Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2689 odpowiedzi na ten temat

#241 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 15:43

Kwoty mleczne

ARR dosyał juz ktoś jakieś pismo wsprawie zwiekszenia kwoty mlecznej z rezerwy miało przyjść pismo w listopadzie i nadaj cicho
ARR Poznań

z tego co ja słyszałem decyzje maja być dopiero w grudniu rozsyłane :) ale nie zdziwię sie jak dostane w styczniu :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 07:21
  •  

#242 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 30 listopad 2012 - 17:12

Kwoty mleczne Myślę że nie przekroczymy kwoty a jeśli nawet to wolę zapłacić karę niż kupować kwotę która prawdopodobnie ma być zniesiona.po prostu szkoda pieniędzy.a brakuje mi ok.100tys i jak miałbym wydać na to 35-40tys zł to chyba krew by mnie zalała.

#243 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 17:26

Kwoty mleczne a co jak dostaniesz 120tys kary?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#244 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 18:03

Kwoty mleczne Tyle to nie dostanie...Mnie też brakuje ponad 60 000 wole zapłacic kare to póżnie kwote dostane z rezerwy i na to samo prawie wyjdzie.A może nie przekroczumy...

#245 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 18:06

Kwoty mleczne nie wiem ile w tym prawdy ale mówią że jak będzie kara to 1.20zł za kg?

Edytowany przez damian40000, 30 listopad 2012 - 18:07.

#246 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 18:10

Kwoty mleczne Tak mowią pewnie ci ktorzy kwote maja do sprzedania.... ;)
A poważnie to wszyscy ale to wszysy musieliby przekroczyć kwote wtedy tak 1.20 ale wszyscy nie przekroczą.

#247 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 18:15

Kwoty mleczne znam takich którzy już przekroczyli, my mamy 80% wykorzystane. I mimo tego że wczoraj padła mi najlepsza krowa to w styczniu albo lutym przekrocze.

#248 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 20:59

Kwoty mleczne Kary są bezsensowne bo to że UE minimalnie zwiększa produkcję, to nic wielkiego bardziej trzeba się martwić że za rolnictwo biorą się ruscy i azjaci... A jak oni staną się samo wystarczalni to ceny mleka wysokie nie będą :(. Na nich nikt kar nie nałoży, w takiej sytuacji karanie europejskich rolników wydaje się bezsensowna bo nie w rękach UE jest stabilność rynku mleka.

#249 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 01 grudzień 2012 - 20:01

Kwoty mleczne Ale bez kwotowania nie utrzymałby sie na rynku ten co doi 15 szt. Nie oszukujmy sie. Mleczarnia premiuje juz teraz dużych producentów a gdy zniosą kwoty to nic juz nie bedzie ograniczało tych których maja teraz 100szt. Dostawi nastepna obore na 200 i razem bedzie miał 300. Kapitał na zakup ziemi znajdzie szybciej niż mniejszy rolnik, zatrudni 2 osoby i bedzie produkował wiecej i o wiele taniej

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#250 Share barteczeq19

barteczeq19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 14:22

Kwoty mleczne I właśnie dlatego polska nie chce zniesienia kwot, ponieważ chodowcy którzy mają nie po 100 sztuk a więcej będą produkować parokrotnie więcej i ceny mleka byłyby po paredziesiąt groszy maksymalnie. Dla mnie to jest bezsens całkowity,a obecnie to jest praktycznie jakiś piepszony paradoks.Teraz chcą nałożyć kary za przekroczenie kwoty a w 2014 chcą ją znieść...

Edytowany przez barteczeq19, 02 grudzień 2012 - 16:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 16:11

Kwoty mleczne W 2014 czy 2015?

#252 Share barteczeq19

barteczeq19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 16:20

Kwoty mleczne Właśnie nie jestem pewny.Gdzieś czytałem,że mają znieść kwoty w 2014 wraz z wprowadzeniem nowego budżetu z uni na lata 2014-2020 ale puki co możemy aby gdybać i czekać w niepewności,ponieważ narazie nie wiadomo nawet jaki będzie budżet oraz jak to wszystko będzie wygladać.Trzeba czekać puki co ponieważ obecnie dalej trwają rozmowy i negocjacje.Myślę,że lato-jesień 2013 już wysztko powinno być wiadome.

#253 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 20:27

Kwoty mleczne

5% zabierają nie wiedziałem ale to do całej kwoty czy to od tego co wydzierżawi?

ferdek nie bądź głąbem . tyle lat się znamy więc czytaj ze zrozumieniem. ja piszę że od dzierżawy nie zabierają a ty wierzysz nie wiadomo komu. af schodzi na psy. ostatni mój temat w którym zabieram głos

Edytowany przez wojtas, 03 grudzień 2012 - 08:19.

#254 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:09

Kwoty mleczne

ferdek nie bądź głąbem ...a ty wieżysz ... af schodzi na psy

:D

Edytowany przez ejczbio, 02 grudzień 2012 - 21:10.

#255 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 22:40

Kwoty mleczne @statek masz absolutnie rację. Lecz nie okwotujemy nikogo z poza UE i to jest problem nikt mu nie zabroni zwiększać produkcji. W końcu i tak rynek zbytu się zapcha(nikt mleka na marsa nie wyeksportuje) i będzie niestety lipa. Zostaną ci wielcy a reszta umrze śmiercią naturalną tym szybciej im mniejszy obrabia areał i gorszej jakości i im mniejsze ma pogłowie i gorszą wydajność. Przykre ale prawdziwe :(

#256 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 08:23

Kwoty mleczne Jest wiadomo jakie wysokości kar wchodzą w gre?? - poza tym 1.20zł jakie się tu przewiaj, od czego wysokość tej kary będzie zależeć?? I w jaki sposób będą ściągane od rolnika?? znaczy się jednorazowo, zostanie to rozłożone??

#257 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:08

Kwoty mleczne Dopiero bedzie wiadomo jakie beda kary bedą po zakończeniu roku kwotowedo ,wysokość kary zależy od tego ile osób przekroczy swoje kwoty.Z tego co sie orientuje to płaci mleczarnia jednorazowo a potem to już w zależności od mleczarni jak bedzie ją na to stać i bedzie miała gest to rozłoży ci na raty...

#258 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 11:19

Kwoty mleczne wcale nie jest prawda ze po zniesieniu kwot zostana sami wielcy .Wielcy zostana ci ktorzy wyszli juz na prosta i maja pozplacane obory czy inwestycje a taki co dopiero bierze setki tysiecy kredytu na rozwoj to jak dostanie 90gr za mleko to mu pozostanie tylko sznur na szyje i glowy albo sprzedawac puki komornik nie zajmie a mniejszy jak nie bedzie mial zadnych kredytow to se bedzie dalej produkowal bo chociaz mu nic nie zabiora czy mu sie bedzie oplacilo czy nie ale kwoty powinny zostac lub powinni dac rekompensaty bo ludzie duze pieniadze na nie wylozyli i po co?

#259 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 11:28

Kwoty mleczne dzwoniłem do ARR dzisiaj, w grudniu wyślą decyzje, każdy dostanie 55% tego co przekroczył w poprzednim roku kwotowym
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 11:32

Kwoty mleczne Mnie sie wydaje że dużo zależy od tego jak nasz rząd bedzie traktował polskiego rolnika , kwoty kwotami ale przecież nikt nie bedzie produkował po niżej opłacalności przecież te obecne ceny to nie jest luksus niech one spadna do około 1 zl to rok gora dwa i bedzie koniec polskiego sektoru mleczarskiego...