Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najładniejsza bryka

462 odpowiedzi na ten temat

#421 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 11:05

Najładniejsza bryka Szkoda tylko że moje zaspy kompletnie nie mają pojęcia o wyższości szerszej nad węższą oponą :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najładniejsza bryka Dzisiaj, 01:33
  •  

#422 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 20:21

Najładniejsza bryka Widzę zbliża się zima i temat szerokości opony znowu powrócił. Kazdy trzyma się swojej wersji a wszystko w sumie i tak zależy od warunków w jakich opona jest używana. W pewnych sytuacjach ta węższa na wyższym profilu będzie lepsza. Chociaż najlepiej założyc takie jakie zaleca producent. Co do zakładania 235/45/17 do 136 konnego auta to polecam montaż przynajmniej 205/50/17 róznica w dynamice i spalaniu będzie zauważalna.
Jeśli chodzi o napedy i zimę to przedni na kolejnach czy luźnym śniegu będzie napewno lepszy. Praw fizyki nie oszuka najlepsza elktronika. Chodzi mi o rozkład sił działajacych na auto. Poza tym jadąc w głebokim sniegu, tam gdzie kontrole trakcji musimy wyłączyć bo dławi silnik lub sama się wyłącza. Pojazd z przednim napędem dojedzie dalej.

Edytowany przez hubertuss, 27 wrzesień 2011 - 20:38.

#423 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 22:48

Najładniejsza bryka tak jesli oba maja silnik zamontowany z przodu ;) . malucha w gorach w sniegu nie wiele aut FWD jest w stanie pobic.

@jaro u ciebie to chyba tylko dlatego, ze wezsza szybciej przekopie cala zaspe, dostajac sie do czegos przyczepnego ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#424 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 07:11

Najładniejsza bryka Faktycznie @brzozak-aut o takiej konstrukcji jak Maluch mamy zatrzęsienie ;) ale też niekoniecznie tak zawsze jest-miałem ci ja kiedyś Transporterka T3-gorszego auta na zimę to jeszcze nie miałem...

#425 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 wrzesień 2011 - 07:30

Najładniejsza bryka Co to tematu wątku to VOLVO V40 rocznik 2003-2004. Miss aut!

#426 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:obecnie zawodowo zajmuje sie cieciem betonu
    www.sciage-forage-beton.ch
    http://www.youtube.com/watch?v=2gukg-feEbc

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:10

Najładniejsza bryka honda accord 2,4 benzynka 201 kucykow , rocznik 2009 grudzien , poezja
jak do dzis zrobilem 70 tys. km. i nic ,
rozrzad - lancuszek ,
spalanie to 8,5 na stowke
predkosc maksymalna niezmierzona , szkoda auto zylowac , lepiej na szefie sie wyladowac

#427 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:23

Najładniejsza bryka Jak pali Ci 8,5 to raczej nie wykorzystujesz tych 200 koni ;) .

#428 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:04

Najładniejsza bryka

Widzę zbliża się zima i temat szerokości opony znowu powrócił. Kazdy trzyma się swojej wersji a wszystko w sumie i tak zależy od warunków w jakich opona jest używana. W pewnych sytuacjach ta węższa na wyższym profilu będzie lepsza. Chociaż najlepiej założyc takie jakie zaleca producent. Co do zakładania 235/45/17 do 136 konnego auta to polecam montaż przynajmniej 205/50/17 róznica w dynamice i spalaniu będzie zauważalna.
Jeśli chodzi o napedy i zimę to przedni na kolejnach czy luźnym śniegu będzie napewno lepszy. Praw fizyki nie oszuka najlepsza elktronika. Chodzi mi o rozkład sił działajacych na auto. Poza tym jadąc w głebokim sniegu, tam gdzie kontrole trakcji musimy wyłączyć bo dławi silnik lub sama się wyłącza. Pojazd z przednim napędem dojedzie dalej.

Zapomniałem dodać: w serii wypluł 141kM co jest rzadkością dla tego silnika chip zrobiony na bezdymne 173km . Koła dobrane dobrze w serii producent zaleca 225/45 dla 17" chciałem takie dorwałem parę 235 za małe pieniądze

Edytowany przez ochen, 30 wrzesień 2011 - 19:05.

#429 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 20:46

Najładniejsza bryka [quote name='Mariusz x' timestamp='1317241386' post='790759']
Jak pali Ci 8,5 to raczej nie wykorzystujesz tych 200 koni ;) .
[/quot

Tak sie sklada ze wykorzystuje , dzisiejsze silniki to nie to samo co 15 lat wstecz , pozderki

#430 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 październik 2011 - 06:05

Najładniejsza bryka mojej mamy honda pali 7-8 l/100 km, a jezdzi civiciem 1.8 iv-tec i nie przekracza 3000 obr/mi, wiec nie gadaj, ze wykorzystujesz swoje 200 KM.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 październik 2011 - 09:43

Najładniejsza bryka

mojej mamy honda pali 7-8 l/100 km, a jezdzi civiciem 1.8 iv-tec i nie przekracza 3000 obr/mi, wiec nie gadaj, ze wykorzystujesz swoje 200 KM.

Jadac do polski ze szwajcarii trzymam tam gdzie sie da 200km\h , a do pokonania mam 1500km. obroty jakie mam przy tej predkosci to 4500 i spalanie nioedowiarki to 8,5 na stowke ,w polsce pali 0,5 l. wiecej , jakosc naszego paliwa zostawia wiele do zyczenia , dziekuje i zapraszam na jazdy probne , ale na takiej trasie niedowiarki

#432 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 październik 2011 - 11:52

Najładniejsza bryka

mojej mamy honda pali 7-8 l/100 km, a jezdzi civiciem 1.8 iv-tec i nie przekracza 3000 obr/mi, wiec nie gadaj, ze wykorzystujesz swoje 200 KM.

Ja zużywam średnio 8,5-9 l/100 km-faktem jest że jeżdżę raczej spokojnie ale świadczy to też o tym iż taką dużą bryką jak moja też da się w miarę ekonomicznie poruszać-jakbym tak jeszcze zmienił opony na węższe to zapewne i zużycie spadłoby.Z drugiej strony myślę że i 15 l/100 km mogę spokojnie spalić-niespokojnie jeżdżąc :D .

#433 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2011 - 13:42

Najładniejsza bryka

Jadac do polski ze szwajcarii trzymam tam gdzie sie da 200km\h , a do pokonania mam 1500km. obroty jakie mam przy tej predkosci to 4500 i spalanie nioedowiarki to 8,5 na stowke ,w polsce pali 0,5 l. wiecej , jakosc naszego paliwa zostawia wiele do zyczenia , dziekuje i zapraszam na jazdy probne , ale na takiej trasie niedowiarki

To ze jedziesz 200 nie znaczy, że wykorzystujesz pełną moc. Przy 200 km/h silnik pracuje na jakieś 50-60%. Pełną moc wykorzystasz przy przyśpieszaniu albo przy prędkości maksymalnej, i wtedy zbliżysz się do 15-20.

To nie silnik decyduje o spalaniu, tylko samochód i styl jazdy. Porównując raporty spalania BMW E60 widać, że wszystkie diesle palą podobnie przy normalnej jeździe, różnice rzędu 1 litra to niewiele i wynikają głownie z większej masy 6 cylindrowego silnika i większych oporów wewnętrznych, a nie z tego, że ma 2xx KM. Co innego gdy wykorzystujemy pełną moc, wtedy spalanie rośnie proporcjonalnie do mocy.
E60

#434 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 październik 2011 - 18:59

Najładniejsza bryka Dyskusja jak w podstawówce. 8,5 l na 100 km przy 200 km/h. Ciekawe kto ci w to uwierzy chyba właśnie w podstawówce. Ewenulalnie można to uściślić. 1km przejechany z prędkością 200 km/h a 99 z prędkością 130 km/h i taka średnia spalania wyszła. Oczywiście pomijam moment rozpędzania itd pisze obrazowo. Przypominam, że wraz ze wzrostem prędkości opory ruchu wzrastają 2 krotnie. Spalanie nie zxależy od ciężaru silnika czy masy wirujących w nim elementów tak bardzo jak np od pojemności. Czynniki wpływające na wzrost spalania można by jeszcze długo wymieniać, ale szczerze powiem nie bardzo mi się chce. Bo skoro ktoś najpierw palnie głupote a potem broni jej do upadłego to co to da.

#435 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 październik 2011 - 19:38

Najładniejsza bryka to ze bujasz sie zukiem ktory pamieta stan wojenny to juz twoj problem , nie ma sensu z wami dyskutowac , zegnam

#436 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 październik 2011 - 19:56

Najładniejsza bryka Chciał bym mieć żuka z czasów stanu wojennego. Klasyk w dobrym stanie nie jest zły. Niestety sprinter musi wystarczyć.
Nie ma to jak ludziom kit wciskać i jeszcze się obrażać, że nikt wierzyć nie chce.

Edytowany przez hubertuss, 01 październik 2011 - 20:03.

#437 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:12

Najładniejsza bryka Kurczę-miałem kiedyś Żuka z 1961 ??? a teraz mam z 1987 (od nowości i w oryginale)-chyba trzeba czekać na zwyżkę wartości :D .

#438 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:15

Najładniejsza bryka w garazu stoi TARPAN z silnikiem benzynowym o pojemnosci 2120 ccm , rocznik 1981 , czeka na mnie az dostane lub dozyje emerytury :P

#439 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:39

Najładniejsza bryka przeciez mowiles, ze nas zegnasz... :blink:

badz konsekwentny w swoich wyborach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 06:29

Najładniejsza bryka Jak to w Polityce. Dodany obrazek

Nie wiem dlaczego, ale coraz częściej podobają mi się cytryny. Dodany obrazek Chyba jednak coś jest ze mną nie tak. Dodany obrazek VW über alles. Dodany obrazek