Polecane posty

Z7245    10

No jasne że straszenie aby nabić ceny kwot mlecznych pewnie ktoś na tym nieźle zarobił, tanio kupił a później sprzedał z zyskiem 300%. Ale cóż propaganda może dużo zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Jeszcze nie ma końca roku kwotowego więc nie wiadomo ile Polska przekroczy, może nawet się uda wyjść na czysto ,ale moim zdaniem informowanie o tym że za dużo produkujemy było słuszne ponieważ wielu z nas ograniczyło sprzedaż mleka, żeby nie straszyli karami to teraz napewno byśmy mieli przewidywane przekroczenie kwoty mlecznej o wiele więcej niż 1% a co za tym idzie większe kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a tam odrazu przed burza w lutym byl tez spadek takze podejrzewam ze wyszlismy juz na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Skup mleka w Polsce w okresie IV 2012 – II 2013

 

Na podstawie miesięcznej sprawozdawczości realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR w miesiącach kwiecień 2012 r. – luty 2013 r. skupiono ok. 8,99 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.03.2013 r.), czyli o 3,30% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku kwotowego.

 

Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 11 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł ok. 92,06%.

 

Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw w analizowanym przedziale czasowym ukształtował się na poziomie 91,70%.

 

W lutym 2013 r. odnotowano znaczący spadek wolumenu skupionego mleka. W analizowanym miesiącu do podmiotów skupujących dostarczono 736,8 mln kg surowca, czyli o 7,1% mniej niż w styczniu i aż o 4,3% mniej niż w lutym ubiegłego roku.

 

Jeżeli tendencja w skupie mleka z ostatnich kilku miesięcy utrzyma się do końca tego sezonu, wówczas ryzyko przekroczenia kwoty krajowej dostaw jest minimalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Patrząc na to jaka jest pogoda to nie sądze b to ma też dość duzy wpływ. Ufff całe szczescie ze nie kupywałem kwoty bo utopił bym kilkadziesiat tysiecy zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Bros nie był takim optymista.... Mrugając okiem mówił o czymś takim, żeby przez ostatnie dwa dni marca wstrzymać się z oddawaniem mleka do mleczarni i sprzedaniem go dopiero w kwietniu. Także kto ma miejsce w zbiorniku niech magazynuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Jeżeli nawet jakimś cudem kwota zostanie przekroczona to i tak kary będą bardzo małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

zaden marzec nas nie pogrąży nie wiem dlaczego niektorzy nadal probuja siac panike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

marzec nas pogrąży i jeszcze ta niepewnosc co do wysokosci kary bedzie nam spedzała sen z powiek az do końca sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

spokokoko śmieszny jesteś, przekroczyłeś chociaż ze 100tys litrów że tak spać nie będziesz po nocach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie wogole nie przekroczy a miał kwote na handel :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

no jeszcze trzeba poczekać i wstrzymywać produkcję bo jak teraz wszyscy się rzucimy to może być krucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja moge powiedziec tylko za swoja mleczarnie w łowiczu jest jeszcze mniej mleka jak w lutym i watpie aby ogolnie w kraju bylo lepiej bo jednak nikt sie takiej zimy nie spodziewał i to ma wpyw jakis tam a i szczyt wycielen jak obserwyje u siebie i okolicy to jest grudzien teraz sa trylko telefony po cielaki nawet kilka dziennie a skupujacy jezdza prawie z pustymi autami gdzie w grudniu nawet sie nikt nie zapytał sam musialem dzwonic do kilku no i jednak te najmniejsze gosp.wystraszyły sie kary i wielu wogole przestalo dawac tresciwe co dla mnie akurat nie jest zmartwieniem :) ja od poczatku uwazalem ze szkoda kasy bo kar nie bedzie a jak beda to kilku groszowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

spokokoko śmieszny jesteś, przekroczyłeś chociaż ze 100tys litrów że tak spać nie będziesz po nocach?

ile przekroczyłe tyle przekroczyłem dla ciebie 100tys bedzie tak samo dotkliwe jak dla innego 10tyś a szmieszny to ty jestes jak cie kary za przekroczenie dobija zawsze znajdziesz miejsce w cyrku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Jak się orientowałem to wszystkie miejsca w cyrku są pozajmowane, przez ludzi właśnie Twojego pokroju, którzy wychodzą na scenę i marudzą, przedstawiają ludziom czarny scenariusz, takie spektakle są polecane na poprawę humoru, żeby ludzie oglądający spektakl zobaczyli że inni mają gorzej. Rób sobie co chcesz, ja nie mówię że przekroczyłem 100tys, ale uważam że jak kara miała by być to jak przeliczą po parę groszy to dopiero od 100tys będzie jakaś znacząca kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

ale jak ten co przekracza swój limit o 100tyś to dla niego kara to nic dzwoniłem do cyrku i już szykują miejsce dla ciebie wiec spij spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Np jak kary będą po 10gr to naprawdę myślisz że łatwiej oddać dla większego rolnika 10tys złotych, jak dla mniejszego 1tys? Coś mi się wydaje że nie jesteś zbyt wielkim hodowcą jak uważasz że 10tys to nic. Widzę że masz stały kontakt z cyrkiem że w pół godziny zdążyłeś zadzwonić i załatwić mi miejsce pracy, chyba masz tam znajomości albo tam już pracujesz, i piszesz posty zza kulis, macie tam bezprzewodowy internet czy ciągniesz kabel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Pany nie cyrkujcie chociaż tu bo cyrk to jest ale w naszym rządzie ;) a co do kwot to kto zaryzykował i nie kupił to raczej wygra bo przekroczenie jeśli bedzie to znikome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tylko ciekawe co z rezerwy skapnie na sezon 2013/14, końcówka przyszłego roku może być bardzo podobna. Choć najstarsi górale mówią o suszy tego lata <_<

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

oj z rezerwy moze byc sporo :)) 5% z kazdej tranzakcji a ich było sporo w tym roku kwotowym na koniec + 1% zwiększonej kwoty krajowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj