Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2684 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:17

Kwoty mleczne

JAk tu ma być dobrze jak rolnik rolnikowi wrogiem i ma drugiego w d*pie . Cały czas mówią o rozwijaniu się dotacje itp to taki rolnik się rozwinął a co z tym idzie podwoił produkcje i kwota przekroczona i teraz ma płacić kare ? To jaki jest sens nawoływania do tego rozwoju???

Po coś te kwoty są tak?  Teraz mleczarze płaczą co będzie jak zniosą kwoty, a jak kwoty są i je ktoś przekroczy to płacze że kare musi płacić. Po co w takim razie te kwotowanie mleka, skoro przekroczenie nie miałoby żadnych konsekwencji.?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 21:30
  •  

#2222 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 luty 2015 - 20:36

Kwoty mleczne od paru lat w mleczarniach mówią o zniesieniu kwot i żeby się na to przygotować bo tylko przy dużej produkcji cena będzie przyzwoita. Każdy kto chce dalej produkować zwiększył obsadę stąd te przekroczenie. Dlatego w ostatnim roku kar nie powinno być.

#2223 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 luty 2015 - 21:05

Kwoty mleczne

No właśnie każdy się przygotowywał na okres gdy kwoty będą zniesione by ruszyć z produkcją . więc teraz będa gigantyczne kary a za rok wolna amerykanka jaki sens ?? kwoty mogą być tylko żeby były zwiększane one w jakiś sensowny sposób 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2224 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 luty 2015 - 21:06

Kwoty mleczne

Nic głupszego nie słyszałem  ;)

Edytowany przez marko-kolo, 07 luty 2015 - 21:11.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2225 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 07 luty 2015 - 21:15

Kwoty mleczne

problem z przekroczeniem jest taki że przewidywana kara jest dość wysoka. jak dwa lata temu kara była symboliczna czy rok temu 29 gr to nikt jakoś mocno nie nażekał i w tym roku gdyby dalej było kwotowanie to nawet kupno kwot po dość wysokiej cenie miało by jakiś sens. często zarzuca sie  polskim rolnikom że sa mało konkuencyjni bo mało wydajnie produkują sa małe gospodarstwa itp a jak ktoś już zainwestuje żeby dorównywać sąsiadom z zachodu to się go gani że sie chce nachłapać że za dużo produkuje, to o co w końcu chodzi? chyba o to żeby w europie kilka państw miało wyłączność na produkcje żywności a reszta ma tylko konsumować. 

skoro w europie kiedyś ustalono kwoty na jakimś poziomie to jaki jes problem żeby ministrowie rolnictwa UE zebrali się pogadali i podnieśli krajowe kwot państ członkowskich o np 25%, produkcja w jakiś kontrolowany sposób rozwijała by się, a z tego co czytałem to przewiduje się że produkcja mleka skupi się w 5 państwach UE( niemcy  dania polska francja holandia) i może o to chodzi w zniesieniu kwot zeby reszta stała sie marginesem. widać po negocjacjach w sprawie ukrainy kto w europie coś znaczy a niemka dba o interesy swojego narodu żby nasza ewa poszła do niej na szkolenie to może by coś sie zmieniło

#2226 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2231 postów

Napisany 07 luty 2015 - 21:20

Kwoty mleczne

No dokłądnie o to.... wujek stwierdził to zaraz po wejściu do UE jak zaczeli sprzedawać i zamykać cukrownie. Dopłaty do pola też masz niższe żeby Ci sie przestało wkońcu opłacać... Ty masz tylko konsumować tylko ciekawe za co?

#2227 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 07 luty 2015 - 21:32

Kwoty mleczne

najlepiej zeby połowa gospodarstw padła tylko ciekawe co ci ludzie i ich rodziny mieliby robić może iść do gminy po zapomogę, ten zały wolny rynek w europie do niczego dobrego nie prowadzi niech każdy kraj żywość produkuje przez swoich rolników i dla swoich obywateli 

#2228 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 luty 2015 - 22:13

Kwoty mleczne

od paru lat w mleczarniach mówią o zniesieniu kwot i żeby się na to przygotować bo tylko przy dużej produkcji cena będzie przyzwoita. Każdy kto chce dalej produkować zwiększył obsadę stąd te przekroczenie. Dlatego w ostatnim roku kar nie powinno być.

Jak za tydzień kończysz 18 lat to znaczy że już teraz mogą Ci alkohol sprzedać w sklepie czy nie? Bo to już ostatni tydzień?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2229 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 luty 2015 - 07:57

Kwoty mleczne

damian40000

Nic głupszego nie słyszałem ;)
to pogadaj w ludźmi którzy sporo przekroczyli swój limit każdy powie ci to samo co ja. Gdyby limity miały być dalej to kary czy kupowanie drogo limitu miało by sens a tak to kasa wywalona w błoto za to co wydałem teraz na limit miał bym siew kukurydzy albo 2 jałowki.

#2230 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 08 luty 2015 - 08:40

Kwoty mleczne

Ale ryzykowliście wiedzieli wszyscy o limitach ,nawiesem to się rozwijajcie ale nie placzcie jak jeszcze stanieje Krowy to dla tych co je kochają albo tą robote  Młodzi nie chca tak tyrać ,takie czasy Rozumiem kogoś jak ma słabe ziemie ,łąki to musi je mieć ale czy odrazu 100 albo więcej, powoli się rozwijać ,a takich co mają 100 ha i jeszcze 100 krów i ziemia dobra to nie rozumiem ,bo ze 100 ha dobrej ziemi to się żyje jak pączek w maśle ii jest dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 luty 2015 - 08:58

Kwoty mleczne

to pogadaj w ludźmi którzy sporo przekroczyli swój limit każdy powie ci to samo co ja. Gdyby limity miały być dalej to kary czy kupowanie drogo limitu miało by sens a tak to kasa wywalona w błoto za to co wydałem teraz na limit miał bym siew kukurydzy albo 2 jałowki.

Szkoda że ludzie zapomnieli czym grozi nadprodukcja i co bylo w 2008-2009 roku. Tak to jest jak się myśli że mleko będzie po 2 złote cały czas a kary po 3 grosze. 

#2232 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 luty 2015 - 09:13

Kwoty mleczne u nas było maksymalnie 1.60 brutto i to tylko 3 miesiące. Żadnych premi świątecznych czy kukurydzianych nigdy nie było.

#2233 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:34

Kwoty mleczne to jest takie głupie gadanie ze kar nie powinno być bo to ostatni rok czy cos podobnego, bo to tak jak by rok kwotowy skanczyl się w marcu 2014. zasady kwotowania każdy powinien znac, nastepna sprawa, rolnicy którzy nie przekraczają kwot lub wykozystuja ja w 100 procentach tez traca na tej ogolno krajowej nadwyżce mleka, żeby każdy się dostosowal do swojej kwoty, mleka było by ok 10 procent mniej, i prawdopodobnie cena było by lepsza. embargo embargiem, ale jak by było tego mleka mniej o te 10 procent to latwiej bylby to opchnac i mniej by zalegalo w magazynach.
po zniesieniu kwot i spadku cen jest nadzieja ze rzed dorzuci cos od siebie, tak jak to miało miejsce przed kwotowaniem, o ile dobrze pamiętam był dodatek 7 gr do litra, dziś nam nikt tego nie da, bo niby z jakiej racji? rolnicy sami sobie winni ze sprzedają więcej niż maja przydzialu. tymbardziej ceny kwot sa słuszne, skoro przez takich delikwentow co poprzekraczali dziesiątki czy setki tys kg kwote mam nizsza cene,to dlaczego mialbym sobie tego nie zrekompensować tego wyzsza cena za kwote mleczna. Popieram rolnikow korzy cenia swoje kwoty.
to samo tyczy się stawek za przekroczony kg mleka, nie powinno być czegos takiego ze jest satwka ogolna dla wszystkich, np. te 70 gr. powinny być przedzialy typu, gdy rolnik przekroczy kwote do 5 procent, kara 5 procent sredniej ceny krajowej, przekroczenie kwoty 5-10 procent kara 20 procent sredniej ceny , itd., skończywszy na przekroczeniu kwoty o powyzej 100 procent kara 100 procent ceny mleka, bo to wlasnie tacy dostawcy przyczynili się do takiego przekroczenia kwoty,kajowej robiąc to wręcz z premedytacja. Można zrozumieć przekroczenie o te kilka czy kilkanaście procent, w każdym gospodarstwie takie wahania mogą nastapic nawet bez zwiększania stada. oczywiście podalem przykładowe przedzialy przekroczen i kar.

#2234 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:34

Kwoty mleczne

Wczoraj w radiu dyskutowali o zniesieniu kwot, jakiś "ekspert" nie pamiętam kto i od czego tłumaczył, że cena mleka nie spadnie przynajmniej w pierwszym roku po uwolnieniu kwot. Bo kwoty ograniczają mleczarnie, które mają potencjał mogą przerabiać więcej surowca, a producentów mleka w mniejszym stopniu bo każdy produkuje na 90-100% możliwości. Szczególnie ogranicza ich ziemia... Ale o żadnej kontraktacji czy innych formach kontrolowania rynku nie było mowy.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#2235 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2231 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:36

Kwoty mleczne

Punkt widzenia zależy od pkt siedzenia... Każdy ma racje. No ale każdy chce sie rozwijać a nie kwitnąć i patrzeć jak uborzeje. Poza tym pompowali kase na modernizacje to ludzie brali... taka troche dziwna polityka. najpierw dać kase a potem w postaci kar ją zwracać w wiekszym lub mniejszym %

Edytowany przez lukbold, 08 luty 2015 - 11:46.

#2236 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:48

Kwoty mleczne

Nie muszę z nikim gadać  bo sam w ostatnich latach podwoiłem produkcję i jakoś starczyło mi żeby kupić kwotę na rynku  .

Gdybyś miał rozum to byś kupił limit a potem zwiększał produkcję , ale jak się liczyło na przewał bez kary to teraz płacz .

To ja się pytam kto mi zwróci za zakupioną kwotę ? Jak tacy jak Ty mają nie mieć kary,dlaczego kupowałeś teraz a nie wcześniej ? co stało na przeszkodzie żeby mieć zapas kwoty ?  ? Wydałem na limit co najmniej 4 jałówki  ;)

Edytowany przez marko-kolo, 08 luty 2015 - 11:52.

#2237 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:54

Kwoty mleczne to jest takie rozwijanie się kosztem innych w tym momencie, rozwijanie się za wszelka cene nie zwazajac na nic. wszystko jest super, mleczarnie mogą przerabiac więcej, ale to wcale nie swiadczy o tym ze cena mleka się utrzyma tak jak tu kolega opisywal wypowiedz jakiegoś tam eksperta. ,mleczarnie mogą się rozwijać, i zwiekszyc produkcje, tak samo jak nie jeden rolnik, tylko pozostaje pytanie, czy będzie gdzie to sprzedać i za jakie pieniądze? wiemy z doświadczenia ze jak na cos jest urodzaj, czegos jest za dużo to cena jest licha. obym nie miał racji, i było tak jak ten ekspert przewiduje
.

Edytowany przez nightmare, 08 luty 2015 - 12:00.

#2238 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:16

Kwoty mleczne

Nie muszę z nikim gadać bo sam w ostatnich latach podwoiłem produkcję i jakoś starczyło mi żeby kupić kwotę na rynku .
Gdybyś miał rozum to byś kupił limit a potem zwiększał produkcję , ale jak się liczyło na przewał bez kary to teraz płacz .
To ja się pytam kto mi zwróci za zakupioną kwotę ? Jak tacy jak Ty mają nie mieć kary,dlaczego kupowałeś teraz a nie wcześniej ? co stało na przeszkodzie żeby mieć zapas kwoty ? ? Wydałem na limit co najmniej 4 jałówki ;)

a kto powiedział że wcześniej nie kupowaliśmy? Jak nic nie mówili o zniesieniu to kupowaliśmy na tyle ile było mam potrzeba. Kupowaliśmy po 10-20gr i to była inwestycja na lata. W tamtym roku nie kupowaliśmy bo to przedostatni rok i stwierdziliśmy że lepiej wydzierżawić po 3gr.

#2239 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:29

Kwoty mleczne

Widzisz Twoja decyzja , Twoje ryzyko .  Decyzja o zniesieniu była znana wcześniej i zasady obowiązują do końca .Każdy by tu chciał dopasowywać pod siebie .

Skoro Twoim zdaniem powinno nie być kar za przekroczenie , to ja uważam że powinny być  premie  tym co nie przekraczali  ;)

Tak więc gdybanie jest bez sensu , bo nikt nikogo nie ograniczał w produkcji i każdy  z nas działał w  tym samym systemie kwot .

Edytowany przez marko-kolo, 08 luty 2015 - 12:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 luty 2015 - 12:34

Kwoty mleczne coraz więcej strajków to może jakieś rekompensaty za zniesienie limitów wywalczymy i będzie dobrze.