Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 16:39

Kwoty mleczne

I tu jeden mądry bo reezta by na kreche żyła a potem na ulice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 13:51
  •  

#2462 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 17:45

Kwoty mleczne

Jaką znowu krechę? Przecież celowo rolnicy zwiększali produkcję bo kara miała być 3-20 gr max  a że mleko po 2 zł to warto było nowe sztuki dostawiać. 

DOBRZE wam tak. Płaćcie za głupotę. 

#2463 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:33

Kwoty mleczne raczej tych lekkoduchow wśród rolnikow nie wielu, większość każdy zbędny grosz inwestuje, i to wcale głupie nie jest, na gaspodarce zawsze jest z co inwestować, ja z zadnej wyplaty nawet zlotowki nie odkładam, bo nie widze sensu żeby pieniadz bezczynnie lezal. pisząc inwestycja mam na myśli również srodki do produkcji, opryski, material siewny, nawozy, wiadomo ze bez tego mniejszy plon i mniejsze zyski, wiec jaki sens trzymać te kilka stowek na koncie i np. siac plewa, nie dac odpowiedniego nawożenia itd, to samo ze zwierzętami, rolnicy majac wolny grosz kupuja jalowki czy cielaki, najczęściej da się na tym zarobić więcej niż ten 1 czy 2 procent na lokacie. nie wspominam już o zwykłym koncie, na którym pieniadz lezac traci wartość.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2464 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:41

Kwoty mleczne

jak jest kasa to się kupuje ciągnik albo ziemie remontuje dom czy obore a nie odkłada. 80% albo więcej tak robi.

Dokładnie, znam wiele przypadków we wsi kiedy w żniwa słoma leży na deszczu bo na ropę nie ma, czy trawa już kwitnie i nie m co wlać do ciągnika, a do "dziesiątego" odliczają minuty i try razy dziennie tel do banku czy już jest wypłata. To jest totalna głupota wg mnie! Jak już ma jakieś oszczędności to wielki pan i imprezy rodzinne co weekend, a w poniedziałek do sklepu "na krechę" jedzenie bierze ;) To porażka dla takiego rolnika, świadczy o tym jak potrafi zarządzać swoim gosp.

U nas jeśli już się szykuje większy wydatek to tak żeby min. te 10 tys na koncie zostało, w żniwa zawsze mamy kryzys bo usługi, 120-150 L ropy dziennie a nikt nie zapłaci od razu po skończeniu. Mimo to kombinuje się tak żeby kilka tys było na jakieś niespodziewane wydatki np. awarie... 

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#2465 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:42

Kwoty mleczne

http://www.farmer.pl/fakty/unia-europejska/wlochy-trafily-przed-europejski-trybunal-sprawiedliwosci-za-kwoty-mleczne,56046.html Włosi sobie poradzili jakoś i z karami nie płacą już od 1995 roku pomimo przekroczenia kwot.

#2466 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 marzec 2015 - 18:44

Kwoty mleczne

ale ja nie powiedziałem żeby nie inwestować i wszystko odkładać na lokacie tylko żeby w ten sposób planować wydatki żeby później nie budzić się z ręką w nocniku, co innego wydawać z głową i mieć z tego konkretną korzyść a co innego brać kredyty ile tylko bank da, nie przewidywać całkowicie i działać na zasadzie zastaw się a postaw się- jak typowy polak. ja mimo wszystko uważam że jeśli masz wpływy z mleka i bez kredytów to kary jesteś w stanie zapłacić bez gadania, sam przekraczam ale jednak ograniczałem oddawanie mleka i wiem że kary jestem w stanie zapłacić bez jakiegoś strasznego uszczerbku w budżecie gospodarstwa, wiem też że mnie kary nie zrujnują jak to niektórzy już płaczą, też bym wolał nie płacić (jak każdy) ale jest jak jest.

#2467 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:57

Kwoty mleczne To jak to jest wszystko co macie od razu wydajecie ? Nie mówcie,że nie macie jakiejś kasy na czarną godzinę. Co w przypadku zdarzeń losowych np. padnie ciągnik w sezonie i potrzebny kosztowny remont, wichura zerwie dach z obory czy padnie połowa stada ? Usiąść i płakać?

