Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#601 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:02

Kwoty mleczne a8185
piszesz zeby nie pokazywac publicznie zazdrosci...

czego ja ci moge zazdroscic :D
tego ze bedziesz tyrał do starosci przy smierdzacych krowach ?
a wszystkie zyski z powrotem wsadzisz w gospodarke na spłate kredytów, wymiane maszyn albo budowe obór ? tego mam ci zazdroscic ?
żenada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 13:42
  •  

#602 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:49

Kwoty mleczne Może też tak być ze za granicą naprodukują tego mleka i wszystko stanie
u nas w okolicy jeden klient postawił obore na 240 krów a w nastepnej wsi klient zaczął już budowe na 250 i dzieki takim panom może wszystko stanąć
no niewiem co o tym myśleć oby mleko nie spadło poniżej 1zł

Edytowany przez MIKOLAJ276, 27 luty 2013 - 16:53.

ZETOR TEAM

#603 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 27 luty 2013 - 18:05

Kwoty mleczne

a8185

a wszystkie zyski z powrotem wsadzisz w gospodarke na spłate kredytów, wymiane maszyn albo budowe obór ? tego mam ci zazdroscic ?
żenada

takie skrajne myslenie jest zenujące. i gdyby kazdy człowiek myslał w tym kierunku to dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i żarli surowe mieso

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#604 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 luty 2013 - 18:38

Kwoty mleczne

a8185

żenada

Jesteś idiotą, widzę że po wszystkich tematach krążysz związanych z bydłem mięsnym i mlecznym i strugasz kozaka i śmiejesz się z ludzi co się rozwijają, pytasz się o wyliczenia dochodu i sie chwalisz że z mięsnymi tak dobrze Ci idzie a krów nie umiałeś ogarnąć i śmiejesz się z ludzi którzy są zdolniejsi od Ciebie bo umieją hodować krowy i z nich zarabiać. Piszesz tak jakby przy Twoich mięsnych to nie byłoby trzeba kupować maszyn i stawiać obór cy obrabiać ziemi. Sam pewnie jesteś milionerem który ma kupę wolnego czasu, bo w życiu tak się dobrze ustawił? Tak? Powątpiewam w to jak dla Ciebie 1mln złotych to pieniądze nie do wyobrażenia, jak wyliczasz sobie dochód na miesiąc w innym poście 1800zł na miesiąc i jestes zadowolony że tyle zarobisz bez dużego nakładu pracy, żal po prostu!!! Jak nie masz krów dojnych i nic sensownego nie umiesz powiedzieć to wy***rdalaj z tego tematu i z innych związanych z bydłem mlecznym!!!

#605 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 luty 2013 - 18:57

Kwoty mleczne :D
ja gospodarke to traktuje jako hobby bo mam inne zródło utrzymania, dlatego zrezygnowałem z krów mlecznych
a wy te wasze miliony to widzicie tylko na papierku i w snach
skoro jestes taki dziany to powiedz mi gdzie ostatnio na wakacjach byłes ?
o samochód nie pytam bo na pewno sie wozisz audi a8 4,2 w benzynie, czy moze porsche ?
nie obrazaj ludzi poprostu taka jest prawda, przejzyj na oczy jak ludzie zyja, którzy dysponuja podobnym majatkiem ale w innej branzy
gdyby nie było takich popapranców którzy maja 100 krów o sredniej wydajnosci 10 tys a 3tys to mleko byłoby po 2zł
te wasze postepowe myslenie zaprowadzi was do bankructwa i garbu na plecach

Edytowany przez koma666, 27 luty 2013 - 18:59.

#606 Share Krzyss

Krzyss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:34

Kwoty mleczne Koma666 My to chociaz te miliony widzimy mimo, ze czesto są one papierowe.;) Powiedz mi czym Ty sie chwalisz?? autem za 100 tyś.?, wycieczkami zagranicznymi??
Materializm się kłania.. Opisujesz tylko zycie z plytkiej strony ktore odzwierciedla Twoja krótkowzroczność.. a ta Twoja praca satysfakcionuje Cie, ze Twoim "hobby" stalo sie rolnictwo?? a moze prawda jest inna, ze musisz dorobic ?? Widzisz wiekszosc rolników pracuje tylko na roli i to ich głowne źrodło utrzymania. Nie wiem czy znasz podstawy ekonomii ale tylko inwestowanie pomoze nam utrzymac sie na rynku... Sami w swoim otoczeniu napewno widzicie ilu rolników dopadła stagnacja i zaniechali produkcji.. Ty to mozesz sie z nas śmiac.. masz 2 źrodla dochodu więdz mozesz sobie pozwolic na takie śmiałe opiniowanie naszej pracy.

#607 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:41

Kwoty mleczne ja sie z nikogo nie smieje
ale jak widze tych ludzi co nie maja czasu sie wy***ac, a ciagle im mało, mało krów, mało hektarów, za mało maszyn, albo za stare, w chałupie czesto taki ma gorzej urzadzone niz w oborze, to pytam sam siebie o co ty człowieku walczysz ?

i powiesz mi ze to nie jest materializm ?
a moze hobby ?

nie smieje sie z nikogo, to tylko moje zdanie...

#608 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:43

Kwoty mleczne

nie zdziwie. Oddaje mleko do Mlekovity która radzi sobie doskonale, ma kilka hurtowni w Rosji otwiera handel z Chinami i czego tu się bać :huh: :huh: :huh:

Hehe powodzenia CI życzę z takim podejściem :D Widocznie nie wiesz co się dzieje w Rosji i jak się rozwijają, niedługo nie będą potrzebowali Mlekovity,,,

#609 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 27 luty 2013 - 21:05

Kwoty mleczne wiem wiem bo jałówki ode mnie kupują. ale widze ze ty wiesz jeszcze mniej niz ja a myslisz ze wiesz dużo <_< <_< <_<

#610 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:41

Kwoty mleczne Ja nic nie wiem, bo mnie to nie interesuje całe szczęście...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:45

Kwoty mleczne kolega @ejczbio ma sporo racji bo po pierwsze rosja inwestuje ogromne pieniadze w hodowle a po drugi dzisiaj otwieraja hurtownie a jutro moga miec zakaz exportowania mleka to jest ROSJA!

#612 Share zetorek123

zetorek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:31

Kwoty mleczne Jest na forum wiele przykładów pięknych dochodowych gospodarstw ale opowiem o pewnym gospodarstwie. Rolnik dziś ma 41 lat szczęśliwą rodzinę. Pracę na gospodarstwie zaczynał w bardzo młodym wieku przejął gospodarstwo w wieku 20 lat gdzie było 20ha i 15 krówek. Powoli rozwijał wszystko w roku 2001 postawił największą w gminie oborę na 60 krów wtedy miał już 50ha i zyskał nazwę "bankruta", że wszystko na kredyt oczywiście się tym nie przejął. W 2011 roku miał już 110ha pełen sprzęt do zbioru kukurydzy 3 Johny i spłacone większość kredytów i 100 krów, obora troszkę przeładowana ale jakoś weszło. Miał na koniec 2011 roku koło 1mln na koncie, przez wiele miesięcy były dyskusje w co zainwestować, pomysły były najróżniejsze od postawienia sali weselnej po wykup jakiegoś PGR-u. Mając dwóch synów chętnych przejąć gospodarstwo postanowił iść dalej w mleko i tak w 2012 postawił oborę na 300 krów z 4 robotami udojowymi. Przyszłość jest przed nim świetlana ponieważ żywność zawsze będzie potrzebna.
I nie opowiadajcie że w rolnictwie nie da się zarobić bo on z tym mln mógł zrobić wszystko i to był jego czysty zysk po 20 latach pracy i inwestowania. Nie opowiadajcie mi że Ci co postawili obory w syfie mieszkają, harują od rana do nocy, może i tak jest ale tylko na początku inwestowania. I nie liczcie na to że po 2,3 latach inwestowania będziecie milionerami potrzeba na to 10, 20 lat. Najtrudniejszy jest początek, trzeba to przeboleć bo potem jest łatwiej.
Ale gdy się prędzej wyjdzie tym prędzej się dojdzie. A i z cenami mleka to ja to widzę tak Gdy gruby schudnie to chudy umrze.

#613 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 luty 2013 - 20:16

Kwoty mleczne chudy nie umiera szybciej od grubego

#614 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 10:38

Kwoty mleczne powiedziałbym nawet ze ten chudy (o ile nie jest anorektykiem) to zdrowszy jest niz ten napuchniety gruby :D

#615 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 marzec 2013 - 00:19

Kwoty mleczne Co tam słychać w sprawie kwot? Bo jakoś temat ucichł...

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#616 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:36

Kwoty mleczne cisza przed burzą

#617 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 09 marzec 2013 - 17:14

Kwoty mleczne nie strasz :P :P :P

#618 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 19:58

Kwoty mleczne 28 lutego kupiłem kwote po .... 10 gr :)) tylko nieststy 3500 l :(( ale zawsze coś ) - a z drugiej strony to ludzie powariowali z cenami na koniec - dzwoniłem ostatniego dnia z ogłoszenia w mleczarni 5000 l i sie pytam po ile ?? - facet po 40 gr. - ja mówie że za duzo i dzisiaj to ostani dzień i kupiłem akurat teraz po 10 gr, - a on mi na to ze mi nie wierzy i po tyle to sobie moge paluszki kupić w sklepie i woli żeby mu ta kwota przepadła niż ma tylko po 10 gr sprzedać :)) sam nie wiem co mam sądzic o takich ludziach

#619 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:04

Kwoty mleczne Jak co ...? A no to, że głupota ludzka nie zna granic ...a i zawiść i zazdrość itp...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 marzec 2013 - 21:33

Kwoty mleczne W sąsiedniej wsi kilka dni przed końcem lutego facet sprzedał 9tys kwoty po 27gr. Nie wierzę :P
Teraz pozostaje tylko czekać co tam wymyślą na górze

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.