Polecane posty

koma666    162

a8185

piszesz zeby nie pokazywac publicznie zazdrosci...

 

czego ja ci moge zazdroscic :D

tego ze bedziesz tyrał do starosci przy smierdzacych krowach ?

a wszystkie zyski z powrotem wsadzisz w gospodarke na spłate kredytów, wymiane maszyn albo budowe obór ? tego mam ci zazdroscic ?

żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Może też tak być ze za granicą naprodukują tego mleka i wszystko stanie

u nas w okolicy jeden klient postawił obore na 240 krów a w nastepnej wsi klient zaczął już budowe na 250 i dzieki takim panom może wszystko stanąć

no niewiem co o tym myśleć oby mleko nie spadło poniżej 1zł

Edytowano przez MIKOLAJ276

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a8185

piszesz zeby nie pokazywac publicznie zazdrosci...

 

czego ja ci moge zazdroscic :D

tego ze bedziesz tyrał do starosci przy smierdzacych krowach ?

a wszystkie zyski z powrotem wsadzisz w gospodarke na spłate kredytów, wymiane maszyn albo budowe obór ? tego mam ci zazdroscic ?

żenada

 

 

takie skrajne myslenie jest zenujące. i gdyby kazdy człowiek myslał w tym kierunku to dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i żarli surowe mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

a8185

piszesz zeby nie pokazywac publicznie zazdrosci...

 

czego ja ci moge zazdroscic :D

tego ze bedziesz tyrał do starosci przy smierdzacych krowach ?

a wszystkie zyski z powrotem wsadzisz w gospodarke na spłate kredytów, wymiane maszyn albo budowe obór ? tego mam ci zazdroscic ?

żenada

Jesteś idiotą, widzę że po wszystkich tematach krążysz związanych z bydłem mięsnym i mlecznym i strugasz kozaka i śmiejesz się z ludzi co się rozwijają, pytasz się o wyliczenia dochodu i sie chwalisz że z mięsnymi tak dobrze Ci idzie a krów nie umiałeś ogarnąć i śmiejesz się z ludzi którzy są zdolniejsi od Ciebie bo umieją hodować krowy i z nich zarabiać. Piszesz tak jakby przy Twoich mięsnych to nie byłoby trzeba kupować maszyn i stawiać obór cy obrabiać ziemi. Sam pewnie jesteś milionerem który ma kupę wolnego czasu, bo w życiu tak się dobrze ustawił? Tak? Powątpiewam w to jak dla Ciebie 1mln złotych to pieniądze nie do wyobrażenia, jak wyliczasz sobie dochód na miesiąc w innym poście 1800zł na miesiąc i jestes zadowolony że tyle zarobisz bez dużego nakładu pracy, żal po prostu!!! Jak nie masz krów dojnych i nic sensownego nie umiesz powiedzieć to wy***rdalaj z tego tematu i z innych związanych z bydłem mlecznym!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

:D

ja gospodarke to traktuje jako hobby bo mam inne zródło utrzymania, dlatego zrezygnowałem z krów mlecznych

a wy te wasze miliony to widzicie tylko na papierku i w snach

skoro jestes taki dziany to powiedz mi gdzie ostatnio na wakacjach byłes ?

o samochód nie pytam bo na pewno sie wozisz audi a8 4,2 w benzynie, czy moze porsche ?

nie obrazaj ludzi poprostu taka jest prawda, przejzyj na oczy jak ludzie zyja, którzy dysponuja podobnym majatkiem ale w innej branzy

gdyby nie było takich popapranców którzy maja 100 krów o sredniej wydajnosci 10 tys a 3tys to mleko byłoby po 2zł

te wasze postepowe myslenie zaprowadzi was do bankructwa i garbu na plecach

Edytowano przez koma666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

Koma666 My to chociaz te miliony widzimy mimo, ze czesto są one papierowe.;) Powiedz mi czym Ty sie chwalisz?? autem za 100 tyś.?, wycieczkami zagranicznymi??

Materializm się kłania.. Opisujesz tylko zycie z plytkiej strony ktore odzwierciedla Twoja krótkowzroczność.. a ta Twoja praca satysfakcionuje Cie, ze Twoim "hobby" stalo sie rolnictwo?? a moze prawda jest inna, ze musisz dorobic ?? Widzisz wiekszosc rolników pracuje tylko na roli i to ich głowne źrodło utrzymania. Nie wiem czy znasz podstawy ekonomii ale tylko inwestowanie pomoze nam utrzymac sie na rynku... Sami w swoim otoczeniu napewno widzicie ilu rolników dopadła stagnacja i zaniechali produkcji.. Ty to mozesz sie z nas śmiac.. masz 2 źrodla dochodu więdz mozesz sobie pozwolic na takie śmiałe opiniowanie naszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ja sie z nikogo nie smieje

ale jak widze tych ludzi co nie maja czasu sie wy***ac, a ciagle im mało, mało krów, mało hektarów, za mało maszyn, albo za stare, w chałupie czesto taki ma gorzej urzadzone niz w oborze, to pytam sam siebie o co ty człowieku walczysz ?

 

i powiesz mi ze to nie jest materializm ?

a moze hobby ?

 

nie smieje sie z nikogo, to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

nie zdziwie. Oddaje mleko do Mlekovity która radzi sobie doskonale, ma kilka hurtowni w Rosji otwiera handel z Chinami i czego tu się bać :huh: :huh: :huh:

Hehe powodzenia CI życzę z takim podejściem :D Widocznie nie wiesz co się dzieje w Rosji i jak się rozwijają, niedługo nie będą potrzebowali Mlekovity,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem wiem bo jałówki ode mnie kupują. ale widze ze ty wiesz jeszcze mniej niz ja a myslisz ze wiesz dużo <_< <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kolega @ejczbio ma sporo racji bo po pierwsze rosja inwestuje ogromne pieniadze w hodowle a po drugi dzisiaj otwieraja hurtownie a jutro moga miec zakaz exportowania mleka to jest ROSJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

Jest na forum wiele przykładów pięknych dochodowych gospodarstw ale opowiem o pewnym gospodarstwie. Rolnik dziś ma 41 lat szczęśliwą rodzinę. Pracę na gospodarstwie zaczynał w bardzo młodym wieku przejął gospodarstwo w wieku 20 lat gdzie było 20ha i 15 krówek. Powoli rozwijał wszystko w roku 2001 postawił największą w gminie oborę na 60 krów wtedy miał już 50ha i zyskał nazwę "bankruta", że wszystko na kredyt oczywiście się tym nie przejął. W 2011 roku miał już 110ha pełen sprzęt do zbioru kukurydzy 3 Johny i spłacone większość kredytów i 100 krów, obora troszkę przeładowana ale jakoś weszło. Miał na koniec 2011 roku koło 1mln na koncie, przez wiele miesięcy były dyskusje w co zainwestować, pomysły były najróżniejsze od postawienia sali weselnej po wykup jakiegoś PGR-u. Mając dwóch synów chętnych przejąć gospodarstwo postanowił iść dalej w mleko i tak w 2012 postawił oborę na 300 krów z 4 robotami udojowymi. Przyszłość jest przed nim świetlana ponieważ żywność zawsze będzie potrzebna.

I nie opowiadajcie że w rolnictwie nie da się zarobić bo on z tym mln mógł zrobić wszystko i to był jego czysty zysk po 20 latach pracy i inwestowania. Nie opowiadajcie mi że Ci co postawili obory w syfie mieszkają, harują od rana do nocy, może i tak jest ale tylko na początku inwestowania. I nie liczcie na to że po 2,3 latach inwestowania będziecie milionerami potrzeba na to 10, 20 lat. Najtrudniejszy jest początek, trzeba to przeboleć bo potem jest łatwiej.

Ale gdy się prędzej wyjdzie tym prędzej się dojdzie. A i z cenami mleka to ja to widzę tak Gdy gruby schudnie to chudy umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

powiedziałbym nawet ze ten chudy (o ile nie jest anorektykiem) to zdrowszy jest niz ten napuchniety gruby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

28 lutego kupiłem kwote po .... 10 gr :)) tylko nieststy 3500 l :(( ale zawsze coś ) - a z drugiej strony to ludzie powariowali z cenami na koniec - dzwoniłem ostatniego dnia z ogłoszenia w mleczarni 5000 l i sie pytam po ile ?? - facet po 40 gr. - ja mówie że za duzo i dzisiaj to ostani dzień i kupiłem akurat teraz po 10 gr, - a on mi na to ze mi nie wierzy i po tyle to sobie moge paluszki kupić w sklepie i woli żeby mu ta kwota przepadła niż ma tylko po 10 gr sprzedać :)) sam nie wiem co mam sądzic o takich ludziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak co ...? A no to, że głupota ludzka nie zna granic ...a i zawiść i zazdrość itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Nikt jasno nie może wyjaśnić algorytmu naliczania kar za przekroczenie kwoty mlecznej, wszyscy straszą że będzie po 27,83 Euro za 100kg ale pewnie za każde 100 ponad krajowy limit, bo w przeciwnym razie kary byłyby co roku a tak nie było z prostej matamatyki jeżeli kwota zostanie przekroczona o 1% tj. 99562347kg/100=9956234,47*27,83Euro=27708201,20Euro*4zł=110 832 804 zł czyli około 110 milionów złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

po 10 miesiącach wykorzystanie kwoty jest na poziomie 84,18%,jeżeli dynamika się utrzyma przekroczenie wyniesie ok. 1 %,a może się zmieścimy?,mleczarstwocom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Jeżeli kwota zostanie przekroczona to kary będą w granicach 10gr a może nawet i mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tu masz kolego całkowitą racje, według mnie najwiecej straszyli ci co mieli limity na sprzedaż...

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zastanówcie się co by było, gdyby właśnie nie straszono przekroczeniem kwoty mlecznej. Nie jeden z tego powodu przestał dawać krowom śrutę, żeby zmieścić się w limicie. Ja osobiście nawet na moment nie próbowałem zmniejszać kwoty, bo nie wiele by to zmieniło. Przekroczę kwotę o ponad 25 tyś kg co przy 28 krowach wydaje się być sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj