Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#961 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 07:10

Kwoty mleczne

Ja mam męża . :)

A swoja droga jej chlopak to ma przerabiane. 

Co ma mój chłopak ?   :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 21:57
  •  

#962 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 wrzesień 2014 - 07:21

Kwoty mleczne Poprostu musi sie bardzo starac :-D ten Twoj mąż. No ja jeszcze żony nie mam. Ale napeewno nie zamierzam miec męża ;-)

#963 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:17

Kwoty mleczne

U mnie aż ponad 5600 zł do zapłacenia. Znam gościa, który ma około 120 tys do zapłaty, ale jakoś to słabe pocieszenie. w poprzednim roku za który zostały naliczone była nadzieja, że nie będzie liczony bodajże tłuszcz (jeśli się mylę poprawcie mnie), a za obecny rok kwotowy są nadzieję, że w związku z embargiem nie będzie kar. Kolejna złudna nadzieja, a rolnik i tak potem dostanie po kieszeni? Kupić kwotę....hmmm łatwo powiedzieć trudniej znaleźć. Teraz to już bez różnicy czy kupić czy wydzierżawić, bo to i tak ostatni rok. Szkoda, że krowy takie nieusłuchane i nie słuchają słów ,,daj mniej, bo limit się kończ". Jestem ciekaw rekordów kar jakie odnotowaliście.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#964 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 20:20

Kwoty mleczne

Zastanawiam sie jak to w końcu będzie z tymi kwotami słyszałem że w 2015 mają znieść to kupować czy nie ... dostałem pismo że mam zapłacić prawie 4 koła i... Kupować czy nie a co jak zniosą .... Jak wówczas będą liczyć kary ? Kupię kwotę małopolskie ... i jeszcze jedno jak kupować taką kwotę to tylko mogę z Tego województwa w którym mam gospodarstwo czy można z innego ?

Edytowany przez aster453, 12 wrzesień 2014 - 20:22.

#965 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 20:49

Kwoty mleczne Możesz kupić z calej Polski.

#966 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 21:17

Kwoty mleczne

Tylko czy się opłaca a co jak zniosą a na to sie zanosi ?

#967 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 21:20

Kwoty mleczne Wątpię ze zniosa. To tylko przedwyborcza kielbasa moim zdaniem nic więcej.

#968 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 21:23

Kwoty mleczne

Tzn kary o kary Ci chodzi że nie zniosą???

#969 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 21:25

Kwoty mleczne

Nie chodzi mi o kwoty nie o kary bo kary to juz pewne będzie trzeba zapłacić dostałem pismo więc @rolstudent czy ja wiem czy to kiełbasa przedwyborcza ?jakby tak było wymyśliliby coś żebyśmy nie płacili kar .

Pytanie po co przy sprzedaży kwot mlecznych ludzie podają procent tłuszczu ?

tak myślałem Damian dzięki 

Edytowany przez aster453, 13 wrzesień 2014 - 18:28.

#970 Share wojtdar

wojtdar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 13:27

Kwoty mleczne

czemu na stronach ARR nic niema o karach a pisma wyslajo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 17:30

Kwoty mleczne po to podają że jak kupujesz limit to im wyższy ma tłuszcz tym lepiej.

#972 Share mikaro

mikaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 21:38

Kwoty mleczne

U nas we wsi prawie wszyscy produkują mleko i większość dostała teraz pisma o naliczonych karach. Wszyscy teraz bardzo mocno ograniczają treściwe lub wcale nie dają żeby sytuacja się nie powtórzyła. Kierowca mówiła że na sąsiedniej trasie już o 3000 litrów spadło mleko, wszyscy robią tak samo i zmniejszają produkcje. A rekordzista o którym słyszałem ma coś około 200000 zł do zapłaty.

#973 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 06:29

Kwoty mleczne

Dziwne na jabłuszka pomoc podobno jest i inne miękkie owoce a co dla nas jeśli przekroczyliśmy to co my mamy płacić ? Przecież to taki sam urodzaj jak jabłka co mam powiedzieć krowie sorki już za dużo dałaś ? Albo przestać dawać jej jeść ? Zaraz zlecą się hieny zoofile czy inni ekolodzy że to nie po ludzku ....

A co ze zbożem przecież też większość (kub jakaś część) sporo zboża "utopiła" w polu !!! I co ? Będą mieli jakąś pomoc (na szczęście u mnie się udało zebrać w całości) ????? Pewnie nie zaimportujemy z UE...... I będzie git ... zboże nie podskoczy a zejdzie w dół młynarze i piekarnie z racji że zboże kiepskiej niby jakości a i  gaz zdrożeje (niby ruscy) i ich wyroby pójdą do góry a rolnik jak zwykle po d..pie dostanie 

#974 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 16 wrzesień 2014 - 15:21

Kwoty mleczne

Sprawiedliwości nie ma i nie będzie nigdy. Niestety. 

#975 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:05

Kwoty mleczne

Dziwne na jabłuszka pomoc podobno jest i inne miękkie owoce a co dla nas jeśli przekroczyliśmy to co my mamy płacić ? Przecież to taki sam urodzaj jak jabłka co mam powiedzieć krowie sorki już za dużo dałaś ? Albo przestać dawać jej jeść ? Zaraz zlecą się hieny zoofile czy inni ekolodzy że to nie po ludzku ....

A co ze zbożem przecież też większość (kub jakaś część) sporo zboża "utopiła" w polu !!! I co ? Będą mieli jakąś pomoc (na szczęście u mnie się udało zebrać w całości) ????? Pewnie nie zaimportujemy z UE...... I będzie git ... zboże nie podskoczy a zejdzie w dół młynarze i piekarnie z racji że zboże kiepskiej niby jakości a i  gaz zdrożeje (niby ruscy) i ich wyroby pójdą do góry a rolnik jak zwykle po d..pie dostanie 

Nie porównuj tych dwóch sektorów, bo produkcja mleka jest bardziej uzależniona od człowieka niż od pogody, w przeciwieństwie do produkcji roślinnej.

Więc wystarczyło sprzedać dwie krowy, aby nie przekroczyć kwoty i pozostałemu stadu nie fundować głodówki w celu ograniczenia produkcji. Jednak nikt tego nie zrobił bo z chęci zysku po ciuchu liczył że stanie się cud i kary wycofają. Jak widzimy przeliczyli się a płaczą ci co nic nie zrobili. Bo znam takich którzy celowo powiększali stado płacą teraz karę ale się tym nie przejmują i twierdzą że są przygotowani do silnej konkurencji która nastanie po zniesieniu kwot.

#976 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:10

Kwoty mleczne

no i mamy kary po 0.29 groszy z haczykiem dziś decyzja

Edit:

W mojej mleczarni OSM Sierpc w tym roku na raty rozłożyli . Trzeba było tylko jakiś wniosek złożyć .

mleczarnia sama wnioski rozesłała przez kierowców i rozłozyli na 4 raty z tym ze pierwsza pobrali juz w sierpniu za lipcowe mleko czyli ale i tak zyczliwie dla rolnika

#977 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 17:34

Kwoty mleczne

Nie porównuj tych dwóch sektorów, bo produkcja mleka jest bardziej uzależniona od człowieka niż od pogody, w przeciwieństwie do produkcji roślinnej.
Więc wystarczyło sprzedać dwie krowy, aby nie przekroczyć kwoty i pozostałemu stadu nie fundować głodówki w celu ograniczenia produkcji. Jednak nikt tego nie zrobił bo z chęci zysku po ciuchu liczył że stanie się cud i kary wycofają. Jak widzimy przeliczyli się a płaczą ci co nic nie zrobili. Bo znam takich którzy celowo powiększali stado płacą teraz karę ale się tym nie przejmują i twierdzą że są przygotowani do silnej konkurencji która nastanie po zniesieniu kwot.

Ludzie chcą się rozwijać a tu jak nie limity to kary. Jak żyć Pani Premier?

Edytowany przez Krassus, 16 wrzesień 2014 - 17:35.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#978 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 19:02

Kwoty mleczne

Limity są od paru lat ,więc chyba powinniśmy już przywyknąć ,że aby się rozwijać ,trzeba inwestować nie tylko w sprzęt ,obory ,genetykę krów ,ale również w kwotę mleczną ,bo ona tak naprawdę decyduje o naszym sukcesie . Były lata ,gdzie kwotę po 5 groszy można było kupić i kto wtedy trochę myślał przyszłościowo ,mógł kupić ,nie nadszarpując kondycji gospodarstwa .  Mi właśnie wtedy udało się za parę groszy dokupić limitu ,ale za mało go kupiłam i dziś również ograniczam produkcję mleka . Kary ani razu jeszcze nie płaciłam i nie mam zamiaru . Wybiorę mniejsze zło i na  dzień dzisiejszy, właśnie ograniczenie produkcji wydaje mi się najbardziej zasadne .

