Polecane posty

Sebastian    0

to jaro możesz jeszcze wrazie czego odwołać sie jak by mieli Ci zabrać kwote pójdziesz do weterynarza i on wystawi Ci swistek ze musiales sprzedac jakas krowe bo cos tam i powinni zostawić kwotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas na jesieni gośc sprzedawał 12 tys. lubi dać w szyję to zalezało mu na szybkiej sprzedazy sprzedal po 60 groszy i niektorzy smiali sie że tak tanio, no a teraz okazuje sie że była to dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
to jaro możesz jeszcze wrazie czego odwołać sie jak by mieli Ci zabrać kwote pójdziesz do weterynarza i on wystawi Ci swistek ze musiales sprzedac jakas krowe bo cos tam i powinni zostawić kwotę

A pewnie-odwołać się mogę-mam nawet stosowne dokumenty (karty leczenia krów,fakturki z ich sprzedaży)-tyle że tak się składa że żyjemy w pop......ym kraju-i tak :

-kto mi zaręczy że jakiś urzędas jednym podpisem nie zakosi mi tych 40 tys ?

-niemożliwe ?-a poszukiwanie części mojej kwoty mlecznej w systemie przez 4,5 miesiąca możliwe jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

to moze dogadaj sie z sasiadem zeby na ciebie mleko oddawal bo wiesz szkoda tyle tys litrow poszlo sie je... ale jesli nawet nie uda sie sprzedac to trzeba sie starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
mam obecnie 15 krówek - chętnie bym dokupił ale nie ma od kogo

to tak jak ja,a ile masz kwoty? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tera chyba nie ma kar chyba ze sie przekroczy 20.000 i chyba z tyle ile sie przekroczy tyle przyznają


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

sądzimy że nastąpi załamanie cen mleka i ten kto nie będzie się rozwijał do tego czasu to po prostu upadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jeszcze wszystko możliwe, kto wie czy za 2 czy 3 lata nagle nie powrócą jednak do pomysłu utrzymania jednak kwot produkcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakie macie teorie na temat cen mleka po tym jak za 7 lat zliwkidują kwoty mleczne i przez ten czas gdy do tego dojdzie? czy kwoty mleczne tak naprawde są obecnie jakąś barierą? zawsze przekraczam kwote i nic z tego sobie nie robię, czy cena mleka spadnie a zostaną tylko wielkie fermy?

obecnie cena mleka również jest rozchwiana a poza UE mleko nie jest kwotowane a z tymi krajami musimy konkurować!

w obliczu ogólnie wysokiej inflacji na świecie i kosztów produkcji również cena mleka musi wzrosnąć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Cena może i wzrośnie! Ale problem leży gdzieindziej ! U nas nie liczy się kosztów produkcji mleka, nie prowadzi selekcji krów mlecznych a wydajność od krowy jest tylko jednym z czynników efektywności produkcji. Trzeba ciąć koszty a ja jakoś nie widzę tego w polskich gospodarstwach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja widze własnie coś odwrotnego w polskich gospdarstwach, na sianku i własnych paszach osiągam 4-4,5 tys l rocznie od krowy, więc tak sobie przeliczam po podsumowaniu roku w lemczarni jaką to mają wydajność znajomi co to tylko krzyczą że musi byc kukurydza sianokiszonka i treściwe pełnoporcjowe i wydajność dokładnie taka sama jak u mnie,

 

nie neguje konieczności robienia sianokiszonke i kiszonek ale niech to będzie dobrej jakości i z dobrych surowców no i przede wszytkim niech to się przedłoży w wydajności, a tak ciągle komuś coś brakuje a nieliczni tylko potrafią dużo produkować a tak jak nie żywienie to genetyka

 

jedno co jest śmieszne to rok 2 lata temu wszyscy którzy krzyczeli że likwidują korwy 10-14 sztuk ze się nie opłaca mają po 5-10 więcej krów obecnie i szukają jeszvcze coś zwiększyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Z ceną mleka wcale nie jest tak dobrze mni.protesty w niemczech.Ja odaje mleko do mlekpolu od początku roku cena za 1l. spadła o 25 gr. :)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jakie perpektywy ?? Będzie gorzej niż ze świniami. Chca zlikwidowac kwoty, bo na Zachodzie, nie ma małych gospodarstw, więc im to rybka. Za 7 lat dalej będą tacy co mają po 10 krów i co ?? Wszyscy się rzucą na bydło mleczne i będzie d*pa. Myśle, że powinni później wprowadzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Według mnie to ceny mleka spadna , poniewaz jak niebedzie kwot mlecznych to taki co mu się nieopłaciło odstawiac jak były kwoty to teraz będzie odstawiac i tego mleka będzie więcej a kar za nad produkcje już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

napisz może przykład komu się nie opłaca odstawiać teraz mleka, chyba tylko tym co mają ze 4 -7krów i noszą do punktu zbiorczego, bo każdy kto ma płyte gnojową odbiór mleka z domu i troche pastwisk i 14-20 krów kombinuje jak jeszcze troche zwiększyć stado lub wydajność i nawet nie mysli o innej produkcji, a czy tak naprawde w dużych fermach ( a mamy w okolicy takie) koszty produkcji będą niższe? z tego co wiem od znajomego to koszty produkcji są nawet wyższe w dużych fermach niż małych nie obciążonych kredytami gospdarstwach a jedyny plus duży ma taki ze za litraz ma więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

owszem w dużych fermach koszt jednostkowy będzie niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

skąd wiesz że niższy z tego co ja wiem wcale nie jest taki niski, z tego względu że w polsce nie ma taniej siły roboczej ni i co najważniejsze samemu zawsze lepiej zrobisz niż pracownik, o podkradanych paszach, paliwach itd już nie wspominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

wiesz z tymi kosztami to nie jest takla prosta sprawa.

zwiększając produkcje możemy ograniczyć wpływ kosztów stałych oraz zmniejszyć koszty zmienne. bo np koszty stałe utrzymania 90 szt mogą być takie same jak koszt stały utrzymania 120 szt. Większe gospodarstwa mogą zainwestować więcej w wydajniejsze maszyny przez co obniżają się koszty zmienne. ale też nie wolno przesadzać z inwestowaniem bo można przeinwestować i i nabyć sprzęt który przy max możliwościach produkcyjnych będzie nie wykorzystany a obsługa tego sprzętu może zawyżać koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

gazi ograniczmy się może do kosztów w gospodarstwach rodzinnych gdzie nie najmuje się pracowników gospodarstwo nie jest za bardzo zadłużone, dużo prac wykonuje się ręcznie i duże gospodarstwa po byłych pgr-ach gdzie pracuje 1/3 gminy więc tak się zastanawiam, czy w gospdarstwie rodzinnym 25-50 krów koszt produkcji jednego litra będzie większy niż na farmie gdzie trzyma się 600-800 ków i pracuje ze 40 osób weterynarz, technolog itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

koszty to indywidualna sprawa i każdy może mieć je w innej wysokości nawet przy jednakowej produkcji, gospodarstwa słabo zarządzane mogą mieć wyższe koszty na 1 litr mleka ale nie koniecznie. większe gospodarstwo moze ograniczyć koszty bo ma większą siłę przetargową, przy zakupach środków do produkcji mogą "wydusić" większe rabaty i upusty na produkty bo każdy sprzedający widząc klienta który potrzebuje znaczą ilość nie odmówi mu porządnego rabatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Ferdek07 właśnie o takich mio chodziło co mieli 4-7 krów bo mieli wyższe koszty utrzymania niż zarobki z tych krów

bo taki co ma 50 - i więcej to mu sie koszty sumują to taki zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj