Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzałka do silnika na zime w 360

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 19:22

grzałka do silnika na zime w 360 Ja w swoich ciągnikach tak tą sprawę rozgryzłem. W U 1004 były kiedyś założone 2 płytki elektryczne 220V pod misą olejową super sprawa bo rozgrzewał się olej w misie i minimalnie podgrzewała się woda, ale wał miał opory minimalne w oleju. Teraz płytki są zdemontowane (rzadko palę ciągnik w mróz) a jak się zdarzy to kuchenka turystyczna pod misę olejową i rozruch bez problemu.
Świece od 330 dobre rozwiązanie tylko mają jedną wadę potrzebują dużo prądu który w zimę jest cenny, ale znajomy świece zasilał z prostownika (odpowiedniej mocy) aby zaoszczędzić prądu na rozruch.

A każdy robi jak uważa za dobre, najważniejsze aby silnik zapalił w mróz, a sposób jest wtedy bez znaczenia.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzałka do silnika na zime w 360 Dzisiaj, 21:12
  •  

#22 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 21 lipiec 2008 - 07:49

grzałka do silnika na zime w 360 No właśnie aby odpalił i będzie dobrze.Ale ja w zime grzeje 30 sek. i się nie rozładowują kręcą jak oszalałe.

#23 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 01 luty 2012 - 11:11

grzałka do silnika na zime w 360 Witam, mam pytanie czy posiada ktoś takie coś ? http://allegro.pl/po...391.html<br />Interesuje mnie to chodzi mi o c330 aby to zamontować. Gdzie? Działa? Dobry efekt, ma ktoś w c330 lub c360 ?

#24 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 01 luty 2012 - 19:58

grzałka do silnika na zime w 360 montuje się to na wężu chłodniczym. teoretycznie powinno zdać egzamin jak masz zalanego płynem. pozostaje kwestia gęstości oleju w misce

#25 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 02 luty 2012 - 21:27

grzałka do silnika na zime w 360 Jeszcze zapytam, jest jakiś użytkownik takiego wynalazku ??

#26 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 luty 2012 - 16:14

grzałka do silnika na zime w 360 Użytkownika chyba żadnego niema ale to mądry wynalazek jest.
Osobiście jak by mi 360 niepaliła to bym to zamątował.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#27 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 03 luty 2012 - 16:59

grzałka do silnika na zime w 360 Tylko co ta grzałka da jak nie miałbyś obiegu podgrzewanej cieczy, aby mogła ona oddać ciepło musi krążyć, a jak ciągnik masz zgaszony nic obiegu nie wymusi. Jak jest jeszcze termostat i jest on zamknięty to bym bardziej do wnętrza silnika nie dojdzie

#28 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 03 luty 2012 - 18:06

grzałka do silnika na zime w 360 Roki212 nie zniechęcaj kolegi tym wymuszonym obiegiem. Oczywiście było by to najlepsze rozwiązanie, ale nie niezbędne. Przy takiej grzałce płyn będzie się ogrzewał przez przenoszenie się ciepła. Sam w ursusie 904 mam zewnętrzną grzałkę płynu zamontowaną z dala od silnika w Finlandii i spełnia swoje zadanie. Grzałka zamontowana jest na dole silnika i ogrzewa zimny płyn z dołu silnika spod miski olejowej a ogrzany płyn wężykiem średnicy wew. 15mm ogrzewa płyn w głowicy i to wystarcza. Grzałki z linków mają tak dużą średnicę przyłączy, że podgrzanie płynu zajmie znacznie mniej czasu niż u mnie, a co do termostatu to jeśli zamontuje ją w odpowiednim miejscu tak aby ogrzewał głowicę to nie będzie problemu. Mała wskazówka znaleziona kiedyś na aukcji, że po zamontowaniu grzałki w termostacie należy wywiercić otworek fi3mm aby zapewnić minimalny przepływ płynu

#29 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 03 luty 2012 - 22:08

grzałka do silnika na zime w 360 Całkiem fajny pomysł z tą grzałką i co ważne można ją dopasować do wszystkich (no prawie wszystkich) silników chłodzonych cieczą. Dodatkowa korzyść oprócz łatwego rozruchu to mniejsze zużycie silnika , rozrusznika i akumulatorów.

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 luty 2012 - 08:56

grzałka do silnika na zime w 360 Thomas ale w 330 jak ją założysz na dolnym przewodzie a tam jest porzewidziany jej montarz, wywiercisz otwór w termostacie to idąc za sprawą fizyki ciwepły płyn pujdzie do góry czyli do pompy, z [pmpy do termostatu a z termostatu do chłodnicy. A do chłodnicy temu że coś musi zastąpić ciepły płyn który wędruje do góry a jedyne dojście przed grzałke jest przez chłodnice w tej sytuacji. Grzałka to dobra rozwiązanie ale nie w tym miejscu. Lepiej gduby zasilanie i powrót z grzałki był poprowadzony wężykami jak mówisz a one wpięte jeden w dolną część bloku np. powiększony korek spustowy płunu a drugi w górnej miedzy termostatem a głowicą. To by było bardzo wydajne. I nawet jest grzałka do tekiego podłaczenia.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 04 luty 2012 - 09:18

grzałka do silnika na zime w 360 Ja mam w c-360 samoróbke ze zwykłej grzałki 1000w , założona na przewodzie gumowym miedzy pompą a chłodnicą. Wystarcza 15-20 minut grzania. A działa na zasadzie grawitacji jak centralne w mieszkaniu bez pompki. :D

#32 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 04 luty 2012 - 13:22

grzałka do silnika na zime w 360

Thomas ale w 330 jak ją założysz na dolnym przewodzie a tam jest porzewidziany jej montarz, wywiercisz otwór w termostacie to idąc za sprawą fizyki ciwepły płyn pujdzie do góry czyli do pompy, z [pmpy do termostatu a z termostatu do chłodnicy. A do chłodnicy temu że coś musi zastąpić ciepły płyn który wędruje do góry a jedyne dojście przed grzałke jest przez chłodnice w tej sytuacji. Grzałka to dobra rozwiązanie ale nie w tym miejscu. Lepiej gduby zasilanie i powrót z grzałki był poprowadzony wężykami jak mówisz a one wpięte jeden w dolną część bloku np. powiększony korek spustowy płunu a drugi w górnej miedzy termostatem a głowicą. To by było bardzo wydajne. I nawet jest grzałka do tekiego podłaczenia.

Dokładnie to samo miałem na myśli w poprzednim moim poście, opisałeś to bardzo dokładnie ;)

#33 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 16:25

grzałka do silnika na zime w 360 Dołącze do tematu a do c 360 montował ktoś w miskę olejową bo się do tego przymierzam tylko miejsca tam chyba mało :huh:

#34 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:16

grzałka do silnika na zime w 360 Grzałkę w misce sobie odpuść. Ojciec kilkanaście lat temu zamontował i wyrzucił po niedługim czasie. Olej zacznie się gotować i smażyć przy grzałce i będzie pełno dymu a efekt mizerny.

#35 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:46

grzałka do silnika na zime w 360 Bo grzałka w misce ma za zadanie rozgrzać olej z gęstej galarety, a nie rozgrzewanie całego silnika.
Włączona na kilka minut spełni to zadanie i o żadnym dymie mowy nie ma.

#36 Share specjalford

specjalford

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:52

grzałka do silnika na zime w 360 tak właśnie jest swego czasu w dostawczakach starszych na gminie je montowałem klientom i miało kolosalne znaczenie obrót wału normalny i ciepło wydostające się ogrzewa denka tłoków.Kiedyś specjalnie chcąc sprawdzić jakie ciepło oddaje nagrzewany olej to nic się nie dymiło olej ma wyższą temperature wrzenia nawet dochodzi w niektórych samochodach do 130 stopni wiem bo w parametrach testera mam podglądy wszystkich czujników zastosowanych w danym modelu
Thomas2135 musieliście mieć osad w misce dlatego dymiło
Odpuścić tego nie odpuszczę tylko jak ja tam ulokować jak pamiętam jest tam mało miejsca ;)

Edytowany przez specjalford, 19 listopad 2012 - 21:55.

#37 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:05

grzałka do silnika na zime w 360 Grzałka miała kształt litery U. Można taką kupić w sklepach z częściami rolniczymi. U nas zamontowana była w ten sposób, że po lewej i prawej stronie korka spustowego wywiercone były otwory. Wkładało się końce grzałki od środka miski w otwory a zewnątrz kontrowało nakrętkami. A co do dymu to pewnie było tak, że za długo podgrzewał licząc, że lepiej rozgrzeje silnik i jak już wspomniałem było to kilkanaście lat temu a wtedy rozumowanie pewnych rzeczy było inne.

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:56

grzałka do silnika na zime w 360 Guzik da grzałka w oleju. Diesel żeby w zimie dobrze palił musi mieć przede wszystkim ciepłe powietrze i kręcić. Przyłóż zwykłego waciora i sam się przekonasz. Zapali zanim olej rozejdzie się po silniku.
KPK Kumurun Team

#39 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 23:26

grzałka do silnika na zime w 360 Nie do końca się z tym zgodzę. Warunkiem zapłonu w dieslu jest uzyskanie dwukrotnie wyższej minimalnej prędkości obrotowej niż w benzyniaku. Rozgrzany i rzadki olej znacznie to ułatwia w warunkach obniżonej sprawności akumulatora w niskich temperaturach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 23:44

grzałka do silnika na zime w 360 Warunkiem zapalenia się paliwa w cylindrze jest odpowiednia temp. sprężonego powietrza. nawet jeśli zakręci wolno a dostanie już podgrzane zapali. A gorący olej i trochę większe tempo kręcenia silnika nie spotęguje tego do tego stopnia co ciepłe powietrze. Pomijając fakt że ciepły olej zanim rozejdzie się po silniku rozrusznik musi zrobić ładnych kilka obrotów wałem. A to już starta prądu na zamarzniętych akumulatorach. Taki patent pomógł by najbardziej w syberyjskich warunkach plus gorące powietrze w kolektor. Przy mrozach do -30 i to sporadycznie strata czasu.
KPK Kumurun Team