Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2684 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 25 marzec 2015 - 19:18

Kwoty mleczne

agencja miała zwracać 5% które zabierała przy transakcjach kupno sprzedaż dzierżawa.czy ktoś dostał zwrot?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 08:26
  •  

#2522 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:41

Kwoty mleczne w tamtym roku była podobna sytuacja, cysterki więcej wyjazdow miały niż zwykle. po za tym nie na każdej trasie maja do pelna i nie każdy musi oddawać z czterech dni, nie każdy przekroczy.

#2523 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 26 marzec 2015 - 07:43

Kwoty mleczne

agencja miała zwracać 5% które zabierała przy transakcjach kupno sprzedaż dzierżawa.czy ktoś dostał zwrot?

no wlasniie miał byc zwrot..przyłaczam sie do pytania kolegi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2524 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 08:32

Kwoty mleczne

też przyłączam się do pytania -  póki co nic nie dostałem - nie wiem tylko czy to pójdzie z urzędu  czy na wniosek? Jak czytałem kiedyś projekt  zmiany ustawy to miało być z urzędu.

#2525 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 12:51

Kwoty mleczne

W miesiącach kwiecień 2014 r. – luty 2015 r. do podmiotów skupujących dostarczono ok. 9,63 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.03.2015 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 11 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 97,43%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 97,01%.

W okresie IV 2014 - II 2015 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 4,71 % niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W lutym 2015 r. do podmiotów skupujących dostarczono 775,82 mln kg mleka, tj. o 1,95 % mniej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka z ostatnich 11 miesięcy utrzyma się na porównywalnym poziomie w ostatnim miesiącu roku kwotowego 2014/2015 wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 6 %, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

#2526 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 15:51

Kwoty mleczne

ha ha super i kary będą niższe

#2527 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 15:54

Kwoty mleczne

usuń ten post jeszcze na 4 dni bo zobaczą i produkcja wzrośnie i nici z mniejszej kary :D

Edytowany przez PATr, 26 marzec 2015 - 15:55.

#2528 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 26 marzec 2015 - 15:58

Kwoty mleczne no i nie jest źle, na tyle liczyłem i na tyle wychodzi, nie trzeba będzie ponosić nadmiernych wydatków, ostatecznie wyjdzie im 5% przekroczenia kwoty i będzie dobrze, wiedziałem że krowy trzeba rozkręcać od początku marca ;)

#2529 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2015 - 16:08

Kwoty mleczne

w tamtym roku była podobna sytuacja, cysterki więcej wyjazdow miały niż zwykle. po za tym nie na każdej trasie maja do pelna i nie każdy musi oddawać z czterech dni, nie każdy przekroczy.

A co myślicie o  przetrzymaniu mleka z 6 dni (przy schłodzeniu do 1-2 stopni C), czy da sie to zrobić bez utraty jakości, bo z 4dni to bez problemu. Odbiór mam juz ustalony na noc z 31marca na 1 kwietnia, tylko nie wiem jeszcze czy 28 też zostawić czy oddać? W zbiornik spokojnie wejdzie mleko z 11 udojów.

Edytowany przez AdrianCichoski, 26 marzec 2015 - 16:09.

#2530 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 17:26

Kwoty mleczne Wnioskując po poście zaoszczędzisz niewiele. Sam przekraczam już od stycznia i ten jeden odbiór mnie nie ratuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 18:49

Kwoty mleczne wlasnie sporo ratuje, bo jak większość tak zrobi to marzec okaze sie słabszym miesiącem, raz ze we własnym gospodarstwie będzie nizsze przekroczenie, dwa to ze ogolnokroajowe będzie odrobinke nizsze, co może sie przelozyc nawet o grosz nizsza kare. Jeden odbior to jest 0.6 procenta mniej miesięcznie, w skali roku to da przekroczenie nizsze o 0.05 procenta. tyle ze nie każdy będzie miał taka możliwość przetrzymać ten ostatnio odbior i nie każdy będzie miał taka potrzebe, sa tacy którym kwoty wystarczy.

#2532 Share janbaa12

janbaa12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 19:07

Kwoty mleczne Jestem ciekawy co będzie z tymi rolnikami którzy będą chcieli zacząć produkcję mleka po zniesieniu kwot .Wie ktoś moze coś na ten temat?No bo w końcu rynek mleka będzie wolny.

#2533 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 26 marzec 2015 - 19:11

Kwoty mleczne

to zaczniesz produkcję aby tylko ci się opłaciło- proste

#2534 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2015 - 20:31

Kwoty mleczne

Wnioskując po poście zaoszczędzisz niewiele. Sam przekraczam już od stycznia i ten jeden odbiór mnie nie ratuje.

Niewiele? Z 6 dni to będzie prawie 7tyś litrów, przy prognozowanej karze 70 gr (sam uważa że będzie góra 50 gr) to daje prawie 5tyś zł,  nawet jeśli by liczyć tylko tegoroczna ratę to i tak będzie to grubo ponad tysiąc zł.

A tak właściwie to  chodzi mi o to żeby ktos powiedział jakie jest ryzyko że mleko sie zepsuje przy tak długim przetrzymywaniu?

#2535 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:41

Kwoty mleczne

Już od jutra przestańcie oddawać i zostawiajcie na kwiecień...

W większości mleczarni nie przejdzie mleko z 4 dni to po pierwsze, po drugie kierowcy na to nie pójdą bo co teraz będą wozić po pół cysterny a za chwilę nie będzie im się mieścić ? będę robić dodatkowe kursy ? Wątpię...

#2536 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:44

Kwoty mleczne Przepraszam, bo źle skojarzyłem i nie pomyślałem, że ktoś kto ma tyle litrów co Ty może pomieścić 11 udojów. Masz chyba duży zbiornik.

#2537 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:48

Kwoty mleczne ja od jutra trzymam na odbior 31 marca który będzie zapisany na kwiecień. co do trzymania z 6 dni to odradzam, mleko na bank zlapie kwasku, jesli już ktoś sie na to upiera to tylko dolewanie mleka wychłodzonego do zbiornika, wydoic wystudzić do temp ok 3 stopni i dopiero wlewac. jesli będzie dolewane prosto od krowy nie ma szans żeby nie zlapalo kwasku.

#2538 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 marzec 2015 - 07:18

Kwoty mleczne nic nie złapie sa rejony polski gdzie normalnie odbierają co 6 dni. tylko temperature obniza sie do 2 stopni c

#2539 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 07:53

Kwoty mleczne

u nas to juz 4 dniowe sie krzywia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 09:26

Kwoty mleczne

to zależy w jakiej temperaturze trzymasz, jeśli odbiór jest codziennie to wystarczy 6-8 stopni, jak co dwa dni to 4-5 stopni, a jak schłodzisz do 1-2 stopni tak jak pisze rolstudent to spokojnie 6 dni wytrzyma, tylko raczej mało kto ma taki zbiornik by trzymać 3x czasu niż normalnie(zakładając odbiory co dwa dni), co do tego entuzjazmu to produkcja za luty w porównaniu z styczniem to nie spadła, gdyby luty miał 31 dni, to byłaby porównywalna ilość dostarczonego mleka