Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia famarol df 120. 1.8

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mati18199622

mati18199622

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 20:35

Unia famarol df 120. 1.8 Witam:)
Mam pytanie czy może wiecie dlaczego moja unia famarol nie pokazuje licznika dziennego?? Prasa z 2008r.
I jeszcze takie pytanie dlaczego u wuja w prasie (a ma taką samą tylko że z siatką i nożami) siatka raz działa raz nie?? Ostatnio zrobił 6 belek i na 7 nie odcięło siatka wgl a na 8 tylko trochę poszło,stanęło,poszło i stanęło i kontrolka migała od siatki i więcej już siatki nie używał bo co to może być nie wie.
Czekam na odpowiedzi:)
Z góry dzięki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia famarol df 120. 1.8 Dzisiaj, 07:02
  •  

#2 Share karold14

karold14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 22:31

Unia famarol df 120. 1.8 jesli chodzi o siatke, to moga byc magnesy w prasie zabrudzone

#3 Share mati18199622

mati18199622

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 10:48

Unia famarol df 120. 1.8 Trzeba będzie sprawdzić :)
A jeszcze jak by nie to to co to może być??
I dlaczego mi licznika dziennego nie wyświetla tylko odrazy licznik ogólny a dziennego nie ma :wacko: ??

#4 Share mati18199622

mati18199622

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 17:59

Unia famarol df 120. 1.8 Wie ktoś coś z tą siatką ?? Ten siłownik idzie do pewnego momentu i wraca. Albo miga kontrolka od siatki w komputerku.

#5 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:58

Unia famarol df 120. 1.8 Ten siłownik właśnie tak ma działać (wysuwa się do pewnego momentu naciągając pasek, a potem się chowa). Jak ci nie chce siatki wciągać, to znaczy, że siatka ślizga się na tym gumowym wałku, który na samym początku siatkę podaje do komory zwijania (później już ona jest ciągnięta przez obracającą się belę i od tego momentu siatka napędza ten gumowy wałek). Co ci mogę poradzić: po pierwsze oczyść ten gumowy wałek z kurzu i zabrudzeń (mechanizm ten jest wrażliwy na nadmiar zabrudzeń, zwłaszcza po okresie jego nieużywania); po drugie sprawdź czy ten metalowy wałek jest dociskany do tego gumowego przez sprężyny, zwróć uwagę, czy nie ma jakiś tam oporów przy dociskaniu; po trzecie; możesz zmniejszyć hamulec siatki; po czwarte: instrukcja zaleca również posmarowanie tego gumowego wałka talkiem.

Edytowany przez lukasz56612, 11 lipiec 2013 - 23:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mati18199622

mati18199622

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:05

Unia famarol df 120. 1.8

Ten siłownik właśnie tak ma działać (wysuwa się do pewnego momentu naciągając pasek, a potem się chowa). Jak ci nie chce siatki wciągać, to znaczy, że siatka ślizga się na tym gumowym wałku, który na samym początku siatkę podaje do komory zwijania (później już ona jest ciągnięta przez obracającą się belę i od tego momentu siatka napędza ten gumowy wałek). Co ci mogę poradzić: po pierwsze oczyść ten gumowy wałek z kurzu i zabrudzeń (mechanizm ten jest wrażliwy na nadmiar zabrudzeń, zwłaszcza po okresie jego nieużywania); po drugie sprawdź czy ten metalowy wałek jest dociskany do tego gumowego przez sprężyny, zwróć uwagę, czy nie ma jakiś tam oporów przy dociskaniu; po trzecie; możesz zmniejszyć hamulec siatki; po czwarte: instrukcja zaleca również posmarowanie tego gumowego wałka talkiem.

Dzięki ;) Dziś zobaczę jeszcze tą siatkę bo raz działa raz nie, raz zrobione było 5 belek i ok a potem nie chciała załączyć a jak raz się udało to nie odcięła wgl siatki :/

#7 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:55

Unia famarol df 120. 1.8 No właśnie, jak siatka będzie się ślizgać na tych wałkach to takie usterki mogą występować (nie wciąganie siatki i nie ucinanie). Na początku (po naciśnięciu przycisku na komputerku), jak już mówiłem, te wałki ciągną siatkę i podają ją do komory zwijania (siłownik napręża pasek), a potem, (jak już obracająca się bela złapie siatkę), to siłownik rozluźnia pasek i od tego momentu ta siatka (ciągnięta przez belę) napędza te wałki, po to, aby w odpowiednim momencie wyzwolić proces odcięcia siatki.

#8 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 lipiec 2013 - 16:10

Unia famarol df 120. 1.8 U mnie było podobnie to rozkręciłem to cięgno z rolka napinającą pasek dosłownie o kilka zwojów gwintu zrobiłem od tamtej pory blisko 200 bel i wszystko gra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mati18199622

mati18199622

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:08

Unia famarol df 120. 1.8 Dziś rozmyślaliśmy nad tym z kuzynami i czyściliśmy no i poprawialiśmy to wszystko i siatkę ładnie podaje teraz i komputerek nie miga ale miała być próba czy odcina ale zaczęło padać i nic z tego nie wyszło :/ Mam nadzieję że będzie grało :)
Napiszę jak będzie próba czy ładnie chodzi czy nie :)
A co z tym komputerkiem co nie wyświetla licznika dziennego tylko odrazu ogólny? Bo jak się jeździ na usługach to ładnie liczy a tak to trochę lipa :/
Działało i jakoś potem przestało i nie wiem co to może być :/ Wie ktoś?