Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#941 Share 22pawel22

22pawel22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 06:38

Kwoty mleczne mam znow propozycje ale juz po 35 gr . czekac czy lepiej teraz a moze nie bedzie kar tylko burza medialna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 01:56
  •  

#942 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:17

Kwoty mleczne Dostałem dzisiaj decyzję z ARR o nałożonej karze. Ponad 5,5 tyś do zapłaty, co mnie zaskoczyło, bo zapomniałem ile przekroczyłem limit. Czytałem ostatnio, że nasz nieudolny rząd składał wniosek do UE o zniesienie czy zmianę kar na rekompensaty za embargo. Pewnie to i tak nie przejdzie. Jak to było w poprzednich latach z pobieraniem kar przez mleczarnię. Zabierali całość na raz, czy dzielili karę na jakieś mniejsze raty?

#943 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:23

Kwoty mleczne kupię kwotę mleczną 10-15tys woj. Kujawsko-pomorskie kontakt na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#944 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:24

Kwoty mleczne Edit:

Jak to było w poprzednich latach z pobieraniem kar przez mleczarnię. Zabierali całość na raz, czy dzielili karę na jakieś mniejsze raty?

W mojej mleczarni OSM Sierpc w tym roku na raty rozłożyli . Trzeba było tylko jakiś wniosek złożyć .

Edytowany przez Meg5, 10 wrzesień 2014 - 20:26.

#945 Share darko6101990

darko6101990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:06

Kwoty mleczne

mam znow propozycje ale juz po 35 gr . czekac czy lepiej teraz a moze nie bedzie kar tylko burza medialna

Według mnie 35gr to już jest dużo bo kit wie co z tymi karami będzie. Ja miałem okazję kupić po 25gr i załuję że nie wziołem bo teraz minimum 35gr ,ale według mnie nikt nie będzie kupował za tyle narazie kwot bo jeszcze nic nie wiadomo.

#946 Share marcinekg87

marcinekg87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:20

Kwoty mleczne kupię kwotę mleczna 20-30 tys kg

#947 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 07:32

Kwoty mleczne

Edit:

W mojej mleczarni OSM Sierpc w tym roku na raty rozłożyli . Trzeba było tylko jakiś wniosek złożyć .

Mlekovita Baranowo się nie piep*&^y. Dzisiaj dostałem fakturę i wzięli sobie połowę. Przetrzymali faktury nieco dłużej niż zwykle chyba, żeby ściągnąć jeszcze w tym miesiącu. Jak mogą teraz pobierać opłaty za przekroczenie jak decyzje o przydzieleniu kwoty z rezerwy są w grudniu? Zwrócą mi później różnicę?

#948 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 11 wrzesień 2014 - 09:30

Kwoty mleczne Z tego co wiem to sciagaja tylko od tych którzy maja do zapłacenia wyzsze kwoty, chyba łatwiej zaplacic w ratach niz wszystko na raz z reszta nie którzy maja wiecej do zapłacenia niz ich miesieczna wypłata za mleko.

#949 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 12:06

Kwoty mleczne

Jak mogą teraz pobierać opłaty za przekroczenie jak decyzje o przydzieleniu kwoty z rezerwy są w grudniu? Zwrócą mi później różnicę?

A co ma przyznanie kwoty z rezerwy do wysokości kar za rok ubiegły ? Czy ja czegoś nie rozumiem czy Ty kolego ? Przecież karę płacisz ,za te kg mleka ,które przekroczyłeś w ubiegłym roku kwotowym ,a z rezerwy dostaniesz na obecny rok .

#950 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 14:07

Kwoty mleczne Witam,
Otrzymaliście już wezwania do zapłaty za poprzedni rok kwotowy? Do mnie właśnie dzisiaj przyszło, agencja naliczyła ok 0,29 zł kary za przekroczony kilogram.
Co o tym sądzicie?
Produkować dalej z wizją zapłacenia w przyszłym roku nawet 3 razy tyle?
Zwijać interes?
Co robić? Może wreszcie jakiś bunt? Bo jak ostatnimi czasy dostajemy tylko powiadomienia o obniżkach, przymusowe paczki których mleczarnia nie mogła sprzedać do federacji, powiadomienia o karach, wizje przekroczenia kwoty, oraz jeszcze gorsza o spadku cen po uwolnieniu limitów. Kiedy sami zaczniemy dyktować warunki? Kiedy powiemy za ile chcemy sprzedać swój włąsny produkt bo takie mamy koszt produkcji? Po raz wtóry rząd - nie tylko polski, ale tym razem ogólnoeuropejski uderzea w tym, którzy sie rozwinęli, zainwestowali w swoje gospodarstwa grube miliony a teraz nie dość że spłacają kredyty to jeszcze dostają po uszach że mają za dobra wydajność i za dużo produkują...paranoja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 17:43

Kwoty mleczne Kolego, kto Ci kazał pakować miliony w gospodarstwo? Kto kazał zwiększać wydajność?
W każdej chwili możesz iść do prezesa mleczarni i mu powiedzieć za ile chcesz sprzedawać swój towar. Nikt Ci tego nie zabroni, a co prezes zrobi z tą wiedzą to już inna bajka.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#952 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:04

Kwoty mleczne

Kolego, kto Ci kazał pakować miliony w gospodarstwo? Kto kazał zwiększać wydajność?

Dokładnie tak ! Dziś kolego JoHnyD jesteś rozgoryczony ,ponieważ przyszło karę zapłacić za nadprodukcję ,tylko ja się Ciebie pytam czemu nie zapobiegłeś tej sytuacji i nie wybrałeś mniejszego zła ,kupując czy wydzierżawiając kwotę ? Liczyłeś ,że się uda ,że tylko czysty zysk będziesz miał ? A to tak nie działa ....na szczęście, to można liczyć w grach liczbowych jak się puszcza Lotka za 4 zł, a nie gdzie chodzi już o konkretne pieniądze .
Przed nami kolejny rok z nadprodukcją i do tego z gorszymi cenami za mleko ,więc radzę się dobrze zastanowić ,by za rok o tej porze nie pisać tego typu postów.

Edytowany przez Meg5, 11 wrzesień 2014 - 19:06.

#953 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:27

Kwoty mleczne No masz, teraz wyjdzie, że Ci nierozwojowi lepiej wyjdą niż Ci co tak każdy grosz inwestowali aby mieć więcej. Pewnie niektórych krew zalewa, że sąsiad mając 15 krów nic nie zapłaci kary a on będzie musiał kilkanaście czy i kilkadziesiąt tysięcy płacić.

Edytowany przez Krassus, 11 wrzesień 2014 - 19:28.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#954 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:29

Kwoty mleczne W tamtym roku oglądałem reportaż o kolesiu który miał przekroczoną kwotę o 400 tysięcy. Na początku stwierdził że dobrze że są kwoty mleczne bo regulują rynek , a pod koniec reportażu że Polska nie powinna płacić kar za przekroczenie bo Unia jako całość nie wykorzystała kwoty. Czyli kwoty niech będą, a jak on przekroczył to nie trzeba kar za przekroczenie płacić. Taka moralność Kalego.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#955 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:07

Kwoty mleczne Dzięki Meg za wyjaśnienia, bo to mnie się pomyliło.

#956 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:14

Kwoty mleczne Ok .....proszę ... :)

Edytowany przez Meg5, 11 wrzesień 2014 - 20:14.

#957 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:26

Kwoty mleczne Mag jestes super ;-) masz takie same poglady jak ja. Tak trzymać

#958 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:32

Kwoty mleczne Oj :blush:

#959 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:54

Kwoty mleczne

Mag jestes super ;-) masz takie same poglady jak ja. Tak trzymać

Nie podrywaj jej bo ona już zajęta :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:23

Kwoty mleczne Ja jej wcale nie podrywam. A swoja droga jej chlopak to ma przerabiane.