Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 07:37

Kwoty mleczne

A myślicie że krowa to komputer ustawia się ją na tyle i tyle mleka daje dziś a jutro chcę więcej to ustawiam na więcej i tyle mam? Bzdury piszecie. Zmniejszyć produkcję się da jasne odstawiamy pasze krowom i po sprawie ale powrót do poziomu który był wcześniej już taki łatwy nie jest i uzyskanie poprzedniej wydajności to kolejny rok. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 03:21
  •  

#2642 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 07:42

Kwoty mleczne mleko ma duzo zastosowan, mozna np. poic nim cielaki

#2643 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 08:16

Kwoty mleczne

Wiadomo że nie komputer ale jak ktoś zwiększa produkcję o 30-50 %,to świadomie a nie przypadkiem ,ja sieje buraki na styk ,lepiej niech zabraknie niż za dużo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2644 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 09:06

Kwoty mleczne

Ile tego mleka można dać cielakom? Każdy z nas bo jestem w grupie robił  z mlekiem co się dało i przekroczyliśmy w sumie trochę ponad 500tys. 

#2645 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 30 czerwiec 2015 - 09:25

Kwoty mleczne

patrzę że do głosu doszli ci którzy o mleku pojęcie nie mają... (arion320) co z tego że krów nie naganiałem na mleko, cielęta mlekiem poiłem i sprzedawałem czasami nawet powyżej wagi za którą płacą (do 75 kg) ba nawet samotnych emerytów po sąsiedzku częstowałem i jedynie co łaska, albo nawet i za darmo (nie patrzyłem na kilka groszy straty) i tak mam przekroczenie i tak, ale pal to licho, cena mleka nie jest jeszcze u mnie taka zła poświęcę 1/3 wypłaty z lepszego miesiąca i po sprawie. dodam że przez cały okres kwotowania utrzymywałem względnie stałą produkcję a w tej chwili produkcja zwiększona o jakieś 60-65% bez zwiększania obsady, no może minimalnie. a to znaczy że ograniczałem się jak tylko mogłem bo żeby ten rok był kwotowy to przez 7 miesięcy bym limit wykorzystał i próżne gadanie tych którzy twierdzą że ograniczanie produkcji by spowodowało podwyżki- po raz kolejny w tym temacie powtórzę: g..no prawda. o rynku, giełdach, spekulacjach tyle razy już mówiono a kolejni się zjawiają i próbują tłumaczyć swoje

#2646 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 09:38

Kwoty mleczne

Jak ktoś mleka nie ma to może sobie pogadać co to można zrobić z nim, jak zrobić żeby nie przekroczyć limitu, jak ustawić krowę żeby dała tyle mleka i koniec. Czy kwota była by przekroczona czy nie co do cen nic by to nie zmieniło. Skoro tyle kary będziemy płacić to niech mi ktoś powie co oni z tym mlekiem zrobili? Jeśli wylali je do ścieków i musieli zapłacić to ok ale przecież te mleko poszło do produkcji i jakoś nie widać żeby np sery czy masło i co kolwiek innego  spadło o 1/3 w dół.

#2647 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 11:56

Kwoty mleczne

ale kara pójdzie do brukseli, zasadniczo dla mleczarni to chyba wszystko jedno bo przerobili i sprzedali jak każdą inną partię surowca i ten sam zysk na niej mieli co zawsze. jedynym beneficjentem jest kochana ciocia unia, no niestety z czegoś musieli pociągnąć kasę żeby budżet uzupełnić, teraz tylko mieć nadzieję że uda się te pieniądze odzyskać składając papierki na modernizacje

#2648 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 12:01

Kwoty mleczne glupie pieprzenie.... kazdy kto odstawia mleko wie mniej wiecej ile litrow co miesiac odstawia wiec mozna przewidziec ile ok sie odstawi w roku.... kredytow sie nabralo na wyrost a teraz placz.... powiem tak: bardzo dobrze ze mleko tanie, sami sobie dolki kopiecie....

#2649 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 12:15

Kwoty mleczne

Zwykła pazerność, ludzie mogą dobrze żyć ale mało ziemi krów i roboty

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#2650 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 12:48

Kwoty mleczne czysty rachunek, wszystko jest do przewidzenia oczywiscie +/-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 12:54

Kwoty mleczne

glupie pieprzenie.... kazdy kto odstawia mleko wie mniej wiecej ile litrow co miesiac odstawia wiec mozna przewidziec ile ok sie odstawi w roku.... kredytow sie nabralo na wyrost a teraz placz.... powiem tak: bardzo dobrze ze mleko tanie, sami sobie dolki kopiecie....

te buraki chyba za bardzo ci w krew weszły... możesz sobie przewidywać, podobnie jak choroby krów i padnięcia, zbierasz jednego roku lepszej jakości pasze i różnica w wydajności krów będzie widoczna wyraźnie dokładnie jak u mnie w ubiegłym roku. ja akurat nie mam ani złotówki kredytu także chybiłeś...zupełnie jak z całą swoją bezsensowną gadką i jakąś chorą nienawiścią do krowiarzy. zazdrościsz dochodów? to weź się do roboty , zajmij się krowami to sprawdzisz jaki to lekki chlebek

#2652 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2015 - 14:50

Kwoty mleczne

dlatego bardzo dobrze sie stało ze zlikwidowali kwoty, nie trzeba niczego przewidywac  :D

#2653 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 15:28

Kwoty mleczne Trzeba przewidywać jeszcze bardziej. Nikt nie wie jak zachowa się rynek. Obecna susza mocno to zweryfukuje. Mleczarnie pewnie już widzą zmniejszenie mleka w skupie. Ciekawe czy podniosą cenę czy będą importować jeszcze więcej?

#2654 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 16:19

Kwoty mleczne zazdroszcze dochodow krowiarzom? na kazdym kroku lament ze mleko tanie ze kary... go**o prawda zadnej kary nie ma poprostu taniej oddajecie to co ponad limit....

#2655 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 16:42

Kwoty mleczne

Zacznij produkcję mleka to porozmawiamy nie każdy ma możliwość zbiorów buraków. 

#2656 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 16:57

Kwoty mleczne

Z burakami też za rok się eldorado skończy i wkracza wolny rynek, czyli w przypadku polski wolna amerykanka. Zeby był jakiś zysk to trzeba będzie mieć z 80 ton z ha i zyskiem bedzie dopłata, buraki pokryją koszty. Z mlekiem wiadomo było że będzie kara i jaka będzie. Kto nie miał kwoty a produkował wiedział co ryzykuje. A jak ktoś przez 10 lat funkcjonowania kwot nie dowiedział się  co grozi za przekroczenie limitu to nie wiem do kogo i o co ma pretensje.

A tak z innej bajki to widzę po wielu tematach że jedynym wybawieniem i szansą na lepsze ceny dla wielu z nas może być susza. Jakich my czasów dożyliśmy, jeszcze bedziemy księdzu na mszę dawać w intencji suszy.

#2657 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:09

Kwoty mleczne

Plus -minus to idze wszystko przewidzieć ,no prawie wszystyko

#2658 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 01 lipiec 2015 - 00:41

Kwoty mleczne

Wszedłbym w dyskusję z trollami @arion320 i @miwigos ale to nie ma sensu, głupiego się nie przegada.

W wyniku Waszej jawnej radochy z cen mleka, płacenia kar i pieprzenia jaki to krowiarz jest głupi (w prost tego nie piszecie, ale inteligentni wyciągną to z kontekstu) bo nie umie zaplanować produkcji i przewidzieć co będzie. Z całego serca życzę Wam aby Wasze plany i przewidzenia ch*j strzelił.

#2659 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 05:34

Kwoty mleczne

To wszystko co piszą Ci dwaj to takie dane które tatuś podsunie, a sami u uprawie całej reszcie bladego pojęcia nie mają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 06:33

Kwoty mleczne prosze wybaczyc ale trzeba byc chyba uposledzonym zeby nie przewidziec ze mleko tak zacznie taniec. wystarczylo sie rozejrzec wkolo, nowy sprzet, ziemia, powiekszenie stada o 50-60% i jak miala sie produkcja nie zwiekszyc? swinie sa tanie ok, przywoza z zachodu ale zeby mleko bylo tanie bo jest go w polsce nadmiar? no kto temu zawinil? sami rolnicy i ich pazernosc.... dobrze ze te kary sa bo by mleko do wody w kranie dolewali tyle by go bylo....