Polecane posty

Kolego, kto Ci kazał pakować miliony w gospodarstwo? Kto kazał zwiększać wydajność?

W każdej chwili możesz iść do prezesa mleczarni i mu powiedzieć za ile chcesz sprzedawać swój towar. Nikt Ci tego nie zabroni, a co prezes zrobi z tą wiedzą to już inna bajka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Kolego, kto Ci kazał pakować miliony w gospodarstwo? Kto kazał zwiększać wydajność?

Dokładnie tak ! Dziś kolego JoHnyD jesteś rozgoryczony ,ponieważ przyszło karę zapłacić za nadprodukcję ,tylko ja się Ciebie pytam czemu nie zapobiegłeś tej sytuacji i nie wybrałeś mniejszego zła ,kupując czy wydzierżawiając kwotę ? Liczyłeś ,że się uda ,że tylko czysty zysk będziesz miał ? A to tak nie działa ....na szczęście, to można liczyć w grach liczbowych jak się puszcza Lotka za 4 zł, a nie gdzie chodzi już o konkretne pieniądze .

Przed nami kolejny rok z nadprodukcją i do tego z gorszymi cenami za mleko ,więc radzę się dobrze zastanowić ,by za rok o tej porze nie pisać tego typu postów.

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No masz, teraz wyjdzie, że Ci nierozwojowi lepiej wyjdą niż Ci co tak każdy grosz inwestowali aby mieć więcej. Pewnie niektórych krew zalewa, że sąsiad mając 15 krów nic nie zapłaci kary a on będzie musiał kilkanaście czy i kilkadziesiąt tysięcy płacić.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku oglądałem reportaż o kolesiu który miał przekroczoną kwotę o 400 tysięcy. Na początku stwierdził że dobrze że są kwoty mleczne bo regulują rynek , a pod koniec reportażu że Polska nie powinna płacić kar za przekroczenie bo Unia jako całość nie wykorzystała kwoty. Czyli kwoty niech będą, a jak on przekroczył to nie trzeba kar za przekroczenie płacić. Taka moralność Kalego.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki Meg za wyjaśnienia, bo to mnie się pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok .....proszę ... :)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mag jestes super ;-) masz takie same poglady jak ja. Tak trzymać

Nie podrywaj jej bo ona już zajęta :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam męża . :)

 

 

A swoja droga jej chlopak to ma przerabiane. 

Co ma mój chłopak ?   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Poprostu musi sie bardzo starac :-D ten Twoj mąż. No ja jeszcze żony nie mam. Ale napeewno nie zamierzam miec męża ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

U mnie aż ponad 5600 zł do zapłacenia. Znam gościa, który ma około 120 tys do zapłaty, ale jakoś to słabe pocieszenie. w poprzednim roku za który zostały naliczone była nadzieja, że nie będzie liczony bodajże tłuszcz (jeśli się mylę poprawcie mnie), a za obecny rok kwotowy są nadzieję, że w związku z embargiem nie będzie kar. Kolejna złudna nadzieja, a rolnik i tak potem dostanie po kieszeni? Kupić kwotę....hmmm łatwo powiedzieć trudniej znaleźć. Teraz to już bez różnicy czy kupić czy wydzierżawić, bo to i tak ostatni rok. Szkoda, że krowy takie nieusłuchane i nie słuchają słów ,,daj mniej, bo limit się kończ". Jestem ciekaw rekordów kar jakie odnotowaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Zastanawiam sie jak to w końcu będzie z tymi kwotami słyszałem że w 2015 mają znieść to kupować czy nie ... dostałem pismo że mam zapłacić prawie 4 koła i... Kupować czy nie a co jak zniosą .... Jak wówczas będą liczyć kary ? Kupię kwotę małopolskie ... i jeszcze jedno jak kupować taką kwotę to tylko mogę z Tego województwa w którym mam gospodarstwo czy można z innego ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nie chodzi mi o kwoty nie o kary bo kary to juz pewne będzie trzeba zapłacić dostałem pismo więc @rolstudent czy ja wiem czy to kiełbasa przedwyborcza ?jakby tak było wymyśliliby coś żebyśmy nie płacili kar .

Pytanie po co przy sprzedaży kwot mlecznych ludzie podają procent tłuszczu ?

 

tak myślałem Damian dzięki 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

U nas we wsi prawie wszyscy produkują mleko i większość dostała teraz pisma o naliczonych karach. Wszyscy teraz bardzo mocno ograniczają treściwe lub wcale nie dają żeby sytuacja się nie powtórzyła. Kierowca mówiła że na sąsiedniej trasie już o 3000 litrów spadło mleko, wszyscy robią tak samo i zmniejszają produkcje. A rekordzista o którym słyszałem ma coś około 200000 zł do zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Dziwne na jabłuszka pomoc podobno jest i inne miękkie owoce a co dla nas jeśli przekroczyliśmy to co my mamy płacić ? Przecież to taki sam urodzaj jak jabłka co mam powiedzieć krowie sorki już za dużo dałaś ? Albo przestać dawać jej jeść ? Zaraz zlecą się hieny zoofile czy inni ekolodzy że to nie po ludzku ....

A co ze zbożem przecież też większość (kub jakaś część) sporo zboża "utopiła" w polu !!! I co ? Będą mieli jakąś pomoc (na szczęście u mnie się udało zebrać w całości) ????? Pewnie nie zaimportujemy z UE...... I będzie git ... zboże nie podskoczy a zejdzie w dół młynarze i piekarnie z racji że zboże kiepskiej niby jakości a i  gaz zdrożeje (niby ruscy) i ich wyroby pójdą do góry a rolnik jak zwykle po d..pie dostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne na jabłuszka pomoc podobno jest i inne miękkie owoce a co dla nas jeśli przekroczyliśmy to co my mamy płacić ? Przecież to taki sam urodzaj jak jabłka co mam powiedzieć krowie sorki już za dużo dałaś ? Albo przestać dawać jej jeść ? Zaraz zlecą się hieny zoofile czy inni ekolodzy że to nie po ludzku ....

A co ze zbożem przecież też większość (kub jakaś część) sporo zboża "utopiła" w polu !!! I co ? Będą mieli jakąś pomoc (na szczęście u mnie się udało zebrać w całości) ????? Pewnie nie zaimportujemy z UE...... I będzie git ... zboże nie podskoczy a zejdzie w dół młynarze i piekarnie z racji że zboże kiepskiej niby jakości a i  gaz zdrożeje (niby ruscy) i ich wyroby pójdą do góry a rolnik jak zwykle po d..pie dostanie 

Nie porównuj tych dwóch sektorów, bo produkcja mleka jest bardziej uzależniona od człowieka niż od pogody, w przeciwieństwie do produkcji roślinnej.

Więc wystarczyło sprzedać dwie krowy, aby nie przekroczyć kwoty i pozostałemu stadu nie fundować głodówki w celu ograniczenia produkcji. Jednak nikt tego nie zrobił bo z chęci zysku po ciuchu liczył że stanie się cud i kary wycofają. Jak widzimy przeliczyli się a płaczą ci co nic nie zrobili. Bo znam takich którzy celowo powiększali stado płacą teraz karę ale się tym nie przejmują i twierdzą że są przygotowani do silnej konkurencji która nastanie po zniesieniu kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj