Polecane posty

cebula440    0

mniejmy nadzieję że uda się uciec od kar bo to chocby nawet niewielkie kwoty to dla gospodarza problem przeciez a czy tak kazdemu sie przelewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Ten spadek w lutym może być spowodowany tym że w lutym 14razy mleczarnia brała mleko, w styczniu było 15razy, a może i w niektórych mleczarniach 16razy, w marcu też może być 15 albo 16 razy odbiór mleka, więc ten spadek to trochę pozorny przez krótszy luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

wiesz odbiory 14,15 ,16 razy to tylko u rolinika wystepuja bo biora co drugi dzien a tak naprawde mleczarnia skupuje 30 badz 31 dni lub ten jeden miesiac w roku 28 lub 29 bo pracuja na okraglo takze to nie ma znaczenia jesli juz to te dwa dni lutego ale analogoicznie bylo duzo mniej niz w lutym ubieglego roku takze mysle ze to nie maialo wiekszego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

Też słyszałam w telewizji że Polska nie przekroczy swojego limitu ,a nawet,że nie wykożystamy 0,2% ogladałam program TTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kratka16    0

Co mam zrobic aby odac mleko do mleczarni mam dojarke i schladzalnik i co mam zrobic by odawac mleko mam jechac do mleczrni ale narazie nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też słyszałam w telewizji że Polska nie przekroczy swojego limitu ,a nawet,że nie wykożystamy 0,2% ogladałam program TTV

 

 

to zaje*** :D :D :D :D ale nie słychać zeby jakoś o tym czesto mowili, no chyba, że ogladam tv w złych godzinach :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

UWAGA! Agencja wstępnie podsumowała rok kwotowy 2012/ 2013

 

 

 

Według wstępnych danych, na podstawie informacji miesięcznych przesyłanych przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, w okresie od 1 kwietnia 2012 r. do 31 marca 2013 r. ilość skupionego mleka wyniosła 9,818 mld kg. Tym samym szacujemy, iż krajowa kwota dostaw w roku kwotowym 2012/2013 zostanie przekroczona o ok. 10 mln kg, czyli o 0,1%, a liczba dostawców hurtowych, którzy przekroczyli przysługujące im kwoty indywidualne wynosi ok. 50 tys.

 

Chcemy podkreślić, że tak niewielkie przekroczenie, to efekt wielkiego zaangażowania dostawców hurtowych, podmiotów skupujących oraz przetwórców, którzy już w połowie roku kwotowego (po informacjach ARR i MRiRW) dostosowali dostawy do sytuacji rynkowej i indywidualnych kwot dostaw. Ponadto w sezonie 2012/13 nastąpiło ok. 28 tys. transferów kwot dostaw hurtowych, na ok. 470 mln kg mleka.

 

Stawka opłaty dodatkowej z tytułu przekroczenia kwoty wyniesie ok. 2,5 gr za 1 kg mleka, wprowadzonego do obrotu ponad limit.

 

Wobec powyższego przewidywana opłata, jaką Polska będzie musiała uiścić z tytułu nadprodukcji wyniesie ok. 2,8 mln EUR, co stanowi ok. 11,7 mln PLN.

 

Wszystkie powyższe dane są informacjami wstępnymi, gdyż opracowane zostały na podstawie sprawozdawczości miesięcznej realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów OT ARR.

 

Zweryfikowana informacja zostanie przekazana po otrzymaniu raportów rocznych tj. w drugiej połowie maja br.

 

Mechanizm kwotowania produkcji mleka, funkcjonujący w Polsce od 2004 r. służy stabilizacji i rozwojowi polskiego sektora mleczarskiego. Jego głównym celem jest zachowanie równowagi na rynku mleka i przetworów mlecznych pomiędzy popytem i podażą oraz zapewnienie dostawcom zbytu na wyprodukowane mleko i uzyskanie za nie korzystnej ceny.

 

Kierownictwo ARR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Witam , mam pytanie - przykładowo miałem kwotę 100tys l, sprzedałem 30tys kwoty na początku roku, 65tys l mleka oddałem a agencja przysłała pismo że nie wykorzystałem kwoty i chce wyjaśnień. Przecież te 30tys też trafiło na rynek tylko że od innego producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Są określone terminy, w których możesz sprzedać kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jakie to terminy? Ja sprzedałem na przełomie stycznia/lutego o ile pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj