Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy !!! welger RP12S

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ukassiu91

ukassiu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:44

Pomocy !!! welger RP12S Witam,
mam kłopot, siadło łożysko na pierwszym wałku za podbieraczem, próbowałem ściągnąć ten tryb i nie idzie w żaden sposób; próbowałem obrócić tryb, grzałem go, używałem dużego ściągacza(rura 2m i dwóch chłopa siada) a tryb ani drgnie ;[. jeżeli znacie inne sposoby to będę wdzięczny. Nie wiecie gdzie można dostać taki tryb, jestem z okolicy zambrowa, wysokie mazowieckie. Jeśli nie da się zdjąć będę musiał go ciąć ;[ .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomocy !!! welger RP12S Dzisiaj, 13:46
  •  

#2 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:52

Pomocy !!! welger RP12S to tnij a nie przed komputerem siedzisz

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 lipiec 2012 - 21:03

Pomocy !!! welger RP12S Z tego co się orientuje to te tryby są na klinach [nie wpustach] I przy ściąganiu klin jak to klin klinuje.... Spróbuj nabić go zpowrotem troszkę i wybij najpierw klin.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#4 Share ZetorekClasic

ZetorekClasic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 21:19

Pomocy !!! welger RP12S ja też miałem problemy ze ściągnięciem tych trybów nie ma tam żadnych klinów spróbuj parę razy młotem w ten tryb ale tak w odwrotno stronę niż się kręci

#5 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 21:21

Pomocy !!! welger RP12S W rp12 tam napewno nie ma klina, tylko dwa "krzywe zatoczenia", wiem to bo mi obrociło ten tryb i nusiałem go naspawywać. Rok temu miałem podobny problem, tylko na ostatnim walcu w komorze, zębatki nie dało się sciągnać, chociaz probowałem wszystkiego. Na szczęście poszło łożysko nie przy zębatce tylko po rzeciwnej stronie. Więc odkręciłem wszystkie mocowania walca i odciągnełem go "na chama" i jakoś udało sie wymienić... Jeśli u Ciebie sie tak nie da to szukaj częsci na allegro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 12 lipiec 2012 - 21:22

Pomocy !!! welger RP12S Jeśli wszystko jest jeszcze nie przerabiane to tryb siedzi na "mimośrodzie" i powodem tego, że nie możesz go zdjąć jest to, że tryb zacięło na mimośrodzie spróbuj mocno uderzyć w tryb tak aby mógł się przekręcić w kierunku przeciwnym do jego typowej pracy (może pomoże) a jeśli nic to nie da to grzej studź, ściągaj w ostateczności tnij. Te koła zębate idzie dorobić, Mi jak miałem welgera rp12s gość mi 2 koła zębate w Tafiłach (nr. domu 2) dorabiał. Jeśli wyciągniesz cały wałek możesz dać do przetoczenia i żeby ci miejsce na klin zrobili i kupić koło zębate od metalfachu chociaż nie wiem czy to na 1 wałek pasuje od M-F.

Edytowany przez kokoman0, 12 lipiec 2012 - 21:28.

#7 Share ukassiu91

ukassiu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 08:00

Pomocy !!! welger RP12S a wiec tak tryb był poganiany w lewą stronę, ani drgnie :/

#8 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 15:40

Pomocy !!! welger RP12S Przerabiałem to przed sezonem. Też tryb nie chciał się odbić w drugą stronę. Nie obeszło się bez palnika (tlen-acetylen) wygrzewałem dwa aż rdza wypaliła się rdza, potem młot 5kg dwa uderzenia przez solidny pręt i poszło. A później pociągnąłem lekko ściągaczem. Dobra rada przed odbijaniem zaznacz sobie na osi i na trybie punkty to będziesz widział czy coś idzie
Przerabiałem to przed sezonem. Też tryb nie chciał się odbić w drugą stronę. Nie obeszło się bez palnika (tlen-acetylen) wygrzewałem dwa aż rdza wypaliła się rdza, potem młot 5kg dwa uderzenia przez solidny pręt i poszło. A później pociągnąłem lekko ściągaczem. Dobra rada przed odbijaniem zaznacz sobie na osi i na trybie punkty to będziesz widział czy coś idzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share marventur

marventur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 18:22

Pomocy !!! welger RP12S Witam ...

Też miałem problem z tymi walcami i nie potrzeba żadnego palnika. My dorobiliśmy klucz do odbijania zębatek składał się on z łańcucha takiego jaki jest w prasie przyspawanego do sztangi metalu, długość łańcucha jest taka na styk żeby tylko można było go założyć na zębatke (wygląda jak klucz do odkręcania filtrów...) i udeżasz młotem w sztange a łańcuch ciągnie za wszystkie zęby nie uszkadzając ich... a drugim krokiem do odbicia jest przyspawanie walca do obudowy żeby nie drgał przy odbijaniu, bo jak jest mocno zaciągnięty to żadne klinowanie nie pomoże,po byciągnięciu walca spaw odszlifowujesz i jest bajeczka i wiem to bo pracuje na tych prasach już 8 lat i każdą zębatkę w ten sposób ściągne..

Pozdrawiam forumowiczów