Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydroakumulator

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 10:02

Hydroakumulator w swoim bizonie mam takowy, który wiele lat już nie działa. W pobliskim zakładzie powiedzieli mi, że regenerują ale nie napełniają bo to należy zrobić we własnym zakresie na na stacji CPN... Z tego co wiem to napełnia się je azotem pod dużym ciśnieniem i się zastanawiam co z tym CPN-em. Druga sprawa to mam też do napełnienia taki mały akumulator hydr., który pracuje przy ciśnieniu roboczym 20 bar i ma on normalny wentyl samochodowy do napełniania. Chce z nim pojechać do oponiarza żeby nabił azotu tylko nie wiem do jakiego ciśnienia powinno się te akumulatory napełniać, na pewno ileś tam procent ciśnienia roboczego tylko właśnie ile? Może ktoś wie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydroakumulator Dzisiaj, 12:57
  •  

#2 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 15 lipiec 2012 - 16:28

Hydroakumulator 60cm3 ja regenerowałem i mi od razu nabili.

#3 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 lipiec 2012 - 21:29

Hydroakumulator jeśli oponiarz nie będzie dał rady podjedź do jakiegoś spreca od hydrowozów citroena, tam się napełnia "komforty" nawet do 70 bar, a konstrukcja wydaje się podobna do sfery, pytanie czy pasuje korek czy wentyl do dobijania,

#4 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:08

Hydroakumulator ciśnienie w akumulatorze 1\3 ciśnienia roboczego czyli 50-55 MPA ja wziąłem na wymianę za 170zł i bajka fajnie się buja na wybojach i w ziemie tak mocno nie ryje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 18:15

Hydroakumulator Panowie zakupiłem kombajn i nie ma tego hydroakumulatora :( Gość jeździł bez tego i teraz moje pytanie czy koniecznie muszę go kupić czy da radę bez tego kosić?

#6 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 20:03

Hydroakumulator będziesz kosił i bez, ale hederu nie będzie bujać - będzie na sztywno, więc jak nisko kosisz będziesz musiał pilnować aby nie rył w ziemi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:59

Hydroakumulator ja od 15 lat jeżdżę bez niego w sumie to nawet nie miałem okazji jeszcze z nim jeździć, trzeba mieć wprawę przy opuszczaniu żeby nie szarpał i fakt że lubi zaryć jak pole nie równe. Mi to szczególnie nie przeszkadza choć w tym roku chciałem poczuć ten "komfort" bujania ale jakoś nie ma czasu sie za to wziąć.

ja od 15 lat jeżdżę bez niego w sumie to nawet nie miałem okazji jeszcze z nim jeździć, trzeba mieć wprawę przy opuszczaniu żeby nie szarpał i fakt że lubi zaryć jak pole nie równe. Mi to szczególnie nie przeszkadza choć w tym roku chciałem poczuć ten "komfort" bujania ale jakoś nie ma czasu sie za to wziąć.