DEVID

Żyto z nowych zbiorów 2012

Polecane posty

DEVID    1

Witam

W zwiazku z tym że już niedługo wjeżdzamy do żytka jestem ciekaw jak kontraktowaliście ceny żyta z tegorocznych zbiorów i jak ceny się mają do regionów w kraju.Jak z plonowaniem ?

Edytowano przez DEVID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Prosił bym was abyście pisali województwo lub region, plonowanie i nawożenie. Bo u mnie to nie prędzej jak za 2 tyg, słoma na pół zielona nadal jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

u nmie jeszcze też zielona słoma u dołu. a moze ktoś podeśle gdzie można dobrze sprzedać zyto w północno-zachodniej cześci woj. mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ja wszystko 3 razy na grzyba pryskalem i jak narazie wszystko zielone.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

u nas w południowej wielkopolsce to żyta już bialutkie , dziadek był tydzień temu zobaczyć to mówił że jak by pogoda była to pod koniec następnego tygodnia mogło by iść pod kose ( czyli tak gdzieś dzisiaj ,albo jutro) tylko że cały tydzień dzień w dzień musiała przejśc burza i padało ale tak to jęczmienie jare i żyta to już żeby pogoda była to na dniach będą koszone , ale coś się nie zapowiada na poprawe pogody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Ja to za dwa tygodnie jade juz zyto kosic jesli pogoda pozwoli.. Zyto u mnie zaczyna sie klasc powoli..

Edytowano przez Marcin1515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

Witam. Żyto mieszańcowe Gradan (90kg/ha nasion, 100kg/ha saletry i oprysk jedynie na miotłę) słoma nadal zielona i połowa już leży. A ceny w porównaniu z zimą słabe-780zł/tone (paszowe), 930zł/tone(konsumpcyjne).

 

Województwo Warmińsko-mazurskie, powiat nidzicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Hey dziki kto Ci tyle zaproponował jeśli można wiedzieć bo jestem z tego samego terenu.

ps. ja dałem w sumie ok 280 kg saletry i stoi, ale było skracane ;) odmiana Gonello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58

u mnie 800-850 zł brutto, krycha czym zskracałeś i w jakeij fazie?

Edytowano przez Pitekk

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Witam. Żyto mieszańcowe Gradan (90kg/ha nasion, 100kg/ha saletry i oprysk jedynie na miotłę) słoma nadal zielona i połowa już leży. A ceny w porównaniu z zimą słabe-780zł/tone (paszowe), 930zł/tone(konsumpcyjne).

 

Województwo Warmińsko-mazurskie, powiat nidzicki

 

czemu taka duza rozbierzność miedzy paszówką a konsumpcją[150 zl]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

AgroCorn Rudno 740+vat paszówka

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Młyn kruszyn okolice włocławka 60netto jak parametry spałnia. I co najgorsze ludzie sprzedaja po tej cenie.Jak wiekszość teraz sprzeda to pożniej powinno sporo zdrożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Elewator Rogów -Jak Pol, 700 brutto konsumpcja - smiech na sali a ludzie wożą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autopa    0

Ja w tym roku skupuję po 820 zł brutto.

Ale cena spadnie napewno.

 

Zachodniopomorskie

pow. Stargardzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

ja w czoraj znalazłem z odbiorem z domu 680+vat poszowe 730+vat konsumpcyjne woj dolnośląske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dolny śląsk młyn Bieniowice żyto 760 brutto.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

dzisiaj sprzedałem po 825 zł za tonę,wczorajsza cena to 860 a na jutro już podobno 800.ceny oczywiście z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Wczoraj sprzedałem żyto kons. cena 800 zł +vat. Cena w tym samym dniu spadła z 820 właśnie na 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Wczoraj też sprzedałem żyto konsumpcyjne Elewarr cena 870 z Vat a jeszcze dzień czy dwa wcześniej było 910 z Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj