Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukassiu91    0

Witam,

mam kłopot, siadło łożysko na pierwszym wałku za podbieraczem, próbowałem ściągnąć ten tryb i nie idzie w żaden sposób; próbowałem obrócić tryb, grzałem go, używałem dużego ściągacza(rura 2m i dwóch chłopa siada) a tryb ani drgnie ;[. jeżeli znacie inne sposoby to będę wdzięczny. Nie wiecie gdzie można dostać taki tryb, jestem z okolicy zambrowa, wysokie mazowieckie. Jeśli nie da się zdjąć będę musiał go ciąć ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z tego co się orientuje to te tryby są na klinach [nie wpustach] I przy ściąganiu klin jak to klin klinuje.... Spróbuj nabić go zpowrotem troszkę i wybij najpierw klin.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem problemy ze ściągnięciem tych trybów nie ma tam żadnych klinów spróbuj parę razy młotem w ten tryb ale tak w odwrotno stronę niż się kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

W rp12 tam napewno nie ma klina, tylko dwa "krzywe zatoczenia", wiem to bo mi obrociło ten tryb i nusiałem go naspawywać. Rok temu miałem podobny problem, tylko na ostatnim walcu w komorze, zębatki nie dało się sciągnać, chociaz probowałem wszystkiego. Na szczęście poszło łożysko nie przy zębatce tylko po rzeciwnej stronie. Więc odkręciłem wszystkie mocowania walca i odciągnełem go "na chama" i jakoś udało sie wymienić... Jeśli u Ciebie sie tak nie da to szukaj częsci na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jeśli wszystko jest jeszcze nie przerabiane to tryb siedzi na "mimośrodzie" i powodem tego, że nie możesz go zdjąć jest to, że tryb zacięło na mimośrodzie spróbuj mocno uderzyć w tryb tak aby mógł się przekręcić w kierunku przeciwnym do jego typowej pracy (może pomoże) a jeśli nic to nie da to grzej studź, ściągaj w ostateczności tnij. Te koła zębate idzie dorobić, Mi jak miałem welgera rp12s gość mi 2 koła zębate w Tafiłach (nr. domu 2) dorabiał. Jeśli wyciągniesz cały wałek możesz dać do przetoczenia i żeby ci miejsce na klin zrobili i kupić koło zębate od metalfachu chociaż nie wiem czy to na 1 wałek pasuje od M-F.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajens    3

Przerabiałem to przed sezonem. Też tryb nie chciał się odbić w drugą stronę. Nie obeszło się bez palnika (tlen-acetylen) wygrzewałem dwa aż rdza wypaliła się rdza, potem młot 5kg dwa uderzenia przez solidny pręt i poszło. A później pociągnąłem lekko ściągaczem. Dobra rada przed odbijaniem zaznacz sobie na osi i na trybie punkty to będziesz widział czy coś idzie

Przerabiałem to przed sezonem. Też tryb nie chciał się odbić w drugą stronę. Nie obeszło się bez palnika (tlen-acetylen) wygrzewałem dwa aż rdza wypaliła się rdza, potem młot 5kg dwa uderzenia przez solidny pręt i poszło. A później pociągnąłem lekko ściągaczem. Dobra rada przed odbijaniem zaznacz sobie na osi i na trybie punkty to będziesz widział czy coś idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marventur    3

Witam ...

 

Też miałem problem z tymi walcami i nie potrzeba żadnego palnika. My dorobiliśmy klucz do odbijania zębatek składał się on z łańcucha takiego jaki jest w prasie przyspawanego do sztangi metalu, długość łańcucha jest taka na styk żeby tylko można było go założyć na zębatke (wygląda jak klucz do odkręcania filtrów...) i udeżasz młotem w sztange a łańcuch ciągnie za wszystkie zęby nie uszkadzając ich... a drugim krokiem do odbicia jest przyspawanie walca do obudowy żeby nie drgał przy odbijaniu, bo jak jest mocno zaciągnięty to żadne klinowanie nie pomoże,po byciągnięciu walca spaw odszlifowujesz i jest bajeczka i wiem to bo pracuje na tych prasach już 8 lat i każdą zębatkę w ten sposób ściągne..

 

 

Pozdrawiam forumowiczów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1
Dnia 18.07.2012 o 16:40, czajens napisał:

Przerabiałem to przed sezonem. Też tryb nie chciał się odbić w drugą stronę. Nie obeszło się bez palnika (tlen-acetylen) wygrzewałem dwa aż rdza wypaliła się rdza, potem młot 5kg dwa uderzenia przez solidny pręt i poszło. A później pociągnąłem lekko ściągaczem. Dobra rada przed odbijaniem zaznacz sobie na osi i na trybie punkty to będziesz widział czy coś idzie

Przerabiałem to przed sezonem. Też tryb nie chciał się odbić w drugą stronę. Nie obeszło się bez palnika (tlen-acetylen) wygrzewałem dwa aż rdza wypaliła się rdza, potem młot 5kg dwa uderzenia przez solidny pręt i poszło. A później pociągnąłem lekko ściągaczem. Dobra rada przed odbijaniem zaznacz sobie na osi i na trybie punkty to będziesz widział czy coś idzie :)

Ściągacz 20 tonowy i idzie jak kiedyś jak w tryb waliłem to aż zęby powyginało w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj