Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH czy Ursus?

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 13:58

NH czy Ursus? Witam, jaki ciągnik kupić na 20 ha ornych i na 40 łąk, ursus 9014H czy NH td5040 lub 5050?
Słyszałem że ursusy H to przemalowane jakieś hattaty, i słyszałem że są awaryjne. I teraz jaki kupić?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH czy Ursus? Dzisiaj, 11:39
  •  

#2 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 14:38

NH czy Ursus? Trochę źle słyszałeś bo obecne Ursusy jako Pol-Moty od kilku lat są na rynku i negatywów nie ma ;) silnik perkinsa jest dobrze znany układ napędowy Valtry także więc co tu za dużo mówić

#3 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 14 lipiec 2012 - 14:42

NH czy Ursus? Jeśli chodzi o tyle ha i użytki zielone i orne to tak Ursus H dopiero weszedł na rynek nie mamy opini użytkowników tylko poprawił się komfort i wyposażenie za niższą cene klima obciążniki rewers i biegi to jest ciągnik świeżynka może być udanym sprzętem chodz do końca nie jestem pewnien Ursus H zastąpił Pol-Mota tzw. czytając opinie na AF to ursus ma przód firmy hema siedzący taki sam w waltrach silnik perkinsa bardzo oszczędny nie wiem co jest w wyposarzeniu dodatkowym a co do NH to sprawdzony traktor o mocnej konstrukcji poczytaj sobie opinie na AF wiadomo NH będzie droższy klima bajery itp biegi jakieś dodatkowe koszty napewno poniesiesz a to ma być ciągnik głowny w gospodarstwie czy pomocniczy i przy czym ma pracować ?? O ursusach H nie możemy powiedzieć że są awaryjne bo nikt go nie posiada owszem Ursus wcześniejsze mogły być awaryjne jeśli nie ogranicza cie budżet to ja bym się nie zastanawiał i dopłacił za dodatki i wziął NH Ursus może być dobrym traktorem można poświęcić mu uwagi wybór należy do Cb ja bym postawił na NH ;)

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 14:54

NH czy Ursus? @zenon385 http://www.agrofoto....363759-pol-mot/ ;) Kiedyś było jeszcze jedno zdjęcie, ale zostało usunięte ;) Co do wybory to oczywiście, że NH - Sprawdzona marka, jak kupisz to wiesz, że trochę popracujesz :)
Opinie na youtube na temat Pol-Mota H nie są za ciekawe

#5 Share pawel97

pawel97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2012 - 16:34

NH czy Ursus? Odpowiedź prosta- NH. Sprawdzona marka, wielu ma takie ciągniki i sobie chwalą. Ursus ten niedawno wszedl na rynek i niewiadomo jaki on jest.

#6 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 13:46

NH czy Ursus? Kupię NH chyba bo ten Ursus to jest jakiś hattat :( Sam myślałem że ursus ma polskie blachy wygląd, tylko części takie jak silnik są sprowadzane. I prawie kupiłem ale w ostatecznej decyzji zobaczyłem że to nie Polski traktor :(

A co do NH to może w wersji T5040 kupię. Co myślicie o nim? co ma w standardzie?

#7 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 14:01

NH czy Ursus? Jeździłem bliźniakiem ( Case JXU 105). Ciągnik zwrotny, w porównaniu do Ursusa komfort dużo większy, powinien Ci wystarczyć, chodź osobiście to poleciłbym JD 5090R :)
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#8 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 15:45

NH czy Ursus? a może zetor proxima power 90 jak już nh t5040 cenowo tańsza

#9 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 17:22

NH czy Ursus?

@zenon385 http://www.agrofoto....363759-pol-mot/ ;) Kiedyś było jeszcze jedno zdjęcie, ale zostało usunięte ;) Co do wybory to oczywiście, że NH - Sprawdzona marka, jak kupisz to wiesz, że trochę popracujesz :)
Opinie na youtube na temat Pol-Mota H nie są za ciekawe

Nie mam nic do Ciebie, ale jeżeli dobrze pamiętam to awaria jednego z tych popsutych pol-motów wynikała z winy operatora. Bodajże winny był zapchany filtr hydrauliki i uszkodzony jakiś elektrozawór. Pod tym zdjęciem nie jest napisane co się stało, równie dobrze mogli zmieniać rozstaw kół w serwisie i dlatego zdjęte koła ;)
Jeżeli masz wybierać między nimi to zdecydowanie lepiej NH. Co prawda jest droższy, ale od niedawna można go wyposażyć w rewers hydrauliczny (nie mylić z elektrohydraulicznym). O ile dobrze pamiętam to gabaryt był na korzyść pol-mota, jednak w nieznacznym stopniu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 18:46

NH czy Ursus? No w wersji T to rewers hydrauliczny czy tam elektro, nie wiem, nie znam się na tym, to jest w standardzie tylko w wersji TD trzeba dopłacać. Aha i wersja T bardzo mi się podoba, choć droższy to i tak może go wezmę :)

#11 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:49

NH czy Ursus?

Nie mam nic do Ciebie, ale jeżeli dobrze pamiętam to awaria jednego z tych popsutych pol-motów wynikała z winy operatora. Bodajże winny był zapchany filtr hydrauliki i uszkodzony jakiś elektrozawór. Pod tym zdjęciem nie jest napisane co się stało, równie dobrze mogli zmieniać rozstaw kół w serwisie i dlatego zdjęte koła ;)
Jeżeli masz wybierać między nimi to zdecydowanie lepiej NH. Co prawda jest droższy, ale od niedawna można go wyposażyć w rewers hydrauliczny (nie mylić z elektrohydraulicznym). O ile dobrze pamiętam to gabaryt był na korzyść pol-mota, jednak w nieznacznym stopniu :)

Fakt faktem, nie wiadomo co tam było ;) Ja to mam jakiś uraz do tych Ursusów po poprzednich awaryjnych seriach mido. I o tych Pol-motach H (Nowych Ursusach) na youtube pod filmikami komenty o nich nie są za ciekawe ;)

P.S Pod tym zdjęciem http://www.agrofoto....363759-pol-mot/ raczej nie zmieniają rozstawu kół. Powiększ, a zobaczysz, że odjechali tylnym mostem od skrzyni biegów :)

Edytowany przez Ursusc385, 15 lipiec 2012 - 19:52.

#12 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 23:14

NH czy Ursus? @Ursusc385 Zwracam honor, rzeczywiście odjechali tylnym mostem :blink: Pewnie do skrzyni chcieli się dobrać. Mido - fakt średnio udana seria, sam słyszałem o jednym przypadku (bodajże już 11024) w którym notorycznie zakleszcza się skrzynia biegów ;)

@kurde5 w wersji T5000 masz elektrohydrauliczny rewers (załączany elektrozaworem) :) Seria TD5000 jest wyposażona w rewers hydrauliczny (zawór sterowany linką bodajże) jednak jest on za dopłatą. Nie wiem do końca jak jest z tą serią T5000, do kiedy będzie można ją zamawiać, gdyż na rynek polski miały trafić jesienią nowe ciągniki serii T5. :)

Edytowany przez Hubert8245, 15 lipiec 2012 - 23:14.

#13 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 09:05

NH czy Ursus? Niestety nie ma t 5040 już :(
A ile kosztuje t4.75 albo t5.95? Jak ktoś wie.

#14 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 09:07

NH czy Ursus? a może proxima power 100?
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#15 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 00:15

NH czy Ursus? Dozbierałbym kasy i myślał nad T5.95.

#16 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 10:46

NH czy Ursus? Dzwoniłem wczoraj do dealera, i mówił mi że T5.95 kosztuje 160 tyś. netto, więc ta seria niestety odpada ;(

Jakie jeszcze są dobre ciągniki?

#17 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:04

NH czy Ursus? Ja bym się zastanawiał nad ursusem 11024 , podobno na jesieni ma być nowa skrzynia więc będzie to w porządku ciągnik , na żywo widziałem , to nawet nieźle wygląda,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 11:04

NH czy Ursus? tak dokładnie bo URSUS 10014 H mimo że ciut słabszy to skrzynię ma lepszą ;)

Dodaj odpowiedź