Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#981 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 20:32

Kwoty mleczne
Tak samo mam prawo porównywać mleko do jabłek jak Ci którzy psioczyli że nabór ostatni PROW był dla mleczarzy a po co im etc... Chciałem tylko pokazać że każdy ma swoje racje i jeżeli nie robisz w danej powiedzmy "dziedzinie" nie próbuj oceniać skoro nie znasz nakładu pracy a uwierz mi że są one przynajmniej o 100 % większe niż w przypadku wyprodukowania jabłka. 

Odpowiadając na Twoje zarzuty powiem tak samo było wyciąć z 10 % jabłonek w sadzie i by było wszystko ok ....

Ty powiesz mi że jabłonka tak szybko nie urośnie a ja Tobie że nic nie wiem na temat genetyki u krów nie tak szybko jest dorobić się dobrej krowy .... I tak możemy do końca roku .... whatever jednak powiesz mi, na Twoje zarzuty ja będę miał odpowiedź i Ty będziesz miał na moje...

Uważam że nam też się należy jakaś pomoc i nie wyskakuj mi ze sprzedażą bo to jest poniżej ... To samo  mógłbyś powiedzieć warzywniakom blisko mnie jeszcze kilka lat temu było ok 50 % zbóż teraz gdy warzywniaki dostali kombajny etc... (oczywiście dzięki złudnej pomocy unii na kredyt) normalnie kawałki zbóż można policzyć na palcach u ręki  i dziwą się że warzywa nie płacą ..... Masz rację nie mnie to oceniać jednak skoro inni mogą nas (mleczarzy) oceniać dlaczego my nie możemy ich ...

Masz pretensje do sadowników że być może dostaną pomoc finansową z powodu embarga które dla nich było nie do przewidzenia i w związku z tym nastało niespodziewanie przez co są z ręką w nocniku. Twój problem w przeciwieństwie do ich kłopotów nie wyrósł z pod ziemi w sierpniu. Kwotowanie mleka chyba nie jest jakąś nowością. Twoje roszczenia są absurdalne, bo karą mogą to nazywać ludzie którzy nie umieją prowadzić rachunku ekonomicznego by teraz umieć lamentować. Ci którzy umieją go prowadzić nie narzekają mimo iż w śród nich niektórzy płacą inni nie, widocznie dla tych pierwszych jest to bardziej opłacalne niż redukcja, więc wybrali taką drogę nie inną.

Mówiąc - ,,Ci którzy psioczyli'' utwierdzasz wszystkich pozostałych że jesteś z tych ,,psioczących'' zawsze i na wszystko nie zależnie od stanu ,,opsicywanej,, kwestii. Krótko mówiąc będziesz ,,psiocył,, gdy będzie padał deszcz jak i świeciło słońce.

Edytowany przez damianzbr, 16 wrzesień 2014 - 20:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 15:32
  •  

#982 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 20:37

Kwoty mleczne powinny być rekompensaty za to że przez embargo spadły ceny. U mnie już 22gr spadło a teraz ma być następna obniżka. Do tego susza największa od kilkunastu lat. Kto nie ma zapasów kiszonki z poprzedniego roku może klęknąć wiosną jak mleko będzie poniżej 1zł.

#983 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 20:40

Kwoty mleczne

Pijesz do mnie?

Tamten jasno się wyraził iż jego zniesmaczenie wynika z faktu płacenia kary za przekroczenie kwoty a taki sadownik dostanie bonus w euro.

Tylko zapomniał pomyśleć że tych dwóch sytuacji absolutnie nic nie łączy, ba wynikły w różnych dość odległych latach, mimo to na siłę chciał je wiązać. Paranoja.

Jeżeli już wspomniałeś o rekompensatach to ja będę jeszcze bardziej osobliwy i zażądam rekompensat dla producentów zbóż, wieprzowiny, wołowiny dalej - dla transportu, dla logistyków i tych wszystkich przechowalni które są puste. Także dla pracowników tam pracujących, nawet odważę się żądać rekompensat dla firm serwisujących te urządzenia chłodnicze.

Prosił bym także o rekompensaty dla konsulatów wydających wizy na wschód, bo niby komu mają wydawać wizy jak nie kierowcą którzy już nie mają co wozić na wschód.

Rekompensata nawet dla proboszcza by się przydała bo nie wierzę że cały ten zastój gospodarczy nie odbije mu się skromniejszą tacą niż w latach tłustych.

Edytowany przez damianzbr, 16 wrzesień 2014 - 20:58.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#984 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 21:13

Kwoty mleczne

Ludzie chcą się rozwijać a tu jak nie limity to kary. Jak żyć Pani Premier?

Za małe obory stawiacie. Na 200 krów się stawi i taniej produkuje. 2 mln litrów x 2 grosze zysku to nadal 40 tys zł rocznie - średnia krajowa na rączkę. Można żyć.

#985 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 21:13

Kwoty mleczne

czytaj ze zrozumieniem nie mam do nikogo pretensji ani nie roszczę sobie niczego od nikogo ale na embargu my też tracimy pal sześć te kwoty ale ceny mleka też spadły przecież nie przez jabłka tylko przez embargo a to że nie czytasz ze zrozumieniem or ja byc może się źle wg Ciebie wyraziłem ... Nie mam pretensji do sadowników ale my tez tracimy .. A to że byłem być może troszkę złośliwy było podyktowane tym że kiedyś byli inni dla mnie złośliwi ... Ale petycji do ministerstwa w tej sprawie nie będę pisać ...

Ale głupie pisanie typu było mniej dawać krowom lub sprzedać jedną czy dwie to lub kupić kwotę (po co skoro nie wiadomo do kiedy będą obowiązywać, dokupywałem ale teraz nie wiem czy warto ), tak samo można było napisać było nie pryskać drzew czy tam nawozić lub ściąć ... I z każdą dziedziną można w ten sposób potraktować ...

Np. po co dopłaty tym którzy mają łąki po to by tylko sierpniu skosić i dostać dopłaty lub jeszcze większy absurd -  limit buraczany nie sieją a dostają dopłaty.... Takie rzeczy można mnożyć ...

A Tamten to ... dokończ sobie sam 

Edytowany przez aster453, 16 wrzesień 2014 - 21:29.

#986 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 21:32

Kwoty mleczne

Dziwne na jabłuszka pomoc podobno jest i inne miękkie owoce a co dla nas jeśli przekroczyliśmy to co my mamy płacić ? Przecież to taki sam urodzaj jak jabłka co mam powiedzieć krowie sorki już za dużo dałaś ? Albo przestać dawać jej jeść ?

Jeszcze oczy mnie nie zawodzą i odnosiłem się bezpośrednio do słów powyżej. W których masz pretensje o dwie całkiem rozbieżne kwestie, a później sam podsuwasz rozwiązanie dla jednej z nich którą można przewidzieć, zaplanować i dać krowie mniej jeść lub ją sprzedać w przeciwieństwie do embarga które wynikło nagle. Powtórzę się - gdyby sadownicy wiedzieli o embargu na dwa lata wcześniej jedni by siedzieli i nic z tym nie zrobili, drudzy by wycieli pół sadów a trzeci nasadzili drugie tyle badyli.

A co do dopłat już się wypowiedziałem że każdy by je chciał łącznie z proboszczem.

#987 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 21:41

Kwoty mleczne

Ech 2:2 w setach nie chce mi się pisać ... ale jak juz chcesz to piszę a spadek cen mleka to nie efekt embarga ? Niech Ci będzie Twoje na wierzchu... Dobranoc

#988 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 22:16

Kwoty mleczne

Spadek cen a kwoty mleczne i kary z nich wynikające są to dwie rozbieżne kwestie.  Gdybyś na od razu napisał dokładnie co masz na myśli nie byłoby tematu. Pozdrawiam.

#989 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 23:44

Kwoty mleczne Jeżeli została przekroczona kwota mleczna to masz już jeden powód dlaczego mleko potaniało. Ceny na światowych rynkach zaczęły spadać już embargiem, nawet na tym forum były głosy, że eldorado się skończy. A mimo to dla wielu jest to niespodzianka.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#990 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 06:23

Kwoty mleczne wahania ceny to normalna sprawa ale przez embargo mleczarnie które tam sprzedawały zrobiły obniżki o 40-50gr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 06:44

Kwoty mleczne

a niektóre nie sprzedawały do ruskich ale że inne obniżyły to one też obniżyły....@Krassus  gdzieś na forum czytałem i już nie wiem gdzie być może i w kwotach że być może jako kraj przekroczyliśmy ale jako UE podobno więc chyba można próbować domagać się jakiejś pomocy or interwencji, wiem teraz to szukanie dziury w całym ... Poza tym nie o taki wydźwięk mi chodzi ale cóż być może źle to ująłem a niektórzy (lub wszyscy) czytający źle zrozumieli ... Ale sami powiedzcie oki było kupować kwoty ale po co skoro nie wiadomo jaka polityka będzie w 2015 roku ? Będą czy nie będą kwoty mierny rząd a z nimi i PESEL nie potrafią wprowadzić żadnych poprawnych nie mówiąc już o porządnych reformach czy ustawach które by jasno mówiły tak tak i tak... Zaraz zlecą się sępy... Tak żaden rząd od początku tej niby naszej demokracji (czyt złodziei którzy rozkradli co sie dało i nie tylko pisze o tych na górze ale i wśród rolników g..je rozkradli to co było wartościowego w PGR-ach a teraz się mienią wielkimi rolnikami, na pohybel psubratom) nie zrobił nic żeby nam POLAKOM żyło się lepiej 

Edytowany przez aster453, 17 wrzesień 2014 - 06:49.

