Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła

galeria
Krowy mleczne
Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 07:14

Kwoty mleczne

Szanowni Panowie 

Cenami mleka oraz innych produktów wyprodukowanych przez nas od dawna rządzą spekulanci a nie popyt i podaż. Także przewidywanie, że cena czegoś spadnie lub pójdzie w górę to jak wróżenie z fusów. Co do cen mleka oraz kar za przekroczenie zasadnym było bu ich płacenie gdyby np. była ustalona jakaś minimalna cena skupu, niestety nawet w okresie trwania kwot wahania cen były duże np. w 2009 roku mleko było po 90 gr sam sprawdzałem faktury  żeby w 2013 roku kosztować około 1,80 z tego co wiadomo kwota w 2013/2014 roku też była przekroczona a nie miało to wypływu na ceny mleka więc czymże jest większa podaż mleka i utrzymująca się cena aniżeli spekulacja.

Arion320 kar już nie ma od kwietnia 2015 także jedyną karą i to dla wszystkich produkujących mleko jest jego cena, która wielu zachęci do rezygnacji z produkcji a przy wysokich cenach żywca wołowego na pewno wielu zrezygnuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 21:18
  •  

#2662 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 14:03

Kwoty mleczne

prosze wybaczyc ale trzeba byc chyba uposledzonym zeby nie przewidziec ze mleko tak zacznie taniec. wystarczylo sie rozejrzec wkolo, nowy sprzet, ziemia, powiekszenie stada o 50-60% i jak miala sie produkcja nie zwiekszyc? swinie sa tanie ok, przywoza z zachodu ale zeby mleko bylo tanie bo jest go w polsce nadmiar? no kto temu zawinil? sami rolnicy i ich pazernosc.... dobrze ze te kary sa bo by mleko do wody w kranie dolewali tyle by go bylo....

Z ciebie taki rolnik jak z koziej d... trąba, takie głupoty piszesz że się ich czytać nie chce. Świnie są tanie to ok, tak? Na to jeszcze odpowiedzi nie masz. Więc może powiesz dlaczego przywożą z zachodu? Nadmiar mleka? Nadmiar to u nas jest rządzących  i tych co w Brukseli siedzą.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#2663 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 19:56

Kwoty mleczne

KOlego miałem limit 100 kilka tysięcy i tylko raz przekroczyłem jak wiadomo było że nie będzie kar , aprzeważnie mi brakowało od 1000 do 10000 litrów i co szło

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2664 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 20:01

Kwoty mleczne

I o czym chcesz rozmawiać? Przywidz to proroku przy kilku set sztuk bydła w grupie producenckiej gdzie gdy różnica na kilkudziesięciu krowach jest 2l z jednego udoju i już masz rozbieżność kilku set litrów. Czy ja narzekam że przekroczyliśmy 500tys ? Nie zapłacę mimo wszystko.  

#2665 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 20:22

Kwoty mleczne a kto ci do grupy producenckiej kaze wchodzic? swinie sa tanie bo przywoza z zachodu odpad po taniosci ktory sprzedaja potem jako 1 klasy kielbaska z polskich swin... nie wyzywaj sie na calym swiecie ze ci z gospodarka nie idzie, moze trzeba sie przebranzowic...

#2666 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 06:52

Kwoty mleczne

Teraz to mnie rozwaliłeś ha ha mało z fotela nie spadłem  :lol: . Kto mi kazał wchodzić do grupy? Nikt, sam wszedłem bo mi to się opłacało. Przebranżowić? Jestem tak przebranżowiony że stać mnie bez mała na wszystko. Oprócz krów mlecznych świadczę usługi oraz stawiam przydomowe elektrownie wiatrowe i Ty mi mówisz o przebranżowieniu? Jak masz pisać tak denne posty to lepiej ich nie pisz i sam weź się za robotę? Dlaczego świnie są tanie masz taką odpowiedz? Ja Ci powiem dlaczego importują z zagranicy bo widzę że to Ty tu narzekasz i zamykasz się oraz skupiasz że import jest temu winny. Nie, nie import jest winny a UE która zachodnim rolnikom dopłaca do produkcji dzięki czemu mogą taniej produkować to raz, dwa to UE oraz nasz rząd który szuka tylko jak tu polskiemu rolnikowi zabrać. Dlaczego dopłaty skoro UE jak to wszyscy mówią nam "daje" co jest bzdurą bo pieniądze to my najpierw tam wpłacamy jako udziałowcy oraz po przez zakupy u zagranicznych sąsiadów. Do tego jakoś dziwnym trafem nasi rządzący tak wypłacą te "dopłaty" że złotówka jakoś jest najtańsza co równoznacze jest z tym że euro jest droższe przez co po przewalutowaniu pieniędzy jest jeszcze mniej.    

#2667 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 18:18

Kwoty mleczne

po za zaniżeniem wydajności jest jeszcze opcja zmnijeszenia obsady krow, z której nikt nie raczyl skozystac majac nadwyzke mleka. 

#2668 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 23:49

Kwoty mleczne

A ja mam inne pytanie... Jaka jest cena za litr mleka w innych krajach UE? Ile dopłaca do produkcji państwo? Jak tam są rozwinięte gospodarstwa?

No i zasadnicze pytanie który kraj zapłaci te kary oprócz Nas? 

Pracuje na co dzień z rolnikami... Mleczarnie już rozsyłają pisma żeby nie planować poważnych wydatków na wrzesień bo będą pobierane kary w wysokości 93 groszy przy obecnej cenie mleka czyli średnio u mnie w okolicy 90gr/1l.... Od 3ch rolników dzisiaj słyszałem też taką małą ciekawostkę że nasz "kochany" minister rolnictwa Sawicki spóźnił się kilka dni ze złożeniem odpowiedniego pisma do Brukseli żebyśmy tych kar nie płacili i jedna jeszcze ciakawostka nie wiem czy prawdziwa bo tak słyszałem dzisiaj od ludzi że kasa ma iść do Warszawy a nie do UE.. Powiem szczerze jeżdżę do niektórych 3 lata i jakoś zwiększenia produkcji to ja nie widzę max o 2 krowy i przekroczenia powyżej 5ciu tysi zł nie będzie, może oprócz jednego który ma do zapłacenia 145 tys zł... Masę na okolicy widzę "mięsa" poustawianego po kątach... U mnie każdy płacze... Tak źle nie było... Byków już też nie chcą na mięso obecnie kupować bo jak to określają zastój się zrobił... Bardzo źle się dzieje... 

Tylko ja nie rozumie jeden rzeczy przecież nie po to podciąga się wydajność, dobiera odpowiednią dawkę pokarmową, wyciąga się z krów max by potem jeszcze do tego trzeba grubą kasę dopłacić

Edytowany przez Luke16, 19 lipiec 2015 - 23:51.

#2669 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 17:46

Kwoty mleczne

Na podstawie informacji rocznych, przekazanych przez podmioty skupujące Dyrektorom Oddziałów Terenowych ARR, ilość skupionego mleka wyniosła 10,505 mld kg.

Tym samym krajowa kwota dostaw została przekroczona o 580,3 mln kg, czyli o 5,85%,a liczba dostawców hurtowych, którzy przekroczyli przysługujące im kwoty indywidualne wynosi niemal 63,5 tys.

Kurs przeliczeniowy dla opłaty jest przyjmowany z dnia 31.03.2015 i wynosi 4,0854.

Opłata za 100 kg przekroczenia krajowego w roku kwotowym 2014/2015 wynosi 27,83 , co stanowi 113,70 PLN.

Po zastosowaniu współczynnika realokacji w wysokości 0,200590630 stawka opłaty dodatkowej z tytułu przekroczenia kwoty indywidualnej dostaw za rok 2014/2015 wynosi 90,89 zł za 100 kg mleka wprowadzonego do obrotu ponad przysługujący limity.

Wobec powyższego opłata, jaką Polska musi uiścić z tytułu nadprodukcji wynosi ponad 161,5 mln EUR, co stanowi ok 659,8 mln PLN.

#2670 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 sierpień 2015 - 18:30

Kwoty mleczne

Uczcijmy tę informację minutą ciszy...  :mellow:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 01 sierpień 2015 - 19:54

Kwoty mleczne to się porobilo :)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#2672 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 19:58

Kwoty mleczne A wielu się łudziło, że będzie inaczej. Nawet nieoficjalna notka z TPR nie przekonywała. Ktoś wie kiedy Mlekovita zacznie pobierać i w jaki sposób?

#2673 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 07:54

Kwoty mleczne

a w grudniu/styczniu mieliśmy obawy czy kupować kwotę po 50gr, i jak widać opłaciło sie zapłacić "karę" wcześniej ale znacznie niższą

#2674 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 09:30

Kwoty mleczne Nie wiem czy są jeszcze te informacje o bieżącym wykorzystaniu kwoty. Pamiętam, że ARR szacowała przekroczenie kwoty o 5% kara miała wynieść 50-60 gr 7% 70-80 gr. Mamy przekroczenie niecałe 6% a karę bliską 91 gr. Jak oni wtedy to liczyli?

#2675 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 09:56

Kwoty mleczne

Coś stwierdzili że dużo osób pokupowało kwoty i jest mniej osób i litrów które przekroczyły kwotę i dlatego kara jest większa...

#2676 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 20:07

Kwoty mleczne

jest większa bo  tych co przekroczyli jest  dużo więcej niż tych co nie wykorzystali kwoty a to jet brane do przelicznika 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2677 Share CALUMET

CALUMET

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 05:07

Kwoty mleczne

panowie co to jest ta pomoc de minimis i jak z tego skorzystać ? przekroczyłem kwote o 12500 kg i czy mogę te pomoc wykorzystać na poczet tej kary?

#2678 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 11:09

Kwoty mleczne Dzwoniłem wczoraj do Mlekovity Baranowo zapytać kiedy i jak pobiorą zaliczki, ale nie wiedzą nic. Prawdopodobnie będą rozsyłać pisma, moze jeszcze w tym miesiącu. Kare trzeba zapłacić do 30 września. Do września też tylko nie pamiętam czy końca trzeba dostarczyć ARR wniosek o rozłożenie na raty, bo w przeciwnym razie kara zostanie pobrana jednorazowo. Raty będą oprocentowane a miały nie być. Odsetki mają być pokryte z pomocy de minimis. Coś obiło się o uszy, że osoby które korzystaly z tej pomocy chyba nie będą mogły z niej teraz skorzystać. Było coś w Topagrar. Jest chyba kilku co przekroczyli swoją kwotę o 1 mln. To jest dopiero kara. Wybudować oborę za 3-4 mln i tyle jeszcze zapłacić.

#2679 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 14:20

Kwoty mleczne

ale jak przekraczył kwotę o 1mln to napewno nie z 100000kg tylko z kilku mln,więc to tak samo jak ten co przekroczyl o 20tys przy 120tys

Edytowany przez qazi, 07 sierpień 2015 - 14:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 10 sierpień 2015 - 07:10

Kwoty mleczne

Limit 3-letni na de minimis to 60 000. Z kalkulatora ze strony ARR wynika, że spokojnie mi starczy na procent. Zeby banki na taki procent dawały kredyt !!! Śmieszne te dofinansowanie, ale przynajmniej kary w tym roku  13 tys, a  nie 40 tys mam do zapłacenia. Trzeba tylko do wniosku pozbierać papierki za  ddoradctwo  i materiał siewny z  ostatnich 3 lat.