Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bób bizon
Gość   
Gość

Panowie mam problem. Zasialem w polowie lutego bober pod wloknine i jest ładny i jeszcze nie kwitnie a zasadzilem z rozsady 3tyg temu pod wlolnine dzis patrze a on ma moze z 15cm i juz kwitnie.. co robić? Beda jakies stronki z tak małych krzakow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
coś będzie ale bez cudów u mnie też kwitnie i jest mały ale jak by wody dostał było by spoko a tak póki co susza dalej. nie przejmuj się urwiesz mniej będzie cena większa kolego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

u mnie w tym roku tak samo z rozsady bardzo szybko zaczął kwitnąć (przy wysokości 20 cm ) mimo ze jest nawadniany.. może zbyt wysokie temperatury w kwietniu jak na bób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zrób obradlaczem do ziemniaków bruzdy i w to siej ziarno potem zasyp broniami i już jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe18    0

Panowie powiedzcie czym pryskacie bob po wschodach. Chcialbym za wczasu się dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od czego chcesz pryskać bób ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam.
Czy ktoś z piszących wie może gdzie można zamówić taką maszyne?
Dzwoniłem do firmy OLmech jednak już nie produkują. 

 

Edytowano przez KrystianBukczyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek84    1

Witam,miałem 50 arów fasolki szparagowej pod tunelami i akurat skończyłem już zbiory (słabe w tym roku) mam pytanie czy można po fasolce posiać bób urośnie? dodam że mam fajną klase 1 glebę typową torfową  oczywiście z systemem konkretnego nawodnienia ile potrzebuje bobu na taki areał i jaką odmiane polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj