Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#501 Share rolnikzehej

rolnikzehej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:45

Kwoty mleczne TO znaczy kwoty mam ciąlge ale mleka nie oddawałem od roku ponad i mam nadal 5200kg kwoty...Kurcze jaki kwit chodzi koleś powiedział mi że ja mu daje papier a on mi kase do ręki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 00:05
  •  

#502 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:49

Kwoty mleczne A co za problem masz zadzwonić do tego handlarza i zapytać o co mu dokladnie chodzilo???

#503 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:45

Kwoty mleczne panie i panowie mam pytanko odnosnie zakupu kwoty mlecznej: w umowie przeczytałem: "
Sprzedający oświadcza, że jest właścicielem Kwoty Indywidualnej Dostaw / Sprzedaży
Bezpośredniej* na dzień zawarcia niniejszej umowy w wysokości .................................... kg,
nr decyzji...............................................................................................................................................
wydanej przez ........................................................................................... w dniu...............................
i oświadcza, że w okresie dwóch lat poprzedzających zawarcie niniejszej umowy nie otrzymał
Kwoty Indywidualnej (kwoty mlecznej) z Krajowej Rezerwy Kwoty Indywidualnej."
chodzi mi i zdanie mówiące że sprzedający nie otrzymał kwoty z krajowej rezerwy w ciągu ostatnich 2 lat, tzn jesli otrzymał to nie moze sprzedać ?? a ja jako kupujący jak mogę to sprawdzic ?? tzn chodzi mo o to czy nie jestem robiony przez sprzedającego w bambuko ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#504 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:04

Kwoty mleczne

panie i panowie mam pytanko odnosnie zakupu kwoty mlecznej: w umowie przeczytałem: "
Sprzedający oświadcza, że jest właścicielem Kwoty Indywidualnej Dostaw / Sprzedaży
Bezpośredniej* na dzień zawarcia niniejszej umowy w wysokości .................................... kg,
nr decyzji...............................................................................................................................................
wydanej przez ........................................................................................... w dniu...............................
i oświadcza, że w okresie dwóch lat poprzedzających zawarcie niniejszej umowy nie otrzymał
Kwoty Indywidualnej (kwoty mlecznej) z Krajowej Rezerwy Kwoty Indywidualnej."
chodzi mi i zdanie mówiące że sprzedający nie otrzymał kwoty z krajowej rezerwy w ciągu ostatnich 2 lat, tzn jesli otrzymał to nie moze sprzedać ?? a ja jako kupujący jak mogę to sprawdzic ?? tzn chodzi mo o to czy nie jestem robiony przez sprzedającego w bambuko ??

weź od sprzedającego NIP i zadzwń do właściwego wg miejsa zamieszkania oddziału ARR i poproś osobę zajmująca się kwotami o sprawdzenie czy tenże sprzedający może faktycznie sprzedac i będziesz na 100 wiedział

#505 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:18

Kwoty mleczne wysyłając umowe dzierżawy liczy się data stempla pocztowego czy data wpływu do arr, mało czasu a najwcześniej w poniedziałek bym wysyłał czy lepiej zawiesc samemu?
co jak coś nie tak bedzie wypełnione

#506 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:49

Kwoty mleczne Nie ma co panikować z kwotami ja dając ogłoszenie kupna kwoty w tygodniku siedleckim przez dwa dni otrzymałem oferty sprzedarzy na ponad 200 tys a potrzeba mi już tylko około 10-12 tys . :huh: Oferowano poniżej 0;35zł kg .

#507 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 14:31

Kwoty mleczne Witam, wezmę w dzierżawę lub kupię kwotę mleczną ok 50 tyś, podlaskie, wiadomość na PW

#508 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 26 styczeń 2013 - 15:23

Kwoty mleczne

wysyłając umowe dzierżawy liczy się data stempla pocztowego czy data wpływu do arr, mało czasu a najwcześniej w poniedziałek bym wysyłał czy lepiej zawiesc samemu?
co jak coś nie tak bedzie wypełnione

data stempla pocztowego

#509 Share marcin1726

marcin1726

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:15

Kwoty mleczne pojawił się komunikat odnośnie skupu mleka łącznie z grudniem jest spadek ale nadal prognozuje się przekroczenie kwoty o 1,5%, ponadto nici ze starań naszego ministerka od rolnictwa Bruksela nie wyraziła zgody na przeniesienie rezerwy z kwot bezpośrednich na kwoty dostaw.

Edytowany przez marcin1726, 28 styczeń 2013 - 18:23.

#510 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:46

Kwoty mleczne Znowu Brukselka pokazała gdzie nasze miejsce..... -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:22

Kwoty mleczne Polska ma tyle do gadania w unii jak ,,żyd za okupacji'' :ph34r:

,,W grudniu, analogicznie do roku poprzedniego nastąpił wzrost dostaw mleka do skupu, jednakże od listopada utrzymuje się malejąca dynamika skupu.
W rezultacie ostatnie miesiące przyniosły dość znaczące wyhamowanie produkcji mleka.
W analizowanym miesiącu podmioty skupiły ok. 780,3 mln kg surowca, czyli o 5% więcej niż w listopadzie 2012 r., ale o 0,5% mniej niż przed rokiem.''
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#512 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 23:03

Kwoty mleczne

pojawił się komunikat odnośnie skupu mleka łącznie z grudniem jest spadek ale nadal prognozuje się przekroczenie kwoty o 1,5%, ponadto nici ze starań naszego ministerka od rolnictwa Bruksela nie wyraziła zgody na przeniesienie rezerwy z kwot bezpośrednich na kwoty dostaw.

Czyli jedziemy zgodnie z moimi postami z 6-7 stycznia

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#513 Share krzysoltys

krzysoltys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 23:35

Kwoty mleczne szukam kwoty mlecznej 20 tys jeśli ma ktoś do wydzierżawienia lub sprzedania proszę o kontakt na PW

#514 Share marcin1726

marcin1726

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:27

Kwoty mleczne Zakładając że w grudniu była dobra cena za mleko ze względu na premie, kolejne miesiące powinny przynieś spadek ilości dostarczanego mleka ponieważ z reguły na początku roku mniej płacą za litr mleka. Tak więc moim zdaniem całkiem realny jest spadek ilości mleka o 0,5% w każdym miesiącu co skutkować może tym że jednak nie przekroczymy kwoty.

Wole jednak nie ryzykować właśnie szykuje papiery i wydzierżawiam brakujące 70 tys. mogę teraz spać spokojnie. :D

#515 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3288 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:41

Kwoty mleczne @marcin1726 spadek ceny powoduje często odwrotny efekt, utrzymanie rodziny, opłaty, spłata kredytów - to nie tanieje. Więc często trzeba zwiększyć wydajność

#516 Share marcin1726

marcin1726

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:49

Kwoty mleczne Dzierżawiąc zawsze mogę ubiegać się o 30tyś z rezerwy

Na szczęście początek roku to troczę miejsze koszty czasami wpływają już dopłaty więc każdy kombinuje jak może

#517 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 16:29

Kwoty mleczne pociesze was w tym roku kwotowym 2012/2013 bedzie o jeden dzien mniej odstaw bo luty ma 28 dni a w poprzednim sezonie było 29

#518 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:49

Kwoty mleczne W agrobiznesie chyba jeszcze nie wiedzą o informacji arr i decyzji unii...hehe...pewnie mają zakaz z góry i siedzą cicho <_<

#519 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:55

Kwoty mleczne Wydzierżawiać kwoty można do końca stycznia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 13:08

Kwoty mleczne

Dzierżawiąc zawsze mogę ubiegać się o 30tyś z rezerwy

Na szczęście początek roku to troczę miejsze koszty czasami wpływają już dopłaty więc każdy kombinuje jak może

To jak mam dzierżawę to mogę ubiegać sie o kwotę z rezerwy tak jakbym tej dzerżawy nie miał??