Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#541 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 04 luty 2013 - 12:11

Kwoty mleczne tak ale jak maja malo w rezerwie to moga odrzucic podanie.a tak wogole to czemu mamy placic za przekroczenie jak przekroczylem w zeszlym sezonie o 7 tys a z puli przyznali tylko 55% Niech przyznaja reszte tego co mi sie nalezy takie jest moje zdanie bede sie odwolywal jak przyjdzie kara i napewno jest wielu takich jak ja co o tym myslicie moze jakis zbiorowy wniosek do rzadu?? jakby przyznali calosc to bym wyszedl na 0 a teraz skarmiam cieletami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 10:35
  •  

#542 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 luty 2013 - 12:36

Kwoty mleczne mam podobnie jak przedmówca jak bym dostał cala ilosc która przekroczyłem w ubiegłym roku to zbrakowalo by mi tylko 2-3 tys litrów

#543 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1652 postów

Napisany 04 luty 2013 - 12:56

Kwoty mleczne Panowie z pustego to i Salomon nie nabierze ,nie dali bo nie mieli . Odwoływanie tu nic nie pomorze ,bo co mieli limitu krajowego dopisać ,bo mało ...? :rolleyes: Za dużo chętnych złożyło wnioski o przyznanie dodatkowego limitu i dlatego dostaliśmy ile dostaliśmy .... Panowie za dużo pracujemy ,potem dużo mleka i tylko problem :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#544 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 luty 2013 - 13:11

Kwoty mleczne janek82 za te Twoje przekroczone 3tys litrów dostałbyś pare lat temu kare 1tys złotych :P i tak panikujesz i skarmiasz cielaki i odwoływać się chcesz, nieźle. Niektórym po takim przeliczniku jaki pare lat temu był, to teraz dziesiątki tysięcy złotych kary grozi.

#545 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3254 postów

Napisany 04 luty 2013 - 14:05

Kwoty mleczne wtedy co były kary dawali z rezerwy tyle ile przekroczyłeś czyli tak jakby się kupiło limit od państwa.

#546 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7022 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 05 luty 2013 - 00:03

Kwoty mleczne Ehh, zostawić Was na pół dnia bez opieki :P

Trochę zaczęliście odbiegać od tematu i Waszą dyskusję (ponad 1 stronę postów od godziny 14:11) przeniosłem do tematu idealnie pasującego do tej dyskusji
http://www.agrofoto....00#entry1071104
Tam znajdują się Wasze posty i tam możecie dalej pisać o przyszłości polskiego mleka, a tutaj nadal zajmujemy się rynkiem kwot.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#547 Share Wiktor1

Wiktor1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 luty 2013 - 11:14

Kwoty mleczne to w jakiej cenie bedą te kary bo że będą to pewne wie ktoś?

#548 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 05 luty 2013 - 11:59

Kwoty mleczne No z tego co mówili to na poziomie 40gr jesli bedą kary...pewne jeszcze nie jest czy przekroczymy.pożyjemy zobaczymy

#549 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 05 luty 2013 - 12:15

Kwoty mleczne wątpię żeby było to 40 gr, jeżeli przekroczymy kwotę to ok. 1,5 % a w roku 2005/2006 przekroczyliśmy kwotę mleczną o ok. 4% i kara wyniosła trzydzieści pare groszy takze przy przekroczeniu 1,5 % powinna być ok. kilkunastu groszy, nie tak?

#550 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 05 luty 2013 - 12:44

Kwoty mleczne Niby tak ale to jest liczone względem kursu euro...a kurs buł chyba poniżej 4zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3254 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:56

Kwoty mleczne dzisiaj byłem na szkoleniu i był gość z arr i mówił że kara jeśli będzie to przy przekroczeniu krajowym o 1.5% będzie to 20-30gr. A prawdopodobnie przekroczenie będzie mniejsze.

#552 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 07 luty 2013 - 10:22

Kwoty mleczne Byłem na podsumowaniu roku w OSM Piątnica i tam kierownik potwierdził, że prawdopodobnie przekroczymy kwotę mleczną. Co do kar to potwierdził co pisał kolega powyżej.
Moim osobistym zdaniem nie ma co panikować i czekać trzeba na rozwój sytuacji. Było wcześnie mówione o przekroczeniu o 2%, teraz się mówi o 1,5%. Spokojnie. Znajomy mi mówił, że w Konradzie bardzo mało jałówek schodzi. Ludzie nie inwestują chwilowo w powiększenie produkcji, czekając na nowy rok kwotowy.

#553 Share emiliann

emiliann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:14

Kwoty mleczne j.w

#554 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:17

Kwoty mleczne Jeżeli do tego dojdzie będzie wolna amerykanka :) Kto będzie miał możliwość i zaplecze będzie powiększał produkcję- ale tutaj zaznaczę tak- będzie powiększał produkcję ponieważ będzie chciał więcej zarabiać, albo będzie zmuszony powiększać produkcję żeby zachować dochody na obecnym poziomie (w sytuacji kiedy podaż przewyższy pobyt i cena będzie spadać)

#555 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 15 luty 2013 - 12:23

Kwoty mleczne Zniosą tylko kwoty mleczne rolnikom ale Polska swoją i tak będzie miała.
A wyglądać to będzie tak że gdy limit przekroczymy to poleci po kieszeniach wszystkich razem. Tego co stado zwiększył i tego co ewentualnie zmniejszył lub wyprodukował mniej z różnych powodów.
Ci co mają kasę wykorzystają to napewno więc nie liczmy na super okazję.

#556 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:25

Kwoty mleczne Nie czarujmy się jak zniosą kwoty to mniejsze gopodasrtwa tak do 100 tys. może i wiecej ... Bo Ciebie Panie ... TOP Farm i inne nas zjedzą ...ceny mleka pójdą w dół oni jakoś sobie poradzą przez rok my nie ....
Tak że najpierw było lobby producentów maszyn żeby dali głupim chłopom niby MGR,MR, Z, itp nabrali kredytów polepszyli niby std. gospodarstw
a za chwilę wejdzie lobby ferm do uni i bedą ciąć .... i nas wysudają...
Taka to nasza Polska jest nie tak to inczej wytną polską gospodarkę jak wycieli polski przemysł, górnictwo itp

#557 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:28

Kwoty mleczne Bo polaków mentalność i kapitalizm zżera.
Kowalski ma na sprzedaż 1ha.
Przychodzi Polak i proponuje 20tys.
Przychodzi Angol i proponuje 21tys.

Kto wygrywa?

#558 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3254 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:41

Kwoty mleczne wszystkie gospodarstwa które w ciągu 5 lat zwiększyły ilość krów z 20 do ponad 100 są tak zadłużone że jak cena się załamie to pójdą z torbami. A ten co doi te 20 krów starą dojarką będzie dalej doił bo nie jest zadłużony i da radę.

#559 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:59

Kwoty mleczne @damian myslisz ? ten co ma 20 krów za chwile musi coś zainwestować bo zaraz się zwali jakaś kontrola na głowę a to somaty a to inne bakterie bo stara dojarka bo nie tak coś itp.
@radan jest niemiecki otto powiedział dajcie polakom władze to sami się pozabijają. Od ponad 20 lat nic się nie dzieje dobrego w tej naszej Polsce kolejny przychodzący rząd patrzy co by tu dla siebie i zostawia drugi przychodzi coś poprawi a i oni muszą wziąść coś dla siebie ... W tym kraju nigdy nie będzie dobrze ...
Ktoś powiedział że jak umrze ostatni komuch wtedy będzie dobrze bo nie będzie kogo ścigać .. nie prawda wtedy będa ścigac tych którzy w latach 90 porobili się Panami pokradli polskie mienie za bezcen je wysprzedali i potworzyli sie dorobkiewicze ....
Tak że u nas nigdy nie będzie dobrze ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 luty 2013 - 13:09

Kwoty mleczne

@damian myslisz ? ten co ma 20 krów za chwile musi coś zainwestować bo zaraz się zwali jakaś kontrola na głowę a to somaty a to inne bakterie bo stara dojarka bo nie tak coś itp.
@radan jest niemiecki otto powiedział dajcie polakom władze to sami się pozabijają. Od ponad 20 lat nic się nie dzieje dobrego w tej naszej Polsce kolejny przychodzący rząd patrzy co by tu dla siebie i zostawia drugi przychodzi coś poprawi a i oni muszą wziąść coś dla siebie ... W tym kraju nigdy nie będzie dobrze ...
Ktoś powiedział że jak umrze ostatni komuch wtedy będzie dobrze bo nie będzie kogo ścigać .. nie prawda wtedy będa ścigac tych którzy w latach 90 porobili się Panami pokradli polskie mienie za bezcen je wysprzedali i potworzyli sie dorobkiewicze ....
Tak że u nas nigdy nie będzie dobrze ....

1) Zgadzam sie z tym że brak inwestycji powoduje cofanie się. Jak nie zainwestujesz to powoli wypadasz z rynku.
2) Radan dlatego że byłem tam dawno temu i mi się podobało ale nic wspólnego z tym gospodarstwem nie mam. Oni są bardzo daleko ode mnie. A tak wgl to podobno sprzedają swój areał.
3) Przyjdzie czas, ludzie się zdenerwują i to wszystko roz....dolą. Ale trzeba wiedzieć że połowa to nasza wina. Sprzedawało się bo dobrze płacili.