Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XaWi    1

witam a gdzie pikujecie swoj bob w szklarni czy tunelu i czy opalacie caly czas czy tylko w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

ja mam tunele to w tunelach za innych nie odpowiem

jak jest zimno to przepale w dzień dwa razy a na noc krucha a węgla i spokój do rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

na poczatku marca duże mrozy podawali nawet -7 w dzień oby sie nei sprawdziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Ja mam w tunelu i w dzień nie palę, nic się nie dzieje. W środku temperatura jest na +, dzisiaj podlewałem, wyjąłem ziarenko i już są kiełki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

Witam. Wysadziłam dzisiaj do palet 20kg bobu, po dwa ziarenka do jednej komórki. Wyszło mi z tego 4800 komórek. Czy to nie za mało na 10 arów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Wystarczająco ;), powinno się liczyć. że lekko ponad 1kg bobu jest na Ar, czyli jak masz 20 kg, to powinieneś z 13 arów zasadzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

Tak liczyłam i dlatego kupilam 20kg. Ale jeśli wyszło mi 4800 szt. sadzonek, to rozstawa w jakiej muszę sadzić, żeby mi na te 10 arów starczyło, wynosi 62,5cm między rzędami i 40 cm w rzędzie. Z tego co wyczytałam w rzędzie powinno się sadzić co 20 cm. I wychodzi, że mi braknie... Albo ja jakaś mało kumata jestem :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Zależy jak będziesz sadzić, czy dwoma sadzonkami na raz czy pojedynczo. Ja jak sadzę to pojedynczo ale bardzo gęsto, potem szybciej dojrzewa, bo ma więcej światła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

renatag136 jesteś kumata i dobrze policzyłaś. Przyjmijmy że działka ma wymiar 10 na 100m tak żeby uprościć( jaki by nie miała to ilość potrzebnych sadzonek zawsze wyjdzie taka sama). zakładając odstęp miedzy rzędami te 60- 62 cm zmieścisz tam 16 rzędów bo coś musi zostać na zakładkę na włókninę, stosując rozstaw w rzędzie co 20 cm potrzebujesz na jeden rząd 500 sadzonek. 16 rzędów razy 500 daje 8000sadzonek i tyle +- potrzeba na obsadzenie 10 arów. Teraz masz 2 wyjścia albo posadzisz 6 arów bo na tyle masz sadzonek,albo dokupisz jeszcze z 12 kg i dosadzisz bezpośrednio w grunt lub też jeszcze pokusisz się o dorobienie rozsady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

Ulżyło mi, że przynajmniej liczyć potrafię ;) Mimo że zostalo mi paletek, to resztę posadzę bezpośrednio do gruntu. Będę miała poletko doświadczalne :) . A to ziarno, które kupiłam to chyba jest ołowiem faszerowane. na 10 arów wyjdzie mi 32kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To może i przy zbiorze będzie równie ciężki a to już zmienia postać rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

na przyszły tydzień zimę mówią mam zamiar gdzieś za dwa i pół tygodnia siać zależy jaka pogoda będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Czy jest środek na chwasty w bobie?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

w moich okolicach to niektórzy już w pole z bobem wylecieli przez te parę dni jak było ciepło a teraz się boją żeby nie przemarzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Ja myślę sadzić za ok 1,5 tygodnia, akurat pogoda ma być już lepsza, a Ci co posadzili już, to jest pewnie że przemarznie -10 stopni to Bob nie wytrzyma, bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

spokojnie nic nie przemarznie ,bo przy takiej pogodzie nie wykiełkuje tylko sięzakorzeni a jak przyjdzie ciepło i wy bedziecie sadzic to u sąsiada będzie wychodził.Ja jednego roku przy sprzyjających warunkach sadziłem pod koniec lutego tak na ryzyko ,a drugą polowe około połowy marca jak szlo wjechac w pole , i bez poruwnania wiosna była sucha ten z lutego 100% większy plon, więc im wczesniej tym lepiej ,pozdro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Panowie możecie mi mniej więcej przybliżyć jak wygląda sadzenie nasion bobu prosto do gruntu?????? w jakim terminie to robić i czy trzeba przykrywać włókniną??? itd?...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jak tylko możesz wejść w pole to sadz a co do przykrycia to chyba oczywiste że będzie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Z 20 ar możesz mieć od 700 do 1300 kg bobu . Zależy ile mu podsypiesz nawozów i jaką odmianę wybierzesz

a trzeba około 25 kg nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj