Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2684 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 11:36

Kwoty mleczne @tomasz masz rację. U mnie w mleczarni jak jestem w przedziale ponad 10tys mam 3gr dopłaty. W roku odstawie 120tys kwoty mam 100tys. Z tej dopłaty za ilość mam 3600zł. Za 20tys limitu zapłaciłem 7450zł. Średnia za litr za cały rok będzie 1.30- 1.40brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 08:19
  •  

#2142 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:03

Kwoty mleczne

jeśli odstawisz 120 tys kg w danym roku to średnio po 10 tys Ci nie wyjdzie, może w kilku miesiącach uzyskasz te 10 tys, wiec dlaczego liczysz 120 tys razy 3 gr, ? 120 tys kg to wychodzi średnio po 9 tys litrow na miesiąc, zalozmy ze masz masz kilka lepszych miesięcy, ale później jest kilka słabszych i masz zaledwie 8 tys l,  bierz pod uwagę ze doplata jest do litrow a nie do kilogramow, także na tych 20 tys . Wydales na kwote 7450 zl, z dopłat powyżej 10 tys miesięcznie moglo Ci się zwrocic ok 1500-2000 tys zl, a nie tak jak twierdzisz ze 3600.

#2143 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:13

Kwoty mleczne

i dlatego zwróciłem na to uwagę ze każdy powinien liczyć dla swoich realiów bo u innej osoby pomimo zmniejszenia produkcji przedział cenowy się nie zmieni i już inaczej wyjdzie na tym. trzeba liczyć a nie uogólniać

nightmare ale na ani jedno moje pytanie nie odpowiedziałeś. widzisz prosto jest powiedzieć ze te miesące bo tu cena niska i wówczas kupuje kwotę bo akurat brakło ale problem jest szerszy bo jesli na całe miesące braknie to nie da sie nie odstawiać wogóle  bo koszta są generowane i obciążyły by inne mikesące  jak  wtych nie masz przychodu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2144 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:18

Kwoty mleczne

po za tym kupiona kwota jest w kilogramach a płacone mamy za litry, kupując kwote po 40 gr za kg, musimy oddac z każdego litra ok 45 groszy na zwrot zakupu kwoty.  pomimo to zakup kwoty jest bardziej rozsądnym rozwiązaniem, oddanie mleka po kosztach lub z groszami na plusie jest mniejszym zlem, niż z dopłaceniem do interesu w przypadku kar,

#2145 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:19

Kwoty mleczne no faktycznie na początku roku było 20 krów to nieraz nie było 10tys teraz jest już 27 to już poniżej 10tys nie powinno spaść. Tylko że na początku roku cena była 1.50netto to wtedy mimo mniejszych litrów kasa była ta sama. Skończy się rok to wszystko się podliczy dokładnie i będzie wiadomo jak się wyszło.

#2146 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:40

Kwoty mleczne

nie przesadzaj ze 5 groszy dochodzi do litra jesli masz ten sam tłuszcz co w kwocie to jeśli się nie myle to ok 5% różnicy jest czyli raptem 2 gr czyli 42gr a nie 45. ale co nam pozostało płakać i płacić jak się produkowało takie realia trzeba tylko policzyć zeby wybrać najtańszą opcje

#2147 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 13:44

Kwoty mleczne

3 procent na korekcie z litrow na kilogramy nalatuje, tłuszcz to roznie, ale zazwyczaj tez, u mnie po przeliczeniu na kilogramy i po korekcie tłuszczu nalatuje ok 10 procent.

#2148 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 14:11

Kwoty mleczne

możliwe ze 3  czyli jeszcze mniej no a różnica w % tłuszczu to już co innego zależy co się ma lub co kupi zawsze może się trafić lepszy niż mamy  i te 3prolent się zniweluje :D  ale niestety kiedyś u nas bardzo kantowali na tłuszczu i wówczas bylismy przez to w plecy i dziś równiez za to płacimy nadal :(

#2149 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 31 styczeń 2015 - 19:59

Kwoty mleczne

Ja załatwiłem dzierzwe wczoraj po 25gr i i troche kupiłem po 40gr.Brakuje mi ze 20tys ale wiecej jak 40 gr nie zamierzam dawać....trudno najwyzej sie straci jeszcze wiecej za błedy trzeba płacić niestety a co do tłuszczu to same mleczarnie powinny troche obniżać żeby nie ten przelicznik to Polska by nie przekroczyła no ale ktoś zrobił na tym biznes a zapłaci jak zwykle zwykły szary rolnik...

#2150 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 20:25

Kwoty mleczne

Co to za interes dla mleczarni obniżać tłuszcz, nie licząc zapłaty mniejszej stawki. Mleczarnie i tak karę za nadprodukcję przerzucą na rolnika, więc im to obojętne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 21:19

Kwoty mleczne

taki interes dla mleczarni ze mogla by dzięki temu kupic wieksza ilość mleka za mniejsze pieniądze, bo wiadomo ze jak by pol jednostki w dol każdemu to dużo by dalo, nie wiem jak w innych mleczarniach, ale w mojej jest chyba 3 gr za jednostkie tłuszczu, wiec pol jednostki nie zrobilo by roznicy w cenie mleka dla pojedynczego rolnika, dla spoldzielni były by to jakies pieniądze. Wiadomo ze żadna mleczarnia czegos takiego nie zrobi, niebylo by to zgodne z przepisami ue, i obawa poniesienia konsekwencji.

#2152 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 21:51

Kwoty mleczne

kto wie jakie są przedziały w Mlekpol-u? chodzi o litry mleka

#2153 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 22:18

Kwoty mleczne

<6    6-9  9-15   15-30   

#2154 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 22:30

Kwoty mleczne

Dzięki! a wiesz jakie są dopłaty? ile gr do litra

#2155 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 01 luty 2015 - 08:50

Kwoty mleczne

Panowie W magazynie tydień mówili że rolnicy którzy wubiegłych latach dokupywali kwotę mają dostać po 5 %. czyktoś wie coś wiecej na ten temat?

#2156 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 luty 2015 - 11:29

Kwoty mleczne

ciekawe skąd? chyba z rezerwowej rezerwy.

#2157 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 01 luty 2015 - 11:35

Kwoty mleczne

stąd że w tym roku przecież do tej pory pobierają 5% z transakcji a zanim przestaną pobierać to jeszcze chyba z 10 dni minie, transakcji było w tym roku na pewno dużo bo wcześnie zaczęli krzyczeć o gigantycznej nadprodukcji. wynik zbiorowej paniki -> dużo transakcji -> dużo wolnej kwoty z którą i tak nie będą mieli co zrobić bo sie kończy kwotowanie

#2158 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 luty 2015 - 11:48

Kwoty mleczne

Kupiłem 20 tyś kwoty mlecznej. Do zakończenia transakcji potrzebuję jeszcze tylko pieczątki z mojej mleczarni i zatwierdzenia w agencji. 29.01.2015 Prezydent podpisał ustawę o tym co napisałeś kolego wyżej że zakończą pobierania 5% do rezerwy i było napisane że na uchwalenie ustawy potrzeba 14 dni więc dopiero w połowie lutego. Lepiej zaczekać z potwierdzeniem zakupu ? Do tej pory intrygowało mnie to że pobierają 5% do rezerwy krajowej z której nie było by możliwości poprzez zniesienie kwotowania.

#2159 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 luty 2015 - 11:59

Kwoty mleczne ja kupowałem 30.12 i nie mam decyzji dzwoniłem co się stało to mówią że nie wydają narazie bo ustawa się zmieniła i że dostanę zwrot 5% które zabrali mi w listopadzie jak kupowałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:21

Kwoty mleczne

Panowie W magazynie tydień mówili że rolnicy którzy wubiegłych latach dokupywali kwotę mają dostać po 5 %. czyktoś wie coś wiecej na ten temat?

To raczej dotyczy rolników którzy w bierzącym sezonie kupili. Za poprzednie lata to już przecież rozdali te 5 %.