Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 21:27

Kwoty mleczne

a skad można wiecziec ze ta sezonowość zaczyna się w marcu, a może już w styczniu, wiele gospodarstw wlasnie teraz będzie mieć swoje najlepsze miesiące, według mnie nie ma co liczyc na znaczący spadek, każdy wie po sobie ze nikt mleka do kanalu wylewal nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 07:00
  •  

#2082 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:35

Kwoty mleczne

Ciekawe ile osób poi jeszcze cielaki preparatem mlekozastępczym zamiast mlekiem?

#2083 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 00:17

Kwoty mleczne ci którzy mają wolny limit i ci najbardziej postępowi którzy wierzą w ten bełkot przedstawicieli że mlekopan jest lepszy od mleka dla cielaków.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2084 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 08:08

Kwoty mleczne U mnie np. cielaki są zdrowsze i lepiej odchowane odkąd stosuje mlekopan, kiedyś zawsze były problemy z biegunkamj a cielaki były jak beczki a teraz jest wszystko ok

#2085 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 08:25

Kwoty mleczne

ja uwazam ze damy rade i ograniczymy produkcje jak mam płaci za limit po 70 gr komus kto dostał za darmow to cierpliwie poczekam końca

#2086 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 styczeń 2015 - 09:15

Kwoty mleczne

a skad można wiecziec ze ta sezonowość zaczyna się w marcu, a może już w styczniu, wiele gospodarstw wlasnie teraz będzie mieć swoje najlepsze miesiące, według mnie nie ma co liczyc na znaczący spadek, każdy wie po sobie ze nikt mleka do kanalu wylewal nie będzie.

ja bym aż tak nie uogólniał, ja sam będę miał 40% wycieleń właśnie w okresie marzec-kwiecień, styczeń- luty to zaledwie z 15%, nie da się powiedzieć że szczyt produkcji wypadnie u większości teraz, u każdego inaczej przecież.

#2087 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 09:53

Kwoty mleczne

No u mnie szczyt powoli mija, bo 70 % stada jest 3 miesięcy do 2 tyg po wycieleniu. Z naciskiem na 2 miesiące. :)

#2088 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 10:32

Kwoty mleczne

tak samo nie można powiedzieć ze szczyt wycielen jest w kwietniu, dziś rolnik inseminuje krowe jak ma ruje i nie patrzy na sezony, a jeśli juz bym miał cos takiego robic to ustawialbym krowy na jesien i początek zimy, listopad grudzień, po pierwsze zazwyczaj zima jest lepsza cena, po drugie jest więcej czasu ma dojrzenie tych krow i małych cieląt. Jeśli nawet sa gospodarstwa które stosuja ta sezonowość to nic nie znaczy, bo to tylko jakiś procent, a po drugie maja sezon w roznych okresach roku.  Jednemu ciela się wosna drugiemu jesienią i ogolnie jest rownowaga.

#2089 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:54

Kwoty mleczne

jeśli spotkacie się z ofertą sprzedaży kwoty lub wydzierżawienie  w okolicach 30 gr, to piszcie tutaj, a możecie  w ten sposób pomóc innym :)

#2090 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 13:10

Kwoty mleczne

Macie jakiś wzór umowy wydzierżawiania kwoty czy odręcznie piszecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share NieszkowickiAgriculture

NieszkowickiAgriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Hodowla zwierząt

Napisany 28 styczeń 2015 - 16:39

Kwoty mleczne

Macie jakiś wzór umowy wydzierżawiania kwoty czy odręcznie piszecie?

Ja mam wzór w sęsie ten wniosek http://www.arr.gov.p...9/kml_p5_f1.pdf a jakby coś to drugi jest http://www.arr.gov.p...9/kml_p9_f1.pdf ale ja korzystałem z tego pierwszego. No i to zależy czy masz kwotę indywidualną czy jakąś inną.

#2092 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 16:50

Kwoty mleczne

Ale te wnioski to mi mleczarnia wypełniła, a ja potrzebuje samą umowe.

#2093 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 17:35

Kwoty mleczne

U mnie wnioski i umowę mleczarnia daje tylko trzeba wypełnić samemu.

#2094 Share robal54

robal54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:38

Kwoty mleczne

A ja zwiększam mleko ile się da ,kupuje mleko w proszku dla cielaków ,kwotę dokupiłem po 50 i po 30 gr . Więcej mleka sprzedam mam za litr wyższą cenę ,w mleczarni też podgadują że ma być kontraktacja w zależności od posiadanej kwoty . Wolałem zapłacić rolnikowi polskiemu a nie płacić kary niby dla państwa ,ale przecież te kary pójdą do tej p.........j  uni.

#2095 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:41

Kwoty mleczne

no rzeczywiście rachunek ekonomiczny super... obniż teraz cenę o koszt kwoty i wychodzi cena realna (ile wzrośnie cena mleka? o 2 grosze przy większej ilości?), ale niektórzy to z matematyką na bakier, co tu się dziwić że niektórzy widzą rolników i się śmieją.

#2096 Share lotto11

lotto11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 23:08

Kwoty mleczne

A ja zwiększam mleko ile się da ,kupuje mleko w proszku dla cielaków ,kwotę dokupiłem po 50 i po 30 gr . Więcej mleka sprzedam mam za litr wyższą cenę ,w mleczarni też podgadują że ma być kontraktacja w zależności od posiadanej kwoty . Wolałem zapłacić rolnikowi polskiemu a nie płacić kary niby dla państwa ,ale przecież te kary pójdą do tej p.........j  uni.

kwoty mleczne zostaną zniesione ALE

przecież nikt nie zabroni mleczarni wprowadzić jakiejś  NOWEJ NAZWY np. KONTRAKTACJI CZY COŚ W TYM STYLU i benda przyjmować tyle mleka na ile miałeś kwoty przed jej likwidacja

to będzie dalej monitorowane tylko nazwa się zmieni :)

bo mleczarnie tez maja swoje ograniczenia sprzedażowe czy magazynowe

obym się mylił  ale obsawiam spadek ceny mleka do 1 zł oby nie mniej.

#2097 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 05:03

Kwoty mleczne

każda mleczarnia będzie potrzebowała dużo mleka żeby zaspokoić swoje możliwości przerobowe a wobec spadku cen po prostu będą musiały nadrabiać ilością (choćby musiały nawet na drugi koniec świata wysyłać towar). u nas zawsze prezes mówił że chce więcej mleka. tylko komlpetnie głupi kierujący mleczarnią będzie limitował bo to po prostu nieekonomiczne dla mleczarni, maszyny muszą się zwracać dlatego najlepiej jak pracują pełną parą bez przestoju. wyjątkiem mogą być mleczarnie które po prostu nie mają odpowiednich mocy przerobowych. dlatego też jeśli ktoś nie narzuci im tego to nie będą ograniczać. a w niektórych mleczarniach cena już spadła poniżej 1 zł także trochę ta prognoza naciągana...

Edytowany przez daremw, 29 styczeń 2015 - 05:04.

#2098 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 09:58

Kwoty mleczne

To że będą podpisywane umowy kontraktacyjne to nic nowego , ja przynajmniej mam taką umowę wieloletnią i groszową  dopłatę za nią .

Limitowanie jest zniesione i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ograniczał sam sobie produkcji jak by chciał tego Sawicki a na pewno nie SM w których władze mają najwięksi dostawcy . Po za tym jaki to ma sens ograniczać produkcje jak inni będą nas zalewać mlekiem . Teraz tylko cena będzie regulować rynek i tu wiadomo nie będzie różowo .

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2099 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 11:05

Kwoty mleczne

były lata kiedy nie było kwot i nie zawsze z cena było najgorzej, wręcz przeciwnie, było lepiej, bo ile znaczylo te 1 zl za litr 15 lat temu ile znaczy dziś, mleka było znacznie więcej niż dziś i dalo się to gdzies sprzedać,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 11:30

Kwoty mleczne

Dletego że gospodarstwa w Polsce nie składają się z samych dużych którzy mają lux żywienie wprowadzone ale także z małych którzy z żywieniem opierają się na własnej wiedzy bądź błędnym przekonaniu że krowie sianokiszonka i śruta zbożowa wystarczy. Potem jak cielą się krowy to udaje im się je zacielić dopiero w czerwcu bo wcześniej były źle żywione a to skutkuje znowu wycieleniami na luty-marzec.

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika