Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2684 odpowiedzi na ten temat

#81 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2009 - 20:28

Kwoty mleczne Dopiero w nowym roku kwotowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 11:20
  •  

#82 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 luty 2009 - 20:30

Kwoty mleczne Nie. Jest rejonizacja na województwa...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#83 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 luty 2009 - 21:11

Kwoty mleczne A orientujecie się jakie mogą być kary i zasady przyznawania kwoty z rezerwy. No jeszcze o ile % polska może przekroczyć.
Jak u was to w okolicy wygląda czy sa problemy z zakupem kwot i po ile mniej więcej płacicie jak to tajemnica to choć podeślijcie mi na prywatna wiadomość.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#84 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 07 luty 2009 - 21:17

Kwoty mleczne U mnie się zapowiada że przekroczę lekko ponad 40tyś.l, ale tatuś mówi że lepiej kupić niż potem płacić kare. Więc kupujemy od gościa ok. 25tyś (dokładnie nie wiem ale coś koło tego) po 10gr. Resztę jak się przekroczy to mniejsze zło :lol:
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#85 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 07 luty 2009 - 22:49

Kwoty mleczne Kolego wojtas szukaj w innych woj. a napewno dostaniesz za 10 gr
Edit: sory coś pochrzaniłem, sprawdziłem można kupić tylko na terenie tego samego woj.

""Czy istnieje możliwość sprzedaży lub kupna kwoty indywidualnej (KI) i gdzie ten fakt należy zgłosić?

Jeżeli producent mleka uważa, że nie wykorzysta swojej kwoty indywidualnej (KI), to może ją sprzedać. Jeżeli zaś jest zdania, że ma jej za mało wówczas może ją kupić od innego producenta. Można sprzedać całą niewykorzystaną kwotę indywidualną lub tylko jej część. Umowa kupna/sprzedaży kwoty indywidualnej musi być zawarta w formie pisemnej. Muszą ją podpisać obie strony (sprzedający i kupujący). Sprzedaży bądź kupna KI można dokonać wyłącznie między producentami posiadającymi gospodarstwa rolne na terenie tego samego oddziału terenowego ARR.
Zbywca KI zobowiązany jest zgłosić do OT ARR zbycie KI na odpowiednim formularzu ARR załączając w/w umowę zbycia KI oraz dokumenty potwierdzające posiadanie gospodarstwa.
Formularz wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami składa się od dnia 1 sierpnia do ostatniego dnia lutego danego roku kwotowego.
Producent, który sprzeda swoją kwotę indywidualną, nie będzie mógł otrzymać kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy przez następne 5 lat od dnia sprzedaży.

W przypadku zawarcia umowy zbycia, 5% KI stanowiącej przedmiot umowy, przechodzi do krajowej rezerwy.""

#86 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 08 luty 2009 - 07:59

Kwoty mleczne darek91 my przekroczyliśmy kwotę w tamtym roku o ok 10 tyś brali na to zaliczki ale krajowa kwota nie przekroczona to potem odali te zaliczki. No i po tym przekroczeniu wniosek o przyznanie dodatku (by zwiększyć kwotę ) jakoś 12 tyś to przyznali 9,5 tyś. Wszystko bezpłatnie niewiem czemu ci się nie udało.

#87 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 luty 2009 - 09:03

Kwoty mleczne Jutro kupuje ogłoszeniak (taka gazeta u nas) no i coś się znajdzie bo wujek mi gadał przez telefon ze widział właśnie parę takich ogłoszeń.
sebe1033 też byśmy dostali pewnie tyle kwoty co ty, tylko ze dokupiliśmy parę tys. bo myśleliśmy że polska polska przekroczy znacznie swoja kwotę referencyjną i będzie trzeba mieć nie wiadomo ile przekroczone żeby coś dostać. A wyszło tak kupiliśmy parę tys kg i przez to już kwoty nie przekroczyliśmy o wymagane 5000kg ale i tak dali nam coś ponad 1500kg.
A wszystko przez kochanych pracowników arimr co nic nie wiedz i maja wszystko w głębokim poważaniu. Dzwoniliśmy zarówno teraz jak i rok temu na numer jaki nam podali w centrali. Tak przy okazji wie ktoś czemu nie działa strona agencji

#88 Share piotr88

piotr88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 luty 2009 - 14:29

Kwoty mleczne Z tymi kwotami to już ku... można dostać co roku przekraczam kwotę ale tylko raz zapłaciłem karę za nadprodukcję w tym dostałem ok 14tys ale i tak przekroczę ok 1000 do 2000 litrów jeśli będzie kara to za jej wysokość przy obecnych cenach za kwotę spokojnie dokupię brakującą ilość a może nawet więcej ale jak nie będzie kar to tylko wydane pieniądze ale przy obecnych cenach każdy grosz się liczy
Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

#89 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 23 luty 2009 - 20:18

Kwoty mleczne Ostatnie dane z ARR wskazują, że nie przekroczymy kwoty krajowej. Jeśli jednak, to kara ma wynosić ok. 28 gr za litr.
Wydaje się bezsensem kupowanie kwot, ale to ja tak myślę.
kto sieje ten zbiera....

#90 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:40

Kwoty mleczne Nie wie ktoś czy te kary będą czy nie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 luty 2009 - 19:38

Kwoty mleczne Dzisiaj na 100% nikt Ci nie powie, ale nie martw się, spokojnie. Ja mam realną perspektywę przekroczyć kwotę o 40 tys. litrów........ ;)

#92 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 luty 2009 - 19:48

Kwoty mleczne Ja kupiłem w ostatni dzień po 10 gr,ale kwoty chyba nie przekroczymy. Jeśli przekroczymy kwotę to kara na dzień dzisiejszy wynosi około 1,30gr.

#93 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 15:28

Kwoty mleczne Wg najnowszych informacji z ARR krajowa kwota mleczna nie zostanie przekroczona, mnie to rybka, bo 27k brakujące sobie dokupiłem ;)

#94 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:27

Kwoty mleczne W sobotę w tv Białystok mówili że nie przekroczymy krajowej i nie będzie kar

#95 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:37

Kwoty mleczne A jak będzie z tym przyznawaniem do kwoty tej ilości mleka jaka przekroczyliśmy nadal to obowiązuje bo w tym roku tez mi sie przekroczy kwote więc chciał bym na te litry złożyć wniosek

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#96 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 13:02

Kwoty mleczne Pewnie trzeba będzie czekać, aż góra coś znów wymyśli, bo co roku zasady się zmieniają. Też mam nadzieję na skubnięcie kilkudziesięciu tys.l z rezerwy.
Musimy czekać. <_<

#97 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 10:24

Kwoty mleczne Wszyscy tak mówią że jak zniosą kwoty mleczne to drastycznie spadną ceny mleka a teraz co jest przecież cena za 1litr mleka jest tak niska że wiele gospodarstw jeszcze dopłaca a większość wychodzi na 0! Moim zdaniem ceny będą na takim samym poziomie (oczywiście różnym raz 1,50zł. a raz ,80zł. za litr) przecież obecnie w Polsce i nie tylko nie ma już terenów do zakładania dużych gospodarstw które by zalały ranek mlekiem!
Ja nie rozumiem skąd podejście że małe gospodarstwa po parę szt. krów mają taką samą(a nawet wyższą jak to ktoś określił) opłacalność produkcji od dużych partu set sztuk skoro w małych nikt nie prowadzi dokładnej księgowości kosztów i tak na prawdę nie wie ile u niego kosztuje wyprodukowanie litra mleka :D
Skoro się nie opłaca w dużej grupie to po co jest program zakładanie grup producenckich? Przecież wiadomo że w dużej grupie można negocjować wyższe ceny mleka a niższe ceny nawozów środków ochrony roślin czy choćby kupować z sąsiadami wspólny sprzęt (mam na myśli na przykład sieczkarnie którą się używa parę dni w roku)

#98 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 12:51

Kwoty mleczne Po co grupy producenckie?? Po to żeby na raz wykończyć kilku gospodarzy a nie jednego :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#99 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 13:00

Kwoty mleczne No powiem że ciekawe rozumowanie... no ale z takim podejściem to nawet nie ma co mówić o jakiejś walce z niskimi cenami :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 15:54

Kwoty mleczne Z tymi grupami to ciężko bo każdemu brakuje ziemi a ziemia można kupić jedynie jak sąsiad upadnie, sprzęt jest coraz lepszy ale nie ma ziemi i to hamuje nasz rozwój najbardziej.