#2468 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:02

Kwoty mleczne

ha ha no na to wychodzi, różne sytuacje w życiu się zdarzają, ale widać inni nie myślą o tym przed a po fakcie

#2469 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 06 marzec 2015 - 19:03

Kwoty mleczne nie. idzie się do sąsiada żeby kredyt podpisał :p

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#2470 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:05

Kwoty mleczne ja nie mam, bo nie mam z czego odkladac, jestem rolnikiem od maja ubiegłego roku, musze caly czas inwestować, mam nie opryskac pola itp.? mam raty opłaty i kasa się rozchodzi, nawet jak bym chciał to nie jestem w stanie nic odlozyc, areal mam nie za duzy, w razie poważnej awarii większego ciągnika,i braku kasy na remat, robote będzie robil mniejszy ciągnik do czasu az wpadnie wieksza gotowka, ewentualnie moglbym sprzedać ktoras z osmiu cielnych jalowke, w które klade kase od samego początku, zakup cieląt itd, chociaż wolabym żeby zostały na powiększenie produkcji mleka i być może poprawienie sytuacji, bo przy 14 krowach i cenie mleka 90 gr, za chwile pewnie będzie już tylko 80, nie ma mowy o odkładaniu kasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:18

Kwoty mleczne to zastanów się czy warto inwestować, ja mam areał też nieduży co nie znaczy że nie jestem w stanie odłożyć, wszystko z rozsądkiem, jak większość tak robi to co się dziwić że bankrutują, w przypadku nagłych przypadków- wydatek powiedzmy 20 tys- pogrąża cię i na nic całe starania wcześniejsze.

#2472 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1623 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:23

Kwoty mleczne Tylko co to za wydatek, bo ja nie znam takiego remontu który kosztuje 20 tys. W ciągniku który jest tyle wart lub niewiele więcej, bo oczywiście zakładamy że te 20 tys. To jest dużo dla takiego co ma 10 tys. wypłaty a droższego ciągnika raczej niema

#2473 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:25

Kwoty mleczne z czegos trzeba zyc, przy większej produkcji może cos z tego będzie, remont ciągnika to raczej nie 20 tys, wydaje mi się ze nawet jak by wystapila najbardziej kosztowna awaria, silnik, posiadam u904 to remont wyniosl by kilka tys zl, co innego jak ktoś kupil zachodnia uzywke, wtedy w przypadku awarii może mieć poważny problem. Może nie będzie tak zle, raty kredytu niebawem mi się skoncza, a one zabierają mi obecnie 30 gr z każdego litra mleka.

Edytowany przez nightmare, 06 marzec 2015 - 19:29.

#2474 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 20:39

Kwoty mleczne czy ja gdzieś powiedziałem o remoncie ciągnika? powiedziałem o nagłym wydatku większym, jak jeden kolega wyżej napisał wichura dach zerwie to chociaż masz z czym ruszyć, a tak siedzisz w czarnej d....

#2475 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 20:45

Kwoty mleczne

Proponuję wrócić do tematu...

#2476 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 20:55

Kwoty mleczne właściwie to już nie bardzo jest do czego wracać bo właściwie nic tu nie zostało do dopowiedzenia, rok kwotowy niedługo się kończy, kwot już ani kupić ani sprzedać, jedyna niewiadoma to wysokość kar ale to wróżenie z fusów więc szkoda drążyć temat

#2477 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 23:42

Kwoty mleczne

no i stąd wszelkie problemy się biorą, rolnik wychodzi na lekkoducha który nie myśli tylko robi, a po zrobieniu myśli że może źle zrobił :blink: jeśli przyjąć taką teorię to... rolnik (lub jak twierdzisz 80%) jest idiotą bo nie potrafi parę złotych odłożyć na czarną godzinę

ja wcale nie odkładan mam jedną wypłatę na koncie do przodu jak by się jakaś ziemia trafiła na wkład do kredytu żeby było. Mówisz że rolnicy są bezmyślni ja bym powiedział że odwrotnie znam sporo nie rolników którzy pracują a nie mają 50zł 10 dni przed wypłata. Żeby kupić tonę węgla biorą kredyt albo przychodzą żeby 100zł pożyczyć bo w sklepie nie chcą dać już na kreche jedzenia.

#2478 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 00:12

Kwoty mleczne

Wracając do tematu, są już jakieś konkrety odnośnie kontraktacji?? Przede wszystkim czy będzie można zwiększyć ilość deklarowanych kg niż bilans na koniec tego roku? Bo chciałbym min. 30% więcej + to co przekroczę, z resztą jak każdy zapewne ;)

#2479 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 08:05

Kwoty mleczne Damian ale jedna wypłata do przodu to też oszczędności (no przynajmniej taka moja logika).
co do tej kontraktacji to zapewne w każdej mleczarni będzie inaczej, a byćmoże w niektórych całkowicie z tego zrezygnują jeśli mają dużą moc przerobową lub dadzą na tyle duże "widełka" że w praktyce nie będzie ograniczeń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 09:46

Kwoty mleczne

Najlepiej by było tak jak mam kontraktację na ziemniaki, ile chcesz do tego widełki +20% i -20% deklaracji  i oczywiście cena minimalna przy podpisywaniu umowy, ale taka wersja znowu dla mleczarni nie daje praktycznie żadnego zabezpieczenia...