Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bób bizon

Ali0027 Powiedz ile tak na 100 kg będzie zniszczonych nasion bobu . Sam przymierzam się do kupna takiej maszynki i widzę że trzeba zwrócić uwagę na średnice wałków ... i może na coś jeszcze Twoim zdaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Ja nie kupowałem nigdy maszyny więc nie mogę polecić firmy ani konkretnej maszyny

A na 100 kg niszczy tak 2-5 kg ale niekiedy to moja wina bo zbyt dużo strąków wrzucę na taśmę i już złuskane ziarna przeciśnie przez wałek niekiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Te 2-5 kg to nie jest jakaś duża ilość .. Ile osób pracuje u ciebie przy łuskarce ? I czy dużą masz plantację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Na maszynie pracuje dwie osoby jedna sypie bób na taśmę a druga pilnuje żeby nie robiły się zatory przed wałkami bo jak pisałem wcześniej jak wpadnie dużo bobu to niszczy

Sadzę 2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sykorka    0

witam,mam jeszcze takie pytanie czy wy moczycie nasiona bobu przed posadzeniem? Bo ja zawsze moczyłam ale teraz tak się zastanawiam czy jak na tą porę to moczyć czy nie ,proszę o odpowiedz co wy na ten temat myślicie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Co stosujecie po wschodach bobu na chwasty? chodzi mi konkretnie o przytule czepną, gwiazdnica pospolita, komosa biała i dzikie proso?

Edytowano przez wojtekman16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Wojtku opielacz albo graca. Na jednoliścienne są środki, ale na 2liścienne już nie. Pamiętaj, że każdy oprysk stopuje, a wiem, że Twoje 15 arów to da się ohakować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

opryskałem stompem, pytam z ciekawości, bo dałem niską dawkę i boję się, ze słabo podziała... Dzięki za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

najniżną z możliwych 3l/ha w 300l wody/ha. Pierwszy raz stosowałem ten środek, bałem się, że przeniknie głęboko do gleby po deszczu. Dodam, że mam średniociężką ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Jak sądzicie jaka będzie cena bobu w tym roku na Targu Piast we Wrocławiu w tym sezonie? Pytam, bo widzę, że bardzo wielu ludzi posiało bobu, czy to pod przykryciem czy bez, czy nawet z rozsady... Troche mnie to niepokoić zaczyna. W piątek dosiałem jeszcze 20arów i za 2 tyg dosieje następne. Ogółem zamierzam mieś 0.5ha. Będzie przynajmniej po 6zł/kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Po 6 zł za kg napewno będzie tylko jak długo, potem najwyżej będzie po 6 zł ale za 2kg jak tyle ludzi nasadziło. W zeszłym roku z tego co kojarzę to chyba coś koło 4 było za kilo w momencie wysypu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

w tamtym roku koledzy też dużo bobu z pierwszych zbiorów nie było z powodu pogody a w tym roku jak widzę w moich stronach coraz więcej osób sadzi po 20-30 arów

kto będzie miał pierwszy to zawsze parę groszy weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scofield    0

Cześć, a ja mam do was pytanie, czym i kiedy pryskać bób? Posiałem w piątek nie dużo, jakieś 5 arów tylko po to, żeby go później do garnka włożyć, ale jakoś nie widzi mi się jadanie robaczywego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Scofield ja pryskam jak tylko z ziemi wyjdzie

Fastac 100 EC , Alpha Gold 100EC , Sumi-alpha 050EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scofield    0

Znalazłem taki preparat KARATE ZEON 050 CS i chyba go kupię, ponieważ są opakowania po 5ml i 20ml. Myślę, ze na moje hektary tyle wystarczy :) A co Wy myslicie o tym środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazi1    0

Witam podpowie mi ktoś czy siany w piątek (14. 03) bób mogę opryskać stompem 18.03. lub 19.03. bo od razu nie dałem rady a w sobotę padało również i dziś w zaleceniach pisze że w ciągu 3 dni należy zastosować dodam że mam (tęgą) ziemie a bób był moczony i zaczynał kiełkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazi1    0

pisząc że nic nie będzie to masz na myśli bób i chwast ?

Edytowano przez mazi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj