Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzałka do silnika na zime w 360

65 odpowiedzi na ten temat

#61 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:31

grzałka do silnika na zime w 360 Nie tłumi ma podwójną grzałkę w kształcie płytek ustawione jedna za drugą a poza tym to silniki wysokoobrotowe to przepływ powietrza jest większy niż c 360 pojemnosć też zbliżona

Edytowany przez specjalford, 22 listopad 2012 - 20:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzałka do silnika na zime w 360 Dzisiaj, 05:59
  •  

#62 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:12

Ktoś napisał wcześniej nie ze opalarkę można porównać do świecy płomieniowej... otóż nie. Opalarka daje podgrzane powietrze od ok 300 do 700st (wg ustawienia) nie spala tlenu, moi.zna ją porównać do świecy żarowej, a świecę płomieniową (dającą ogień) porównać można do kopciucha, albo jakiegoś palnika gazowego. Z tego wszystkiego opalarka to najlepsze rozwiązanie ale ma jedną wadę, potrzeba jej 230V, a świece żarowe czy płomieniowe nie są tak efektowne jak właśnie opalarka.

Zgadza się kolego. Świeca żarowa to opalarka. A płomieniowa to Kopciuch.
Ale mi w tedy chodziło o samo urządzenie zamontowane w kolektorze bez przedłużaczy dające ciepło.
A pisząc z naciskiem na płomieniową chodziło mi o skuteczność porównywaną z opalarką, bo według mnie świece żarowe maja gorszą skuteczność.

Lepiej mieć jakąś świecę w kolektorze niż opalarkę i za krótki przedłużacz. :)

#63 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 16:20

Skoro twierdzisz że pięć minut to czasochłonne to włóż grzałę w olej i grzej pół godziny tylko po to żeby to nić nie dało.

ale pomyliles posty chyba, ja nic nie pisalem na temat grzania oleju, ja tylko porownywalem sposoby ogrzewania powietrza w kolektorze :) do ktorego nie tak latwo sie dostac

nagrzewanie obudowy kolektora ssącego vs dmuchanie w kolektor gdzies tam w okolicach filtra powietrza - co jest szybsze i co daje lepsze efekty i wydaje mi sie ze druga metoda jest jednak lepsza

a jak ktos wyzej wspomnial dmuchalem raz w filtr powietrza (bez rozkrecania) i skonczylo sie to kupą dymu ;) no bo olej... a efekty byly zadne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#64 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:48

grzałka do silnika na zime w 360 Najlepszą metoda jest dmuchanie prosto w kolektor ssący nie żadne ogrzewanie go.
Robię tak w ciapku mam założony suchy filtr powietrza z ducato i dałem trójnik wodny dużej średnicy i w jedno odejście jest dolot z filtra a w drugim korek i go odkręcam i bez żadnego czekania dmucham i pali bez zastanowienia a jak wiadomo ciapki są gorsze do zapalania od 60tek. Działanie można porównać do turba gdy nie ma intercoolera, dmucha gorącym powietrzem.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#65 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:00

grzałka do silnika na zime w 360 A co powiecie na taki odpał :blink: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 22:47

grzałka do silnika na zime w 360 Dla porównania napisałem grzanie oleju. Próbowałem zapalać z opalarką włożoną w kolektor. Lipa. Powietrze z opalarki mieszało się z chłodnym i efekt był mizerny. Jak zagrzałeś mocno kolektor ssący to powietrze w środku miało spokojnie 60 stopni. Palił od razu pierwszy cylinder który to zassał. Nie uzyskasz takiej średniej temp. powietrza wkładając tylko opalarkę do kolektora.
W mtz-cie kolektor jest jeszcze dłuższy i gorącego powietrza jest jeszcze więcej. Najprostsza metoda bo dmuchanie w filtr powietrza nic nie da. Zanim dostanie się do cylindra jest zimne a zdejmowanie gumy łączącej kolektor z filtrem kłopotliwe.
KPK Kumurun Team