#979 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 19:06

Kwoty mleczne

Limity są od paru lat ,więc chyba powinniśmy już przywyknąć ,że aby się rozwijać ,trzeba inwestować nie tylko w sprzęt ,obory ,genetykę krów ,ale również w kwotę mleczną ,bo ona tak naprawdę decyduje o naszym sukcesie . Były lata ,gdzie kwotę po 5 groszy można było kupić i kto wtedy trochę myślał przyszłościowo ,mógł kupić ,nie nadszarpując kondycji gospodarstwa .  Mi właśnie wtedy udało się za parę groszy dokupić limitu ,ale za mało go kupiłam i dziś również ograniczam produkcję mleka . Kary ani razu jeszcze nie płaciłam i nie mam zamiaru . Wybiorę mniejsze zło i na  dzień dzisiejszy, właśnie ograniczenie produkcji wydaje mi się najbardziej zasadne .

Mogę Ci tylko pogratulować "wizjonerstwa" (taki nie złośliwy żart ) wiesz tez dokupywałem kwoty jednak jak sama wiesz nie pewna jest teraz sytuacja czy będą kwoty czy nie wiec poco mam teraz nabijać innym kabzę skoro może ma ich nie być w 2015 r . wiesz te ceny które są za kwoty może i są do ogarnecia jednak po 5 gorszy nigdy nie miałem takiej oferty...sama wiesz .. można wyhamować produkcję mleka jednak to odbije sie na zdrowiu krów ale i też odbudowa z dnia na dzień nie jest możliwa ... 

poza tym to już taka nasza natura jak cos idzie to czemu nie więcej i dotyczy to nie tylko mleczarzy ale i sadowników i warzywniaków czy świniarzy ....jak płaciły świnie to nagle się zrobiła górka dlaczego ....?

Tak samo mam prawo porównywać mleko do jabłek jak Ci którzy psioczyli że nabór ostatni PROW był dla mleczarzy a po co im etc... Chciałem tylko pokazać że każdy ma swoje racje i jeżeli nie robisz w danej powiedzmy "dziedzinie" nie próbuj oceniać skoro nie znasz nakładu pracy a uwierz mi że są one przynajmniej o 100 % większe niż w przypadku wyprodukowania jabłka. 

Odpowiadając na Twoje zarzuty powiem tak samo było wyciąć z 10 % jabłonek w sadzie i by było wszystko ok ....

Ty powiesz mi że jabłonka tak szybko nie urośnie a ja Tobie że nic nie wiem na temat genetyki u krów nie tak szybko jest dorobić się dobrej krowy .... I tak możemy do końca roku .... whatever jednak powiesz mi, na Twoje zarzuty ja będę miał odpowiedź i Ty będziesz miał na moje...

Uważam że nam też się należy jakaś pomoc i nie wyskakuj mi ze sprzedażą bo to jest poniżej ... To samo  mógłbyś powiedzieć warzywniakom blisko mnie jeszcze kilka lat temu było ok 50 % zbóż teraz gdy warzywniaki dostali kombajny etc... (oczywiście dzięki złudnej pomocy unii na kredyt) normalnie kawałki zbóż można policzyć na palcach u ręki  i dziwą się że warzywa nie płacą ..... Masz rację nie mnie to oceniać jednak skoro inni mogą nas (mleczarzy) oceniać dlaczego my nie możemy ich ...

Ech kozulek nie zrozumiałeś mnie do końca mój post to przede wszystkim to  że chciałem się odgryźć ludziom którzy kiedyś psioczyli po co mleczarzom PROW czemu mają takie lepsze warunki etc... No to teraz ja mogę psioczyć na innych ale co mi to da ? NIC pozdrawiam ....

Edytowany przez aster453, 16 wrzesień 2014 - 19:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 wrzesień 2014 - 19:24

Kwoty mleczne

skoro chcesz rozwijać to trzeba było kupować kwotę ,a nie teraz bredzisz jakby kwotowanie to jakaś nowość...co ty porównujesz i jakiej chcesz pomocy ? człowieku ograni się ...