#992 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 07:22

Kwoty mleczne

Ja tam problemu z kwotami nie widzę. Wyraźnie było powiedziane: przekroczysz - spodziewaj się kary. Z mleka po 2 zł odjąć 30gr na karę - jeszcze sporo zostanie ale od 1,2 zł odjąć 0,3 zł - pracujemy za darmo. Nie ja te kwoty wymyśliłem i nie ja za nie odpowiadam. Sam zapłacę karę ale niewielką bo sprzedałem odpowiednią ilość sztuk w odpowiednim czasie przy okazji "czyszcząc" stado i mam spokój. 

#993 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 07:28

Kwoty mleczne

No masz kolego racje, że każdy co przy korytku nachapał się ile mógł a teraz jeszcze pomoc pod siebie ustawiają. Dobra passa w rolnictwie skończyła się i to chyba na kilka lat. Teraz będzie selekcja, słabsi muszą upaść. Że kwot nie będzie było wiadomo od co najmniej 3 lat jak nie więcej. Ale wielu myślało że  bez kwot będzie cena taka sama tylko wyprodukują dwa razy tyle, bo przecież cały świat czeka na nasze mleko po 2 złote. Na aukcjach fortery ceny leci w dół od chyba lutego i to nie są małe spadki bo kilka procent co miesiąc. A że mleczarnie wszystkie obniżają to chyba oczywiste,  bo konkurencja w kraju się zwiększa jak towar do rosji nie wyjeżdza, a do tego produkcja prawie 10 procent większa niż przed rokiem. Nie wiem skąd takie zdziwienie i oburzenie u niektórych jak by przez ostatni rok im się realne postrzeganie rzeczywistości wyłączyło.

#994 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 07:28

Kwoty mleczne

@pawelo111 ...I tak trzymaj chłopie ciesz się żyjesz .... Bravo... Podziwiam ten huraoptymizm kolegi ... I tym akcentem kończymy teraz z powrotem wróćmy do tematu  

@pawelwlkp ja nie jestem zdziwiony 

Edytowany przez aster453, 17 wrzesień 2014 - 12:42.

#995 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 12:19

Kwoty mleczne

Upadną te osoby co mają kredyty. Reszta będzie ciepała do lepszych czasów i tyle z tego będzie. 

#996 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 13:13

Kwoty mleczne

i tu wtrące pare słów,masz racje upadna ci co mają kredyty a wszystko co ich przejmie bank,unia i niemcy i taki to będzie rozbiór bez wjazdu czołgów,czy nam sie to podoba czy nie  <_<

#997 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 14:27

Kwoty mleczne Co się tak kredytów czepiliście? Macie jakieś lęki przed nimi, kredytofobię, że co temat to wieszczycie ich koniec. Na początku wieszczono szybki koniec tym co wzięli sprzęt na PROW. Minęło 10 lat a oni mają się świetnie. Teraz, że Ci co kredyty wzięli padną. Nie raz w rolnictwie był kryzys, jeszcze kilka lat temu pszenica była po 400, mleko poniżej złotówki i spektakularnych akcji komorników nie było słychać ale wy wiecie lepiej, że sąsiad lada dzień upadnie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#998 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 19:03

Kwoty mleczne

Nie każdy kto ma kredyt upadnie i nie każdy kto go nie ma przetrzyma kryzys. Chodzi o tych durniów co brali na oślep bo liczyli że mleko będzie po 2zł

#999 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 17 wrzesień 2014 - 19:09

Kwoty mleczne

No kołomnie już 3 gospodarz z kreską leży z komornikiem.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 18:25

Kwoty mleczne

Co się tak kredytów czepiliście? Macie jakieś lęki przed nimi, kredytofobię, że co temat to wieszczycie ich koniec. Na początku wieszczono szybki koniec tym co wzięli sprzęt na PROW. Minęło 10 lat a oni mają się świetnie. Teraz, że Ci co kredyty wzięli padną. Nie raz w rolnictwie był kryzys, jeszcze kilka lat temu pszenica była po 400, mleko poniżej złotówki i spektakularnych akcji komorników nie było słychać ale wy wiecie lepiej, że sąsiad lada dzień upadnie.

Zapomniałeś jeszcze o tych co ziemie dostali po rodzicach gdzie jedno z nich ma rentę strukturalną a ziemię państwo ma zabrać.