Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 09:53

Kwoty mleczne wczoraj slyszalem za na podlaskim kto przekroczyl i zlozyl wniosek o przyznanie to dostanie 55% tego co zlozyl ale nie wiecej niz 30 tys kg mowil ze polska raczej przekroczy limit i beda kary

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 19:36
  •  

#222 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 11:50

Kwoty mleczne no a kiedy decyzje z arr? narazie to chyba straszenie jeszcze 5 mc-y pozostało a dane o dostawach są też sprzed kilku miesięcy tak więc nawet nie mają danych o połowie dostaw puki co to sytuacja jest taka że krowy tanieją na łeb na szyje bo chłopy wyprzedają wszystko co bylejakie i do tego duzo gospodarstw wogóle w tym roku odeszło od mleka także myślę że może być różnie

#223 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 13 listopad 2012 - 12:05

Kwoty mleczne Decyzje przyznaniu dodatkowych limitów beda w grudniu chyba jak co roku i mozna max dostac 55% tego na co sie składalo. Podobno w pazdzierniku nastąpił spory spadek skupu mleka w mlekovicie ze mozliwe ze jakieś linnie produkcyjne staną i Sapinski niezle wkurzony wiec nie sadze ze przekroczymy raczej to nakrecaja osoby które pkupywały limity na samym poczatku tego szaleństwa cenwego i licza na dobry zysk. Ja osobiście nie kupuje choć zabrakuje mni kilkadziesiąt tysiecy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#224 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 13 listopad 2012 - 12:25

Kwoty mleczne ja tez ide na zywioł. ostatnio kilka lat wstecz kupilismy po 1 zł i nie było kar. tak wkurw.... jeszcze nigdy nie bylismy

#225 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 12:36

Kwoty mleczne dzierżawiąc kwotę od innego producenta odcinają mu 5% wiec chętnych będzie mało na takie rozwiązanie . Myślę ze będą jeszcze jakieś kombinacje zdawania na kogoś i podobne straszą nas i manipulują a być może tak ze polska wcale nie przekroczy kwoty .. chociaż dziś coś słyszałem ze soja tanieje to może znów produkcja trochę ruszy w gore bo firmy paszowe już cieniutko cieniutko szły

#226 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:40

Kwoty mleczne jak na razie, to wykorzystanie jest przeliczone do wrzesnia i wychodzi ok 53 proc na 6 miesięcy, czyli slabo... No ale zima zawsze sa spadki w produkcji plus ten 1 procent ktory dostaje polska corocznie. Trzeba mieć nadzieję, nie wyobrażam sobie zapłacenia 27 centow za kilogram, przecież trzeba by dołożyc do każdego litra kilkadziesiat groszy i jak mialaby wygladac sciagalnosc tych kar??? jednorazowo po ok1,1 zł...chce sie robic wiecej mleka bo i koszty utrzymania wysokie i rosna rok rocznie, a trzeba czekac na kolejne prognozy. Mysle ze decydujace beda 2-3 miesiące do stycznia, wtedy sie wszystko rozstrzygnie, kiedys kupilismy kilkadziesiąt tysiecy po 1zł i wiadomo co z tego wyszło...

#227 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 13 listopad 2012 - 21:46

Kwoty mleczne mleczarnie wiedza co robic... u mnie tluszcz juz spadl niewiadomo dlaczego heh wiec z tym przekroczeniem nie musi byc tak zle :)

#228 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 07:05

Kwoty mleczne ja jednak uważam ze przekroczenia nie będzie, patrząc po sobie i z tego co znajomi mi mówią u nich produkcja spada po 5 -10% w stosunku do pierwszego półrocza wiec jednak powinno być " dobrze ". obecna kwota zawiera już powiększenie o ten 1 %. z tymi karami po 27 euro centów za litr to nie do końca jeszcze ma tak wyglądać. będzie sie to mnożyć przez współczynnik " lokacji " lokacji jak dobrze zrozumiałem pana z ARR, ale ten współczynnik sie ustala dopiero po zakończeniu roku kwotowego kiedy sa znane wszystkie dane ( niestety tylko nie zrozumiałem jak go się wylicza ), np. w 2004/2005 ( jak było przekroczenie ) to kary wynosiły 38 gr za litr - jak się mylę to proszę o poprawę :)

#229 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 08:21

Kwoty mleczne Wtedy chyba nie było kar, przynajmniej ja tak pamietam, ze. Pobierane były zaliczki na poczet kar, ale na tym poprzestano...

#230 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 12:15

Kwoty mleczne

dzierżawiąc kwotę od innego producenta odcinają mu 5% wiec chętnych będzie mało na takie rozwiązanie . Myślę ze będą jeszcze jakieś kombinacje zdawania na kogoś i podobne straszą nas i manipulują a być może tak ze polska wcale nie przekroczy kwoty .. chociaż dziś coś słyszałem ze soja tanieje to może znów produkcja trochę ruszy w gore bo firmy paszowe już cieniutko cieniutko szły

nie wiem po co wprowadzasz zamieszanie. żadnych 5% nikomu podczas dzierżawy nie zabierają. tylko i wyłącznie podczas transakcji kupno-sprzedaż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 listopad 2012 - 12:32

Kwoty mleczne Na stronie arr pisze ze zabierają te 5%

#232 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 13:08

Kwoty mleczne no to dawaj linka. chętnie poczytam. w tym tygodniu było u nas zebranie z mleczarni i zapewniali nas ze dzierżawa nie pociaga za sobą utraty 5% . chyba by nas w błąd nie wprowadzali

#233 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 21:22

Kwoty mleczne ja słyszałem ze ponoć redukcja jest 55 % czyli tyle z nadwyzki zeszlorocznej zlożone we wniosku mają w tym roku przydzielać

#234 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 12:26

Kwoty mleczne bylem dzis w mleczrni i w wydziale skupu powiedziano mi ze nie ucinaja 5% przy dzierzawieniu kwoty zas przy zakupie ,,, powiedziano mi rowniez ze do konca roku maja wplynac decyzje o przynzniu z przekroczenia

#235 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 18:36

Kwoty mleczne "Skup mleka w Polsce w okresie IV – X 2012 r.

Na podstawie sprawozdawczości miesięcznej realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, w miesiącach kwiecień – październik 2012 r. skupiono ok. 5,94 mld kg po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.11.2012 r.), czyli o 5,7% więcej niż w tym samym okresie roku kwotowego 2011/2012.

Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 7 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 ukształtował się na poziomie 62,40%.
Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw wyniósł 60,61%.

W październiku 2012 r. podmioty skupiły ok. 805,7 mln kg mleka, tym samym w porównaniu z poprzednim miesiącem odnotowano zniżkę na poziomie 0,7%, natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrost o 3,4%.
Od początku tego roku kwotowego utrzymywała się malejąca miesięczna dynamika skupu mleka w stosunku do analogicznych miesięcy poprzedniego sezonu. Natomiast w październiku po raz pierwszy odnotowano wzrost dostaw miesięcznych względem roku 11/12. Przy utrzymaniu tej tendencji następuje wzrost ryzyka przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw. Jeżeli obecna tendencja w skupie mleka utrzyma się do końca tego sezonu, wówczas przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 2%. "

A ja jednak uważam że się utrzyma tendencja spadkowa i nie będzie przekroczenia :) Znajomi ograniczają pełnoporcjówki, soje, śrutę rzepakowa i inne dodatki, a na dodatek trzymają na razie wszystkie cielaki i poją mlekiem a nie preparatami mlekozastępczymi.

#236 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 19:55

Kwoty mleczne Czyli kar nie będzie :)

#237 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:03

Kwoty mleczne ARR dosyał juz ktoś jakieś pismo wsprawie zwiekszenia kwoty mlecznej z rezerwy miało przyjść pismo w listopadzie i nadaj cicho
ARR Poznań

#238 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:15

Kwoty mleczne Ja słyszałem że wg prognoz jednak przekroczymy.... Minimum 5%...

#239 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:37

Kwoty mleczne

dzierżawiąc kwotę od innego producenta odcinają mu 5% wiec chętnych będzie mało na takie rozwiązanie . Myślę ze będą jeszcze jakieś kombinacje zdawania na kogoś i podobne straszą nas i manipulują a być może tak ze polska wcale nie przekroczy kwoty .. chociaż dziś coś słyszałem ze soja tanieje to może znów produkcja trochę ruszy w gore bo firmy paszowe już cieniutko cieniutko szły

5% zabierają nie wiedziałem ale to do całej kwoty czy to od tego co wydzierżawi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 21:13

Kwoty mleczne nie to zle mi powiedziano w mleczarni ze od dzierzawcy a okazalo sie pozniej ze odcinaja jak kupujesz dla tego ktory sprzedaje