Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciek płynu hamulcowego

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 09:29

Wyciek płynu hamulcowego Historia:
Witam niedawno stałem się posiadaczem ursusa c330M z roku 87 kupiłem go za 14000 tyś wraz z kosiarką listwową
Ursus jest trochę zaniedbany od 87 nie zmaniany filtr powietrza filtr oleju olej w silniku był chyba zmianany tylko raz
silnik pracuje idealnie zwolnice troche słychac ale to chyba wina oleju bo też nigdy nie zmieniany
Problem;
Mam z nim następujący mały problem ponieważ z pod ciągnika cieknie płyn chamulcowy (chyba)
Pod ciągnikiem jest takie jakby śmigiełko nie wiem co to jest i z tego cieknie i pod skrzynia jest taki kwadratowy otwór i z niego też cieknie ten płyn

Prosze o pomoc bo nie wiem co jest grane i czy mam się tym przejmować!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciek płynu hamulcowego Dzisiaj, 11:39
  •  

#2 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 10:47

Wyciek płynu hamulcowego Płynu hamulcowego w ciapku nie ma.
Cieknie Ci olej ze skrzyni biegów u wuja też leci z tego kwadratowego otworu nic z tym nie robi raz na jakiś czas wleje 5 l Hipolu i jest cacy.
Jeżeli chciałbyś to naprawić to trzeba skonsultować się z mechanikiem przynajmniej ja bym tak zrobił.
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 10:58

Wyciek płynu hamulcowego z tego co wiem filtr powietrza jest tzw. mokry, czyli wymienia sie tylko olej
zwolnice i tak bedzie slychac
bardzo to cieknie?
jesli to jest jakis dekiel to pewnie wystarczy zmienic uszczelke, a roboty sporo jak na taka blachostke, bo trzeba zlac olej, odkrecic, odtluscic, nowa uszczelka i silikon

Polska B

#4 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 16 lipiec 2012 - 11:17

Wyciek płynu hamulcowego To śmigiełko hehe to jest wsadzona od wewnątrz i zagięta zawleczka czasem jest jedna czasem dwie zależy jaką masz obudowę sprzęgła, ale to mniej ważne. Z tej zawleczki najczęściej kapie wtedy gdy wysiądzie simering lub odrzutnik(wcześniejsze modele miały simering późniejsze odrzutnik, ale to po rozebraniu bedzie wiadomo co tam masz) na wale korbowym od strony sprzęgła i wtedy wydostaje się tam olej z silnika.
A co do tego otworu kwadratowego to wycieka nim olej ze skrzyni biegów i tam masz więcej możliwości gdzie może cieknąć czyli tez jest tam simerimg nawet dwa na wałku I i II stopnia simering jeden siedzi w obudowie łożyska wałka atakującego drugi w samym wałku atakującym, może wyciekać z pod którejś z uszczelek są tam dwie, jedna między blokiem a obudową łożyska wałka atakującego, natomiast druga między blokiem a pokrywą napędu licznika motogodzin w obudowie napędu jest jeszcze oring który tez trzeba wymienić podczas naprawy.
Co do przejmowania się tym to można z tym jeździć i dolewać olej do silnika czy skrzyni, ale z czasem może olej dostać się na tarcze sprzęgłowe o ile się jeszcze nie dostał i sprzęgło może się ślizgać. Więc jak masz pojęcie jak rozjechać silnikiem od skrzyni to można to spokojnie zrobić bo koszt mały kilka uszczelek simeringów, (przy okazji można sprawdzić stan tarcz sprzęgłowych i łożyska wyciskowego)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 20:59

Wyciek płynu hamulcowego aha dzięki no to niedawno zaczeło ciec tylko czy napewno to olej to jest przezroczyste i rzatkie a olej jest raczej gęsty czy to moze być wina wypracowanego oleju bo nie wiem czy on tam wgl jest gdzie można sprawdzić poziom oleju w skrzyni bo w silniku to wiem a co do sprzengła to ładnie chodzi nie ślizga tylko pusza dopiero przy samej górze
A i jeszcze ta rozgięta zawleczka mi się rusza we wszystkie strony czy tam ma być ?

Edytowany przez tomekraczka12, 16 lipiec 2012 - 21:08.

#6 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 lipiec 2012 - 21:29

Wyciek płynu hamulcowego Tak ma być z tą zawleczką , ona jest tam tylko po to żeby otwór się nie zapchał jakimś syfem.
Miarka oleju w skrzyni to na pokrywie skrzyni obok lewarka

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#7 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 23:21

Wyciek płynu hamulcowego jak myłeś po kupnie, to przez parę dni może Ci woda nalana do sprzęgła kapać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomekraczka12

tomekraczka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:28

Wyciek płynu hamulcowego własnie myłem cały silnik karcherem ale to było dawno na początku czerwca a i dziś sprawdziłem czy jest olej w skrzyni odkręcam i patrze a tam ani kropli olej wiec wyciek oleju to chyba nie jest