Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#261 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 11:47

Kwoty mleczne naprawdę Wam nie zazdroszczę.... tak przeczytałem przy okazji posty wyżej i na całe szczęście pozbyłem się tego "ustrojstwa" ...sprzedałem krówki mleczne, kwotę i mam spokój...tzw spokojne święta...choć z tego co wynika ze zniesienia kwot będzie wolny rynek to "duży" będzie pędził mleka ile tylko można gdyż już powoli się szykują do powiększania stad itd...a Ci "średni i mali" przerzucą się na krowy mięsne co też na rynek wołowiny chyba źle wpłynie. Ceny wołowiny spadną, Ten kraj na cienkim lodzie stoi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 15:34
  •  

#262 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 12:39

Kwoty mleczne

Mnie sie wydaje że dużo zależy od tego jak nasz rząd bedzie traktował polskiego rolnika , kwoty kwotami ale przecież nikt nie bedzie produkował po niżej opłacalności przecież te obecne ceny to nie jest luksus niech one spadna do około 1 zl to rok gora dwa i bedzie koniec polskiego sektoru mleczarskiego...

Jak ktos się zadłużył na 15 lat do tego dobrał prowu i to wszystko trzeba spłacać to jak ceny nie ma to iloscią trzeba nadrabiać i tutaj nie ma zmiłuj a nie jak to się miastowym wydaje że kiedy sobie chcę odpuszczam bo mi się nie opłaca tak pięknie nie ma niestety
mi brakować będzie z 3-6 tys l jak mam płacić komus po 60gr czy o zgrozo po złotwce to wolę tą karę zapłacić z taką iloscią sobie poradzę bo i korowcy pomogą i rozpiszą gdzies litry, nie zazdroszczę tym co po ponad 100 tys przekroczyli ale czy jak kilka lat się udało to można sobie kwot się nie bać

#263 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 03 grudzień 2012 - 12:50

Kwoty mleczne kilka dni temu w " Gazecie Pomorskiej" czytam ; kupię 300-400 tys l kwoty mlecznej tel............ o zgrozo to jest PROBLEM.

Edytowany przez SIEWCA, 03 grudzień 2012 - 12:52.

kto sieje ten zbiera....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#264 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 13:01

Kwoty mleczne U mnie w regionalnej było sprzedam 8600kg po 0,25zł/kg

#265 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 16:41

Kwoty mleczne 1.20 zł za litr to jest kara dla kraju.Częściowo ilości przekroczone zostaną zniwelowane przez limity niewykorzystane plus dodatkowy 1 procent."Jakoś tak będzie"
Według moich notatek po 7 miesiącach mamy mniejsze wykorzystanie kwoty krajowej niż w 2008/2009, a wtedy nie przekroczyliśmy. Choć mogę się mylić

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#266 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 18:02

Kwoty mleczne
  • to ja w lipcu sprzedałem ponad 55tys. litrów po 0,15zł. ... jest portal www.kwotymleczne.com gdzie można sprawdzić po ile chodzą kwoty ale ja tam zgłosiłem w czerwcu i mieli chętnego za 0,04zł a w mleczarni sami się zgłosił kupujący po 0,15złr i wolałem tu sprzedać bo w taki sposób portale zarabiają
mały błąd popełniłem ...pomyliło mi się... ps sprzedałem dokładnie 16sierpnia a nie w lipcu a kwota poszła pod Grajewo... przepraszam za pomyłkę...

Edytowany przez rybka2485, 04 grudzień 2012 - 12:21.

#267 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:35

Kwoty mleczne Komu kolego te bajki opowiadasz jak w lipcu nie można handlować kwotami??? I jeszcze po 85 groszy hehehe śmiechu warte ale mam nadzieje ze sie dowartościowałeś pisząc takie bzdury

#268 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:55

Kwoty mleczne Dokładnie ,gdzie tacy rolnicy są co za kwotę więcej zapłacili niż ja w latach gdzie naprawdę była droga ? W tym roku we wrześniu kupiłam po 5 groszy ,także ... :wacko:

#269 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:03

Kwoty mleczne Koledzy kupiłem kwotę w Listopadzie, mogę się ubiegać o kwotę z rezerwy?/ Raz kupiłem w Lutym i nie dostałem bo podobno za późno..

#270 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:33

Kwoty mleczne Pamiętam jak daliśmy podajże 6-7 lat temu 25tysięcy za kwotę mleczną po 1zł za litr, teraz człowiek się w głowe puka, a wtedy bał się kar i bulił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2012 - 11:55

Kwoty mleczne

• to ja w lipcu sprzedałem ponad 55tys. litrów po 85gr. ... jest portal www.kwotymleczne.com gdzie można sprawdzić po ile chodzą kwoty ale ja tam zgłosiłem w czerwcu i mieli chętnego za 40gr a w mleczarni sami się zgłosił kupujący po 85gr i wolałem tu sprzedać bo w taki sposób portale zarabiają

kolega pewnie sprzedal po 8 groszy ciekawe kto by tyle zaplacil

#272 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 12:20

Kwoty mleczne poprawiłem post, przepraszam za pomyłkę...moja GŁupota :rolleyes: .....pośpiech robi różnicę

#273 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:31

Kwoty mleczne wybaczamy dobrze ze sie przyznales szacun :rolleyes:

#274 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:16

Kwoty mleczne Kary na 99% beda i to po 1,10zł za litr,w 2005 roku bodajże ukarali nas za brak kwoty 15 tys zł i teraz wole wydac 10 tys na kwote niż płacić kare za jej brak,Miesiac temu kupilismy 25 tys litrów w OSM Sierpc za 40gr

#275 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:29

Kwoty mleczne Z tego co się dowiedzaiłem naliczaniekroty kary nie jest takie jednoznaczne, że 1,2* przekroczone litry. Bo polska bedzie płaciła karę ogólnie za każdy litr który przekroczy ponad swoją kwotę trajową, a przecież mimo wszystko są dostawcy którzy nie wykorzystują swoich limitów w 100% więc część tego nadprogramowego mlek "wejdzie" w te niewykorzystane rezerwy i momo tego że ktoś prekroczy o 15% swoją KM to np. zapłaci za 6%. Te 6% to dałem obrazowo bo ile to na koniec roku kwotowego sie okaże.

#276 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:50

Kwoty mleczne

Kary na 99% beda i to po 1,10zł za litr,w 2005 roku bodajże ukarali nas za brak kwoty 15 tys zł i teraz wole wydac 10 tys na kwote niż płacić kare za jej brak,Miesiac temu kupilismy 25 tys litrów w OSM Sierpc za 40gr

W żadnym wypadku nie bedzie kar w kwocie 1,10 za litr - nie siej na darmo paniki!

#277 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:00

Kwoty mleczne @Subiektywny nie wiem jak u ciebie ale u nas dostaliśmy pismo z mleczarni że będą karać po 1.14zł za każdy litr.

#278 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:08

Kwoty mleczne Jak oni to policzyli? Przeciez rok kwotowy jeszcze trwa...Nie wiadomo czy przekroczymy i ile?

#279 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:34

Kwoty mleczne Raczej przekroczymy nasz limit. Do kiedy można dokupić kwote? I czy jeszcze można?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:50

Kwoty mleczne Do końca stycznia, dzierżawa do końca lutego.