Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Adams53

Adams53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 17:16

Wpadłem na pomysł aby przerobić kultywator na agregat ścierniskowy.Chodzi mi oto by założyć do niego gęsiostópki takie  http://www.farmexper...odukt12708.aspx . Założył bym ich siedem w trzech rzędach na szerokości 1,80 m.Obawiam się o ich wytrzymałość i wysokość.Co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Dzisiaj, 23:27
  •  

#42 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 22:58

@Adams53 -wydaje mi sie ze ta słupica bedzie za miękka jak na ścierniskowca :unsure: z lemkena słupica ma przekrój 40x15 i pewnie do tego jest jakoś utwardzana, a ta z foty raczej wyglada na jakis płaskownik hutniczy;
a wracajac do tematu, to przeglądałem różne foty i opisy ścierniskowców, i zastanawia mnie jaki jest odstęp pomiędzy zebami w rzędach wzdłuż, bo na wiekszosci sercówek mam wrażenie że jest duży luz pomiędzy sąsiednimi rzędami, konkretnie chodzi mi o to że np 9 sercówek (bez gęsiostopy) po ok 15cm to 135cm, a szerokosc robocza to 2,2m wiec luz pomiędzy nimi to ~10cm (który pewnie jest rozrywany zwiazłością gleby), w gęsiostopach również jest jakiś luz bo widziałem np lemkena na 6 łapach 2,4m (zakładajac ze łapa ma 30cm, to luz ok 9cm);najlepiej gdyby wypowiedział sie ktoś kto posiada taki agregat na gęsiostopach, i powiedział jaką ma szerokość roboczą, oraz ile gęsiostóp o jakiej szerokości?;
bo dla tych od 360, to mnie zastanawia, gdyby zastosować 7 łap 20cm (wyrób jakiegoś kowala) z luzem  7cm (7x20+6x7=182cm) lub 6 po 25cm (np typ lemken G25) rownież z luzem 7cm (6x25+5x7=185cm) szerokość zadowalająca, a jeśli 7211 (ponoć) ciagają 9 łapek, to 360 powinno spokojnie dać rade 7x20 lub 6x25 (jak ktoś ma do dyspozycji 60 to raczej nie orze "po kolana" i podorywki na 20cm, tylko orka na 20-25, wiec podorywka ~8-10cm) tylko własnie ten luz mnie ciekawi, bo nie moge znaleźć konkretnych danych

Edytowany przez marobas, 18 wrzesień 2014 - 18:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 18 wrzesień 2014 - 09:37

Wpadłem na pomysł aby przerobić kultywator na agregat ścierniskowy.Chodzi mi oto by założyć do niego gęsiostópki takie  http://www.farmexper...odukt12708.aspx . Założył bym ich siedem w trzech rzędach na szerokości 1,80 m.Obawiam się o ich wytrzymałość i wysokość.Co o tym myślicie?

Ja miałem założone takie gęsiostopki na łapy sprężynowe i robiłem tym po ściernisku więc powiem ci z mojego doświadczenia.Nie wiem jakie masz ziemie ale dość szybko mi się ścierały,robiąc po samym ściernisku nie było źle ale tam gdzie miałem pociętą słomę zapychało się.

https://www.google.p...7-.html;438;360