necie i te 30 gr można wystawić a co do giełdy  kwot mlecznych nigdy nie miałem z tym do czynienia. Ale mam jeszcze jedno pytanie ,jeśli  należę  do mleczarni KOŁO w Wielkopolsce to wydzierżawić mogę kwotę na zewnątrz poza naszą mleczarnię też ? czy tylko do członków lub dostawców do tej samej mleczarni.Jutro będę to wiedział bo się wybieram do mleczarni ale jak by ktoś  coś wiedział w tym temacie to bardzo DZIĘKUJE.

#1178 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 październik 2014 - 14:05

Kwoty mleczne możesz wydzierżawić komu tylko chcesz.

#1179 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 październik 2014 - 14:26

Kwoty mleczne

Ogólnie to dzięki, a co do  zainteresowanych   i wysłanych do mnie  propozycji to odpowiem  w połowie tygodnia gdy będę już wszystko wiedział.  Mile widziany nr.tel.  POZDRAWIAM!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 19 październik 2014 - 19:10

Kwoty mleczne

Mam do kupienia kwote  kilka tyśięcy wiecie moze jak to ten proes przebiega? gdzie trzeba jeżdzić? npewno do mleczarni sprzedającego? a potem? ARR czy moa mleczarniia? i jeszcze jedno pytanko  jak jest mały tłuszcz w kwocie np 3.40 i jest 10000 tys do kupienia to lepiej czy gorzej? bo wiem ze jest jakiś przelicznik kilogramów na litry i zależny o tłuszczu   i co jest lepsze kupic z mniejszym  tłuszczem 3 .40  czy większym np 4.50 ???