Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:00

Kwoty mleczne

Handluje pewnie  na bazarku tym co rodzice wyprodukują  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 22:09
  •  

#2322 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:56

Kwoty mleczne w Polsce w nie
których rejonach nie ma innej opcji jak rolnictwo, jeśli ono upadnie to o jakim godnym zyciu mówisz? o tym w wawie 7 zl za godzine na czarno? Wiesz ile ludzi zyje z rolnictwa? myślisz ze znajdzie się dla nich inne zajecie by godnie zyc? Na pewno nie w tym kraju. Dlatego warto zadbac żeby branze rolnicze przetrwaly.

#2323 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:14

Kwoty mleczne

@marluk ciekawi mnie jedno w   jakiej to branży pracujesz ze jest taka wolnorynkowa

informatycznej

w Polsce w nie
których rejonach nie ma innej opcji jak rolnictwo, jeśli ono upadnie to o jakim godnym zyciu mówisz? o tym w wawie 7 zl za godzine na czarno? Wiesz ile ludzi zyje z rolnictwa? myślisz ze znajdzie się dla nich inne zajecie by godnie zyc? Na pewno nie w tym kraju. Dlatego warto zadbac żeby branze rolnicze przetrwaly.

aha, czyli jak kopalnie sa nierentowne i taniej kupowac wegiel z rosji to i tak mamy do nich doplacac bo przeciez ludzie musza miec prace. Genialny tok myslenia. Gdybys w taki sposob prowadzil gospodarstwo dawno poszedlbys z torbami. Gdy koszty przerastaja zyski w okresie dlugotrwalym...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2324 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 luty 2015 - 06:56

Kwoty mleczne

"informatycznej"- no tu możę masz  rację ze na razie można pracować bez ingerencji tylko ile ludzi może znaleść tu pracę choć by  w stosunku do rolnictwa??? i zauważ to ze jak rolnik, górnik, i inny pracownik nie bedzie miał zł to nie kupi  twoich usług czy produktów i wówczas Ty bedziesz protestował o pomoc państwa!!!

,

"aha, czyli jak kopalnie sa nierentowne i taniej kupowac wegiel z rosji to i tak mamy do nich doplacac bo przeciez ludzie musza miec prace. Genialny tok myslenia. Gdybys w taki sposob prowadzil gospodarstwo dawno poszedlbys z torbami. Gdy koszty przerastaja zyski w okresie dlugotrwalym..."

kopalnie są rentowne i mogą przynosić dochód. trzeba tylko nimi zarządzać a nie rozkradać wszystko choć przy przez skandalicznie wysokie pensje prezesów ich zastępców dyrektorów i całego zarządu. no i fakt przywileje też trzeba trochę ograniczyć  zwykłym pracownikom

#2325 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 14 luty 2015 - 09:23

Kwoty mleczne

informatycznej

default_large.png Napisany przez marluk na 31 grudzień 2014 - 12:44 w Pozostałe

mi chodzi o to czy ojciec moze otrzymac ten zwrot 7% czy musi go oddac do US. Na pewno ja moge go odliczyc? bo np. maz z zona nie moga tak robic ale tu jest troszke inaczej bo ja nie mam gospodarstwa ani nie uzyskuje dochodu z produkcji rolnej. jestem tylko posrednikiem. To nie zboze tylko owoce. i niekoniecznie 14 dni, z ojcem fakture wystawimy na 60 dni ale to akurat nie ma znaczenia. Kwestia czy ojcu nalezy sie 7% i czy ja moge go odliczyc?

To się teraz tak nazywa ta branża  :D  :D  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2326 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 14 luty 2015 - 11:18

Kwoty mleczne

mam pytanie czemu nie dostalem jescze decyzji o kupnie kwoty z ARR....kupowalem 2 razy za pierwszym byla juz po tygodniu a teraz miesiac i nic..wie ktos co tak dlugo rozpatruja

#2327 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 14 luty 2015 - 12:05

Kwoty mleczne

mi chodzi o to czy ojciec moze otrzymac ten zwrot 7% czy musi go oddac do US. Na pewno ja moge go odliczyc? bo np. maz z zona nie moga tak robic ale tu jest troszke inaczej bo ja nie mam gospodarstwa ani nie uzyskuje dochodu z produkcji rolnej. jestem tylko posrednikiem. To nie zboze tylko owoce. i niekoniecznie 14 dni, z ojcem fakture wystawimy na 60 dni ale to akurat nie ma znaczenia. Kwestia czy ojcu nalezy sie 7% i czy ja moge go odliczyc?

To się teraz tak nazywa ta branża  :D  :D  :D

no przeciez skoro mam tu konto na forum to mam tez gospodarstwo i mam tez pewne plany co do niego. Wlasciwie mamy bo sam sie nim nie zajmuje. Nie wiem co w tym dziwnego? Tu chodzilo o to ze mialem w planach zalozenie firmy jednoczesnie uslugi informatyczne i handel plodami co optymalizuje koszty bo tylko jeden zus placisz. Z reszta nie musze ci sie tlumaczyc z tego. Pisz na temat.

#2328 Share shottle

shottle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 luty 2015 - 18:37

Kwoty mleczne

prezes mlekpolu wymysil ze rolnicy maja zdekralowac produjcje mleka z dokladnoscua do jednego procenta. za nadprodukcję i niedoprodukcje. kara. kozej jak z limitami. ciekawe co będzie jak dla mleczarni zacznie brakowac mleka.

To test złodziejska i rozbujnicza praktyka, chyba w żadnej innej spółdzielni rolnicy by na cos takiego się nie zgodzili. Jak mleczarni zacznie brakowac mleka to odbije sobie na karach.  Co tu ustalać na zebraniach, trzeba być idioto aby dyskutować i negocjować o czymś co godzi w wolny rynek i interes właścicieli spółdzielni trzeba sie poprostu niegodzić (do tygryska). A czemu miała by taka kontraktacja służyć bo nie rozumiem. Pierwszym i podstawowym celem spułdzielnczości jest wg. wikipedia: Celem istnienia spółdzielni jest prowadzenie wspólnej działalności gospodarczej w interesie zrzeszonych członków. A to chyba interes prezesa zeby karać za nadprodukcję skoro brakuje mleka i importują z litwy i rosji. Jeżeli wasza rada nadzorcza złożona z was samuych zgodzi się na taką kontraktację to znaczy ze jest przekupiona i za niezłą kasę.

Edytowany przez shottle, 14 luty 2015 - 19:03.

#2329 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 luty 2015 - 19:50

Kwoty mleczne

kierownik na tym zebraniu poruszył temat  co mam zrobic z nadprodukcja jak nagle mi skup urosnie o 30%   ?  wszedzie rozplanowane tyle i tyle mozna przerobic  proszkownie zarezerwowane a tu nadwyzka o to im chodzi przewidywac  ile sie sprzeda

#2330 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 15 luty 2015 - 06:45

Kwoty mleczne

stek bzdur, mleczarnie większe w każdej chwili są w stanie zwiększyć przerób, daj do mlekovity 30% surowca więcej to sie jeszcze prezes ucieszy, myślę że mlekpol podobnie by zareagował tylko takie ustalanie jest prostym sposobem na to żeby zapłacić mniej za surowiec- dla mnie to jest jedyne logiczne wytłumaczenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share shottle

shottle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 luty 2015 - 08:02

Kwoty mleczne

To jak już się tak ten Mlekpol boi ze nie przerobi (taka ściema) to niech puści rolników do piątnicy, która jest co najmniej dwa razy mniejsza i sobie i z 50% nadwyżki poradzi. To jest idiotyczne zeby blokować rolników z powodu, ze nie przerobią, bo ktoś inny przerobi, samemu niewziąć i drugiemu nie dać.  Mimo embarga eksport wzrósł o 15% w stosunku do porzedniego roku. dopłaty do mleka było tyko 10gr za grudzień, a zarząd zastanawia co zrobić z 2mld nadwyżki za poprzedni rok.....

A co do przewidzenia to prezes bierz nie poto 100 tyś na miesiąc zeby nie wiedził jak przewidzieć. Oni już przewidzą lepiej niż chłopy. A chodzi o to ze zrobili inwestycje za miliony, boją się ze cena na mleko spadnie nikt nie bedzie wyrywał się do zwiekszania produkcji, bo sie słabo bedzie opłacało, ale jak zakontraktują to bedą musieli wyprodukować bo inaczej pujdą z torbami. A naiwni myślą ze chodzi zeby za dużo niewyprodukować.

Edytowany przez shottle, 15 luty 2015 - 08:08.

#2332 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 15 luty 2015 - 08:52

Kwoty mleczne

he jaka nadwyzka mleka u nas na zebraniu podali kawe, cukier, jakies tam ciastka a zgadnijcie czego niebyło????

#2333 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 15 luty 2015 - 09:07

Kwoty mleczne

Mleczka lub śmietanki do kawy? ;d

#2334 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 15 luty 2015 - 09:13

Kwoty mleczne

hehe dokłdnie, dopiero  kiedy jeden rolnik z sali zapytal co to za nadwyzka jak nawet mleka do kawy nie ma, kierownik skupu polecial i przyniósł dwie butelki :D:D

Edytowany przez kris14, 15 luty 2015 - 09:49.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#2335 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:05

Kwoty mleczne

wiem że mlekpol w 2014 r nadwyżkę mleka co nie mógł przerobić sprzedawał innym mleczarniom, i żałuje że w Mrągowie już 2 lata temu nie zaczął budowy nowej proszkowni..

#2336 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 17 luty 2015 - 09:40

Kwoty mleczne

dzwoniac wczoraj do ARR powiedzieli ze oddadzą mi 5% kwoty ktorą mi zabrano przy zakupie kwoty..a tą co teraz kupilem nie potrącą....sami nie wiedza jak sie mają.....od 1 kwietnia mleczarnia ma ustalac z nami ilosc surowca...co i jak nie wiadomo.....po co te zmiany? mogly juz byc sobie te kwoty

#2337 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 luty 2015 - 20:43

Kwoty mleczne

z kwotami rynek był stabilniejszy... po co się teraz zalewać mlekiem? Czy takiemu dużemu rolnikowi ciągle mało i mało? Jest sens powiększać produkcję bez końca?

#2338 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 17 luty 2015 - 22:25

Kwoty mleczne

jak zalewać skoro jest ppyt trzeba wypełnić tę lukę :) no chyba że wolisz żeby z niemiec sprowadzali mleko do nas...

#2339 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 18 luty 2015 - 07:07

Kwoty mleczne

no i tu dochodzimy do sedna sprawy... zachód przoduje w duzych fermach mlecznych i to oni mogą nas zalewać mlekiem i będzie ono tańsze więc od nas też nikt nie zabierze mleka po wyższych stawkach, albo dotacje państwowe do produkcji albo produkować dużo żeby nie dać się wygryźć zachodowi. to tak samo jak z wieprzowiną... u nas tanio ale z zachodu da się taniej przywieźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 luty 2015 - 07:23

Kwoty mleczne wczoraj kupione 6tys po 40gr.