Polecane posty

Gorbaczow    0

Mam pytanko co robicie z mlekiem które przekroczy wielkość kwoty mlecznej - w zeszłym roku przypasowało nam na styk ale w tym roku napewno przekroczymy - czy jest jakiś sposób aby uniknąć kary za przekroczenie limitu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Możesz na sąsiada lub znajomego oddawać co maja zapas kwoty. ja tak robiłem ze szło na sąsiada tylko tyle ze nas odbierała ta sama mleczarnia i ten samochód przyjeżdżał po mleko więc było wszystko prosto i łatwo. Życze miłej kombinacji i owocnych pomysłów. Ile masz kwoty ze już wiesz ze ci zabraknie

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

mamy coś koło 62 000 i w zeszłym roku mieliśmy o 4 krowy mniej - niestety sąsiad odpada bo w zeszłym roku przekroczył i to ostro :/ - a u nas nie ma od kogo nawet odkupić i poza tym cena odstrasza (0,95 zł/l) wiec musimy wymyslec jakis "patent"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

To faktycznie ciężki orzech do pogryzienia masz. wiesz ciężko tak wymyśleć coś żeby nie stracić na tym, ale kombinuj dalej sam jestem ciekaw jak ludzie wychodzą z tej sytuacji.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to tania kwota u nas to dochodziła już do 2 zł prawie a co do sposobu na limit są dwa: sprzedać krowy albo dokupić limit no jeszcze można wydzierżawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chyba w tym roku już nie będzie kar za przekroczenie kwoty mlecznej, tak słyszałem, może ktoś to potwierdzić? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

ja cos slyszalem w TV :D


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veteran    0

kar za przekroczenie limitow w tym roku nie bedzie bo Polska jako kraj oddała w ostatnim roku 98% swojej kwoty takze nic nam nie zrobia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Czołem Panowie

powiedzcie co dalej z kwotami czy jest sens je kupować jeżeli maja być zniesione a jeśli tak to kiedy napiszcie jak sprawa wygląda

Edytowano przez andrzej2110
błędy

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Co za bzdura z tymi kwotami.. zrezygnowałem z nich za darmo wiosną, bo nikt nawet nie chciał nich odkupić, a ostatnio czytam że jak się złożyło podanie to jeszcze kasę dają za zrezygnowanie z nich.. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wycięte z artykułu :

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/b...c9834d4f37.html

 

"Kwoty mleczne zostaną ostatecznie zniesione w 2015 r., a od przyszłego roku będą stopniowo zwiększane ze względu na duże zapotrzebowanie na mleko na rynkach światowych."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jak jest z dzierżawą czy moge wydzierżawić od znajomegoz tej samej mleczarni i czy część tej kwoty nie przepada bo w tym roku znajomy miał kłopoty i brakuje 20 tyś do wykożystania 75% a ja wykożystamw pełni swoją kwote a jak by mi wydzierżawił to by jemu nie porzepadla a ja bym wykożystał z 85% z dzierżawioną kwotą łacznie warto tak się bawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

no wlasnie teraz mozna kupic ale tylko w jednym wojewodztwie, a jesli maja byc zniesione to bedzie kwota zwiekszana...troche to dziwne...a czy ktos wie jaki bedzie mechanizm likwidacji kwot? czy bedzie jakas rekompensata?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dzisiaj w top agrarze czytałem artykuł i przewidują że w tym roku znów będą kary za przekroczenie kwoty mlecznej. co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja jak juz mam przekraczać kwote to zapisuje mleko na kolege a jak my wypłata przychodzi to mi daje kase za te ileś litrów ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

 

Nieoficjalnie wiem, że wywalczono 2% zwiększenia kwot w Brukseli, to i tak dużo jak na polskie możliwości polityków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

 

Mi tylko 7.000 przyznali rezerwy ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mam pytanie -jaka jest realna cena sprzedaży kwoty mlecznej w woj.podlaskim-pytam bo mam do sprzedania 40 tys kg(mogłem sprzedać w ubiegłym roku po 0,8 zł/kg ale na skutek pewnego błędu popełnionego przez kogoś w ARR-nie mogłem sprzedać-i tak nie znajdę winnego-więc nie szukam ;) ).

Piszcie co wiecie ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

jaro wiem że ci nic nie pomogę ale jak byś był z dolnośląskiego to więcej jak te 30gr za litr to byś nie dostał-wszyscy już nasyceni ;) mlekiem

 

a na podlasiu ceny mogą być inne choć nie podejrzewam żeby znacząco się różniły


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

jaro jaki jest powod sprzedazy twojej kwoty? czyzbys likwidowal stado i znow wybieral sie do niemiec? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Mam pytanie -jaka jest realna cena sprzedaży kwoty mlecznej w woj.podlaskim-pytam bo mam do sprzedania 40 tys kg(mogłem sprzedać w ubiegłym roku po 0,8 zł/kg ale na skutek pewnego błędu popełnionego przez kogoś w ARR-nie mogłem sprzedać-i tak nie znajdę winnego-więc nie szukam ;) ).

Piszcie co wiecie ... :D

nie pomoge Ci bo jestem z lubelskiego ale my sprzedawalismy po 30gr za litre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Sebastian-to jest tylko część mojej kwoty !-nigdzie się nie wybieram-po prostu produkcja mi nieco spadła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj