Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 maj 2007 - 17:06

Kwoty mleczne Mam pytanko co robicie z mlekiem które przekroczy wielkość kwoty mlecznej - w zeszłym roku przypasowało nam na styk ale w tym roku napewno przekroczymy - czy jest jakiś sposób aby uniknąć kary za przekroczenie limitu ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 12:27
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 30 maj 2007 - 17:09

Kwoty mleczne Możesz na sąsiada lub znajomego oddawać co maja zapas kwoty. ja tak robiłem ze szło na sąsiada tylko tyle ze nas odbierała ta sama mleczarnia i ten samochód przyjeżdżał po mleko więc było wszystko prosto i łatwo. Życze miłej kombinacji i owocnych pomysłów. Ile masz kwoty ze już wiesz ze ci zabraknie

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 maj 2007 - 17:15

Kwoty mleczne mamy coś koło 62 000 i w zeszłym roku mieliśmy o 4 krowy mniej - niestety sąsiad odpada bo w zeszłym roku przekroczył i to ostro :/ - a u nas nie ma od kogo nawet odkupić i poza tym cena odstrasza (0,95 zł/l) wiec musimy wymyslec jakis "patent"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 30 maj 2007 - 17:21

Kwoty mleczne To faktycznie ciężki orzech do pogryzienia masz. wiesz ciężko tak wymyśleć coś żeby nie stracić na tym, ale kombinuj dalej sam jestem ciekaw jak ludzie wychodzą z tej sytuacji.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 maj 2007 - 18:29

Kwoty mleczne to tania kwota u nas to dochodziła już do 2 zł prawie a co do sposobu na limit są dwa: sprzedać krowy albo dokupić limit no jeszcze można wydzierżawić

#6 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 30 maj 2007 - 20:10

Kwoty mleczne

mamy coś koło 62 000 i w zeszłym roku mieliśmy o 4 krowy mniej

A ile masz teraz krów??

#7 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 maj 2007 - 20:38

Kwoty mleczne Chyba w tym roku już nie będzie kar za przekroczenie kwoty mlecznej, tak słyszałem, może ktoś to potwierdzić? :lol:

#8 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 30 maj 2007 - 20:43

Kwoty mleczne ja cos slyszalem w TV :D
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#9 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 maj 2007 - 20:55

Kwoty mleczne mam obecnie 15 krówek - chętnie bym dokupił ale nie ma od kogo

#10 Share Veteran

Veteran

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 maj 2007 - 21:50

Kwoty mleczne kar za przekroczenie limitow w tym roku nie bedzie bo Polska jako kraj oddała w ostatnim roku 98% swojej kwoty takze nic nam nie zrobia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 10:38

Kwoty mleczne Czołem Panowie
powiedzcie co dalej z kwotami czy jest sens je kupować jeżeli maja być zniesione a jeśli tak to kiedy napiszcie jak sprawa wygląda

Edytowany przez andrzej2110, 18 listopad 2007 - 10:48.
błędy

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#12 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 15:37

Kwoty mleczne Co za bzdura z tymi kwotami.. zrezygnowałem z nich za darmo wiosną, bo nikt nawet nie chciał nich odkupić, a ostatnio czytam że jak się złożyło podanie to jeszcze kasę dają za zrezygnowanie z nich.. :lol:

#13 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 18:23

Kwoty mleczne Wycięte z artykułu :

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/mali_rezygnuja_by_duzi_mogli_dac_wiecej_mleka,24165e9595c9834d4f37.html

"Kwoty mleczne zostaną ostatecznie zniesione w 2015 r., a od przyszłego roku będą stopniowo zwiększane ze względu na duże zapotrzebowanie na mleko na rynkach światowych."

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 18:25

Kwoty mleczne A jak jest z dzierżawą czy moge wydzierżawić od znajomegoz tej samej mleczarni i czy część tej kwoty nie przepada bo w tym roku znajomy miał kłopoty i brakuje 20 tyś do wykożystania 75% a ja wykożystamw pełni swoją kwote a jak by mi wydzierżawił to by jemu nie porzepadla a ja bym wykożystał z 85% z dzierżawioną kwotą łacznie warto tak się bawić?

#15 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 07:37

Kwoty mleczne no wlasnie teraz mozna kupic ale tylko w jednym wojewodztwie, a jesli maja byc zniesione to bedzie kwota zwiekszana...troche to dziwne...a czy ktos wie jaki bedzie mechanizm likwidacji kwot? czy bedzie jakas rekompensata?
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#16 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 17:45

Kwoty mleczne dzisiaj w top agrarze czytałem artykuł i przewidują że w tym roku znów będą kary za przekroczenie kwoty mlecznej. co wy na to?

#17 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 grudzień 2007 - 03:40

Kwoty mleczne Ja jak juz mam przekraczać kwote to zapisuje mleko na kolege a jak my wypłata przychodzi to mi daje kase za te ileś litrów ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#18 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 08:28

Kwoty mleczne w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

#19 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 09:33

Kwoty mleczne

w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

Nieoficjalnie wiem, że wywalczono 2% zwiększenia kwot w Brukseli, to i tak dużo jak na polskie możliwości polityków :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 grudzień 2007 - 10:07

Kwoty mleczne

w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

Mi tylko 7.000 przyznali rezerwy ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...