Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 08:50

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort zetor proxima power czy jd 5080 comfort który lepszy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Dzisiaj, 21:52
  •  

#2 Share dawid13

dawid13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 09:32

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Napisz do czego chcesz go używać ile masz hektarów i z jakimi maszynami będzie pracował
jmjmjm

#3 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 13 lipiec 2012 - 09:46

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Dałes złe porównanie ponieważ zetor ma 90km a JD 80km. I taki temat juz jest: http://www.agrofoto....hn-deere-5080m/

Ja osobiście polecam JD 5090M napewno bedzie lepszy od Zetora ponieważ ma lepszy promień zawracania, spalanie napweno będzie niższe, będziesz miła ciszej w kabinie, biegi bedą lepiej wchodzić, nie będzie tak skakał. NIe piszcie że nic nie wiem o Zetoże bo wiem wujek ma Proxime 85 Plus ma około 800mtg i żadnych awari nie było ale za taką cene możesz mieć JD

A i jeszcze utrzymanie jednego i drugiego ciągnika jest na podobnym poziomie

Edytowany przez rolnikursus, 13 lipiec 2012 - 09:54.

#4 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:09

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Za to zetor mocny ciągnik duża moc pociągowa lecz każdy mówi że spalanie odstrasza :/

#5 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 14:19

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort powiem tak mam oferte zetora proximy power 90 za 155tys brutto w bogatym wyposażeniu oraz jd 5080M comfort za 165tys brutto w std porównuje te dwa ciągniki ponieważ wielkością podobne tak proxima ma o 7km więcej od jd prosze o pomoc wyborze który lepszy i dlaczego

#6 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 14 lipiec 2012 - 08:11

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort 10tyś różnicy troche jest jeśłi potrzebujesz mocniejszego ja bym brał Proximę dobre i te 7km więcej i w tej kasie masz bogatsze wyposażenie zetora chodz John to John dobra jakość zależy jesli ogranicza cie budżet to ten tańszy jesli możesz se pozwolić wziął bym Johna zawsze z czasem pomyślisz o ładowaczu a te ciągniki są do tego stworzone pełna rama itp

#7 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 14 lipiec 2012 - 19:52

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Raczej nie bedzie to różnica 7KM poniaważ moce są podane w różnych normach (wg DIN Zetor ma 82KM)
Jeśli ja bym stał kiedys przed takim wyborem bo bez większego wahania wybrałbym Zetora :D Dlaczego? :blink:

Bo Zetor ma lepszą skrzynię z 3 biegami pod obciążeniem z możliwością ich automatycznej zmiany(JD opcjonalnie może miec 2), sprzęgło w przycisku ponadto w Proximie bardziej podobają mi się dźwignie do obsługi TUZ (JD sa strasznie małe - czyli za wygodne pewnie nie bedą) ;)

Ogolnie seria M to seria ciągników budżetowych które mają przyciągac klienta głownie konkurencyjną ceną niekoniecznie idacą w parze z wysoką jakością wykonania (Przeni i tylny most produkowany w Chinach) :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#8 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 15 lipiec 2012 - 11:30

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort ja ma zetora tylko że forterre kolega ma jd 6530 i gadał że w ch*j pali a roboty robi tyle co moja frota a moja frota o wiele mniej pali a tyle samo robi gadał że jd już nie kupi :)
KPK Kumurun Team

#9 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 12:21

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort mam jeszcze jedno pytanie który ma mniejsze spalanie

#10 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 15 lipiec 2012 - 17:26

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort "w ch*j pali a roboty robi tyle co moja frota a moja frota o wiele mniej pali a tyle samo robi gadał że jd już nie kupi" Nie ma to jak fachowa opinia poparta liczbami i argumentami :D Brawo.
@Fartrac675dt w JD serii M nie ma pełnej ramy, z tego co wiem.
@Zychu jak wygląda serwis w obu firmach? Gdzie mają lepszych serwisantów?

Edytowany przez jaco512, 15 lipiec 2012 - 17:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 18:57

Dałes złe porównanie ponieważ zetor ma 90km a JD 80km. I taki temat juz jest: http://www.agrofoto....hn-deere-5080m/

Ja osobiście polecam JD 5090M napewno bedzie lepszy od Zetora ponieważ ma lepszy promień zawracania, spalanie napweno będzie niższe

No chyba śnisz. Choć zetor też dużo pali to nie więcej od JD, chyba że w ekstremalnych warunkach. Ja osobiście polecam JD, większy komfort itp.

#12 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:14

Raczej nie bedzie to różnica 7KM poniaważ moce są podane w różnych normach (wg DIN Zetor ma 82KM)
Jeśli ja bym stał kiedys przed takim wyborem bo bez większego wahania wybrałbym Zetora :D Dlaczego? :blink:

Bo Zetor ma lepszą skrzynię z 3 biegami pod obciążeniem z możliwością ich automatycznej zmiany(JD opcjonalnie może miec 2), sprzęgło w przycisku ponadto w Proximie bardziej podobają mi się dźwignie do obsługi TUZ (JD sa strasznie małe - czyli za wygodne pewnie nie bedą) ;)

Ogolnie seria M to seria ciągników budżetowych które mają przyciągac klienta głownie konkurencyjną ceną niekoniecznie idacą w parze z wysoką jakością wykonania (Przeni i tylny most produkowany w Chinach) :D

Heh jeżeli porównasz Proxime Power 90 z 5090R to w JD tez będziesz nawet 4 biegi pod obciążeniem, wiekszy udźwig, EHR,

Tutaj by pasowało porównanie Proximy plus 85 i 5080M cenowo JD wychodzi 132tyś zł netto a zetor 128tyś zł netto przy wyposażeniu w jednym i drugim: klima, dwa półbiegi, skrzynia 40km/h....

#13 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:32

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort powerki to r-ki nie można porównać ponieważ r-ki to inna klasa ciągników r-ka kosztuje 80km prawie 200tyś brutto a pawerka w bogatej wersji mam oferte 155 tys brutto a m-ka 80km 165 std jd moim zdaniem ma gorsze parametry techniczne ponieważ powerka ma skrzynie 24x24 z podwójnym wzmacniaczem a jd może mieć pojedyńczy tylko i za dopłatą ,a zetor ma większy udżwig noi ma sprzęgło w guziku więc bez sprzęgła zmieniam biegi a w m-ce trzeba wciskać sprzęgło wiec juz jest wada zetor ma zęwętrzne sterowanie podnośnikiem po drugie proxima plus ma rewers mechaniczny więc nie można porównać do m-ki

#14 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:43

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Wiem że 5R bedzie lepszym wyborem niż Power ale i droższym a autor tematu ma ograniczony fundusz, który zamierza przeznaczyc na tą inwestycję :P tak więc skupiłem się na tych 2 modelach które są zawarte w temacie a tu widocznie lepiej (pod względem wyposażenia) wypada Zetor ;)

Porównanie M-ki z Plusem też za bardzo trafione nie jest ponieważ jeleń ma juz mokre sprzegło i rewers EH a w Proxie masz "suchara i mechanika" :D

No chyba śnisz. Choć zetor też dużo pali to nie więcej od JD, chyba że w ekstremalnych warunkach. Ja osobiście polecam JD, większy komfort itp.

Na podstawie czego wydajesz taką opinie o spalaniu?
Użytkujesz oba te ciągniki?
Komfort M-ki raczej wyższy nie bedzie niż Powerki :P

Edytowany przez MgrLukash, 15 lipiec 2012 - 19:48.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#15 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 19:59

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort mgr lukash powiem tak masz racje komfort m-ki nie przerasta komfortu powerki i powiem tak zdziwiłem się wygłądem powerki w środku myślałem że nie zaciekawie tam ma a sie myliłem ma naprawdę fajnie noi sprzęgłó w guziku a jd m-ka tego niestesty niema

#16 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 15:19

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Moj wujem ma Proxime 85 Plus i komfort nie jest zahwycający chciaz kabina duża i przyjemna jest w niej trochę za głośno

#17 Share zychu

zychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 20:22

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort plus a nie power

#18 Share Janowiak

Janowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 04:59

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort U mnie w okolicy ostatnio kombajn wpadl w dól i wyciagaly go wlasnie JD 5090 tyle ze R, oraz Proxima bodajze 85-90 juz nie pamietam. I musze powiedziec ze Zetor dawal rade. Bo kombajn byl w dole na glebokosci 2 metrow a momentami JD sie przestawial z lina to Zetor sam musial utrzmac. A przeciez Claas Mercator 60 to nie piórko. Z reszta ten zetor to byl jednego z uzytkownikow forum. :D

#19 Share honest

honest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 23:19

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort Jd z seri M u mnie ma zła opinie, byłbym daleki od zakupu chinczyka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share cezar90234

cezar90234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 04 sierpień 2012 - 22:04

zetor proxima power 90 czy jd 5080m comfort ja bym wzioł proxime spalanie w orce to 12l na ha jd m tyle samo

Dodaj odpowiedź