Polecane posty

marko-kolo    709

jest większa bo  tych co przekroczyli jest  dużo więcej niż tych co nie wykorzystali kwoty a to jet brane do przelicznika 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CALUMET    2

panowie co to jest ta pomoc de minimis i jak z tego skorzystać ? przekroczyłem kwote o 12500 kg i czy mogę te pomoc wykorzystać na poczet tej kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzwoniłem wczoraj do Mlekovity Baranowo zapytać kiedy i jak pobiorą zaliczki, ale nie wiedzą nic. Prawdopodobnie będą rozsyłać pisma, moze jeszcze w tym miesiącu. Kare trzeba zapłacić do 30 września. Do września też tylko nie pamiętam czy końca trzeba dostarczyć ARR wniosek o rozłożenie na raty, bo w przeciwnym razie kara zostanie pobrana jednorazowo. Raty będą oprocentowane a miały nie być. Odsetki mają być pokryte z pomocy de minimis. Coś obiło się o uszy, że osoby które korzystaly z tej pomocy chyba nie będą mogły z niej teraz skorzystać. Było coś w Topagrar. Jest chyba kilku co przekroczyli swoją kwotę o 1 mln. To jest dopiero kara. Wybudować oborę za 3-4 mln i tyle jeszcze zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

ale jak przekraczył kwotę o 1mln to napewno nie z 100000kg tylko z kilku mln,więc to tak samo jak ten co przekroczyl o 20tys przy 120tys

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Limit 3-letni na de minimis to 60 000. Z kalkulatora ze strony ARR wynika, że spokojnie mi starczy na procent. Zeby banki na taki procent dawały kredyt !!! Śmieszne te dofinansowanie, ale przynajmniej kary w tym roku  13 tys, a  nie 40 tys mam do zapłacenia. Trzeba tylko do wniosku pozbierać papierki za  ddoradctwo  i materiał siewny z  ostatnich 3 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ciekawe co za debil to wymyślił, że jak przekroczysz limit de minimis to nie możesz zapłacić z własnej kieszeni takich odsetek jakie są pokrywane z tego limitu tylko musisz zapłacić w jednej racie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo rozesłała zawiadomienia, że dostawcy chcący rozłożyć karę na raty powinni stawić się w mleczarni w celu złożenia wniosku. Wnioski do ARR składa się do 11 września. I ratę trzeba wpłacić do 30 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sykorka    0

Witam jestem z Dolnośląskiego chce kupić młodą krowę może byc cielna najlepiej HF , jesli ltos z okolicy posiada prosze o info , dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Witam czy ktoś spotkał sie z nie rozłożeniem kary za przekroczenie na raty? Ja mam 19tyś i składałem na trzy lata po ok 6,5tys do tego mleczarnia tą sume podzieliła na raty i płaciłem po 1500zł miesięcznie od sierpnia do listopada i myślałem że tak samo będzie za rok w tym samym czasie. Dostałem decyzje o rozłożeniu a tu się okazuję że w grudniu na fakturze -5000tys za przekroczenie KI i ja nie wiem o co chodzi dziś sobota nie mogę się niczego dowiedzieć wychodzi na to że mi nie rozłożyli na raty ale decyzje dostałem. Może ktoś ma podobną sytuację. Dodam że nie kożystałem wcześnie z żadnej pomocy de minimis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciszu    0

Czy nałożenie kar dla rolników za przekroczenie kwot mlecznych dotyczy roku 2015 czy uprzednich też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciszu    0

Czy są zestawienia które przedstawiają w przejrzysty i klarowny sytuacje nakładania kar w poprzednicha latach, niestety nic nie znalazłem w zestawieniach gus :(

Sorry ze tak pytam ale początkujący jestem a informacje ważne dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciszu    0

Czy kwotowanie tyczyło się tylko produkcji mleka, czy po prostu ilości  skupowanego mleka na rynku?

Co do Włoch to czytałem rok temu, ze KE wdrożyła kolejny etap postępowania karnego dla tego państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj