Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 17 lipiec 2012 - 10:03

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Jeśli dobrze ustawi graczki to nie powinno sie zapychać. U mnie robi sie tak od paru lat i sie nie zapycha. Nie chodzi o to żeby nawalic graczek na rame bo wtedy to wiadomo ze sie zapcha.
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Dzisiaj, 16:07
  •  

#22 Share domguralesku

domguralesku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 17:32

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy będzie co druga:D
i jak pogoda dopisze w przyszłym tygodniu zobaczymy jak to będzie szło:D

#23 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 20 lipiec 2012 - 09:47

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy wrzuc zdjecie to zobaczymy jaki efekt :)
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#24 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 19:05

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy I jak zrobiłeś z kultywatora ścierniskowca jak tobie szło w ściernisku ba ja słabo takie coś widzę w polu za nisko rama gdybyś dał łapy wysokie do tej ramy to tak ale cudów nie ma zawsze gdzieś zboże polegnie i nie wykośisz słoma zostanie na uwrociach klinach nikt nie zgrabi dokładnie przed kultywatorem widze u sąsiadów co mają fabryczne z wysoką rama i szeroko rozstawionymi dużymi łapami a raz poraz zapycha im sie i muszą podnieść ,ja jadę agregatem talerzowym co w tym roku podobało mi sie bo owies mieszanki poległy i dużo słomy nie wykoszonej zostało ale może u ciebie zdaje egzamin

#25 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 październik 2012 - 17:25

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy dołączam się do tematu. Widzę większość odradza takiego rozwiazania, no ale skoro niektórzy samymi kultywatorami scierniskuja i jakos im to wychodzi wiec dlaczego nie sprobowac? Tylko mam lekki ból głowy bo lepszym rozwiazaniem było by zamontować szersze gęsiostopki i rzadziej ale wtedy zęby będą się poddawać z powodu wiekszych oporów. Natomiast mniejsze a gęściej mogą sie jak podpowiadacie zapychać :/ jak myslicie zda to egzamin?

#26 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 październik 2012 - 18:13

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy wątpię w wytzymalośc zębów-będą trzaskac przy dużym oporze...
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 październik 2012 - 19:51

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Nie wiem skąd to zdziwienie. Jeszcze nie tak dawno większość uprawiała po zniwach kultywatorem. A agregatu na gęsich stopach na oczy nikt nie widział. Jeśli ktos kosi nisko, zbiera słome a na polu nie ma chwastów jest to możliwe. Chociaż efekt nie beędzie taki jak po gruberze. Lepszym patentem bedzie wyrzucenie małych zębów i zamontowanie na 2 pierwszych belkach gęsich stóp, na 3 talerzy i do tego wał. Przy cenie agregatów jest to jakaś alternatywa.

#28 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 październik 2012 - 23:12

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy @hubertuss w końcu jakaś rzeczowa odpowiedz :) przyznam że co roku mam zbieraną słomę wiec zostaje mi tylko ściernie :) Nie widzi mi się wydać około 6-tyś za agregat 1.8 metra skoro wychodzi zupełnie taniej wykonać po swojemu. Chciałem znać opinie użytkowników ale widzę odzywają się wielcy eksperci po zawodówce co tylko potrafią gdybać! Znając życie większość to uczniowie szkoły średniej nie mający większego doświadczenia! Panowie bądźmy realistami nie stać Mnie na Grubera wiec szukam alternatywy! Jeszcze w tym roku widziałem jak pewien pan wykonywał podorywkę kultywatorem i jakoś mu to wyszło wiec nie mówcie że będzie sie zapychać albo będą sie zęby łamać :/

#29 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 10 październik 2012 - 08:26

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy @wojcik1207:

-primo- tak się składa że odpowiedzieli ci ludzie w twoim wieku, więc wywody o ich debilizmie podpartym zawodówką i piaskownicy zostaw dla siebie.
-secundo- akurat w pracy kultywatorem każdy ma jakieś doświadczenie
-tertio- jeśli już ktoś rozwija twój topic, i pisze by ci doradzić to doceń to, nawet gdy jego słowa nie są "pogłaskaniem po główce" dla twojego założenia.
-quatro- zaciął ci się wykrzyknik? czy może masz taki styl, by krzyczeć krzyczeć na ludzi z którymi się konsultujesz?

przemyśl to sobie
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#30 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 październik 2012 - 10:59

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy I na koniec trzeba napisać że co jak co ale C-360 kompletnie nie nadaje się do grubera, nawet tego najmniejszego.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 10 październik 2012 - 11:49

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy jak juz pisal kolega wyzej lapy nie wytrzymaja, w tym roku strzelilo nam 4 czy 5, a w tamtym 2 lapy, a co dopiero na szerszym nozyku
poradze Tobie jak autorowi tematu, plug podorywkowy ewentualnie talerzowka, chyba ze masz wydac ok. 3-4 tys. na jakis zachodni zrywacz

Edytowany przez izydor6280, 10 październik 2012 - 11:49.

Polska B

#32 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 10 październik 2012 - 11:49

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Ja osobiście na ramie kultywatora zastosowałbym bym zęby z meteora produkcji POM Brodnica http://www.google.pl...29,r:0,s:0,i:71
lub z agregatu Wero Bagrametu http://www.google.pl...29,r:1,s:0,i:74.Do tego włóka i wał.
Zęby sprężynowe to lepsze spulchnienie ziemi i małe zapotrzebowanie na moc.Można zamontować gęsiostópki o szerokości 16,5cm.
Jak ktoś ma smykałkę to dorobi nawet siewnik poplonu itp..
Gdyby fundusze pozwoliły to takie zęby sprężynowe na nowej ramie zastosuje na agregacie uprawowym Expom Lech http://www.google.pl...29,r:0,s:0,i:71
Wystarczy przełożyć 8 bolców i wymienić ramę z zębami i mamy 2 maszyny w jednej.

#33 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 10 październik 2012 - 16:41

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy ursus ciekawe i konkretne masz informacje mam nowy uprawowo siewny zęby sprężynowe niskie mocowanie do ramy z tyłu wałek tak jak w pierwszym czerwonym w tym co pokazałeś kupiłbym kilka takich sprężyn wysokich pół godziny zmiany i byłby ścierniskowiec wiesz jaka jest wysokość moich uprawowych takie ma wiekszość w tych maszynach a jaka wysokość w tych ścierniskowcach i może wiesz ile 1 łapa by kosztowała

#34 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 10 październik 2012 - 18:21

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Wysokość całkowita zęba uprawowo-siewnego wynosi 550mm zaś prześwit roboczy tego zęba to 400mm.Tu jest rysunek:
http://bagramet.eu/p...b-sprynowy.html
Sądzę, że wysokość łap w ścierniskowcu da minimum te 500mm prześwitu pod ramą maszyny,może nawet więcej.
Cena pewnie od około 100zł do 200zł w zależności od grubości zęba(od 45x12;60x12lub70x12).
Ząb Bagrametu wyszedł by w granicach 150zł(komplet). Mają sklep internetowy http://bagramet.eu/p...sprezynowy.html do tego gęsiostópka http://bagramet.eu/p...ostopka-g8.html .

#35 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 11 październik 2012 - 20:04

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy http://tablica.pl/of...fa8160df;r:6;s:
Zobacz sobie te foty może Ci to pomoże

#36 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:57

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Aby nie następowało zapychanie kultywatora z zębami sprężynowymi (od agregatu) to jaka powinna być praktyczna odległość między zębami (w rzędzie) i odległość między rzędami

#37 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 15 luty 2013 - 11:13

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Witam mam takie pytanie i proszę o poradę. Posiadam kultywator 3 metrowy trój belkowy nie używam go od kilku lat i tak se myślę czy gdybym mu rozszerzył belki gdzieś do 1.80(od pierwszej do trzeciej) to dało by nim radę robić ścierniska? teraz ma od pierwszej do trzeciej belki 96 cm i się lubi zapchać na resztkach pożniwnych... to jak myślicie dało by radę ?

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#38 Share krzysiekp55

krzysiekp55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, IT

Napisany 15 luty 2013 - 11:28

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Pewnie, że dało by rade. podpatrz od jakiegoś producenta i działaj. i postaraj się zrobić jak najwięcej zębów (łap). może uda Ci sie zrobić coś 4 belkowego.

http://img23.imagesh...4/cam00185l.jpg

może coś takiego? pozdrawiam! ;)
ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

#39 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:02

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy Tematy połączone
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 15 luty 2013 - 12:23

Przeróbka kultywatora na agregat scierniskowy po niedzieli zacznę coś działaś w tym temacie to wstawię fotki z przeróbki i próby w polu :)

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje